Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
25.4.2017
Järjestäjä
Pohjan Viestikilta
Paikka
Kuivasojan koulu
Opastus
- - Näytä kartalla
Lisätiedot
Radat Rajakylän puolella, uusi kartta.
Mittakaava 1:7500.
A-rata 5.7km
B-rata 4.5km
C-rata 3.3km
D-rata 1.7km

Yhteyshenkilö: Antero Mikkonen 040-7267983
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
174
Tulokset päivitetty
25.4.2017 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 5.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laitinen MariaYlikNM37:13 6:31
2.Lithovius Anna-RiikkaOsVa40:11+2:587:02
3.Piirto MarjoLänRa42:28+5:157:27
4.Voutilainen Anna-MaijaOYS/Vapari43:07+5:547:33
5.Mattila OrvokkiPohjant43:28+6:157:37
6.Heiskala Anni45:38+8:258:00
7.Eskeli JohannaPeRa47:57+10:448:24
8.Lotvonen EssiLaiVe48:14+11:018:27
9.Seppänen SiniOYS/Vapari49:57+12:448:45
10.Mäkinen PäiviOsVa50:31+13:188:51
11.Mutka HannaPohjant56:18+19:059:52
12.Sillanpää ElinaPohjant66:34+29:2111:40
A-rata, miehet 5.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Saastamoinen AriKiurU30:11 5:17
2.Nikula JuhoKaJu33:42+3:315:54
3.Seppänen MikaVaKa34:21+4:106:01
4.Schoderus SanteriPohjant34:28+4:176:02
5.Mäkäräinen JouniPohjant34:40+4:296:04
6.Korhonen AnttiSappion Veikot34:48+4:376:06
7.Rankka EelisVePo34:56+4:456:07
8.Lohi Kalle35:26+5:156:12
9.Suorsa Vesa-MattiPohjant35:33+5:226:14
10.Härkönen SamiOuTa35:44+5:336:16
11.Kinnunen JukkaPohjant36:16+6:056:21
12.Ojala KaiPaksumahat38:21+8:106:43
13.Hoikka MarkoSoJy38:55+8:446:49
14.Rauhala Antti39:07+8:566:51
15.Mäntylä JuhaOulRe39:08+8:576:51
16.Hautala Ilkka39:36+9:256:56
17.Mikkonen JaakkoKoskRi40:09+9:587:02
18.Harju TeemuKoskRi40:27+10:167:05
19.Remes ToukoKoskRi40:29+10:187:06
20.Lukkari JunnuLänRa40:30+10:197:06
21.Tuunanen Johannes40:49+10:387:09
22.Karjalainen PasiPohjant40:54+10:437:10
23.Kaukua JaakkoHaHe41:46+11:357:19
24.Kähkölä JuhaPohjant41:56+11:457:21
25.Westerholm ThomasVePo43:00+12:497:32
26.Rankinen JuhoOulRe43:17+13:067:35
27.Leinonen LauriPohjant43:51+13:407:41
28.Grekelä AnttiHaHe43:56+13:457:42
29.Neuvonen JussiOuTa44:12+14:017:45
30.Mutka KaiPohjant44:13+14:027:45
31.Luodonpää RistoAlatPi44:53+14:427:52
32.Junttola JaakkoLaive49:17+19:068:38
33.Pietilä Antti50:59+20:488:56
34.Toiviainen Antti51:54+21:439:06
35.Raino Valtanen55:49+25:389:47
36.Kivinen Janne65:56+35:4511:34
37.Pelkonen AlpoOsVa71:49+41:3812:35
B-rata, naiset 4.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pöyhtäri Mari30:26 6:45
2.Loukusa SallaIinYr32:15+1:497:10
3.Santaniemi MerjaOsVa34:47+4:217:43
4.Juntunen JohannaIinYr36:10+5:448:02
5.Ala-Sankila TuuliEräp37:06+6:408:14
6.Nikula Essi38:18+7:528:30
7.Palmi SaraKoskRi38:48+8:228:37
8.Maunu Susanna40:34+10:089:00
9.Ovaska Heli41:06+10:409:08
10.Mäkelin MinnaOYS/Vapari43:04+12:389:34
11.Aatsinki TanjaHaHe43:29+13:039:39
12.Räinä Susanna44:59+14:339:59
13.Hyvärinen Kaisa47:08+16:4210:28
14.Hyvärinen Merja47:47+17:2110:37
15.Viinikka Minna48:27+18:0110:46
16.Pelkonen MaijaOsVa53:42+23:1611:56
17.Varis Kaisa55:43+25:1712:22
18.Pesonen Reetta59:05+28:3913:07
19.Pikkarainen Anna59:08+28:4213:08
B-rata, miehet 4.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kariniemi Roope26:15 5:50
2.Heinonen Joni31:18+5:036:57
3.Lempinen HannuFujitsu31:38+5:237:01
4.Backman KariIinYr33:52+7:377:31
5.Aho Mika35:20+9:057:51
6.Ahokoivu HemmoPohjant35:42+9:277:56
7.Räinä Markku35:46+9:317:56
8.Kuivalainen MarkkuIisu36:52+10:378:11
9.With Mikko37:02+10:478:13
10.Juutinen HannuPohjant37:30+11:158:20
11.Lindfors Jukka37:50+11:358:24
12.Tuohimaa EskoONMKY38:23+12:088:31
13.Taivaloja JormaHaHe39:13+12:588:42
14.Tuunanen Jari39:52+13:378:51
15.Kiviniemi Tuomo41:02+14:479:07
16.Rahko MattiPohjant42:35+16:209:27
