Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
2.5.2017
Järjestäjä
Haukiputaan Heitto
Paikka
Haukiputaan kirkonkylä, sprintti/ 2017
Opastus
Haukiputaan keskusta: Haukiputaantie (847) ja Jokelantien risteyksestä - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: sprinttiradat A, B, C, D, yhteyshenkilö: Juha Sundelin p. 0505649486
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
171
Tulokset päivitetty
10.5.2017 06:49

Tulokset

A-rata, naiset 4.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pöyhtäri Mari31:30 7:30
2.Heiskala Anni33:33+2:037:59
3.Kangasmaa Hanna35:34+4:048:28
4.Piirto Marja36:25+4:558:40
5.Seppänen SiniOYS vapari37:45+6:158:59
6.Palmi SaraKoskRi38:04+6:349:03
7.Kela MerjaOulRe38:22+6:529:08
8.Sundelin PäiviHaHe38:35+7:059:11
9.Mäkinen PäiviOSVA38:52+7:229:15
10.Santaniemi Merja39:02+7:329:17
11.Aatsinki TanjaHaHe43:57+12:2710:27
12.Väänänen MerviOYS vapari46:52+15:2211:09
13.Ylierla Irja50:29+18:5912:01
A-rata, miehet 4.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Harju TeemuKoskRi23:25 5:34
2.Schroderus SanteriPohjant24:33+1:085:50
3.Seppänen MikaVaKa25:26+2:016:03
4.Nissinen JerePohjant26:31+3:066:18
5.Hannuksela Jari26:44+3:196:21
6.Säkkinen Mika27:16+3:516:29
7.Moilanen Eero28:14+4:496:43
8.Taskila Markku28:32+5:076:47
9.Härmä AnttiOYS vapari29:19+5:546:58
10.Hemmi HeikkiPohjant29:26+6:017:00
11.Jussila JaniOFF29:37+6:127:03
12.Rankinen JuhoOulRe30:09+6:447:10
13.Rames Touko30:10+6:457:10
14.Kela MarkoOulRe31:28+8:037:29
15.Keinänen KimmoOulu31:34+8:097:30
16.Tammela Simo32:05+8:407:38
17.Heinonen Joni32:16+8:517:40
18.Rissanen Jani33:02+9:377:51
19.Luodonpää RistoAlatPi33:36+10:118:00
20.Kivinen Janne34:35+11:108:14
21.With Mikko35:13+11:488:23
22.Mikkonen AlpoOYS vapari36:02+12:378:34
23.Tarkka Erkki36:44+13:198:44
24.Ahokoivu HemmoPojjantähti37:17+13:528:52
25.Andsten Marko39:01+15:369:17
26.Pelkonen AlpoOSVA44:58+21:3310:42
27.Keränen VesaHaHe48:58+25:3311:39
28.Eronen Ville49:43+26:1811:50
29.Määttä Lauri50:11+26:4611:56
Jurvakainen MikaKiimU32:19 7:41
Suomala Ville28:34 6:48
B-rata, naiset 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyvärinen HennaPohjatähti24:12 7:33
2.Välimäki-Jussila Tanja25:55+1:438:05
3.Kokko Sonja26:11+1:598:10
4.Juntunen JohannaIinYr27:07+2:558:28
5.Moilanen AnniKaSu27:11+2:598:29
6.Valster Mervi27:34+3:228:36
7.Hyvärinen Kaisa28:18+4:068:50
8.Maunu Susanna29:12+5:009:07
9.Alitalo HeidiOSVA29:35+5:239:14
10.Niinimäki Katriina30:13+6:019:26
11.Mäkelin MinnaOYS vapari30:38+6:269:34
12.Nissinen MariannePohjantähti31:06+6:549:43
13.Alitalo PäiviOSVA31:24+7:129:48
14.Hyvärinen Merja32:03+7:5110:00
15.Mattila UllaSK Pohjantähti32:49+8:3710:15
16.Pirttijärvi Tanja33:41+9:2910:31
17.Myllymaa PirkkoOulRe34:18+10:0610:43
18.Kinnula IrmaOYS Vapari35:08+10:5610:58
19.Herronen TarjaOUS/Vapari35:17+11:0511:01
20.Hurskainen Teija35:47+11:3511:10
21.Pelkonen MaijaOSVA36:14+12:0211:19
22.Kela MirjaOulRe36:59+12:4711:33
23.Loukusa AnniIiSu37:05+12:5311:35
24.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant42:48+18:3613:22
25.Öörni-Miettunen MarjaIisu45:07+20:5514:05
26.Lehtosaari KristiinaHaHe54:59+30:4717:10
B-rata, miehet 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lukkari Junnu22:18 6:58
2.Aho Mika22:55+0:377:09
3.Hautala MattiONMKY23:50+1:327:26
4.Juutinen HannuPohjant25:46+3:288:03
5.Merilä Seppo26:07+3:498:09
6.Hurskainen PenttiOulRe26:35+4:178:18
7.Hautala Aatu26:57+4:398:25
8.Tuohimaa EskoONMKY27:06+4:488:28
9.Kokko Sami27:11+4:538:29
10.Sundelin OnniHaHe28:09+5:518:47
11.Suomio Pekka28:27+6:098:53
12.Tanskanen Jouni28:31+6:138:54
