Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
1.9.2016
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Kiekonmaja, Oulu
Opastus
Oulujoen pohjoispuolen tieltä nro 8300, 10 km Oulusta - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C ja D, yhteyshenkilö: Kaisa Happonen 045-2590490
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
246
Tulokset päivitetty
1.9.2016 21:11

Tulokset

A-rata. naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Voutilainen Anna-MaijaOYS/Vapari78:50 -
2.Mattila OrvokkiPohjant90:49+11:59-
3.Mutka Hanna94:20+15:30-
4.Saartoala Merja94:23+15:33-
5.Simola LottaOYS/Vapari105:09+26:19-
6.Sillanpää ElinaPohjant106:42+27:52-
7.Mäkinen Päivi111:37+32:47-
8.Koukkari MerviUtajU114:12+35:22-
A-Rata. miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haataja Eetu57:05 -
2.Järvenpää EsaS-JKL57:12+0:07-
3.Tervo ArhiONMKY61:33+4:28-
4.Härkönen SamiOuTa62:33+5:28-
5.Nissinen JerePohjant63:00+5:55-
6.Kinnunen Jukka63:03+5:58-
7.Lohi Kalle63:13+6:08-
8.Kemppainen Jukka-Pekka64:19+7:14-
9.Iivanainen Mikko65:01+7:56-
10.Teerikangas Matti66:06+9:01-
11.Heinikoski OlliKuIsku70:15+13:10-
12.Similä Jouni70:19+13:14-
13.Neuvonen JussiOuTa71:19+14:14-
14.Mikkonen AlpoOYS/Vapari77:19+20:14-
15.Ollanketo ToniOulun Ins.77:37+20:32-
16.Kaukua JaakkoHaHe78:14+21:09-
17.Peltokangas Tarmo80:51+23:46-
18.Hepokangas EdvinLaiVe81:09+24:04-
19.Vuoti Mikko83:41+26:36-
20.Savolainen JormaSaSu84:50+27:45-
21.Hautala Olli95:50+38:45-
22.Antinmaa Eemeli95:53+38:48-
23.Pirttiaho Lauri96:13+39:08-
24.Holma ErkkiOulRe98:47+41:42-
25.Kivilampi Jaakko105:52+48:47-
26.Riippa IlkkaOulRe107:04+49:59-
27.Mäkinen TapaniOsVa121:26+64:21-
28.Kivinen Janne130:05+73:00-
Alhainen Petri101:49 -
B-Rata. naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Silventoinen UllaPohjant46:21 -
2.Vuolteenaho Jenni55:56+9:35-
3.Leskelä MaaritOsVa57:28+11:07-
4.Nissinen MariannePohjant58:13+11:52-
5.Rauhala Merja58:22+12:01-
6.Kivelä ElinaPohjant58:36+12:15-
7.Tuunanen Maria59:58+13:37-
8.Kangas Teija64:16+17:55-
9.Niinimäki Katriina64:36+18:15-
10.Liinamaa EllaPohjant65:51+19:30-
11.Maunu Susanna66:31+20:10-
12.Pienipaavola Heidi67:23+21:02-
13.Palmer KatariinaPohjant68:20+21:59-
14.Saartoala Päivi68:53+22:32-
15.Kauppinen LiisaSuomRa69:38+23:17-
16.Partanen Tiia69:46+23:25-
17.Ala-Sankila TuuliEräp70:27+24:06-
18.Väänänen MerviOYS/Vapari71:08+24:47-
19.Haataja Maarit71:23+25:02-
20.Hyvönen Outi71:36+25:15-
21.Lampela Elina72:21+26:00-
22.Alanen Pälvi74:32+28:11-
23.Herronen TarjaOYS/Vapari74:42+28:21-
24.Huotari SariPohjant76:29+30:08-
25.Huismann Imke78:46+32:25-
26.Hyvärinen Merja81:10+34:49-
27.Leppänen TiinaOYS/Vapari84:08+37:47-
28.Siipola Eveliina88:25+42:04-
29.Kouva JohannaKoskRi90:07+43:46-
30.Korkiakoski Mervi106:27+60:06-
31.Rytkönen Anne106:53+60:32-
B-Rata. miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lampela Ville40:26 -
2.Saastamoinen AriKoskRi42:36+2:10-
3.Mursu Mikko43:56+3:30-
4.Hautala Ilkka44:50+4:24-
5.Merilä SeppoOYUS45:50+5:24-
6.Nuolioja VesaPohjant46:06+5:40-
7.Ahvenlampi Henri46:07+5:41-
8.Siirilä Jukka47:41+7:15-
9.Posio TimoPohjant48:11+7:45-
10.Talonen Eero49:13+8:47-
11.Kariniemi Markku49:15+8:49-
