Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
16.5.2017
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Kiekonmaja
Opastus
- - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C ja D, yhteyshenkilö: Ulla Silventoinen 050-5855369
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
324
Tulokset päivitetty
16.5.2017 21:19

Tulokset

B-rata, naiset 4.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laitinen MariaYlikNM33:34 7:37
2.Pöyhtäri Mari37:02+3:288:24
3.Vuontisjärvi Annu37:22+3:488:29
4.Juntunen JohannaIinYr38:17+4:438:42
5.Hyvärinen HennaPohjant41:22+7:489:24
6.Marjala Pia-RiittaPohjant41:31+7:579:26
7.Kauppinen LiisaSuomRa43:10+9:369:48
8.Ala-Sankila TuuliEräp43:59+10:259:59
9.Holster-Hemmi MerviPohjant44:15+10:4110:03
10.Laitala Marja-LiisaNivSu44:18+10:4410:04
11.Tuunanen Marja44:58+11:2410:13
12.Räinä Susanna49:34+16:0011:15
13.Hokajärvi RailiPohjant49:45+16:1111:18
14.Väisänen Eija50:24+16:5011:27
15.Holma KaisuOulRe50:48+17:1411:32
16.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari50:53+17:1911:33
17.Myllymäki Anu51:14+17:4011:38
18.Halme RitvaKiimU51:17+17:4311:39
19.Aatsinki TanjaHaHe52:15+18:4111:52
20.Haataja Maarit54:00+20:2612:16
21.Kela MirjaOulRe55:46+22:1212:40
22.Patrikka Nina55:47+22:1312:40
23.Myllymaa PirkkoOulRe55:55+22:2112:42
24.Putkonen LeaPohjant56:19+22:4512:47
25.Hyvärinen Kaisa56:45+23:1112:53
26.Vuotso SusannaOsVa56:56+23:2212:56
27.Hyvärinen Merja57:00+23:2612:57
28.Karhunen Helli57:25+23:5113:02
29.Kinnunen Tuulia59:30+25:5613:31
30.Metsävaino Ella-Sofia59:33+25:5913:32
31.Sil Kristiinalanpää59:49+26:1513:35
32.Aspegren Annika61:18+27:4413:55
33.Sorvisto MariOYS/Vapari61:30+27:5613:58
34.Kaukua AnuHaHe61:40+28:0614:00
35.Yli-Eerola IrjaHlT61:42+28:0814:01
36.Pelkonen MaijaOsVa61:52+28:1814:03
37.Ainassaari KaisuOsVa62:23+28:4914:10
38.Mäkelin MinnaOYS/Vapari62:33+28:5914:12
39.Kivipää Anu63:29+29:5514:25
40.Leppänen TiinaOYS/Vapari63:47+30:1314:29
41.Kokko Sonja66:21+32:4715:04
42.Määttä Anna-Maija66:35+33:0115:07
43.Kouva JohannaKoskRi72:05+38:3116:22
44.Parkkila TanjaOYS/Vapari75:27+41:5317:08
45.Salmela Liisa83:54+50:2019:04
46.Niku Kaisa87:10+53:3619:48
B-rata, miehet 4.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Apilo Olli30:53 7:01
2.Hiltunen JuhoONMKY31:21+0:287:07
3.Huotari MattiPohjant31:43+0:507:12
4.Airaksinen RistoOuTa32:52+1:597:28
5.Hoikka MarkoSoJy33:18+2:257:34
6.Rantapelkonen TuomoONMKY33:56+3:037:42
7.Hautala MattiONMKY34:11+3:187:46
8.Siira Marko34:54+4:017:55
9.Lappalainen Antero35:26+4:338:03
10.Saarela AnttiKemU35:30+4:378:04
11.Tuunanen Joona35:54+5:018:09
12.Karhu JanneVaKa36:09+5:168:12
13.Aho Mika36:29+5:368:17
14.Kariniemi Roope36:38+5:458:19
15.Laurila MikaKoskRi37:48+6:558:35
16.Helttunen JanneKiimU37:50+6:578:35
17.Leukkunen Marko37:52+6:598:36
18.Schroderus JariPohjant38:52+7:598:50
19.Pinola TimoKaSu38:56+8:038:50
20.Siirilä Jukka40:39+9:469:14
21.Laitinen OlliPeRa41:19+10:269:23
22.Niva PasiLaive41:41+10:489:28
23.Saari Jukka41:43+10:509:28
24.Kähkölä JuhaPohjant41:46+10:539:29
25.Seväkivi AnttiLaive41:56+11:039:31
26.Marjala SakariPohjant42:06+11:139:34
27.Lukkarinen OlaviPohjant42:07+11:149:34
