Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
8.6.2017
Järjestäjä
Koskelankylän Riento
Paikka
Auran maja
Opastus
Alakyläntieltä Auranmajan kohdalta. - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C, D, yhteyshenkilö: Markus Ronkainen 0400-450037
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
328
Tulokset päivitetty
8.6.2017 22:53

Tulokset

A-rata, naiset 6.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kauppinen Silja54:02 8:51
2.Räisänen MiraSalRe64:02+10:0010:29
3.Mattila OrvokkiPohjant78:19+24:1712:50
4.Peltokangas Päivi88:26+34:2414:29
5.Perttunen RiikkaKemijU91:35+37:3315:00
6.Mäkinen PäiviOsVa96:17+42:1515:47
7.Auvinen AnnuSK Morttis96:34+42:3215:49
8.Koukkari MerviUtajU109:23+55:2117:55
9.Vääräniemi Katri129:56+75:5421:18
A-rata, miehet 6.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hietala PerttuPelPo40:52 6:41
2.Kokkoniemi JukkaPohjant42:43+1:517:00
3.Salminen TeemuLänRa49:27+8:358:06
4.Tohmola MikaVePo50:01+9:098:11
5.Kinnunen JukkaPohjant53:43+12:518:48
6.Tolonen Juhani53:44+12:528:48
7.Suomala Ville55:04+14:129:01
8.Lohi Kalle56:47+15:559:18
9.Hourula Miikka57:26+16:349:24
10.Kemppainen Jukka-Pekka57:40+16:489:27
11.Aunola AkiSalRe57:40+16:489:27
12.Järviluoma AriVePo58:26+17:349:34
13.Härmä AnttiOYS/Vapari59:48+18:569:48
14.Mäkelä EsaIisu60:15+19:239:52
15.Heino PetteriKoS60:23+19:319:53
16.Halonen TeroKoskRi60:42+19:509:57
17.Räisänen KariKiimU60:45+19:539:57
18.Rankka EelisVePo62:32+21:4010:15
19.Ilmonen Markus63:33+22:4110:25
20.Nikkinen Ville64:33+23:4110:34
21.Virta VilleOYS/Vapari64:35+23:4310:35
22.Paaso-Rantala JuhaIinYr65:01+24:0910:39
23.Verronen Mika65:06+24:1410:40
24.Kilpivaara Joonas65:12+24:2010:41
25.Ollanketo Toni65:26+24:3410:43
26.Grekelä AnttiHaHe66:02+25:1010:49
27.Hautala Ilkka66:19+25:2710:52
28.Lappalainen AnteroPuolRy66:56+26:0410:58
29.Schroderus JariPohjant67:25+26:3311:03
30.Huurinainen KimmoTeam Hyrske68:40+27:4811:15
31.Manninen AriNivU68:41+27:4911:15
32.Teerikangas Matti69:18+28:2611:21
33.Heinonen Joni69:54+29:0211:27
34.Härkönen AnttiPudU70:04+29:1211:29
35.Hökkä Jarmo70:19+29:2711:31
36.Hyyppä JarmoPohjant70:24+29:3211:32
37.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari70:31+29:3911:33
38.Heinikoski OlliKuIsku71:23+30:3111:42
39.Annunen PetteriPohjant74:37+33:4512:13
40.Lempinen HannuFujitsu75:39+34:4712:24
41.Passoja MattiPaksumahat76:01+35:0912:27
42.Kariniemi Roope76:12+35:2012:29
43.Nygård Markku76:39+35:4712:33
44.Vainio MattiSK-Mortis81:12+40:2013:18
45.Sippola Antti81:59+41:0713:26
46.Andsten Marko82:08+41:1613:27
47.Romppainen Heikki82:54+42:0213:35
48.Riippa IlkkaOulRe85:33+44:4114:01
49.Mehtälä JukkaOTC87:02+46:1014:16
50.Peltokangas TarmoORUK88:43+47:5114:32
51.Kivinen Janne88:53+48:0114:34
52.Saari Jukka91:04+50:1214:55
53.Paaso-Rantala PerttiIiY91:41+50:4915:01
54.Rämö Jouko92:05+51:1315:05
55.Pelkonen Hannu92:36+51:4415:10
56.Holappa TeuvoVePo92:45+51:5315:12
57.Särkelä Matti98:42+57:5016:10
58.Klemetti Erno106:16+65:2417:25
59.Savolainen JormaSaSu107:46+66:5417:40
60.Ranta UulaToiska112:59+72:0718:31
61.Latvakoski Juho118:28+77:3619:25
62.Vääräniemi AskoNOKIA129:49+88:5721:16