13.Kallioinen Ari28:42+6:248:58
14.Heinikoski KaleviKoskRi28:56+6:389:02
15.Maaninka Joel29:07+6:499:05
16.Niinimäki Jouko29:31+7:139:13
17.Timola TimoKaSu29:43+7:259:17
18.Pentikäinen Heimo29:55+7:379:20
19.Mäntykenttä Hannu30:15+7:579:27
20.Paaso JoukoPeRa31:17+8:599:46
21.Mattila SeppoKoskRi31:37+9:199:52
22.Veijovaara JormaPohjant33:25+11:0710:26
23.Ruotsalainen KeijoCUS torino33:50+11:3210:34
24.Kivinen Juhani34:37+12:1910:49
25.Kinnula AhtiKEV35:03+12:4510:57
26.Herronen Jouni35:27+13:0911:04
27.Tolonen MarkkuOulu36:02+13:4411:15
28.Puurunen JormaONMKY36:11+13:5311:18
29.Ratilainen ReijoVeVe36:25+14:0711:22
30.Salminen KariOYUS47:22+25:0414:48
31.Manninen Eero47:26+25:0814:49
32.Rahja Osmo53:23+31:0516:40
C-rata, naiset 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Merilä KirstiOYUS22:31 11:51
2.Itkonen Tiina23:02+0:3112:07
3.Anttila Ilona26:21+3:5013:52
4.Eilola JennaYlikNM26:59+4:2814:12
5.Ponto HelläHaHe31:34+9:0316:36
6.Pirttilahti HelviHaHe31:36+9:0516:37
7.Päkkilä Venla33:44+11:1317:45
8.Keinänen Malla34:10+11:3917:58
9.Kurttila Sanni34:22+11:5118:05
10.Paavola Jaana35:30+12:5918:41
11.Vääänänen Veera36:22+13:5119:08
12.Järvi MirkkaKiimU38:00+15:2920:00
13.Oikarainen Vänttilä40:56+18:2521:32
14.Louka AinoIisu48:44+26:1325:38
C-rata, miehet 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Puurunen JormaONMKY16:21 8:36
2.Heinikoski KaleviKoskRi17:36+1:159:15
3.Latva-Rasku Olli20:44+4:2310:54
4.Jussila Niilo22:59+6:3812:05
5.Jäntti MattiPohjant23:08+6:4712:10
6.Tammila Eemli24:25+8:0412:51
7.Meriläinen Seppo25:24+9:0313:22
8.Tammela Veeti42:11+25:5022:12
Sprinttiveto 1, naiset 0.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jaatinen VenlaHaHe8:12 10:15
2.Anttila MineaPohjantähti9:20+1:0811:40
3.Anttila Ilona13:23+5:1116:43
4.Päkkilä VenlaHaHe16:40+8:2820:50
5.Pahkala Maria20:05+11:5325:06
6.Pahkala Anni20:17+12:0525:21
7.Huilaja Vilja23:35+15:2329:28
8.Eskeli Emilia29:30+21:1836:52
9.Rahja Julia36:42+28:3045:52
Sprinttiveto 1, miehet 0.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Valkoma MiikaHaHe9:08 11:25
2.Pääkkönen Samuli14:36+5:2818:15
3.Rahja JoonaHaHe16:33+7:2520:41
4.Huilaja ToukoHaHe19:09+10:0123:56
5.Salo PeetuHaHe21:19+12:1126:38
6.Huilaja Ari23:39+14:3129:33
7.Sutela Veikko31:38+22:3039:32
8.Kuusiniemi Topi31:41+22:3339:36
Sprinttiveto 2, naiset 1.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Anttila MineaPohjantähti8:41 8:41
2.Rahja JuliaHaHe11:01+2:2011:01
3.Huilaja Vilja29:22+20:4129:22
4.Niemelä Nenna29:39+20:5829:39
Sprinttiveto 2, miehet 1.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räihä Elja12:50 12:50
2.Väinö Suomus12:55+0:0512:55
3.Rahja JoonaHaHe15:23+2:3315:23
4.Huilaja Ari29:25+16:3529:25
Sprinttiveto 3, naiset 1.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Anttila MineaPohjant10:11 10:11
2.Päkkilä VenlaHaHa16:42+6:3116:42
3.Kaukua Iisa19:29+9:1819:29
4.Pahkala Maria27:33+17:2227:33
5.Pahkala Anni27:37+17:2627:37
6.Sundelin AnniHaHe39:23+29:1239:23
7.Paavola Emma40:36+30:2540:36
Sprinttiveto 3, miehet 1.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Suomela Väinö12:44 12:44
2.Tammela EemeliHaHe13:22+0:3813:22
3.Juuso Vainio26:26+13:4226:26
4.Huilaja ToukoHaHe27:40+14:5627:40
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Karjalainen Pasi28:32 -
Kuivalainen Markku37:30 -
Loukusa MarikaIiSu33:01 -
Maaninko Suvi27:20 -
Myllymaa KaukoOulRe28:38 -
Paavola Janne36:12 -
Sassi Paula1:20 -
Siipola PetteriKiipelikerho29:44 -
Suomala Heimo32:48 -
Suomala Klaus30:55 -
Varis Kaisa39:13 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Junnu, 2017-04-27 22:08:20