28.Haapaniemi NiiloHaHe42:21+11:289:37
29.Vainikainen Seppo42:23+11:309:37
30.Kuivalainen MarkkuIisu42:33+11:409:40
31.Ruokonen Timo42:56+12:039:45
32.Tikkanen JukkaPohjant43:17+12:249:50
33.Haajanen JuhaPohjant43:49+12:569:57
34.Kinnunen Matti43:53+13:009:58
35.Paaso-Rantala PerttiIiY43:59+13:069:59
36.Keinänen KimmoPohjant44:01+13:0810:00
37.Kaikkonen Kari44:04+13:1110:00
38.Kaipala RaunoOYS/Vapari44:26+13:3310:05
39.Rahkola EeroOulRe45:33+14:4010:21
40.Putkonen Heikki45:35+14:4210:21
41.Yrjänheikki Markku46:13+15:2010:30
42.Räinä Markku46:13+15:2010:30
43.Hurskainen PenttiOulRe46:16+15:2310:30
44.Manninen AriNivU47:43+16:5010:50
45.Taivaloja JormaHaHe48:00+17:0710:54
46.With Mikko48:37+17:4411:02
47.Kukkohovi ReinoOsVa49:10+18:1711:10
48.Patana Timo49:20+18:2711:12
49.Karjalainen MattiHeVo49:27+18:3411:14
50.Takkinen EskoKiimU49:58+19:0511:21
51.Juntunen ReijoIiY50:13+19:2011:24
52.Huhtanen RaimoKiimU50:42+19:4911:31
53.Pyky AriKiimU50:42+19:4911:31
54.Myllymaa KaukoOulRe51:15+20:2211:38
55.Eronen Ville51:22+20:2911:40
56.Koskela Tuomas51:51+20:5811:47
57.Pelkonen ToivoYlikNM51:59+21:0611:48
58.Mattila SeppoKoskRi52:08+21:1511:50
59.Puurunen ReijoOuTa52:58+22:0512:02
60.Oksman Jukka53:03+22:1012:03
61.Tanskanen Jouni53:04+22:1112:03
62.Tapio Luukinen53:21+22:2812:07
63.Paaso JoukoPeRa53:28+22:3512:09
64.Koivuneva Juha53:42+22:4912:12
65.Harri Risto55:15+24:2212:33
66.Männikkö KalleONMKY55:29+24:3612:36
67.Pietilä Antti55:58+25:0512:43
68.Niinimäki Jouko56:04+25:1112:44
69.Tuikka Jaakko56:48+25:5512:54
70.Lehtonen HenriLaiVe56:58+26:0512:56
71.Oja Sami59:17+28:2413:28
72.Sillanpää Matti59:18+28:2513:28
73.Virta Pasi60:21+29:2813:42
74.Simonen TuomasPohjant61:46+30:5314:02
75.Raino Valtanen69:01+38:0815:41
76.Salminen KariOYUS76:22+45:2917:21
77.Heliäsvaara Kari78:42+47:4917:53
Korhonen Aki64:41 14:42
Mertaniemi Tuomo59:22 13:29
Ristimäki Miika49:41 11:17
C-rata, naiset 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aalto PirjoPohjant30:20 8:11
2.Kivelä ElinaPohjant33:55+3:359:10
3.Eade Emilia33:59+3:399:11
4.Saarela IisaKemU34:28+4:089:18
5.Hemmi MaiPohjant34:31+4:119:19
6.Helakorpi Niina37:40+7:2010:10
7.Heikka AnnaPohjant39:09+8:4910:34
8.Moilanen Elina39:16+8:5610:36
9.Haataja Miia39:24+9:0410:38
10.Tolonen Katri40:14+9:5410:52
11.Holappa LeaVePo40:25+10:0510:55
12.Herronen TarjaOYS/Vapari41:40+11:2011:15
13.Kallankari Sanna41:48+11:2811:17
14.Mutka AinoPohjant42:10+11:5011:23
15.Löfgren EevaPuumat43:31+13:1111:45
16.Mattila UllaPohjant43:32+13:1211:45
17.Merilä KirstiOYUS43:54+13:3411:51
18.Pasma Lotta44:15+13:5511:57
19.Kuusela VappuVaKa44:18+13:5811:58
20.Varis KatariinaKoskRi44:24+14:0412:00
21.Varis Kaisa44:42+14:2212:04
22.Airaksinen Saara44:49+14:2912:06
23.Yliniemi Miia45:00+14:4012:09
24.Hautamäki Anne45:36+15:1612:19
25.Kainulainen Eija45:38+15:1812:20
26.Itkonen TiinaHaHe45:54+15:3412:24
27.Pasma LiisaYllRa46:19+15:5912:31
28.Paakkonen MirjaOYS/Vapari46:31+16:1112:34
29.Malm PirkkoOYS/Vapari46:36+16:1612:35
30.Liikamaa-Pasma KatiYllRa46:41+16:2112:37
31.Törmänen Paula48:59+18:3913:14
32.Mourujärvi Johanna49:00+18:4013:14
33.Taini Miia49:18+18:5813:19
34.Hurskainen Teija50:23+20:0313:37
