Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
15.6.2017
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Kiekonmaja
Opastus
Oulujoen pohjoispuolen tieltä nro 8300, 10 km Oulusta - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C, D ja RR, yhteyshenkilö: Pertti Haapasalo 040-5500981
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
398
Tulokset päivitetty
15.6.2017 21:46

Tulokset

A1-rata, naiset 7.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Reiniharju Maarit81:51 11:22
2.Mäkinen PäiviOsVa97:16+15:2513:30
3.Mutka HannaOYS/Vapari99:08+17:1713:46
A1-rata, miehet 7.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Salminen TeemuLänRa52:06 7:14
2.Keränen TeemuKaSu54:57+2:517:37
3.Nissi Markus55:50+3:447:45
4.Väyrynen SeppoJuuanJä57:51+5:458:02
5.Suomala Ville58:31+6:258:07
6.Auvinen Juha63:25+11:198:48
7.Kinnunen JukkaPohjant64:10+12:048:54
8.Rauhala Antti64:21+12:158:56
9.Kangas Hannu65:02+12:569:01
10.Reiniharju Juho72:02+19:5610:00
11.Kuusela Hannu79:12+27:0611:00
12.Heikkinen Markku82:54+30:4811:30
13.Rämö Jouko84:36+32:3011:45
14.Ojala KaiPaksumahat86:49+34:4312:03
15.Mertaniemi Tuomo89:09+37:0312:22
16.Peltokorpi Jorma89:40+37:3412:27
Hanhela Jani83:42 11:37
A2-rata, naiset 7.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räisänen MiraSalRe82:11 11:24
2.Perttunen RiikkaKemijU94:38+12:2713:08
A2-rata, miehet 7.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kemppainen Jukka-Pekka61:02 8:28
2.Heinonen Joni63:04+2:028:45
3.Lämsä JanneTeam 1Life63:20+2:188:47
4.Kemppainen VesaIisu63:45+2:438:51
5.Karhu JanneVaKa67:22+6:209:21
6.Taskila Markus67:45+6:439:24
7.Roivainen Pekka67:56+6:549:26
8.Annunen PetteriPohjant74:15+13:1310:18
9.Määttä HarriLänRa74:18+13:1610:19
10.Luodonpää RistoAlatPi77:41+16:3910:47
11.Väisänen Joni87:20+26:1812:07
12.Savolainen JormaSaSu93:37+32:3513:00
13.Peteri Lauri104:31+43:2914:30
14.Kivipudas Markku111:17+50:1515:27
15.Putila Risto119:56+58:5416:39
16.Salminen KariOYUS155:07+94:0521:32
A3-rata, naiset 7.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mattila OrvokkiPohjant80:16 11:08
A3-rata, miehet 7.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Oikarinen Jukka50:15 6:58
2.Tauriainen TeemuKEV54:09+3:547:31
3.Tolonen Juhani57:32+7:177:59
4.Laitala OlliSievSi65:05+14:509:02
5.Lampela Ville66:06+15:519:10
6.Härmä AnttiOYS/Vapari66:38+16:239:15
7.Holappa TeuvoVePo70:01+19:469:43
8.Riippa IlkkaOulRe73:17+23:0210:10
9.Peltokangas TarmoORUK76:42+26:2710:39
10.Kivinen Janne78:22+28:0710:53
11.Romppainen Heikki79:02+28:4710:58
12.Malm LauriOSAO82:24+32:0911:26
13.Klemetti Erno86:31+36:1612:00
14.Ingerttilä Jari90:09+39:5412:31
15.Karppinen JoukoLaive91:26+41:1112:41
16.Heikkinen Mika95:44+45:2913:17
Kuura Jani145:46 20:14
B-rata, naiset 5.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi Auroora48:10 8:18
2.Riikola Henna-MariYlikNM57:49+9:399:58
