Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
6.6.2017
Järjestäjä
Oulun NMKY
Paikka
Alakylä, 2015
Opastus
Alakylän koulun kohdalta - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: ABCD, yhteyshenkilö: Pauli Toropainen
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
333
Tulokset päivitetty
6.6.2017 20:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kauppinen SiljaKR55:14 8:54
2.Niva SaraPohjant55:50+0:369:00
3.Jäväjä Ella64:58+9:4410:28
4.Härkönen AinoSoJy68:43+13:2911:05
5.Alanen Pälvi69:07+13:5311:08
6.Alanen Tiina69:27+14:1311:12
7.Vuopio Aino69:28+14:1411:12
8.Hokkanen AnniOYS Vapari74:20+19:0611:59
9.Vuontisjärvi Annu76:36+21:2212:21
10.Loukkola Saara76:59+21:4512:25
11.Mattila OrvokkiPohjant77:54+22:4012:33
12.Palmi SaraKoskRi85:15+30:0113:45
13.Kela MerjaOulRe85:17+30:0313:45
14.Mäkinen PäiviOSVA90:46+35:3214:38
15.Huotari SariPohjant105:00+49:4616:56
16.Peltokorpi Riikka128:19+73:0520:41
Dahlbacka Marjo100:01 16:07
A-rata, miehet 6.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hietala PerttuPelPo43:52 7:04
2.Mäkäräinen JouniPohjant47:13+3:217:36
3.Haataja Eetu47:49+3:577:42
4.Harju JanneKoskRi49:59+6:078:03
5.Pörsti Yrjö51:08+7:168:14
6.Kauppinen Matti52:26+8:348:27
7.Nissi Markus52:27+8:358:27
8.Isokoski ErkkiVePo53:47+9:558:40
9.Järvi MarkkuKiimU54:59+11:078:52
10.Leinonen LauriPohjant55:32+11:408:57
11.Auvinen Juha56:32+12:409:07
12.Heinonen Joni56:48+12:569:09
13.Päivärinta JuhaniKiimU57:33+13:419:16
14.Kotaniemi JuhaKoskRi57:47+13:559:19
15.Juola EeroOHS58:02+14:109:21
16.Mäkelä EsaIisu58:07+14:159:22
17.Hourula Miikka-Pekka58:41+14:499:27
18.Kemppainen Jukka-Pekka59:00+15:089:30
19.Moilanen EeroPohjant60:22+16:309:44
20.Lempinen HannuFujitsu60:28+16:369:45
21.Teerikangas Matti60:55+17:039:49
22.Kinnunen KallePohjant61:21+17:299:53
23.Karvonen SamiSalRe61:57+18:059:59
24.Kela MarkoOulRe62:40+18:4810:06
25.Päjäri T62:47+18:5510:07
26.Ollanketo ToniOulun Insinöörit63:15+19:2310:12
27.Pietiläinen IlpoPohjant63:18+19:2610:12
28.Verronen Mika64:06+20:1410:20
29.Hokkanen Matti65:57+22:0510:38
30.Sotaniemi Ville67:11+23:1910:50
31.Luodonpää RistoAlatPi67:43+23:5110:55
32.Hökkä Jarno69:12+25:2011:09
33.Kaukua JaakkoHaHe71:39+27:4711:33
34.Fredriksson KajPohjant72:42+28:5011:43
35.Huurinainen KimmoSuove72:52+29:0011:45
36.Herva TuomasPohjant74:43+30:5112:03
37.Mikkonen AlpoOYS Vapari74:56+31:0412:05
38.Paaso-Rantala PerttiIinYr75:15+31:2312:08
39.Keinänen KimmoPohjant75:33+31:4112:11
40.Similä Jouni75:50+31:5812:13
41.Hanhela MaunoHaHe77:05+33:1312:25
42.Päkkilä Jukka79:15+35:2312:46
43.Rämö Jouko81:12+37:2013:05
44.Haikara Jussi83:03+39:1113:23
45.Mertaniemi Tuomo83:11+39:1913:25
46.Roivainen Pekka85:15+41:2313:45
47.Jussila Joonas85:23+41:3113:46
48.Latvakoski Juho86:28+42:3613:56
49.Leinonen Veikko87:12+43:2014:03
50.Tonttila PanuOYS Vapari95:34+51:4215:24
51.Klemetti Erno96:19+52:2715:32
52.Pelkonen AlpoOSVA96:46+52:5415:36
53.Penttilä Miikka98:44+54:5215:55
54.Ala-Mursula Juha99:47+55:5516:05
55.Putila Risto99:49+55:5716:05
56.Särkelä Matti101:29+57:3716:22
57.Talonen Eero102:52+59:0016:35
58.Kivilampi Jaakko107:54+64:0217:24
