Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
15.4.2017
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Kastelli
Opastus
Kastellin monitoimitalo, Sairaalarinne 5 - Näytä kartalla
Lisätiedot
Yhteyshenkilö Ilkka Koivula 045-2752276
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
70
Tulokset päivitetty
15.4.2017 22:03

Tulokset

A-rata, naiset 6.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ruotsalainen HannaSiSe45:04 7:16
2.Leskelä MaaritOsVa46:37+1:337:31
3.Mattila OrvokkiPohjant48:46+3:427:51
4.Lehtosaari JohannaOSVA50:29+5:258:08
5.Mäkinen PäiviOsVa59:36+14:329:36
A-rata, miehet 6.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Seppänen MikaVaKa36:01 5:48
2.Laitinen AnttiKauHa37:05+1:045:58
3.Kinnunen JukkaPohjant39:10+3:096:19
4.Rankinen JuhoOulRe43:08+7:076:57
5.Koljonen JouniVaKa43:44+7:437:03
6.Savolainen HannuPohjant44:29+8:287:10
7.Laurila MikaKoskRi46:56+10:557:34
8.Kaasinen AulisPohjant47:19+11:187:37
9.Mutka KaiPohjant49:05+13:047:55
10.Karppinen JoukoLaive55:51+19:509:00
11.Vaitiniemi Jari56:34+20:339:07
Niinimaa Juha-PekkaKauHa43:37 7:02
B-rata, naiset 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Törmikoski TiinaSiSe32:17 7:01
2.Martinmäki KaisuSK-Pohjant34:32+2:157:30
3.Juntunen JohannaIinYr40:02+7:458:42
4.Seppänen SiniOYS/Vapari40:13+7:568:44
5.Paakkonen Päivi40:46+8:298:51
6.Manninen Johanna42:51+10:349:18
7.Kalunki Hanna43:10+10:539:23
8.Mäkelin MinnaOYS/Vapari43:45+11:289:30
9.Kinnula IrmaOYS/Vapari46:20+14:0310:04
B-rata, miehet 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rauhala Antti31:54 6:56
2.Heinonen Joni32:15+0:217:00
3.Kela MarkoOulRe32:23+0:297:02
4.Aho Mika34:24+2:307:28
5.Kallunki Juha36:05+4:117:50
6.With Mikko36:20+4:267:53
7.Oksman Jukka37:00+5:068:02
8.Pulju Oula42:52+10:589:19
9.Pelkonen ToivoYlikNM45:27+13:339:52
10.Kinnula AhtiKEV46:13+14:1910:02
11.Eronen Ville57:52+25:5812:34
12.Salminen KariOYUS60:45+28:5113:12
Myllymaa KaukoOulRe38:16 8:19
C-rata, naiset 2.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Marjakangas ElinaOsVa23:11 8:35
2.Kuusrainen Anni26:46+3:359:54
3.Lapinkangas HeidiPeRa27:45+4:3410:16
4.Myllymaa PirkkoOulRe28:07+4:5610:24
5.Mattila UllaPohjant29:37+6:2610:58
6.Nygård Tuula30:34+7:2311:19
7.Herronen TarjaOYS/Vapari31:11+8:0011:32
8.Hyvärinen Merja33:05+9:5412:15
9.Kivelä Henni37:31+14:2013:53
10.Ryytty Inka44:22+21:1116:25
11.Lehtosaari Kristiina53:28+30:1719:48
12.Ålgren Aino53:59+30:4819:59
Leskelä Anni60:08 22:16
Limingoja Senni60:10 22:17
C-rata, miehet 2.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kalliokoski Ossi23:25 8:40
2.pitkänen Larisk pohjantähti23:50+0:258:49
3.Mattila SeppoKoskRi24:00+0:358:53
4.Tuominen JuhoOYS/Vapari24:22+0:579:01
5.Puurunen JormaONMKY27:11+3:4610:04
6.Herronen Jouni31:23+7:5811:37
7.Holappa RaimoHaHe34:49+11:2412:53
8.Ryytty Eino44:30+21:0516:28
D-rata, naiset 2.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Länsitie PinjaOsVa37:50 16:26
2.Ryytty Elena37:59+0:0916:30
3.Väisänen MarttaLaive38:01+0:1116:31
Rogaine, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Anttila IlonaPohjant34:18 -
Koivusaari Kirsi29:41 -
Mäkäräinen SelmaPohjant34:09 -
Rogaine, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Kujala Jouni34:29 -
Lempinen HannuFujitsu29:59 -
Riippa IlkkaOulRe27:14 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Olli P., 2017-04-15 22:10:10

    Rogainen tulokset Excel-taulukkona löytyvät osoitteesta https://drive.google.com/...FjlDCU8VmwaTBicEphRE0tYmc