Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
30.5.2017
Järjestäjä
Vesaisen Pojat
Paikka
Loukkojärvi / 2017
Lisätiedot
radat: A, B, C ja D, yhteyshenkilö: Seppo Konttajärvi 040-7334289
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
232
Tulokset päivitetty
30.5.2017 20:00

Tulokset

A - naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lohi Päivi57:58 -
2.Mattila OrvokkiPohjant68:35+10:37-
3.Alanen PälviSiSe73:14+15:16-
4.Alanen Tiina73:22+15:24-
5.Piirto MarjoLänRa85:44+27:46-
6.Mutka Hanna89:51+31:53-
A-miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Määttä JariKemjU47:35 -
2.Taskila Markku49:20+1:45-
3.Pörsti Yrjö50:20+2:45-
4.Lohi Kallee50:24+2:49-
5.Suomala Ville51:15+3:40-
6.Mäkelä EsaIisu52:36+5:01-
7.Puroila AnttiOYS/Vapari52:45+5:10-
8.Kangas Hannu53:49+6:14-
9.Alanissi JarkkoVeVe54:38+7:03-
10.Kokko Jarno55:03+7:28-
11.Tolonen Juhani55:18+7:43-
12.Grekelä AnttiHaHe58:56+11:21-
13.Nikula JuhoKaJu59:44+12:09-
14.Karjalainen Heikki60:41+13:06-
15.Iiivanainen Mikko61:19+13:44-
16.Norrkniivilä JaakkoOsVa62:33+14:58-
17.Ahokas PeetuIitPy65:29+17:54-
18.Vornanen Juha65:50+18:15-
19.Säkkinen Mika66:37+19:02-
20.Mutka KaiPohjant67:07+19:32-
21.Kuivaslainen MarkkuIisu67:14+19:39-
22.Pajari TommiPohjant68:04+20:29-
23.Verronen Mika68:04+20:29-
24.Heikkinen Markku69:30+21:55-
25.Laurila MikaKoskRi70:38+23:03-
26.Päkkilä Jukka71:09+23:34-
27.Ollanketo ToniOulun Ins.72:06+24:31-
28.Härmä AnttiOYS/Vapari73:21+25:46-
29.Putkonen Heikki78:20+30:45-
30.Talonen Eero80:06+32:31-
31.Toiviainen Antti88:34+40:59-
32.Kivioja Tero89:38+42:03-
33.Latvakoski Juho102:40+55:05-
34.Ingerttilä Jari113:42+66:07-
Huuhka KaiKiimU58:06 -
Kälkäjä Seppo108:49 -
B-naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jäväjä Ella44:20 -
2.Aalto PirjoPohjant50:10+5:50-
3.Goman AnnukkaVePo52:10+7:50-
4.Ylisiurua Tiina55:20+11:00-
5.Kela MerjaOulRe56:35+12:15-
6.Loukusa Salla58:02+13:42-
7.Hyvärinen HennaPohjant60:31+16:11-
8.Simola LottaOYS/Vapari61:46+17:26-
9.Laitala Marja-LiisaNivU71:38+27:18-
10.Leinonen Anna72:27+28:07-
11.Moilanen Mari72:56+28:36-
12.Törmänen Paula76:46+32:26-
13.Karhunen HelliPohjant77:14+32:54-
14.Tolonen Katri80:27+36:07-
15.Hyvärinen Kaisa80:39+36:19-
16.Hyvärinen Merja80:56+36:36-
17.Yrjänheikki EijaOYS/Vapari84:15+39:55-
18.Parkkinen VeeraYlikNM89:25+45:05-
19.Myllymäki Anu93:10+48:50-
20.Aspegren Annika94:55+50:35-
Niinimäki Katriina80:08 -
B-miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Apilo Olli38:12 -
2.Kela MarkoOulRe40:58+2:46-
3.Heikka MarkkuONMKY41:31+3:19-
4.Kinnunen Mikko43:51+5:39-
5.Siira Marko43:52+5:40-
6.Aho Mika44:32+6:20-
7.Ahvenlampi Henri44:44+6:32-
8.Rankinen JuhoOulRe44:51+6:39-
9.Hautala Ilkka45:39+7:27-
10.Leukkunen Marko47:46+9:34-