59.Peltokorpi Jorma128:17+84:2520:41
Kälkäjä Seppo131:54 21:16
Kärnä Kalle90:50 14:39
Myllynen Jari84:13 13:35
Suomala Ville50:03 8:04
Tölli Matti92:32 14:55
B-rata, naiset 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Martinmäki KaisuPohjant52:12 11:20
2.Holanti Katja53:50+1:3811:42
3.Niva HeiniLaiVe61:58+9:4613:28
4.Kokko Sonja62:05+9:5313:29
5.Korhonen JaanaKaSu64:42+12:3014:03
6.Piirto MarjoLänRa65:29+13:1714:14
7.Myllymäki Anu68:24+16:1214:52
8.Jämsä Kirsi68:25+16:1314:52
9.Simola LottaOYS Vapari69:30+17:1815:06
10.Kela Elisa71:01+18:4915:26
11.Kela MirjaOulRe71:06+18:5415:27
12.Hyvärinen HennaPohjant74:06+21:5416:06
13.Sillanpää ElinaPohjant75:13+23:0116:21
14.Karhunen Helli77:11+24:5916:46
15.Räinä Susanna79:41+27:2917:19
16.Korppinen LauraKoskRi80:16+28:0417:26
17.Tolonen Katri84:25+32:1318:21
18.Pelkonen MaijaOSVA88:09+35:5719:09
19.Immonen KaijaOYS Vapari91:59+39:4719:59
20.Mattila UllaPohjant93:34+41:2220:20
21.Holma LiisaOYS Vapari95:41+43:2920:48
22.Autti Katriina105:43+53:3122:58
23.Metsävainio Ella-SofiaOHS105:46+53:3422:59
24.Jaara Mirva112:31+60:1924:27
25.Vänttilä Heidi112:34+60:2224:28
26.Kivipää Anu140:45+88:3330:35
Aalto PirjoPohjant56:33 12:17
Keskitalo ElinaRasTiimi65:29 14:14
Saartoala Päivi83:33 18:09
B-rata, miehet 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räisänen KariKiimU40:20 8:46
2.Airaksinen RistoOuTa40:52+0:328:53
3.Halonen VesaPohjant42:24+2:049:13
4.Grekelä AnttiHaHe43:29+3:099:27
5.Lappalainen Antero45:30+5:109:53
6.Norrkniivilä JaakkoOSVA46:22+6:0210:04
7.Hautala MattiONMKY48:12+7:5210:28
8.Mankinen Juho48:39+8:1910:34
9.Karjalainen PasiPohjant49:01+8:4110:39
10.Aho Mika49:48+9:2810:49
11.Sivonen UrhoSalRe50:11+9:5110:54
12.Tammela SimoHaHe50:38+10:1811:00
13.Lehtonen DanielLänRa51:01+10:4111:05
14.Hautala Ilkka51:05+10:4511:06
15.Laurila MikaKoskRi51:30+11:1011:11
16.Pääkkönen JarmoKiimU53:40+13:2011:40
17.Tahkola Mikko53:47+13:2711:41
18.Kariniemi Markku54:03+13:4311:45
19.Siira Marko54:19+13:5911:48
20.Rahikkala Esa57:01+16:4112:23
21.Holappa TeuvoVePo57:30+17:1012:30
22.Vainikainen Jyrki57:38+17:1812:31
23.Härmä AnttiOYS Vapari57:44+17:2412:33
24.Pelkonen Hannu58:26+18:0612:42
25.Lind Johan58:27+18:0712:42
26.Niva PasiLaiVe58:42+18:2212:45
27.Laitinen OlliPeRa59:16+18:5612:53
28.Soini Toni59:20+19:0012:53
29.Haajanen JuhaPohjant59:21+19:0112:54
30.Niinimäki TuukkaPohjant59:43+19:2312:58
31.Haapaniemi NiiloHaHe59:58+19:3813:02
32.Vainikainen Seppo60:46+20:2613:12
33.Vainio Aimo60:52+20:3213:13
34.Kaikkonen KariKauHa61:15+20:5513:18
35.Heikkilä Jussi61:18+20:5813:19
36.Mäntykenttä HannuOYUS61:43+21:2313:25
37.Kananen Veli-MattiOSVA61:46+21:2613:25
38.Taivaloja JormaHaHe62:13+21:5313:31
39.Karjalainen MattiHeVo62:13+21:5313:31
40.Pelli Ari62:15+21:5513:31
41.Päivärinta Eero62:38+22:1813:36
42.Kangas Seppo64:37+24:1714:02
43.Perttu TopiLaihLu64:47+24:2714:05
44.Keränen VesaHaHe65:00+24:4014:07
45.Kallioinen Ari65:09+24:4914:09
46.Salmela Janne65:30+25:1014:14
47.Puurunen ReijoOuTa66:47+26:2714:31
48.Tuunanen Jari66:53+26:3314:32
49.Lausma Mikko67:24+27:0414:39
50.Räinä Markku67:59+27:3914:46