3.Jaako NiinaOYS/Vapari59:26+11:1610:14
4.Timmerbakka Juhani59:29+11:1910:15
5.Härkönen AinoSoJy59:39+11:2910:17
6.Isolahti MariaPohjant60:00+11:5010:20
7.Niinimäki RiittaOYS/Vapari60:10+12:0010:22
8.Aalto PirjoPohjant61:38+13:2810:37
9.Laitala Marja-LiisaNiS67:43+19:3311:40
10.Ruut Tornberg-Mattila69:11+21:0111:55
11.Väliheikki JuliaPohjant69:38+21:2812:00
12.Tuunanen Marja70:27+22:1712:08
13.Seppänen SiniOYS/Vapari71:06+22:5612:15
14.Lohela PäiviOYS/Vapari72:16+24:0612:27
15.Kujala Katariina72:33+24:2312:30
16.Leppänen Tiinaous/vapari76:24+28:1413:10
17.Immonen KaijaOYS/Vapari78:18+30:0813:30
18.Pesonen Terhi81:33+33:2314:03
19.Rantala Mirja83:03+34:5314:19
20.Kivipää Anu84:18+36:0814:32
21.Siltala Anne85:35+37:2514:45
22.Huismann Imke88:36+40:2615:16
23.Sirkeinen EevaIisu89:39+41:2915:27
24.Heiskala Anni96:34+48:2416:38
25.Väänänen MerviOYS/Vapari111:13+63:0319:10
Jylhänlehto Suvi87:31 15:05
Verronen Anu98:51 17:02
B-rata, miehet 5.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Päivarinta Juhani42:27 7:19
2.Keinänen KimmoPohjant48:50+6:238:25
3.Virtala TuomasS-200049:43+7:168:34
4.Korhonen JussiKaSu49:46+7:198:34
5.Kariniemi Roope51:09+8:428:49
6.Tuunanen Joona52:02+9:358:58
7.Hautala Ilkka52:17+9:509:00
8.Myllynen Jari52:21+9:549:01
9.Merilä SeppoOYUS54:38+12:119:25
10.Vornanen Juha54:43+12:169:26
11.Saukko Janne55:42+13:159:36
12.Kuivalainen MarkkuIisu55:54+13:279:38
13.Niinimäki TuukkaOYS/Vapari55:57+13:309:38
14.Malm Vesa55:57+13:309:38
15.Tolonen Henri57:28+15:019:54
16.Pesonen SamiLaVe57:28+15:019:54
17.Takamaa MikkoJalJa57:30+15:039:54
18.Kukkonen IiroOuTa58:22+15:5510:03
19.Kähkölä JuhaPohjant58:35+16:0810:06
20.Kaukua JaakkoHaHe58:52+16:2510:08
21.Vänttilä Ari58:59+16:3210:10
22.Aho Mika59:05+16:3810:11
23.Soppela Pete59:21+16:5410:13
24.Tuohimaa EskoONMKY59:30+17:0310:15
25.Kaasinen AulisPohjant59:45+17:1810:18
26.Härkönen AnttiPudU61:17+18:5010:33
27.Haarala JyrkiViiSu61:48+19:2110:39
28.Rahikkala Esa62:09+19:4210:42
29.Ruokonen Timo62:19+19:5210:44
30.Sillanpää JoonasPyPo64:04+21:3711:02
31.Tuunanen Jari64:13+21:4611:04
32.Kariniemi Markku65:18+22:5111:15
33.Mänty Mika65:35+23:0811:18
34.Pyky AriKiimU66:48+24:2111:31
35.Kaipala RaunoOYS/Vapari67:12+24:4511:35
36.Ranta UulaToiska67:25+24:5811:37
37.Pietilä Antti67:41+25:1411:40
38.Patana Timo68:59+26:3211:53
39.Lukkarinen OlaviPohjant69:27+27:0011:58
40.Piirto Jarkko69:51+27:2412:02
41.Kukkohovi ReinoOsVa69:52+27:2512:02
42.Simonen TuomasPohjant72:36+30:0912:31
43.Toiviainen Antti73:22+30:5512:38
44.Räinä Markku73:39+31:1212:41
45.Penttilä Joona75:21+32:5412:59
46.Saastamoinen Pekka75:40+33:1313:02
47.Raino Valtanen75:44+33:1713:03
48.Keränen Vesahauhe77:15+34:4813:19
49.Vähänaho Jukka79:23+36:5613:41
50.Laus Mikko79:23+36:5613:41
51.Tölli Matti79:31+37:0413:42
52.Lehto M81:32+39:0514:03
53.Puurunen ReijoOuTa82:44+40:1714:15