11.Seppälä JanneSomEsa48:22+10:10-
12.Helttunen JanneKiimU48:59+10:47-
13.Soppela Pete49:45+11:33-
14.Haajanen JuhaPohjant50:49+12:37-
15.Kariniemi Markku50:52+12:40-
16.Pyky AriKiimU50:55+12:43-
17.Huhtanen RaimoKiimU50:58+12:46-
18.Tahkola Mikko51:14+13:02-
19.Timonen Pasi52:20+14:08-
20.Merilä SeppoOYUS52:39+14:27-
21.Kurula JohannesPohjant55:21+17:09-
22.Sirviö Petri55:59+17:47-
23.Juutinen HannuPohjant56:03+17:51-
24.Penttilä Joona56:12+18:00-
25.Rahikkala Esa57:15+19:03-
26.Kaipala RaunoOYS/Vapari58:59+20:47-
27.Pelkonen Hannu59:55+21:43-
28.Paaso-Rantala PerttiIiY64:06+25:54-
29.Raino Valtanen67:55+29:43-
30.Vänttilä Perttu68:49+30:37-
31.Vänttilä Erkka69:07+30:55-
32.Eronen Ville71:26+33:14-
33.Halme Jarmo71:39+33:27-
34.Niinimäki Jouko73:11+34:59-
35.Tanskanen Jouni84:16+46:04-
36.Sahlman Anssi98:36+60:24-
37.Salminen KariOYUS124:01+85:49-
C-naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lalli TarjaPeRa33:35 -
2.Aatsinki TanjaHaHe37:23+3:48-
3.Kela MirjaOulRe38:09+4:34-
4.Kokko Sonja39:57+6:22-
5.Myllymaa PirkkoOulRe40:50+7:15-
6.Mattila UllaPohjant41:45+8:10-
7.Keskinarkaus TuulaPeRa43:13+9:38-
8.Herronen TarjaOYS/Vapari43:23+9:48-
9.Kivelä ElinaPohjant43:45+10:10-
10.Itkonen TiinaHaHe46:00+12:25-
11.Haataja Maarit49:20+15:45-
12.Savolainen Reeta49:36+16:01-
13.Kinnula IrmaOYS/Vapari51:28+17:53-
14.Aatsinki MirjaVePo51:44+18:09-
15.Sahlman Jenni51:53+18:18-
16.Lehtosaari KristiinaHaHe52:04+18:29-
17.Kouva JohannaKoskRi52:25+18:50-
18.Vänttilä Ella52:37+19:02-
19.Kivelä Henni53:44+20:09-
20.Jussila JuliaVePo54:50+21:15-
21.Arkkola TuulaOYS/Vapari57:58+24:23-
22.Hanhela RailiKiimU58:31+24:56-
23.Leukkonen Tutteli63:05+29:30-
24.Hautala TuulaONMKY68:16+34:41-
25.Nokela TiinaOYS/Vapari69:22+35:47-
26.Jalkanen Elina73:13+39:38-
27.Jaara Ritva73:42+40:07-
28.Oikarinen Ritva95:19+61:44-
Merilä KirstiOYUS52:05 -
Ohtamaa Kaisa33:36 -
C-miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Takkinen EskoKiimU32:08 -
2.Mäntykenttä HannuOYUS32:14+0:06-
3.Suomio PekkaPohjant32:27+0:19-
4.Broström MattiKoskRi33:07+0:59-
5.Myllymaa KaukoOulRe35:09+3:01-
6.Heinikoski KaleviKoskRi35:10+3:02-
7.Udd Marko35:31+3:23-
8.Väänänen Ari36:16+4:08-
9.Pelkonen ToivoYlikNM36:42+4:34-
10.Ylimaunu MattiEVP37:49+5:41-
11.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.37:50+5:42-
12.Mattila SeppoKoskRi37:52+5:44-
13.Wilen Juhani38:31+6:23-
14.Jyrkkä Ilari38:41+6:33-
15.Palokangas Miika38:47+6:39-
16.Kokko Sami39:47+7:39-
17.Rahkola Eino40:09+8:01-
18.Kurttila Pentti40:20+8:12-
19.Kallikoski Ossi41:06+8:58-
20.Kivinen Juhani41:58+9:50-
21.Honkala SamiOYS/Vapari42:37+10:29-
22.Runtti YrjöKiimU43:11+11:03-
23.Herronen Jouni43:25+11:17-
24.Suomala Klaus43:58+11:50-
25.Lind MattiKiimU44:22+12:14-
