Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
9.8.2016
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Tahkokangas, Oulu
Opastus
Kiilakiventie - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C, D ja RR, yhteyshenkilö: Ilkka Koivula 045-2752276
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
349
Tulokset päivitetty
2.8.2017 08:33

Tulokset

E-rata, naiset 6.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Karhunen Helli123:50 18:45
E-rata, miehet 6.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haapasalo HarriPohjant48:07 7:17
2.Nikkari OlliOsVa56:37+8:308:34
3.Niemelä UrpoPohjant58:27+10:208:51
4.Haataja Eetu58:32+10:258:52
5.Härkönen SamiOuTa59:12+11:058:58
6.Huuhka KaiKiimU61:19+13:129:17
7.Fredriksson KajPohjant61:30+13:239:19
8.Hautala MattiONMKY62:02+13:559:23
9.Seppänen MikaVaKa65:47+17:409:58
10.Karppinen MikkoPohjant71:48+23:4110:52
11.Luodonpää RistoAlatPi74:13+26:0611:14
12.Lukkari JunnuLänRa76:08+28:0111:32
13.Säkkinen Mika82:59+34:5212:34
14.Vuoti Mikko100:31+52:2415:13
Kivinen Janne82:48 12:32
Mäkinen TapaniOsVa139:38 21:09
A-rata, naiset 6.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niinimäki RiittaOYS/Vapari68:44 10:24
2.Vuontisjärvi Annu70:01+1:1710:36
3.Hokkanen AnniOYS/Vapari77:38+8:5411:45
4.Aikio OutiOYS/Vapari88:37+19:5313:25
5.Mutka Hanna88:59+20:1513:28
6.Holma KaisuOulRe90:21+21:3713:41
7.Kela MerjaOulRe95:41+26:5714:29
8.Mäkinen PäiviOsVa99:18+30:3415:02
9.Isokangas Anne99:25+30:4115:03
10.Vesikukka EmiliaOYS/Vapari143:47+75:0321:47
11.Parkkila TanjaOYS/Vapari144:03+75:1921:49
Sankelo LottaPohjant81:39 12:22
A-rata, miehet 6.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Taskila Markku51:37 7:49
2.Nissi Markus52:52+1:158:00
3.Partanen Pekka56:06+4:298:30
4.Tompuri TanuOH57:28+5:518:42
5.Päivarinta Juhani61:20+9:439:17
6.Keränen TeemuKaSu62:11+10:349:25
7.Kela MarkoOulRe63:44+12:079:39
8.Maaninka JukkaTeam 1Life63:53+12:169:40
9.Koutaniemi Mikko65:31+13:549:55
10.Aska Hannu66:44+15:0710:06
11.Heikkuri TapaniAlatPi68:00+16:2310:18
12.Holma ErkkiOulRe68:22+16:4510:21
13.Mäkelä Jussi68:47+17:1010:25
14.Järvi Markku69:02+17:2510:27
15.Lappalainen Ville70:41+19:0410:42
16.Rankinen JuhoOulRe70:55+19:1810:44
17.Kähkölä JuhaPohjant71:18+19:4110:48
18.Hokkanen MattiTeam 1Life73:03+21:2611:04
19.Kinnunen Matti74:54+23:1711:20
20.Höynälä JoukoPaksumahat76:07+24:3011:31
21.Karppinen JoukoLaive77:46+26:0911:46
22.Grekelä AnttiHaHe79:09+27:3211:59
23.Pirttiaho Lauri79:57+28:2012:06
24.Neuvonen JussiOuTa80:27+28:5012:11
25.Mikkonen AlpoOYS/Vapari82:44+31:0712:32
26.Kaipala RaunoOYS/Vapari82:54+31:1712:33
27.Tuppurainen SimoPohjant85:00+33:2312:52
28.Teerikangas Matti86:48+35:1113:09
29.Tonttila PanuOYS/Vapari87:04+35:2713:11
30.Myllynen Jari87:57+36:2013:19
31.Viitanen Tero112:40+61:0317:04
32.Sakko Janne112:50+61:1317:05
Hanhineva Tero72:16 10:56
Kinnunen Jukka54:50 8:18