54.Karhumaa Jouni83:14+40:4714:21
55.Team Uros85:05+42:3814:40
56.Kinnula AhtiKEV85:44+43:1714:46
57.Vänttilä Jyrki86:39+44:1214:56
58.Vänttilä Tero86:52+44:2514:58
59.Väänänen Sakari111:21+68:5419:11
60.Himanen Meri-Tuuli111:32+69:0519:13
61.Torppa Erkki112:20+69:5319:22
62.Luukkonen Elia124:33+82:0621:28
63.Mustonen Erno125:19+82:5221:36
64.Tasenan Vesa131:19+88:5222:38
65.Malmivaara Aarne131:31+89:0422:40
66.Pyykkö Tomi131:31+89:0422:40
Illikainen Samuli93:50 16:10
Kangas Seppo64:37 11:08
Riikola Ilkka58:14 10:02
C1-rata, naiset 4.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Maikku MariLänRa42:07 9:34
2.Kokko Sonja50:19+8:1211:26
3.Jokela RiittaYlikNM53:46+11:3912:13
4.Isokangas Anne57:12+15:0512:59
5.Hautala Olli58:43+16:3613:20
6.Kivelä ElinaPohjant58:53+16:4613:22
7.Mourujärvi Johanna61:41+19:3414:01
8.Valkama Anita61:44+19:3714:01
9.Korvenheimo Piia-riitta62:14+20:0714:08
10.Yrjänheikki EijaOYS/Vapari67:09+25:0215:15
11.Kangas-Kerkelä Annelious68:44+26:3715:37
12.Rantanen AnnaOYS/Vapari68:53+26:4615:39
13.Hynynen KatiOYS/Vapari71:26+29:1916:14
14.Niemelä Maarit73:30+31:2316:42
15.Malm PirkkoOYS/Vapari75:50+33:4317:14
16.Kouva JohannaKoskRi75:59+33:5217:16
17.Peteri PiaOYS/Vapari76:00+33:5317:16
18.Merilä KirstiOYUS76:02+33:5517:16
19.Alanen Tiina76:48+34:4117:27
20.Särkelä Eeva-Liisa76:49+34:4217:27
21.Vänttila Heidi78:03+35:5617:44
22.Ylitalo Tuire78:38+36:3117:52
23.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant79:10+37:0317:59
24.Nikuperi Jutta79:56+37:4918:10
25.Varis Kaisa80:22+38:1518:15
26.Runtti Merja82:04+39:5718:39
27.Hankonen SointuSalRe83:26+41:1918:57
28.Savela SallaOYS/Vapari85:55+43:4819:31
29.Puroila Emmi87:21+45:1419:51
30.Anttila Aada87:44+45:3719:56
31.Anttila TarjaOsVa87:44+45:3719:56
32.Pasma Reeta90:47+48:4020:37
33.Huuskonen AnneOYS/Vapari94:02+51:5521:22
Sarjanoja Heidi78:08 17:45
C1-rata, miehet 4.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Airaksinen RistoOuTa34:45 7:53
2.Kinnunen EerikPohjant40:44+5:599:15
3.Maikku Sakari40:52+6:079:17
4.Lauri Antti45:14+10:2910:16
5.Lappalainen AnteroPuolRy45:21+10:3610:18
6.Pinola TimoKaSu45:42+10:5710:23
7.Udd Marko48:18+13:3310:58
8.Puurunen JormaONMKY50:12+15:2711:24
9.Sarpola Simo55:26+20:4112:35
10.Kopakka Jukka56:26+21:4112:49
11.Niemelä Juho56:41+21:5612:52
12.Lehtonen HenriLaive57:31+22:4613:04
13.Pentikäinen Heimo60:00+25:1513:38
14.Paularanta KimmoOLK63:22+28:3714:24
15.Kujala Juhana64:34+29:4914:40
16.Tolonen MarkkuOulu65:00+30:1514:46
17.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.65:03+30:1814:47
18.Höyrynen Roope66:03+31:1815:00
19.Tahtola Mikko66:08+31:2315:01
20.Mattila Juho67:15+32:3015:17
21.Lampela Luukas75:57+41:1217:15
22.Peteri Ropin76:05+41:2017:17
23.Klemola Joona85:31+50:4619:26
24.Klemola JuhaniKPL85:41+50:5619:28
25.Savela Juha86:01+51:1619:32
26.Hyvönen JohannesSolf92:24+57:3921:00
Mattila SeppoKoskRi52:34 11:56