B-rata, naiset 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Riikola RoosaYlikNM47:41 10:08
2.Riikola Henna-MariYlikNM47:48+0:0710:10
3.Klasila SatuOYS/Vapari52:10+4:2911:05
4.Hokajärvi RailiPohjant53:06+5:2511:17
5.Tuunanen Marja54:03+6:2211:30
6.Valkama HannaPohjant54:12+6:3111:31
7.Heino SannaS-200057:37+9:5612:15
8.Piirto MarjoLänRa57:47+10:0612:17
9.Karhunen Helli58:14+10:3312:23
10.Maunu Susanna60:24+12:4312:51
11.Torvi Kaisa60:32+12:5112:52
12.Isolahti Anna-KaisaPohjant61:04+13:2312:59
13.Saartoala PäiviOYS/Vapari62:14+14:3313:14
14.Peteri PiaOYS/Vapari63:00+15:1913:24
15.Hyvärinen Merja63:38+15:5713:32
16.Väänänen MerviOYS/Vapari66:56+19:1514:14
17.Vuotso SusannaOsVa67:04+19:2314:16
18.Seppänen SiniOYS/Vapari67:19+19:3814:19
19.Pökkä Tia67:44+20:0314:24
20.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari70:09+22:2814:55
21.Lantto Eeva-Liisa71:03+23:2215:07
22.Karjalainen SeijaLaive74:22+26:4115:49
23.Passoja Ulla74:26+26:4515:50
24.Keränen LeilaOuTa75:19+27:3816:01
25.Keränen KatjaSalRe75:22+27:4116:02
26.Haataja Maarit76:04+28:2316:11
27.Mattila UllaPohjant76:22+28:4116:14
28.Tornberg Emmi77:05+29:2416:24
29.Korpi AnuOsVa79:01+31:2016:48
30.Immonen KaijaOYS/Vapari80:03+32:2217:01
31.Herronen TarjaOYS/Vapari84:59+37:1818:04
32.Tanskanen Nina85:07+37:2618:06
33.Huismann Imke86:21+38:4018:22
34.Huotari SariPohjant86:57+39:1618:30
35.Alanen Pälvi88:43+41:0218:52
36.Riekkinen Noora88:47+41:0618:53
37.Lampela Elina95:01+47:2020:12
38.Kivipää Anu95:05+47:2420:13
39.Jaara Anna144:57+97:1630:50
B-rata, miehet 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Parkkinen PekkaPohjant42:53 9:07
2.Siira Marko42:55+0:029:07
3.Ruokamo EeroOuTa44:55+2:029:33
4.Kurula JohannesPohjant46:28+3:359:53
5.Soppela Pete47:24+4:3110:05
6.Niinimäki TuukkaOYS/Vapari47:34+4:4110:07
7.Merilä SeppoOYUS47:58+5:0510:12
8.Ollila Timo48:02+5:0910:13
9.Timonen Pasi48:04+5:1110:13
10.Aho Mika49:02+6:0910:25
11.Tuunanen Jari49:27+6:3410:31
12.Soini ToniPateniemen Yöhaukat50:06+7:1310:39
13.Vänttilä Ari50:26+7:3310:43
14.Tuohimaa EskoONMKY50:41+7:4810:47
15.Räisänen Jukka50:41+7:4810:47
16.Rahikkala Esa51:00+8:0710:51
17.Kananen Veli-MattiOsVa52:13+9:2011:06
18.Kähkölä JuhaPohjant52:26+9:3311:09
19.Mäntykenttä HannuOYUS53:51+10:5811:27
20.Leukkunen Marko53:51+10:5811:27
21.Ingerttilä Jari54:01+11:0811:29
22.Pääkkönen Sami54:10+11:1711:31
23.Salmela Janne54:24+11:3111:34
24.Ahmavaara TaistoPYTKY55:33+12:4011:49
25.Sillanpää Joonas56:21+13:2811:59
26.Maliniemi Ville56:35+13:4212:02
27.Liedes SakariIisu56:36+13:4312:02
28.Oksman Jukka57:20+14:2712:11
29.Siirilä Jukka57:42+14:4912:16
30.Pulju Oula59:12+16:1912:35
31.Mänty Mika59:49+16:5612:43
32.Veijo Jouko60:45+17:5212:55
33.Ruokonen Timo63:54+21:0113:35
34.Häyrynen Miikka65:02+22:0913:50
35.Kivinen Juhani65:16+22:2313:53
36.Ruotsalainen KeijoCUS Torino65:42+22:4913:58
37.Raino Valtanen65:46+22:5313:59
38.With Mikko65:58+23:0514:02
39.Myllynen Jari66:09+23:1614:04
40.Leinonen Veikko66:22+23:2914:07
41.Virta Pasi67:00+24:0714:15
42.Karjalainen MattiHeVo67:04+24:1114:16
43.Sirviö PetriSK Uranus67:46+24:5314:25
44.Kallioinen Ari67:50+24:5714:25