26.Suomala Väinö46:32+14:24-
27.Suomala Heimo46:35+14:27-
28.Juola EskoOH46:59+14:51-
29.Torppa Erkki49:36+17:28-
30.Elleri HaHe52:09+20:01-
31.Vänttilä Jaakko52:39+20:31-
32.Jäppinen KyöstiIisu53:09+21:01-
33.Luukinen Tuomo54:18+22:10-
34.Klemola JuhaniKPL54:24+22:16-
35.Korhonen Aki55:59+23:51-
36.Tapio Mylly56:54+24:46-
37.Räisänen MarkusKiimU57:17+25:09-
38.Kaukoranta Matti58:07+25:59-
39.Hanhela PenttiKiimU60:21+28:13-
40.Korkala VeikkoRTG61:22+29:14-
41.Jokinen Kai66:30+34:22-
42.Pyky EskoKiimU72:22+40:14-
43.Leinonen Aatos82:23+50:15-
44.Oikarinen Jorma95:27+63:19-
Tervola Heimo68:05 -
D-naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Savolainen Venla10:58 -
2.Niinimäki NelliPohjant17:39+6:41-
3.Hughes Amelie17:47+6:49-
4.Viramo AnniKiimU19:41+8:43-
5.Leukkunen Isela19:57+8:59-
6.Sarkkinen Kaisu19:58+9:00-
7.Aartomaa Sini22:13+11:15-
8.Göbel Lisa35:30+24:32-
D-miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niinimäki OlliPohjant12:17 -
2.Niemelä EinoOul.Res.19:48+7:31-
3.Näpänkangas Otto23:26+11:09-
4.Smolander Visa32:47+20:30-
5.Lukkarinen MikkoPohjant57:58+45:41-
Taito - naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Backman SaanaIinYr57:15 -
2.Parkkinen PiiaYlikNM60:50+3:35-
3.Kosola ElliPohjant62:03+4:48-
4.Holma KaisuOulRe70:13+12:58-
5.Marjakangas ElinaOsVa72:29+15:14-
6.Maunu Susanna72:58+15:43-
7.Pöyhtäri Mari74:51+17:36-
8.Väänänen MerviOYS/Vapari79:02+21:47-
Taitorata - miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko SampoPohjant37:28 -
2.Nissi Markus40:28+3:00-
3.Schroderus SanteriPohjant43:44+6:16-
4.Räisänen KariKiimU46:06+8:38-
5.Järvenpää RaimoIisu49:08+11:40-
6.Halonen TeroKoskRi50:35+13:07-
7.Halonen VesaPohjant51:00+13:32-
8.Nuolioja VesaPohjant51:38+14:10-
9.Tuohimaa EskoONMKY54:21+16:53-
10.Mikkonen AlpoOYS/Vapari55:17+17:49-
11.Hautala MattiONMKY55:20+17:52-
12.Mäkelä Jussi56:43+19:15-
13.Lempinen HannuFujitsu57:52+20:24-
14.Backman KariIiY58:52+21:24-
15.Heinonen Joni61:41+24:13-
16.Pääkkönen JarmoKiimU61:51+24:23-
17.Alhainen Petri63:00+25:32-
18.Junttola Jaakko66:18+28:50-
19.Vainio Aimo66:19+28:51-
20.Pulju Oula78:32+41:04-
21.Kivinen Janne97:16+59:48-
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Manninen EeroOsVa54:57 -
Haapasalo HarriPohjant37:50 -
Heikka LauriPohjant53:10 -
Hyrkäs Satu14:47 -
Hyyppä JarmoPohjant58:03 -
Hämälä Sirkka-LiisaPohjant106:43 -
Juntti Marissa105:16 -
Korpela SallaVePo95:08 -
Lepistö Harri80:23 -
Lämsä SoiliYlikNM63:26 -
Manninen AriNivU67:15 -
Sorvisto MariOYS/Vapari94:52 -
Vainikainen Seppo70:43 -
Vuontisjärvi Anna50:09 -
Rata 12
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Suorsa Vesa-MattiPohjant44:57 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Leimaaja, 2017-05-25 12:03:36