Nikula ReinoOuTa58:48 13:21
Ylimaunu MattiEVP58:17 13:14
C2-rata, naiset 4.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi AuroraPohjant38:06 8:39
2.Wilen Perttu39:24+1:188:57
3.Torvi Kaisa49:25+11:1911:13
4.Myllymäki Anu51:09+13:0311:37
5.Putkonen LeaPohjant51:28+13:2211:41
6.Holster-Hemmi MerviPohjant51:36+13:3011:43
7.Suomenrinne AnneKontion pallo55:43+17:3712:39
8.Hyvärinen Merja56:46+18:4012:54
9.Pökkä Tia56:57+18:5112:56
10.Kuusrainen Anni56:59+18:5312:57
11.Heljäsvaara Sonja57:08+19:0212:59
12.Kokkonen Hanna58:30+20:2413:17
13.Hyvärinen Kaisa61:28+23:2213:58
14.Hirvikoski KirsiHaHe62:44+24:3814:15
15.Mattila UllaPohjant64:29+26:2314:39
16.Tanskanen Nina64:37+26:3114:41
17.Karjalainen SeijaLaive65:13+27:0714:49
18.Tanskanen PäiviOYS/Vapari65:25+27:1914:52
19.Kujala Teija67:52+29:4615:25
20.Hyvönen OutiSoJy69:14+31:0815:44
21.Kaukua AnuHaHe69:36+31:3015:49
22.Annunen Iina71:16+33:1016:11
23.Puokalanaho Päivious/vapari71:50+33:4416:19
24.Haataja MiiaPuumat71:55+33:4916:20
25.Airaksinen Saara72:36+34:3016:29
26.Alitalo Sanna73:02+34:5616:35
27.Junnikkala Mirjami76:58+38:5217:29
28.Rahikkala Pirjo80:36+42:3018:19
29.Simonen Mari82:18+44:1218:42
30.Hyrkäs Satu87:21+49:1519:51
31.Valento Anna-Maija87:53+49:4719:58
32.Vierelä Katja88:27+50:2120:06
33.Karjalainen TiinaPIF88:41+50:3520:09
34.Timmerbacka Jaana100:54+62:4822:55
35.Hautamäki Anne102:00+63:5423:10
Junes-Kähkölä AnuPohjant69:15 15:44
Kinnula IrmaOYS/Vapari54:59 12:29
Roine Tiina119:08 27:04
C2-rata, miehet 4.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Järviluoma AriVePo40:17 9:09
2.Kotila HarriYlikNM40:25+0:089:11
3.Kurula JohannesPohjant41:02+0:459:19
4.Mursu Mikko41:42+1:259:28
5.Schroderus JariPohjant42:01+1:449:32
6.Kinnunen RaimoPohjant46:13+5:5610:30
7.Wilen Juhani46:49+6:3210:38
8.Hohtola EsaYliopisto47:21+7:0410:45
9.Haataja Jussi47:47+7:3010:51
10.Rahkola EeroOulRe48:17+8:0010:58
11.Lepistö Harri48:31+8:1411:01
12.Suomala Klaus50:30+10:1311:28
13.Tanskanen Jouni51:21+11:0411:40
14.Väänänen Ari52:43+12:2611:58
15.Vehmas Mika57:36+17:1913:05
16.Pietilä MarkkuOsVa58:30+18:1313:17
17.Kokkonen TimoOLK58:36+18:1913:19
18.Hyvärinen Tatu60:48+20:3113:49
19.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari61:00+20:4313:51
20.Rahkola Eino61:35+21:1813:59
21.Honkala Samioys/vapari65:24+25:0714:51
22.Toropainen PauliONMKY66:22+26:0515:04
23.Tapio Mylly67:00+26:4315:13
24.Kivinen Juhani67:31+27:1415:20
25.Kukkola MarkkuONMKY68:28+28:1115:33
26.Veijovaara JormaPohjant71:32+31:1516:15
27.Kokko Sami73:09+32:5216:37
28.Holappa RaimoHaHe73:49+33:3216:46
29.Honkanen Esa75:26+35:0917:08
30.Luukinen Tuomo78:18+38:0117:47
31.Huotari MattiPohjant78:43+38:2617:53
32.Järvelä Kalevi81:02+40:4518:25
33.Jokinen Kai88:04+47:4720:00
34.Manninen EeroOsVa91:49+51:3220:52
35.Korkala VeikkoRTG107:11+66:5424:21