51.Pyky AriKiimU69:04+28:4415:00
52.Huhtanen RaimoKiimU69:13+28:5315:02
53.Nevalainen Jukka70:25+30:0515:18
54.Mattila SeppoKoskRi70:31+30:1115:19
55.Wilen Juhani72:55+32:3515:51
56.Mäkinen JuhaniSalRe73:45+33:2516:01
57.Ingerttilä Jari73:58+33:3816:04
58.Kinnula AhtiKEV74:12+33:5216:07
59.Tapio Luukinen75:37+35:1716:26
60.Pyhäluoto ArttuHeHe75:39+35:1916:26
61.Veijo Jouko77:12+36:5216:46
62.Ruotsalainen KeijoOYUS78:13+37:5317:00
63.Niinimäki Jouko78:20+38:0017:01
64.Timonen Pasi80:36+40:1617:31
65.Heinikoski KaleviKoskRi81:05+40:4517:37
66.Simonen TuomasPohjant81:07+40:4717:38
67.Kokko Sami81:34+41:1417:43
68.Järvenpää RaimoTeam Uros81:46+41:2617:46
69.Raino Valtanen81:58+41:3817:49
70.Eronen Ville82:21+42:0117:54
71.Tanskanen Jouni83:30+43:1018:09
72.Saukko Janne84:16+43:5618:19
73.Vänttilä Olavi84:51+44:3118:26
74.Vänttilä Tero84:57+44:3718:28
75.Vänttilä Ari85:05+44:4518:29
76.With Mikko87:35+47:1519:02
77.Mäyrä Aki92:22+52:0220:04
78.Nurmi Tuomas99:06+58:4621:32
79.Värttö Ville108:05+67:4523:29
80.Salminen KariOYUS129:33+89:1328:09
81.Tapio Hautala144:13+103:5331:21
Kaukua Jussi68:11 14:49
Leukkunen Marko49:16 10:42
C-rata, naiset 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jokela RiittaYlikNM41:15 12:30
2.Hietala Marika42:31+1:1612:53
3.Savolainen ReetaPohjant50:32+9:1715:18
4.Lalli TarjaPeRa50:51+9:3615:24
5.Itkonen TiinaHaHe51:13+9:5815:31
6.Harjuautti ArjaPosPy51:13+9:5815:31
7.Aatsinki TanjaHaHe51:16+10:0115:32
8.Myllymaa PirkkoOulRe52:40+11:2515:57
9.Lippo Sari52:48+11:3316:00
10.Tikkala JasminYlikNM53:47+12:3216:17
11.Juuso Julia54:20+13:0516:27
12.Hyvärinen Merja55:22+14:0716:46
13.Märsynaho MaaretPuolRy58:24+17:0917:41
14.Varis Katariina58:31+17:1617:43
15.Varis Kaisa58:41+17:2617:46
16.Yli-Eerola IrjaHlT65:02+23:4719:42
17.Kotaniemi SariKoskRi66:02+24:4720:00
18.Merilä KirstiOYUS67:17+26:0220:23
19.Torvi KaisaSievSi69:35+28:2021:05
20.Korpi Maija71:09+29:5421:33
21.Korpi Anu71:26+30:1121:38
22.Korkeasalo VuokkoKoskRi72:04+30:4921:50
23.Tanskanen Nina72:50+31:3522:04
24.Suomenrinne Anne73:10+31:5522:10
25.Koski-Tervola Jaana74:37+33:2222:36
26.Valento Annamaija75:09+33:5422:46
27.Heikkilä Anita79:18+38:0324:01
28.Haapala Heini79:23+38:0824:03
29.Mourujärvi Johanna83:14+41:5925:13
30.Hänninen Aila89:02+47:4726:58
31.Herronen TarjaOYS Vapari89:47+48:3227:12
32.Puolakanaho PäiviOYS Vapari89:57+48:4227:15
33.Valtanen Anu90:30+49:1527:25
34.Kinnula IrmaOYS Vapari91:25+50:1027:42
35.Littow Päivi91:41+50:2627:46
36.Hurskainen Teija93:05+51:5028:12
37.Kiili Hanna93:24+52:0928:18
38.Kurki Sini93:57+52:4228:28
39.Sivonen KyllikkiSalRe95:31+54:1628:56
40.Rahikkala Pirjo96:59+55:4429:23
41.Ponto HelläHaHe98:45+57:3029:55
42.Pirttilahti HelviHaHe98:52+57:3729:57
43.Niemelä Maarit99:25+58:1030:07
44.Niemelä Jenni99:31+58:1630:09
45.Hyrkäs Satu130:26+89:1139:31
46.Kälkäjä Elina132:08+90:5340:02
Pihanurmi Seela55:32 16:49
C-rata, miehet 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Juutinen HannuPohjant34:19 10:23
2.Oksman Jukka36:50+2:3111:09
3.Kinnunen EerikPohjant39:07+4:4811:51
4.Paaso JoukoPeRa39:38+5:1912:00