    Kisakeskus: Haukiputaan yhtenäiskoulu
    Suunnistusreitille pääsee n. 16:30 (tai kun kaikki rastit ovat paikoillaan) - 19:00
    Kartat 1:4000 tai 1:2000 2,5m käyrällä sprinttimerkein.
    Linkki tapahtumapaikalle: https://asiointi.maanmitt...%22opacity%22%3A100%7D%5D

    Alustavat radat, matkat (rastimäärät):
    A-rata 4.2km (22 rastia)
    B-rata 3.2km (19 rastia)
    C-rata 1.9km (13 rastia)
    D-rata/sprinttivedot kartanvaihdolla kolme n.1km rataa (6-8 rastia)
    (saa suunnistaa kaikki tai sitten vaikka vain yhden radoista)

    HOX: Sprinttivedot osa nuorten suunnistajien taitotreenejä ja ohjausta/kokoontuminen klo 18:15.
    HOXX: Sprinttivedoilla oma lähtö ja 'maali/kartanvaihtoleimaus'

    Maastossa vielä paljon lunta ja jäätä, katuosuudet kuivat. Kaikilla reiteillä maasto-osuuksia, joka kannattaa huomioida kenkiä/pukeutumista valittaessa.

    Sprinttisääntöjen mukaan kunnioitetaan piha-alueita ja muitakin kiellettyjä alueita/kohteita: http://www.suunnistusliit...tuksen-kielletyt-kohteet/
  2. Junnu, 2017-05-02 20:16:39

    Tulokset ja väliaikatiedosto kiireisimmille:
    http://www.haukiputaanhei...oulurastit-hahe-2-5-2017/