45.Karhumaa Jouni67:54+25:0114:26
46.Eronen Ville67:55+25:0214:27
47.Haikara Anna-Maija68:34+25:4114:35
48.Herva Janne69:37+26:4414:48
49.Tahkola Mikko69:46+26:5314:50
50.Tanskanen Jouni70:38+27:4515:01
51.Kukkohovi ReinoOsVa71:20+28:2715:10
52.Kukkonen IiroOuTa71:37+28:4415:14
53.Kaila Kari73:08+30:1515:33
54.Simonen TuomasPohjant73:25+30:3215:37
55.Saastamoinen Pekka74:16+31:2315:48
56.Jokinen Markku75:06+32:1315:58
57.Peltokorpi Jorma76:18+33:2516:14
58.Koskela Tuomas78:20+35:2716:40
59.Salmela Ari81:09+38:1617:15
60.Salmela Outi81:13+38:2017:16
61.Lausmaa Mikko92:12+49:1919:37
62.Oja Sami106:58+64:0522:45
63.Salminen KariOYUS113:22+70:2924:07
C-rata, naiset 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Soini VeeraOHS32:34 8:48
2.Koivuniemi JennyKiikKi32:51+0:178:52
3.Rask Marjukka35:53+3:199:41
4.Hyvärinen Kaisa37:17+4:4310:04
5.Kokko Sonja39:56+7:2210:47
6.Pirttijärvi Tanja40:24+7:5010:55
7.Iljana Maija42:55+10:2111:35
8.Kokkonen Hanna42:56+10:2211:36
9.Kuusrainen Anni43:48+11:1411:50
10.Mutka AinoPohjant43:57+11:2311:52
11.Kivelä ElinaPohjant45:08+12:3412:11
12.Hurskainen Teija45:13+12:3912:13
13.Myllymaa PirkkoOulRe45:38+13:0412:20
14.Annunen Iina46:51+14:1712:39
15.Saarenpää Sini46:53+14:1912:40
16.Tihinen Matilda47:03+14:2912:42
17.Sippala Venla47:10+14:3612:44
18.Vänttilä Heidi47:31+14:5712:50
19.Leppänen TiinaOys/Vapari48:28+15:5413:05
20.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant49:44+17:1013:26
21.Pesonen Terhi49:44+17:1013:26
22.Varis Kaisa50:03+17:2913:31
23.Suomenrinne Anni50:22+17:4813:36
24.Simonen Mari50:22+17:4813:36
25.Kinnula IrmaOYS/Vapari50:23+17:4913:37
26.Nygård TuulaOulu50:45+18:1113:42
27.Pasma Reeta50:57+18:2313:46
28.Isokangas Helena52:15+19:4114:07
29.Ryhänen Anna-Leena52:29+19:5514:11
30.Merilä KirstiOYUS52:40+20:0614:14
31.Hautamäki Anne52:47+20:1314:15
32.Kainulainen Eija52:51+20:1714:17
33.Puolakanaho PäiviOYS/Vapari53:26+20:5214:26
34.Kurttila JaanaIinYr53:45+21:1114:31
35.Kallankari SannaKoskRi54:00+21:2614:35
36.Essi 54:20+21:4614:41
37.Kujala Teija54:29+21:5514:43
38.Rahikkala Pirjo55:04+22:3014:52
39.Juntunen Siiri55:56+23:2215:07
40.Sorvisto Ella56:08+23:3415:10
41.Sorvisto MariOYS/Vapari56:29+23:5515:15
42.Yli-Eerola IrjaHlT56:34+24:0015:17
43.Lippo Sari56:50+24:1615:21
44.Kangas-Kerkelä AnneliOys/Vapari60:32+27:5816:21
45.Rantanen AnnaOys/Vapari60:45+28:1116:25
46.Hyrkäs Satu61:27+28:5316:36
47.Taini Miia62:37+30:0316:55
48.Hänninen Aila63:19+30:4517:06
49.Littow Sinikka64:51+32:1717:31
50.Nokela TiinaOYS/Vapari71:00+38:2619:11
51.Laakkonen Sari74:26+41:5220:07
52.Kukkonen Reetta74:51+42:1720:13
53.Järvenpää Miia76:06+43:3220:34
54.Tero Maiju77:56+45:2221:03
55.Järvelä Miia78:06+45:3221:06
56.Jurvakainen EijaABC79:33+46:5921:30
57.Veijonen Terhi87:46+55:1223:43
C-rata, miehet 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM30:33 8:15
2.Ojala KaiPaksumahat31:24+0:518:29
3.Haataja Jussi33:01+2:288:55
4.Pinola TimoKaSu33:32+2:599:03
5.Wilen Juhani34:16+3:439:15
6.Myllymaa KaukoOulRe34:22+3:499:17
7.Juntunen OlliPeRa35:11+4:389:30
8.Rahkola EeroOulRe36:06+5:339:45
9.Torppa Erkki37:38+7:0510:10
10.Kokko Sami38:05+7:3210:17