5.Myllymaa KaukoOulRe39:53+5:3412:05
6.Ahmavaara TaistoPYTKY41:31+7:1212:34
7.Kurula JohannesPohjant42:58+8:3913:01
8.Halme Jarmo43:31+9:1213:11
9.Veijovaara JormaPohjant44:02+9:4313:20
10.Runtti Esko44:37+10:1813:31
11.Jämsä JanneHaHe45:25+11:0613:45
12.Kilpeläinen VeikkoVaKa47:00+12:4114:14
13.Qvist LasseKoskRi47:44+13:2514:27
14.Pelkonen ToivoYlikNM50:49+16:3015:23
15.Kurttila Pentti51:10+16:5115:30
16.Holma ErkkiOulRe52:38+18:1915:56
17.Udd Arto52:53+18:3416:01
18.Mattila ArttuPohjant55:15+20:5616:44
19.Kalliokoski Ossi56:07+21:4817:00
20.Lepistö Harri56:08+21:4917:00
21.Holappa RaimoHaHe56:41+22:2217:10
22.Rantakokko Timo57:58+23:3917:33
23.Paularanta KimmoOLK59:20+25:0117:58
24.Patana Teuvo59:39+25:2018:04
25.Honkanen Marko59:50+25:3118:07
26.Rahkola Eino59:57+25:3818:10
27.Hinkula Väinö60:00+25:4118:10
28.Niemelä JuhaKeuKi60:13+25:5418:14
29.Kurula JuhaniPohjant61:34+27:1518:39
30.Mäntyniemi JuhaniOulRes61:42+27:2318:41
31.Pentikäinen Heimo62:21+28:0218:53
32.Väänänen Ari62:49+28:3019:02
33.Lohela VäinöPohjant63:37+29:1819:16
34.Suorajärvi MauriPohjant64:38+30:1919:35
35.Anttonen VeikkoONMKY65:24+31:0519:49
36.Himanka Olli66:35+32:1620:10
37.Honkala SamiOYS Vapari67:06+32:4720:20
38.Korhonen AkiOulun Taiji68:40+34:2120:48
39.Kaila Kari71:09+36:5021:33
40.Suomenrinne 73:13+38:5422:11
41.Vainikainen Jimi75:51+41:3222:59
42.Jokinen Kai87:37+53:1826:33
43.Rahja OsmoONMKY88:59+54:4026:57
44.Tiola Joonas89:04+54:4526:59
45.Kerttula Joonas89:56+55:3727:15
46.Tolonen Markku90:12+55:5327:20
47.Manninen EeroOSVA95:43+61:2429:00
48.Savela Juha128:50+94:3139:02
Hakanen Johannes90:23 27:23
D-rata, naiset 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Holappa Pilvi-MariaYlikNM35:28 17:44
2.Isokangas Helena37:10+1:4218:35
3.Holappa Suvi-Tuulia38:12+2:4419:06
4.Kujala Monikka39:13+3:4519:36
5.Mäkelä MariaOSVA42:36+7:0821:18
6.Holappa Lumi-Helmi44:00+8:3222:00
7.Huilaja Vilja49:48+14:2024:54
8.Hyvärinen Aalo64:42+29:1432:21
Juntunen Siiri55:23 27:41
Jämsä InkaHaHe54:48 27:24
D-rata, miehet 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Suomala Lauri28:09 14:04
2.Suomala Heimo28:20+0:1114:10
3.Jutila Sami30:23+2:1415:11
4.Kouva Julius36:50+8:4118:25
5.Räisänen MiikkaKiimU40:04+11:5520:02
6.Huilaja Touko49:43+21:3424:51
7.Tammela VeetiHaHe49:52+21:4324:56
8.Näpänkangas OttoPohjant50:24+22:1525:12
9.Metsola Thomas52:12+24:0326:06
10.Järvelä Kalevi69:41+41:3234:50
Jämsä VerneriHaHe54:41 27:20
Järvi Samu92:41 46:20
Mäkäräinen Eeli32:14 16:07
Salmela Eemeli36:37 18:18
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kivinen Juhani66:34 -
2.Patana Timo73:18+6:44-
Hanhela Jani70:17 -
Hämälä Sirkka-LiisaPohjant78:09 -
Jaako MikkoPohjant47:26 -
Järvi Mirka131:46 -
Kaukua Anu76:11 -
Kivinen Janne108:33 -
Korkala Veikko96:22 -
Kukkohovi ReinoOSVA101:02 -
Lind MattiKiimU70:42 -
Lotvonen EssiLaiVe69:12 -
Löfgren Eeva103:37 -
Merilä SeppoOYUS67:17 -
Mäkelä Hannele67:51 -
Pyky EskoKiimU0:00 -
Sassi Paula59:41 -
Sillanpää TommiPohjant36:48 -
Tiuraniemi SusannaYKV195:57 -
Veijonen Terhi78:45 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. ONMKY, 2017-05-29 11:39:21