Kivilampi Tuomo102:34 15:32
Mäkäräinen JouniPohjant22:34 3:25
Turtinen Pauli101:26 15:22
Virta VilleOYS/Vapari71:16 10:47
B-rata, naiset 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi JuliaanaPohjant48:21 9:17
2.Haapasalo HenriikkaPohjant52:17+3:5610:03
3.Mattila OrvokkiPohjant55:00+6:3910:34
4.Vuolteenaho Jenni56:20+7:5910:50
5.Heino SannaS-200059:22+11:0111:25
6.Jussiniemi Jannaliina61:22+13:0111:48
7.Maunu Susanna63:03+14:4212:07
8.Liinamaa EllaPohjant63:32+15:1112:13
9.Mikkola Nina63:55+15:3412:17
10.Marjakangas ElinaOsVa64:42+16:2112:26
11.Lantto HennaKoskRi66:06+17:4512:42
12.Alanen Pälvi67:19+18:5812:56
13.Kangas Teija67:28+19:0712:58
14.Lohela PäiviOYS/Vapari68:17+19:5613:07
15.Pesonen Terhi68:22+20:0113:08
16.Haataja Maarit68:53+20:3213:14
17.Piirto MarjoLänRa69:52+21:3113:26
18.Karsikas Mari70:21+22:0013:31
19.Vaarala Anja-Leenasalre71:21+23:0013:43
20.Kela ElisaPIF77:03+28:4214:49
21.Tiuraniemi Susanna80:43+32:2215:31
22.Ala-Sankila TuuliEräp80:45+32:2415:31
23.Niinimäki Katriina83:58+35:3716:08
24.Moilanen Riina86:22+38:0116:36
25.Hyvärinen Merja88:03+39:4216:55
26.Tammela EemeliHaHe88:07+39:4616:56
27.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant90:22+42:0117:22
28.Herronen TarjaOYS/Vapari92:04+43:4317:42
Aatsinki TanjaHaHe68:29 13:10
Alitalo Sanna10:40 2:03
Holma LiisaOYS/Vapari200:11 38:29
Mahlakaarto Jaana105:51 20:21
B-rata, miehet 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heinonen Joni43:18 8:19
2.Nissinen JerePohjant43:22+0:048:20
3.Tervo ArhiONMKY43:39+0:218:23
4.Seppälä JanneSomEsa47:45+4:279:10
5.Kinnunen Mikko48:24+5:069:18
6.Merilä SeppoOYUS51:06+7:489:49
7.Vainikainen Jyrki52:22+9:0410:04
8.Väyrynen JarnoKoskRi53:25+10:0710:16
9.Talonen Eero53:43+10:2510:19
10.Rahkola EeroOulRe54:00+10:4210:23
11.Helttunen JanneKiimU54:53+11:3510:33
12.Juutinen HannuPohjant54:59+11:4110:34
13.Ahvenlampi Henri55:08+11:5010:36
14.Piirto JarkkoLaive55:10+11:5210:36
15.Kananen Veli-MattiOsVa56:37+13:1910:53
16.Jokinen Markku56:44+13:2610:54
17.Haajanen JuhaPohjant56:52+13:3410:56
18.Tuunanen Joona57:06+13:4810:58
19.Koskela Tuomas57:36+14:1811:04
20.Pasma LeinoOYS/Vapari58:02+14:4411:09
21.Kaikkonen Lasse58:14+14:5611:11
22.Vainikainen Seppo58:15+14:5711:12
23.Tuohimaa EskoONMKY58:47+15:2911:18
24.Salmela Janne59:36+16:1811:27
25.Sauvola TarmoAtqsi60:04+16:4611:33
26.With Mikko60:20+17:0211:36
27.Ruokonen Timo60:26+17:0811:37
28.Kaasinen AulisPohjant61:45+18:2711:52
29.Ollanketo ToniOulun Ins.61:47+18:2911:52
30.Saastamoinen Pekka62:30+19:1212:01
31.Karjalainen MattiHeVo64:05+20:4712:19
32.Niinimäki TuukkaOYS/Vapari64:21+21:0312:22
33.Tuunanen Jari64:50+21:3212:28
34.Rautio Mikko64:50+21:3212:28
35.Laurukainen Ville65:13+21:5512:32
36.Savolainen JormaSaSu65:45+22:2712:38
37.Hautala Olli65:53+22:3512:40
38.Lindfors Jukka66:46+23:2812:50
39.Myllymaa KaukoOulRe67:00+23:4212:53