35.Hiltunen MarjaliisaONMKY50:25+20:0513:37
36.Pasma Reeta50:48+20:2813:43
37.Pitkänen Soili51:29+21:0913:54
38.Haapasalo HeidiPohjant54:55+24:3514:50
39.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant56:27+26:0715:15
40.Palonen Irene60:12+29:5216:16
41.Kurki Sini61:00+30:4016:29
42.Kujala Monika68:20+38:0018:28
43.Ryytty Inka82:15+51:5522:13
44.Raitanen Satu87:57+57:3723:46
Vuokila Maria46:28 12:33
C-rata, miehet 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM27:44 7:29
2.Hyvärinen Tatu28:24+0:407:40
3.Ollila TimoPaksumahat29:26+1:427:57
4.Seppälä Mikael30:06+2:228:08
5.Rahikkala Esa30:46+3:028:18
6.Juutinen HannuPohjant31:08+3:248:24
7.Suomio PekkaPohjant32:18+4:348:43
8.Mäntykenttä HannuOYUS32:23+4:398:45
9.Puurunen JormaONMKY34:30+6:469:19
10.Tapaninaho KaleviONMKY35:37+7:539:37
11.Kokko Sami35:50+8:069:41
12.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.36:32+8:489:52
13.Juuso KinnunenPohjant36:39+8:559:54
14.Kariniemi Markku38:46+11:0210:28
15.Kalliokoski Ossi39:04+11:2010:33
16.Ylikorpela Antti39:35+11:5110:41
17.Heinikoski KaleviKoskRi40:20+12:3610:54
18.Vainikainen Jimi40:50+13:0611:02
19.Westerholm LauriVePo41:25+13:4111:11
20.Suorajärvi MauriPohjant41:33+13:4911:13
21.Karjula Iiro41:34+13:5011:14
22.Karjalainen Aleksi41:46+14:0211:17
23.Herronen Jouni42:26+14:4211:28
24.Argillander ErkkiVaKa42:56+15:1211:36
25.Kivinen Juhani43:11+15:2711:40
26.Karjula Harri43:14+15:3011:41
27.Varis Antero44:19+16:3511:58
28.Savela Juha45:14+17:3012:13
29.Tapio Mylly45:15+17:3112:13
30.Tolonen MarkkuOulu45:31+17:4712:18
31.Pietilä MarkkuOsVa45:43+17:5912:21
32.Eade Santeri46:20+18:3612:31
33.Juola EskoORUK48:28+20:4413:05
34.Manninen EeroOsVa49:45+22:0113:26
35.Klemola JuhaniKPL51:09+23:2513:49
36.Luukinen Tuomo51:17+23:3313:51
37.Patana TeuvoKoS51:45+24:0113:59
38.Huotari EsaPohjant53:39+25:5514:30
39.Anttonen VeikkoONMKY54:12+26:2814:38
40.Pyky EskoKiimU60:21+32:3716:18
41.Korkala VeikkoRTG61:30+33:4616:37
42.Kinnunen Kauko62:22+34:3816:51
43.Rahja OsmoONMKY62:46+35:0216:57
44.Anttila Okko64:26+36:4217:24
45.Hanhela PenttiKiimU66:17+38:3317:54
46.Ryytty Eino82:20+54:3622:15
Kauppinen Mikael68:03 18:23
D-rata, naiset 2.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäkäräinen SelmaPohjant23:45 9:30
2.Anttila IlonaPohjant32:34+8:4913:01
3.Sorvisto Ella39:13+15:2815:41
4.Korkeasalo VuokkoHaHe39:23+15:3815:45
5.Sorvisto Vilma39:30+15:4515:48
6.Eilola Jenna42:46+19:0117:06
7.Väisänen MarttaLaive46:05+22:2018:26
8.Hast KatriOYS/Vapari47:21+23:3618:56
9.Hosio TiinaOYS/Vapari47:32+23:4719:00
10.Mäkelä Marja49:05+25:2019:38
11.Ryytti Elena49:27+25:4219:46
12.Goman MatleenaVePo51:48+28:0320:43
13.Juntunen Laura67:54+44:0927:09
D-rata, miehet 2.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tuunanen Aaron25:31 10:12
2.Kouva Julius28:18+2:4711:19
3.Pietilä Jorma31:06+5:3512:26
4.Meriläinen SeppoPaU41:19+15:4816:31
5.Tuunanen Antton41:34+16:0316:37
6.Klasila Luke41:55+16:2416:46
7.Tuomikoski Luukas42:26+16:5516:58
8.Klasila Oliver43:07+17:3617:14
9.Jutila Sami43:53+18:2217:33
10.Pitkälä VäinöOul.Res.53:32+28:0121:24
11.Koivisto Eero61:22+35:5124:32
12.Törmänen Sampsa68:10+42:3927:16
Niemelä EinoOul.Res.41:44 16:41