12.Tuohimaa EskoONMKY49:29+9:03-
13.Rankinen JuhoOulRe49:42+9:16-
14.Hiltunen Juho49:58+9:32-
15.Vornanen Juha50:52+10:26-
16.Näsi Juho51:20+10:54-
17.Flygare Jukka-Pekka51:39+11:13-
18.Piirainen RaimoKajKu52:01+11:35-
19.Kuivalainen MarkkuIisu54:44+14:18-
20.Karjalainen MattiHeVo55:20+14:54-
21.Kaasinen AulisPohjant56:08+15:42-
22.Lappalainen Antero56:17+15:51-
23.Seväkivi Antti56:34+16:08-
24.Puurunen ReijoOuTa56:50+16:24-
25.With Mikko57:09+16:43-
26.Haapaniemi NiiloHaHe57:24+16:58-
27.Valkama Mikko57:26+17:00-
28.Ruokonen Timo57:40+17:14-
29.Yli-Eerola EsaHlT58:51+18:25-
30.Niinimäki Jouko61:19+20:53-
31.Maunula TeuvoOYUS63:08+22:42-
32.Räinä Markku64:04+23:38-
33.Pasma LeinoOYS/Vapari64:56+24:30-
34.Hautajärvi Tarmo65:31+25:05-
35.Räisänen Jukka65:35+25:09-
36.Myllylä JukkaPohjant65:59+25:33-
37.Rahikkala Esa66:08+25:42-
38.Koivuneva Juha67:09+26:43-
39.Halonen Tommi68:06+27:40-
40.Toiviainen Antti68:58+28:32-
41.Heiskala Arni69:05+28:39-
42.Rautio Mikko69:16+28:50-
43.Oksman Jukka70:56+30:30-
44.Pelkonen AlpoOsVa72:21+31:55-
45.Kilpeläinen VeikkoVaKa73:10+32:44-
46.Raino Valtanen74:16+33:50-
47.Herronen Jouni74:23+33:57-
48.Paularanta KimmoOLK75:15+34:49-
49.Patana Timo75:22+34:56-
50.Tanskanen Jouni76:01+35:35-
51.Saari Jukka76:54+36:28-
52.Runtti Esko77:20+36:54-
53.Pulju Oula77:48+37:22-
54.Heikkinen Mika80:51+40:25-
55.Hiekkaranta Matti105:15+64:49-
Grekelä AnttiHaHe45:50 -
Kukkonen IiroOuTa59:00 -
Laaksonen LasseSuSi71:06 -
Lampela Jukka66:58 -
C-rata. naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Härkönen LauraOuTa26:08 -
2.Heiskala Anni28:23+2:15-
3.Torvi Kaisa29:45+3:37-
4.Jokela RiittaYlikNM30:10+4:02-
5.Hyvönen JohannaPohjant31:26+5:18-
6.Taini Miiia32:25+6:17-
7.Tervo Hanna-Maija33:46+7:38-
8.Väisänen Eija33:48+7:40-
9.Myllymaa PirkkoOulRe34:50+8:42-
10.Kokkonen Hanna34:52+8:44-
11.Karjalainen SeijaLaive35:10+9:02-
12.Korvenheimo Pia-Riitta36:04+9:56-
13.Pesonen Terhi37:34+11:26-
14.Merilä KirstiOYUS37:52+11:44-
15.Annunen Iina38:13+12:05-
16.Ojala Tanja38:23+12:15-
17.Mutka AinoPohjant38:38+12:30-
18.Itkonen TiinaHaHe39:20+13:12-
19.Lassi Ulla39:39+13:31-
20.Pietilä Kati39:48+13:40-
21.Aatsinki MirjaVePo41:13+15:05-
22.Malm PirkkoOYS/Vapari41:35+15:27-
23.Miesmaa Raija-Liisa41:37+15:29-
24.Paakkonen MirjaOYS/Vapari41:40+15:32-
25.Junes-Kähkölä AnuPohjant42:28+16:20-
26.Ainassaari KaisuOsVa42:30+16:22-
27.Kokko Sini43:10+17:02-
28.Isokangas Nina43:54+17:46-
29.Kyösti Elina44:00+17:52-
30.Pietiläinen Eeva-Liisa44:16+18:08-
31.Aho Tiina45:25+19:17-
32.Mattila UllaPohjant45:44+19:36-
33.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant47:47+21:39-
34.Rahikkala Pirjo48:01+21:53-
35.Yli-Eerola IrjaHlT50:39+24:31-
36.Parviainen AnnamariOYS/Vapari51:12+25:04-
37.Saukkoriipi Mari51:17+25:09-
38.Varis Kaisa53:31+27:23-
39.Seppänen Lea54:12+28:04-
40.Liikamaa-Pasma KatiYllRa54:14+28:06-
41.Kiprianof Sini54:25+28:17-
42.Virsunen Päivikki54:27+28:19-
43.Järvenpää Miia57:27+31:19-
44.Huczkowski Outi59:36+33:28-
45.Maijala Miia62:20+36:12-
46.Keskinarkaus IrmaOYS/Vapari65:18+39:10-
47.Paaso-Rantala PirjoOYS/Vapari65:40+39:32-
48.Korhonen Elina65:47+39:39-
49.Mustonen Heidi66:30+40:22-
50.Jokiluomala Hannu84:45+58:37-