11.Niiniketo KullervoOul.Res.38:12+7:3910:19
12.Honkanen Marko38:45+8:1210:28
13.Kurttila Eero38:52+8:1910:30
14.Hohtola EsaYliopisto39:28+8:5510:40
15.Runtti Esko39:30+8:5710:40
16.Kinnunen RaimoPohjant41:11+10:3811:07
17.Kurttila Mika41:11+10:3811:07
18.Väänänen Ari41:17+10:4411:09
19.Haikola Mauri41:27+10:5411:12
20.Paularanta KimmoOLK42:19+11:4611:26
21.Patana TeuvoKoS42:23+11:5011:27
22.Okkonen JaakkoKempele43:03+12:3011:38
23.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.43:05+12:3211:38
24.Kokkonen TimoOLK43:07+12:3411:39
25.Rahkola Eino44:50+14:1712:07
26.Puurunen JormaONMKY45:39+15:0612:20
27.Uusimaa Jouni45:45+15:1212:21
28.Pentikäinen Heimo45:45+15:1212:21
29.Kukkola MarkkuONMKY45:58+15:2512:25
30.Lohela VäinöPohjant46:51+16:1812:39
31.Sarpola Simo48:36+18:0313:08
32.Tapio Mylly48:41+18:0813:09
33.Veijovaara JormaPohjant49:59+19:2613:30
34.Kinnula AhtiKEV50:20+19:4713:36
35.Terho Jari51:49+21:1614:00
36.Luukinen Tuomo52:12+21:3914:06
37.Korhonen AkiOulun Taj52:17+21:4414:07
38.Team Uros52:21+21:4814:08
39.Tervola Heimo53:19+22:4614:24
40.Koivula IlkkaPohjant53:30+22:5714:27
41.Anttonen VeikkoONMKY54:47+24:1414:48
42.Tolonen MarkkuOulu55:05+24:3214:53
43.Kaimio Auvo55:43+25:1015:03
44.Mattila ArttuSK Vuoksi56:24+25:5115:14
45.Jokinen Kai61:16+30:4316:33
46.Piirainen Perttu63:57+33:2417:17
47.Korkala VeikkoRTG64:47+34:1417:30
48.Rahja OsmoONMKY66:44+36:1118:02
49.Tapio Hautala68:02+37:2918:23
50.Räisänen Markus68:35+38:0218:32
51.Keränen EeroKoskRi69:04+38:3118:40
52.Kivelä Teppo70:31+39:5819:03
53.Oikarinen Sami78:57+48:2421:20
54.Hanhela PaavoKiimU83:54+53:2122:40
55.Värttö Ville84:19+53:4622:47
56.Manninen EeroOsVa98:18+67:4526:34
Hukari Erkki37:46 10:12
Kurula JuhaniPohjant60:57 16:28
D-rata, naiset 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Anttila Tarja26:59 13:29
2.Anttila Aada27:01+0:0213:30
3.Mutka KerttuPohjant28:41+1:4214:20
4.Soini Satu33:15+6:1616:37
5.Roine Tiina34:33+7:3417:16
6.Vänttilä Ella40:43+13:4420:21
7.Joentakanen Moona45:14+18:1522:37
8.Mustonen Heidi45:38+18:3922:49
9.Jaakola Ella54:44+27:4527:22
10.Matkaselkä Salla58:10+31:1129:05
Valkama Aada63:43 31:51
D-rata, miehet 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Juola Eetu28:57 14:28
2.Saikkonen ToivoOul.Res.29:19+0:2214:39
3.Juola Arttu31:24+2:2715:42
4.Jäppinen KyöstiIisu32:16+3:1916:08
5.Pirinen RaimoOul.Res.32:58+4:0116:29
6.Pitkälä VäinöOul.Res.41:58+13:0120:59
7.Vänttilä Eelis44:59+16:0222:29
8.Koivisto Eero49:37+20:4024:48
9.Jaakola Matias54:30+25:3327:15
10.Vanhakangas Miika57:38+28:4128:49
11.Jutila Sami70:03+41:0635:01
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Apilo Olli37:49 -
Hautala Hilda67:14 -
Heikkinen Markku76:25 -
Hiekkaranta Matti50:01 -
Hökkä Lea43:20 -
Isokangas Anne88:35 -
Jaako MikkoPohjant67:00 -
Järvelä Kalevi60:21 -
Niku Kaisa89:08 -
Paaso JoukoPeRa41:03 -
Pasanen Vesa126:44 -
Paulomäki Sanni23:32 -
Pelli Ari74:27 -
Ronkainen TuomasKoskRi58:26 -
Räinä IlkkaIisu36:03 -
Santaniemi MerjaOsVa64:47 -
Tikkanen JukkaPohjant60:17 -
Valkama Vili63:19 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Markus Ronkainen , 2017-05-29 21:49:44