    Missähän tämä lie? Loukkojärvi kun on sekä Hannuksessa että Joloksessa, jotka kumpikin voisivat ola Vepon rastien paikkana.
  2. Hannuksen Loukkojärvellä, 2017-05-25 14:33:02

    Opastus Kuusamontieltä 8,6 km Kiimingistä Kuusamoon päin.

    Tapahtuman hermo(ilu)keskus: https://asiointi.maanmitt...%22opacity%22%3A100%7D%5D
  3. Vasta-alkaja, 2017-05-26 11:30:45

    Mikä kellon aika alkaa tapahtuma?
  4. info, 2017-05-26 11:38:26

    Vasta-alkaja; katsoppa Oulurasti-infosta, löytyy näiltä sivuilta.
  5. Seppo Konttajärvi, 2017-05-26 11:41:30

    Hei, karttoja myydään ja maastoon pääsee klo 16:30-19:00. Info-sivulta löytyy muutakin vasta-alkajille hyödyllistä tietoa: http://oulurastit.info/info/

    Tervetuloa rasteille! :)
  6. Ratatiedot, 2017-05-28 18:33:40

    Tarjolla on viisi rataa:
    A-rata 6.3 km, 20 rastia
    B-rata 5.2 km, 17 rastia
    C-rata 3.2 km, 12 rastia
    D-rata 1.2 km, 6 rastia
    Taitorata rastinottoteemalla: 5.6 km, 28 rastia

    Lisäksi myynnissä karttamuoveja (A4) euron kappalehintaan.
  7. Hyvä maasto ja uusi kartta, 2017-05-28 19:59:10

    Tämän päivän kansallisten kuntorastien perusteella voin suositella! Hyvä alusta juosta, vain vähän risukkoa harvennuksien jäljiltä ja uusi kartta.
  8. Smartum, 2017-05-29 20:30:44

    Hei! Käykö Smartumin setelit maksuna?
  9. Smartumsaldo, 2017-05-29 21:22:54

    Smartumiin liittyen myös.. käykö Smartum saldo, esimerkiksi mobiili- tai verkkomaksuna? VePo näyttäis tuolta Smartumin verkkopalvelusta löytyvän, mutta varmisteluna että tietää varata tarvittaessa käteistä.
  10. Smarttumit ja käteinen kelpaa, 2017-05-30 07:33:58

    Smarttumista myös mobiili- ja verkkomaksuversio
  11. pummaaja, 2017-05-30 17:59:09

    Kiitos upeista maastoista ja hienosta radasta. Kyllä kannatti ajaa Loukkojärvelle saakka varsinkin kun kelikin osui kohdilleen. Kiitos!
  12. Lotta, 2017-05-30 20:03:40

    Vaan olipa kiva uusi paikka ja mukava b-rata! Kiitos kartantekijälle, ratamestarille ja järjestäjille.
  13. Kuntoilija, 2017-05-30 20:42:19

    Olipa hyvä maasto ja A-rata. A-ratalaiset saivat palkkioksi kauimmaisille rasteille mennessä tietoonsa hyvät hillasuot.