Komulainen Tiina41:32 -
C- Rata. miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM25:13 -
2.Schroderus JariPohjant25:49+0:36-
3.Ukkola SakariPohjant27:13+2:00-
4.Kinnunen EerikPohjant28:17+3:04-
5.Koivuniemi JennyKiikKi29:27+4:14-
6.Myllymaa KaukoOulRe29:39+4:26-
7.Puurunen JormaONMKY29:59+4:46-
8.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.30:10+4:57-
9.Rahkola EeroOulRe30:16+5:03-
10.Väänänen Sami31:05+5:52-
11.Niiniketo KullervoIkiliikkujat33:08+7:55-
12.Väänänen Ari33:34+8:21-
13.Ojala Joonas34:20+9:07-
14.Ojakoski Janne34:36+9:23-
15.Kukkola MarkkuONMKY34:55+9:42-
16.Patana TeuvoKoS35:05+9:52-
17.Kokkonen TimoOLK35:07+9:54-
18.Suorajärvi MauriPohjant35:37+10:24-
19.Pietilä MarkkuOsVa35:57+10:44-
20.Jäntti MattiPohjant36:44+11:31-
21.Haikola Mauri36:56+11:43-
22.Kokko Sami37:49+12:36-
23.Kivinen Juhani38:03+12:50-
24.Ojala Tomi38:16+13:03-
25.Luukinen Tuomo38:36+13:23-
26.Honkanen Esa39:22+14:09-
27.Holappa RaimoHaHe39:50+14:37-
28.Klemola JuhaniKPL40:04+14:51-
29.Veijovaara JormaPohjant41:27+16:14-
30.Limingoja Jarmo41:39+16:26-
31.Saikkonen ToivoOul.Res.43:31+18:18-
32.Haatainen MattiIisu45:04+19:51-
33.Järvelä Kalevi46:16+21:03-
34.Rytkönen Tero47:54+22:41-
35.Savela Juha48:43+23:30-
36.Mylly Taipio50:12+24:59-
37.Anttonen VeikkoONMKY50:49+25:36-
38.Jokinen Kai52:49+27:36-
39.Varis Antero53:36+28:23-
40.Virsunen Väinö54:21+29:08-
41.Leinonen Pasi59:52+34:39-
42.Hyvönen Johannes73:59+48:46-
43.Manninen EeroOsVa88:17+63:04-
44.Eskola Antti91:50+66:37-
D-rata. naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kaukua SanniHaHe17:04 -
2.Väisänen Martta28:04+11:00-
3.Alarvo Juulia29:19+12:15-
4.Mutanen Rosella29:22+12:18-
5.Pasma Reeta31:35+14:31-
6.Askeli Eija33:48+16:44-
7.Ruuska RauniOsVa34:30+17:26-
8.Korpela Salla36:30+19:26-
9.Juntti Marissa36:32+19:28-
10.Hinttala Olivia74:25+57:21-
D-Rata. miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pehkonen Samu14:25 -
2.Alarvo Esa18:42+4:17-
3.Meriläinen SeppoPaU19:59+5:34-
4.Kouva Julius23:33+9:08-
5.Niemelä EinoOul.Res.27:29+13:04-
6.Rautio Eero32:57+18:32-
7.Juutinen Eemeli38:44+24:19-
Oma Rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sorvari PirkkoOsVa78:16 -
Hynynen Lauri0:00 -
Hämäläinen Tiina147:50 -
Jaako MikkoPohjant67:44 -
Mäkinen Miia63:48 -
Pelli Ari95:47 -
Toivola Jaana93:51 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2016-08-28 19:58:11

    Tietoa radoista:

    A-rata 6,4 km, 14 rastia
    B-rata 5,0 km, 10 rastia
    C-rata 3,4 km, 8 rastia
    D-rata 2,3 km, 6 rastia

    Tervetuloa!
  2. Hox, 2016-08-30 21:57:10

    Olihan niin että pitää startata klo 18 viimeistään, kun syyskuun puolella jo ollaan?
  3. einari, 2016-08-31 12:20:39

    Pimeys tulee tähän aikaan vuodesta illalla yllättävän aikaisin varsinkin kun on pilvinen ilma.
  4. Oulurasti-info, 2016-08-31 13:42:38

    Maastoon pääsee syyskuussa klo 16.30-18.00.
  5. eSKo, 2016-08-31 22:32:27

    Klo 18.30 asti pääsee metsään. Heti hämärän laskeuduttua kuntoradan valot syttyvät, helpottavat jos pimeys yllättää...
  6. missä, 2016-09-01 10:28:03

    miten tuonne suunnistuspaikalle siis pääsee Oulusta käsin..?
  7. näin, 2016-09-01 10:46:50