    Toivarinaro uusittu kartan pohjois osa. Kontu Pekan maastotyö ja Lasse Qvist piirtämä. Pekan mukaan kartan pohjois osalla on suunnistettu n. 50 v sitten jossa on vesistön ylitys siltojen kautta.
    Kartta 1:7500
    A -rata 6.1 km (vaikea)
    B-rata 4.7 km (keskivaikea)
    C-rata 3.7km (helpohko)
    D-rata 2.0km (helppo)

    Alakyläntien ylityksessä suurta varovaisuutta,kun siirrytään parkkipaikalta lähtöön ja maalista parkkipaikalle. Tervetuloa Koskelankylän Riennon Oulunrasteille.
  2. Aurajuuston ystävä, 2017-05-29 22:07:13

    Ihanaa, tämä on Ihanaa!
  3. AM, 2017-06-08 10:10:32

    Näyttää kelit suosivat, ei muuta kuin rasteille.
  4. Runoilia, 2017-06-08 14:39:43

    Antsu hoitaa kelitkin kuntoon, ottakaa mallia!
  5. Pälli hajoo, 2017-06-08 14:42:39

    noudattaahan rastien riipustus varmasti liiton suositussääntöjä eli ei kuoppaan vaan sen reunalle. Ei kuusen sisään vaan sen viereen, ei kiven alle vaan sen viereen jne.

    nimimerkillä rastin keskellä pummannut..
  6. JuPe, 2017-06-08 15:18:58

    Rasti on aina rastipisteessä, jos noin herkästä hajoo kannattaa vaikka mennä golfia pelaamaan, siellä ei eksy.....siellä pyörii aika monta kaveria saman reiän ympärillä, tosi turvallista..))))))))))
  7. Aurajuuston ystävä, 2017-06-08 20:07:36

    Oli oikein lystikästä menoa B-radalla. Haastetta riitti ja välillä sai juoksennella lujaa, kunnes taas kieli keskellä suuta rastinottoa...
  8. Voimasuunnistaja, 2017-06-08 22:10:47

    Hyvät oli radat ja kelit :-) Taas tuli koettua miten ylpeys käy lankeamuksen edellä....juuri kun luulin osaavani homman... tuli hölmöiltyä oikein tuelta :-) Siis oppia tuli taas.
  9. Aloitteleva, 2017-06-09 06:02:43

    Oli kyllä mukavaa maastoa juosta.
  10. Tänä vuonna kaikki oulu rastit käynyt, 2017-06-09 14:38:08

    Tämän viikon tiistain ja keskiviikon Oulu Rastit ovat olleet tähän mennessä suunnistuksellisesti selvästi parhaat Riennon rastit hyvää keskitasoa
  11. Tänä vuonna aloittanut, 2017-06-09 16:23:31

    HaHen rastit Martinniemessä oli kans haastava niinkuin Ynnin ja Kimun rastit