    Tarjolla seuraavat radat:

    A-rata 6,2 km
    B-rata 4,6 km
    C-rata 3,3 km
    D-rata 2,0 km

    Lähtöön ja maalista p-alueelle n. 800 m:ä viitoitusta, mikä on hyvä alku- ja loppuverryttely ja sisältyvät karttamaksuun.

    Viitoitus on maantien vasemmassa reunassa, mitä seurataan lähtöön ja maalista p-alueelle. Jalankulkijan paikka ajoradalla on sen vasemmassa reunassa. Tie ylitetään tarvittaessa vain kohtisuoraan, niin ei satu mitään vahinkoja.
    OLKAA VAROVAISIA!

    Ratojen vaikeusaste ja kulkukelpoisuus radan pituuden mukaan, siten että pidemmät radat ovat vaikeampia ja radan lyhetessä radat helpottuu ja kulkukelpoisuus paranee.

    Maasto on Toropais-Palen mukaan ihan "vau" -maastoa. Maastotyypit ja peitteellisyys vaihtelee matkalla yllättävä nopeasti. Tarkkoja ja suunnistettavia rastipisteitä löytyy.....

    Sen voin luvata, että lipposet kastuu varmuudella A- ja B-radalla ja ehkä myös C-radallakin. D-rata kulkee kuivilla mailla ja rastipisteet lähellä polkuja.

    Mestarit Alakylässä: Erkki ja Pauli
  2. ONMKY, 2017-05-29 13:08:47

  3. ONMKY, 2017-05-30 09:24:47

    Tiedoksi, että Ynnin rasteilla kelpaa maksuksi vain eurot ja Smartum-setelit.
  4. ONMKY, 2017-06-06 09:48:21

    Vielä viimehetken tiedotteita parin asian verran:
    Kisa käydään kokonaisuudessaan Alakyläntien itä puolella, joten pururata hurjastelu jää tällä kertaa väliin. Maali on noin 800 metrin päässä Alakyläntien varressa ja p-alueesta. Emitin luku tapahtuu vain ja ainoastaan heti maaliin tulon jälkeen tien toisella puolen rastivaunulla.
    Muistutuksena vielä, että omakotialueen pihoille ei mennä. Noudattakaa viitoituksia ja kisan aikana kiertäkää piha-alueet. Näin toimittaessa on helpompi karttaoikeuden omistajan toimia jatkossakin maanomistajien kanssa.
  5. Löydetty Emit 6.6. ONMKY:n Oulurasteille, 2017-06-06 19:09:44

    Tiedustelut puh 040 5206004
  6. Kuntoilija, 2017-06-06 20:46:37

    Hyvä A-rata. Kiitos siitä. Suon ylitykset hyvää treeniä.
  7. pummaaja, 2017-06-07 06:28:28

    Kiitos ONMKY:lle jälleen hienosti järjestetyistä rasteista. Radat oli huippuluokkaa, kiitos.
  8. selekä, 2017-06-07 16:07:26

    Juu, olipa erinomainen rata, myös C-rata. Ei osunut rastille, kuten telkkä lentää pönttöönsä, vaan sai kierrellä ja katsella - oikein hyvää jumppaa selkä-vaivaiselle!