40.Pelkonen Hannu67:08+23:5012:54
41.Leinonen Marko67:13+23:5512:55
42.Kallioinen Ari67:20+24:0212:56
43.Alahuhtala Mikko67:36+24:1813:00
44.Haikala Jani67:39+24:2113:00
45.Pesonen Lauri68:11+24:5313:06
46.Vainikainen Henri69:10+25:5213:18
47.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari70:33+27:1513:34
48.Saari Jukka71:13+27:5513:41
49.Kivinen Juhani71:29+28:1113:44
50.Lampela Jukka71:42+28:2413:47
51.Räisänen Jukka72:39+29:2113:58
52.Holappa RaimoHaHe73:18+30:0014:05
53.Tapio Luukinen74:23+31:0514:18
54.Hiltunen Kalervo74:47+31:2914:22
55.Jokiniitty Antti75:39+32:2114:32
56.Lind JohanFalken76:03+32:4514:37
57.Valasma HarriYlikNM77:09+33:5114:50
58.Palmroos Jan77:55+34:3714:59
59.Rahikkala Esa81:19+38:0115:38
60.Patana Timo83:25+40:0716:02
61.Hynynen Lauri86:13+42:5516:34
62.Raino Valtanen86:45+43:2716:40
63.Herronen Jouni92:18+49:0017:45
64.Niinimäki Jouko92:54+49:3617:51
65.Lehtinen Juha-Matti110:28+67:1021:14
66.Koivuneva Juha118:01+74:4322:41
Kukkonen IiroOuTa64:23 12:22
Salminen KariOYUS154:54 29:47
C-rata, naiset 3.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Alanen Tiina31:17 10:05
2.Goman AnnukkaVePo33:30+2:1310:48
3.Nikula Essi35:06+3:4911:19
4.Haapasalo WilmaPohjant35:06+3:4911:19
5.Palmer KatariinaPohjant35:39+4:2211:30
6.Kokko Sini37:08+5:5111:58
7.Nissinen MariannePohjant37:58+6:4112:14
8.Keskinarkaus TuulaPeRa38:34+7:1712:26
9.Myllymaa PirkkoOulRe40:49+9:3213:10
10.Toivola Jaana41:06+9:4913:15
11.Leinonen Leena43:44+12:2714:06
12.Seppänen SiniOYS/Vapari44:27+13:1014:20
13.Mattila UllaPohjant45:59+14:4214:50
14.Itkonen TiinaHaHe47:05+15:4815:11
15.Rask Marjukka47:12+15:5515:13
16.Himanen Satu48:33+17:1615:39
17.Mutka AinoPohjant50:29+19:1216:17
18.Saarimaa SannaOsVa50:55+19:3816:25
19.Varis Kaisa51:11+19:5416:30
20.Aatsinki MirjaVePo51:52+20:3516:43
21.Kiili Hanna53:15+21:5817:10
22.Kela MirjaOulRe54:18+23:0117:30
23.Nisinen Silja55:02+23:4517:45
24.Malm PirkkoOYS/Vapari55:10+23:5317:47
25.Paakkonen MirjaOYS/Vapari55:17+24:0017:50
26.Rahikkala Pirjo59:02+27:4519:02
27.Sassi Paula60:05+28:4819:22
28.Korvenheimo Piia-Riitta61:30+30:1319:50
29.Laukka Virpi63:03+31:4620:20
30.Kuivala Katri63:50+32:3320:35
31.Leppänen TiinaOYS/Vapari65:22+34:0521:05
32.Hekkala Ruusa67:25+36:0821:44
33.Ainassaaari Ainoosva67:27+36:1021:45
34.Laakkonen Sari68:50+37:3322:12
35.Ainassaari KaisuOsVa69:17+38:0022:20
36.Kukkonen Reetta72:07+40:5023:15
37.Pöntinen AnniinaPohjant75:49+44:3224:27
38.Anttila TarjaOsVa75:57+44:4024:30
39.Korkeasalo VuokkoHaHe76:14+44:5724:35
40.Korhonen Elina76:43+45:2624:44
41.Leinonen TuireHaHe81:50+50:3326:23
42.Ponto HelläHaHe89:06+57:4928:44
43.Pirttilahti HelviHaHe89:14+57:5728:47
44.Liikamaa-Pasma KatiYllRa89:39+58:2228:55
45.Vuotsalainen Margit89:40+58:2328:55
46.Virsunen Päivikki89:49+58:3228:58
47.Savele sallaous vapari99:16+67:5932:01
Hautala TuulaONMKY64:32 20:49
Huttunen RiikkaPohjant72:59 23:32