Taito 1
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Viippola AapoOuTa33:30 -
2.Viippola IlpoOuTa33:31+0:01-
Taito 2
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Leskelä KatriYlikNM64:47 -
Taito 3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vainio Aimo94:14 -
Taito 4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Backman SaanaIinYr76:10 -
A-rata, naiset 7.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi JuliaanaPohjant49:22 7:03
2.Hokkanen AnniOYS/Vapari58:27+9:058:21
3.Voutilainen Anna-MaijaOYS/Vapari61:50+12:288:50
4.Marjakangas ElinaOsVa65:09+15:479:18
5.Laurila SariSalRe69:13+19:519:53
6.Ovaska Heli69:27+20:059:55
7.Mattila OrvokkiPohjant71:09+21:4710:09
8.Mäkinen PäiviOsVa71:18+21:5610:11
9.Heiskala Anni71:49+22:2710:15
10.Lohela PäiviOYS/Vapari72:12+22:5010:18
11.Piirto MarjoLänRa76:28+27:0610:55
12.Moilanen JariPohjant81:30+32:0811:38
13.Maunu Susanna84:16+34:5412:02
A-rata, miehet 7.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hietala PerttuPelPo37:36 5:22
2.Saarela Ville-PetteriKemU43:34+5:586:13
3.Tauriainen TeemuKEV43:47+6:116:15
4.Aunola AkiSalRe44:47+7:116:23
5.Rankka EelisVePo45:32+7:566:30
6.Lohi Mikko45:59+8:236:34
7.Keränen TeemuKaSu46:53+9:176:41
8.Haapasalo JarmoPohjant46:54+9:186:42
9.Lohi Kalle47:00+9:246:42
10.Taskila Markku47:13+9:376:44
11.Puroila AnttiOYS/Vapari47:23+9:476:46
12.Maaninka JukkaTeam 1Life47:34+9:586:47
13.Pörsti Yrjö48:03+10:276:51
14.Mäntylä JuhaOulRe48:19+10:436:54
15.Järvenpää EsaS-JKL48:44+11:086:57
16.Heiskala Sami49:06+11:307:00
17.Parkkinen PekkaPohjant49:25+11:497:03
18.Kinnunen JukkaPohjant49:57+12:217:08
19.Rauhala Antti51:05+13:297:17
20.Säkkinen Mika51:34+13:587:22
21.Kokko Jarno51:47+14:117:23
22.Saarela SeppoKemU51:58+14:227:25
23.Hokkanen MattiTeam 1Life52:14+14:387:27
24.Halonen TeroKoskRi52:57+15:217:33
25.Kela MarkoOulRe53:17+15:417:36
26.Fredriksson KajPohjant53:27+15:517:38
27.Hyyppä JarmoPohjant54:23+16:477:46
28.Mäkelä Jussi55:02+17:267:51
29.Heinonen Joni55:07+17:317:52
30.Tolonen Juhani55:33+17:577:56
31.Sotaniemi Ville56:07+18:318:01
32.Heinikoski OlliKuIsku56:07+18:318:01
33.Grekelä AnttiHaHe56:19+18:438:02
34.Rankinen JuhoOulRe56:29+18:538:04
35.Lempinen HannuFujitsu58:06+20:308:18
36.Holma ErkkiOulRe58:31+20:558:21
37.Mutka KaiPohjant58:32+20:568:21
38.Kaukua JaakkoHaHe59:57+22:218:33
39.Mikkonen AlpoOYS/Vapari59:58+22:228:34
40.Hautala Ilkka60:55+23:198:42
41.Järvenpää RaimoIisu61:14+23:388:44
42.Malm LauriOSAO61:40+24:048:48
43.Verronen Mika64:11+26:359:10
44.Nevalainen Jukka66:50+29:149:32
45.Mäkäräinen JannePuolRy67:37+30:019:39
46.Peltola Jaakko68:11+30:359:44
47.Pulju Oula68:19+30:439:45
48.Toiviainen Antti69:21+31:459:54
49.Ingerttilä Jari69:55+32:199:59
50.Mehtälä JukkaOTC73:29+35:5310:29
51.Riippa IlkkaOulRe73:50+36:1410:32
52.Iivanainen Mikko74:37+37:0110:39
53.Andsten Marko75:25+37:4910:46
54.Pelkonen AlpoOsVa76:57+39:2110:59
55.Valasma HarriYlikNM77:35+39:5911:05
56.Korteniemi Aleksi81:32+43:5611:38
57.Elo Tommi81:35+43:5911:39
58.Vaitiniemi Jari82:43+45:0711:49
59.Penttilä Joona82:43+45:0711:49
60.Kivikangas Tuomo82:43+45:0711:49
61.Kivinen Janne84:41+47:0512:05
Pakanen MatiasHaLu87:51 12:33