17.Pentikäinen Heimo43:21+17:069:38
18.Kallioinen Ari43:53+17:389:45
19.Myllymaa KaukoOulRe44:12+17:579:49
20.Niinimäki Jouko45:42+19:2710:09
21.Pelkonen Hannu46:21+20:0610:18
22.Kopakka Jukka46:25+20:1010:18
23.Alhainen Petri48:17+22:0210:43
24.Pulju Oula48:18+22:0310:44
25.Eronen Ville48:48+22:3310:50
26.Tolonen MarkkuOulu52:38+26:2311:41
27.Ruotsalainen KeijoCUS Torino53:31+27:1611:53
28.Varis Antero55:10+28:5512:15
C-rata, naiset 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kokko Sonja32:22 9:48
2.Pirttijärvi Tanja32:45+0:239:55
3.Kuusrainen Anne38:19+5:5711:36
4.Myllymaa PirkkoOulRe39:02+6:4011:49
5.Mäkäräinen SelmaPohjant40:10+7:4812:10
6.Herronen TarjaOYS/Vapari40:16+7:5412:12
7.Saarimaa SannaOsVa40:45+8:2312:20
8.Kinnula IrmaOYS/Vapari40:56+8:3412:24
9.Ågren Merja41:26+9:0412:33
10.Kouva JohannaKoskRi42:26+10:0412:51
11.Palonen Irene50:38+18:1615:20
12.Laakkonen Sari51:51+19:2915:42
13.Kukkonen Reetta52:05+19:4315:46
14.Similä SelinaPohjant55:08+22:4616:42
15.Tahkokorpi Sofia56:32+24:1017:07
C-rata, miehet 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pinola TimoKaSu28:50 8:44
2.Suomio PekkaPohjant29:22+0:328:53
3.Mäntykenttä HannuOYUS31:30+2:409:32
4.Kalliokoski Ossi33:16+4:2610:04
5.Kokko Sami33:48+4:5810:14
6.Puurunen JormaONMKY33:51+5:0110:15
7.Veijovaara JormaPohjant34:47+5:5710:32
8.Tuunanen Aaron36:04+7:1410:55
9.Mäläskä Vili36:29+7:3911:03
10.Kukkola MarkkuONMKY36:35+7:4511:05
11.Mäläskä Harri36:36+7:4611:05
12.Pelkonen ToivoYlikNM37:03+8:1311:13
13.Kivinen Juhani38:44+9:5411:44
14.Herronen Jouni40:10+11:2012:10
15.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.40:47+11:5712:21
16.Jäntti MattiPohjant41:18+12:2812:30
17.Latva-Rasku Olli42:33+13:4312:53
18.Okkonen JaakkoKempele44:04+15:1413:21
19.Salminen KariOYUS46:40+17:5014:08
20.Manninen EeroOsVa60:27+31:3718:19
D-rata, naiset 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Eilola JennaYlikNM24:33 14:26
2.Blomberg JohannaKuivasojan koulu24:50+0:1714:36
3.Similä HelmiinaPohjant27:58+3:2516:27
4.Peltokorpi Kaisla&TauriainenKuivasojan koulu28:39+4:0616:51
5.Luolavirta Olivia&HeikkiläKuivasojan koulu30:21+5:4817:51
6.Salmi Sirpa45:55+21:2227:00
7.Seilonen Anna49:15+24:4228:58
8.Ericksen Lahja51:16+26:4330:09
9.Kosonen Oiva53:03+28:3031:12
D-rata, miehet 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Juola Eetu19:24 11:24
2.Heikkilä Sasu&PiirtoKuivasojan koulu25:46+6:2215:09
3.Juola Arttu27:00+7:3615:52
4.Saikkonen ToivoOul.Res.28:24+9:0016:42
5.Anttila Niila&PaitsolaKuivasojan koulu29:58+10:3417:37
6.Suokas Jaakko&TauriainenKuivasojan koulu30:27+11:0317:54
7.Tuunanen Antton31:08+11:4418:18
8.Juuso Vainio39:02+19:3822:57
9.Mikkonen Väinö39:11+19:4723:02
10.Hara Venni39:38+20:1423:18
11.Hara Veikka39:54+20:3023:28
12.Hara Väinö40:11+20:4723:38
13.Pitkänen Teuvo45:34+26:1026:48
14.Antikainen Juho&Reeta&Maija61:15+41:5136:01
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Helakorpi Niina58:53 -
Hurskainen Teija48:09 -
Härkönen TaneliPudU25:51 -
Immonen NeelaKuivasojan koulu23:41 -
Kanniainen Mike&SäkkinenKuivasojan koulu27:11 -
Karisaari Mikko36:36 -
Karppinen JoukoLaive0:00 -
Lund Francis0:00 -
Mattila UllaPohjant48:18 -
Paakkonen Päivi39:49 -
Pasma Jemina&SäkkinenKuivasojan koulu27:47 -
Pietilä Jaana46:13 -
Rahko LeenaPohjant32:33 -
Rahko SampoPohjant33:28 -
Rantala WilmaKuivasojan koulu24:04 -
Riippa IlkkaOulRe52:53 -
Säkkinen Mika35:42 -
Tolppanen JenniKuivasojan koulu23:54 -
Westerholm LasseVePo35:32 -
Yli-Eerola IrjaHlT0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. M, 2017-04-25 19:33:15

    Oli oikein mukavat ja hyvät rastit! Sai poiketa pyöräteitä sopivasti city - radaksi. Liitos järjestäjille!