Mäkelin MinnaOYS/Vapari60:30 19:30
C-rata, miehet 3.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM26:42 8:36
2.Rahikkala AtteOsVa28:24+1:429:09
3.Kinnunen EerikPohjant32:03+5:2110:20
4.Toropainen PauliONMKY33:36+6:5410:50
5.Haapasalo PerttiMuhU34:26+7:4411:06
6.Suomio PekkaPohjant36:00+9:1811:36
7.Kilpeläinen VeikkoVaKa36:09+9:2711:39
8.Veijovaara JormaPohjant36:18+9:3611:42
9.Mattila SeppoKoskRi36:52+10:1011:53
10.Marjomaa MikkoKiimU36:59+10:1711:55
11.Jäntti MattiPohjant37:49+11:0712:11
12.Juuso KinnunenPohjant38:17+11:3512:20
13.Takalo EmilOsVa40:27+13:4513:02
14.Himanen Teemu40:36+13:5413:05
15.Kinnunen Raimo40:43+14:0113:08
16.Niiniketo KullervoIkiliikkujat41:32+14:5013:23
17.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.41:32+14:5013:23
18.Kiljander Kari42:18+15:3613:38
19.Puurunen JormaONMKY42:21+15:3913:39
20.Pentikäinen Heimo42:38+15:5613:45
21.Suorajärvi MauriPohjant43:35+16:5314:03
22.Lohela VäinöPohjant43:46+17:0414:07
23.Kokko Sami44:46+18:0414:26
24.Nieminen Tommi45:28+18:4614:40
25.Patana TeuvoKoS47:25+20:4315:17
26.Pelkonen ToivoYlikNM47:32+20:5015:20
27.Haikola Mauri47:38+20:5615:21
28.Tanskanen Jouni48:39+21:5715:41
29.Ojakoski Janna49:01+22:1915:48
30.Juola EskoORUK49:53+23:1116:05
31.Taivaloja JormaHaHe50:53+24:1116:24
32.Varis Antero51:06+24:2416:29
33.Pietilä MarkkuOsVa51:27+24:4516:35
34.Anttonen VeikkoONMKY52:30+25:4816:56
35.Reinikainen Markus52:39+25:5716:59
36.Klemola JuhaniKPL53:39+26:5717:18
37.Hand Arto53:49+27:0717:21
38.Luukinen Tuomo56:05+29:2318:05
39.Vainikainen Jimi57:25+30:4318:31
40.Järvelä Kalevi60:20+33:3819:27
41.Okkonen JaakkoKempele61:04+34:2219:41
42.Sarjanoja Heidi67:52+41:1021:53
43.Meriläinen SeppoPaU68:33+41:5122:06
44.Lingerg Matilda77:25+50:4324:58
45.Korkala VeikkoRTG81:30+54:4826:17
46.Keränen Risto92:36+65:5429:52
47.Savela Juha98:46+72:0431:51
Lehtonen Henrilaive46:33 15:00
Nuolioja VesaPohjant25:26 8:12
Pietilä Jorma51:46 16:41
Rautio Eero81:06 26:09
Runtti Esko35:59 11:36
Tolonen MarkkuKajKu87:53 28:20
Ylimaunu MattiEVP58:59 19:01
D-rata, naiset 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Anttila MineaPohjant21:26 12:36
2.Liinamaa HelmiPohjant25:53+4:2715:13
3.Anias Katariina29:05+7:3917:06
4.Goman MaijaVePo29:10+7:4417:09
5.Pietilä Milja30:42+9:1618:03
6.Mäkäräinen SelmaPohjant31:42+10:1618:38
7.Aartomaa Sini34:57+13:3120:33
8.Väisänen Martta36:05+14:3921:13
9.Anttila IlonaPohjant36:58+15:3221:44
10.Anttila Aada37:02+15:3621:47
11.Kaijalainen Noora39:30+18:0423:14
12.Dahlbacka Anni42:07+20:4124:46
13.Anttila Vilma43:18+21:5225:28
14.Anttil Aava44:13+22:4726:00
15.Mäkelä Marja46:33+25:0727:22
16.Limingoja Senni52:57+31:3131:08
17.Pekkarinen Tiia53:13+31:4731:18
18.Ylipakkala Inka56:43+35:1733:21
19.Kopakka Mirja57:17+35:5133:41
20.Marjakangas Veera65:25+43:5938:28
D-rata, miehet 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heino Veikka21:03 12:22