Lisää kommentti

Kommentit

  1. eSKo, 2017-05-05 13:06:39

    Tämähän siirtyi Isokankaan lumimaastosta Kiekonmajalle ja maastoradat (asfalttia 0m)
  2. Lunta, 2017-05-07 12:07:23

    lumen takiako peruttiin, siis kisat.. Pitänee käydä kattomassa ja ottaa sukset mukaan :)
  3. Ratamestari, 2017-05-11 19:38:23

    Oulurastikautta jatketaan Kiekonmajalla sääennusteiden mukaan keväisemmässä säässä normaalein metsäradoin:
    A-rata 7,0 km
    B-rata 4,4 km
    C-rata 3,7 km
    D-rata 2,5 km

    Nuorten taitoharjoituksena Oulurastien yhteydessä on "suunnistusvetoja" (4 x 1-1,5 km), joista voit valita oman tason mukaan kaksi, kolme tai neljä pätkää juostavaksi.

    Maastossa on vielä jonkin verran lunta, mutta suunnistusta lumi ei kuitenkaan suuremmin haittaa. C- ja D- radat kiertävät vähälumisemmassa Kiekonlenkin ympäristössä.
  4. eSKo, 2017-05-16 06:24:33

    Isokankaan "lumirastit" jouduttiin perumaan tältä päivältä, joten
    päästettiin kansallisten suunnistusten ratamestari "irti" Kiekonmajalle. Perinteisellä Oulurastipaikalla ovat nyt C ja D radat kuntoilijalle miellyttävät Kiekonlenkin kangasmaastossa.
    Haastavat A ja B radat kiertelevät vaihtelevimmissa maastonosissa Kiekonmajan kartalla.
  5. Mikael Väliheikki, 2017-05-16 11:08:41

    Mikael myyntikärryineen rasteilla. Tervetuloa ostoksille.
  6. Kuntoilija, 2017-05-16 20:43:30

    Oli kiva aloittaa kausi mainiolla A-radalla aurinkoisessa säässä. Hyvin suunniteltu rata.
  7. eSKo, 2017-05-17 07:38:48

    Maalialueelta on löydetty kompassi. Jos ole hukannut omasi, soittele rastien yhdyshenkilö Silventoiselle.