2.Kouva Julius27:35+6:3216:13
3.Nygård Tiitus27:37+6:3416:14
4.Ukkola SanteriOsVa30:22+9:1917:51
5.Pajala Veini40:09+19:0623:37
6.Antti Okko41:28+20:2524:23
7.Vartiainen SuloKiimU42:34+21:3125:02
8.Krapu Eero50:26+29:2329:40
9.Anttonen Jalo51:33+30:3030:19
10.Ylipahkola Onni57:26+36:2333:47
11.Pylkkö Tomi59:09+38:0634:47
12.Marjakangaas Ilmari65:23+44:2038:27
Niemelä EinoOul.Res.61:30 36:10
RR-rata, tytöt 1.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäkäräinen SelmaPohjant8:36 8:36
2.Väisänen Martta14:39+6:0314:39
3.Rajakangas AnnaKiimU15:36+7:0015:36
4.Nikula Salla16:11+7:3516:11
5.Saari Anna-Lotta16:11+7:3516:11
6.Pajala Tilma16:17+7:4116:17
7.Länsitie PinjaOsVa16:55+8:1916:55
8.Laitinen Iines20:08+11:3220:08
9.Kuusisto Aino20:30+11:5420:30
10.Liinamaa LiljaPohjant20:48+12:1220:48
11.Saari AmandaHaHe22:06+13:3022:06
12.Loukusa Alma23:56+15:2023:56
13.Karppinen Saini24:15+15:3924:15
14.Koskema Tytti24:16+15:4024:16
15.Kittilä InkaPohjant25:47+17:1125:47
16.Lappalainen Anni27:23+18:4727:23
17.Matkaselkä Iiris27:32+18:5627:32
18.Dahlbacka Elli28:58+20:2228:58
19.Anttonen Aamu38:29+29:5338:29
20.Kaarlela Seela39:01+30:2539:01
21.Mutanen Susanna46:11+37:3546:11
22.Väyrinen Elina54:36+46:0054:36
Anttila IlonaPohjant9:22 9:22
Anttila MineaPohjant9:20 9:20
Isolahti AinoPohjant14:39 14:39
Kangas Järvvelä26:06 26:06
Krapu Ella46:09 46:09
Mäntymaa Anni26:13 26:13
RR-rata, pojat 1.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pajala Kosti16:01 16:01
2.Takalo Alvar17:43+1:4217:43
3.Lappalainen Kim18:54+2:5318:54
4.Koskela Lennart18:55+2:5418:55
5.Koskela Magnus19:03+3:0219:03
6.Vehniäinen Veikka20:02+4:0120:02
7.Perälä Joona20:40+4:3920:40
8.Anttonen Eero21:18+5:1721:18
9.Lapinkangas JamiPera23:06+7:0523:06
10.Kuusela Matias23:54+7:5323:54
11.Tauriainen Anton25:34+9:3325:34
12.Juuso Vainio29:36+13:3529:36
13.Haikola Aapo31:04+15:0331:04
14.Hietala Ilmari37:55+21:5437:55
15.Aarela Setti39:10+23:0939:10
Leinonen Tero29:01 29:01
Länsitie Juha27:38 27:38

Lisää kommentti

Kommentit

  1. ratamestarin apulainen, 2016-08-08 09:47:41

    Tiistain ratojen pituudet:
    E-rata: 6,6 km (A-rata ilman polkumerkintää)
    A-rata: 6,6 km
    B-rata: 5,2 km
    C-rata: 3,1 km
    D-rata: alle 2 km
    myös RR-rata on valikoimissa
  2. Kriitikko, 2016-08-09 20:18:53

    kiitokset järjestäjille!
    Empä ole aimmin koskaan oullurasteilla paljoa kehuja jakanut. Nyt kuitenkin on pakko jo kehaista: nimittäin idea ratojen vaikeuttamisesta poistamalla esim. polut kuten nyt oli tehty on AIVAN LOISTAVA!!! Tuttujakin maastoja saa tällä tavalla vaikeutettua ja enemmän haastetta kokeneemmille suunnistajille.... Suunnistaessa oli pakko keskittyä kunolla "ilman polkuja". Tämä olisi loistava idea myös jatkossa "tutumissa" maastoissa liikuttaessa.... ainoan lisän tähän voisi tehdä C-vaikean tekemisen poluttomaksi...KIITOS