D-rata, naiset 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Isokangas Nina29:04 10:01
2.Kallankari SannaKoskRi29:54+0:5010:18
3.Vehkaperä Hanna33:18+4:1411:28
4.Alho Kati33:58+4:5411:42
5.Keskinarkaus TuulaPeRa36:12+7:0812:28
6.Heikkinen Kiira36:31+7:2712:35
7.Mutka KerttuPohjant38:23+9:1913:14
8.Järvenpää Miia39:50+10:4613:44
9.Veijonen Terhi42:23+13:1914:36
10.Ränen Pia43:24+14:2014:57
11.Julin Anne-Maarit44:07+15:0315:12
12.Savolainen Sara44:21+15:1715:17
13.Matkaselkä Salla47:58+18:5416:32
14.Nikula IrmaOuTa51:53+22:4917:53
15.Väliheikki SatuSuomRa52:02+22:5817:56
16.Järvi Mirkka54:04+25:0018:38
17.Vieri Eija57:09+28:0519:42
18.Lalli Vanessa60:21+31:1720:48
19.Keinänen MallaPohjant62:15+33:1121:27
20.Korkeasalo VuokkoHaHe69:52+40:4824:05
21.Karvali Tuovi75:33+46:2926:03
Vänttilä Ella62:42 21:37
D-rata, miehet 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lappi Teemu32:49 11:18
2.Puchar Hammar36:02+3:1312:25
3.Tolonen Arto37:19+4:3012:52
4.Lohela VäinöPohjant37:26+4:3712:54
5.Ukkola Santeri38:10+5:2113:09
6.Niemelä EinoOul.Res.39:27+6:3813:36
7.Kivelä Teppo40:31+7:4213:58
8.Tapio Vuorinen41:55+9:0614:27
9.Tuunanen Aaron44:45+11:5615:25
10.Mäkinen SeppoPelPo44:47+11:5815:26
11.Saukko Nestori45:17+12:2815:36
12.Saukko Sami45:28+12:3915:40
13.Soini Viljo48:22+15:3316:40
14.Meriläinen SeppoPaU50:29+17:4017:24
15.Koivisto Eero51:57+19:0817:54
16.Krapu Eero53:49+21:0018:33
17.Kess Pekka56:31+23:4219:29
18.Pyky EskoKiimU58:01+25:1220:00
19.Myllylä JukkaPohjant59:57+27:0820:40
20.Järvi SamuKiimU70:37+37:4824:21
Kemppainen JanneYlikNM58:15 20:05
Kokkonen Tatu125:09 43:09
Vänttila Eelis62:37 21:35
Vänttilä Esko27:10 9:22
RR-rata, tytöt
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väisänen MarttaLaive13:33 -
2.Ryytty Inka15:29+1:56-
3.Tuunanen Kerttu16:01+2:28-
4.Savolainen Sara16:35+3:02-
5.Parpala Eerin17:07+3:34-
6.Pulkkinen Peetu17:16+3:43-
7.Vaaraniemi Venla18:03+4:30-
8.Holappa VeeraVePo18:06+4:33-
9.Tuunanen Ellen19:03+5:30-
10.Räisänen Katariina19:24+5:51-
11.Huuhtanen Lauri19:52+6:19-
12.Kiuru EskoHyRa20:06+6:33-
13.Tuikka Ada-Maija20:07+6:34-
14.Tuikkanen Sanni20:11+6:38-
15.Korhonen Inga20:13+6:40-
16.Lahtonen Aada20:21+6:48-
17.Annunen Kerttu20:22+6:49-
18.Korhonen JennyNaTe20:33+7:00-
19.Ikonen Väinö20:45+7:12-
20.Häkkilä Pihla20:57+7:24-
21.Jehös Sissi20:58+7:25-
22.Tikkanen Pieta21:18+7:45-
23.Ylipahkala Inka21:36+8:03-
24.Kaiponen Saimi21:50+8:17-
25.Kopakka Mirja21:54+8:21-
26.Kervinen Saaga23:00+9:27-
27.Ryytty Elena23:10+9:37-
28.Halonen Henri24:36+11:03-
29.Juuso Sarviaho26:03+12:30-
30.Liljavoipio Linnea26:18+12:45-
31.Ryynänen LauriPihkan27:11+13:38-
32.Koskela Tytti27:12+13:39-
33.Matinolli Fanny27:13+13:40-
34.Honkavaara Paavo27:51+14:18-
35.Väänänen Karttu29:31+15:58-
36.Krapu Ella30:20+16:47-
37.Eilola Jenna34:41+21:08-
38.Hietajärvi Sofia37:58+24:25-
39.Hautala Hilda44:48+31:15-
40.Hokkanen Hilma45:41+32:08-
41.Rissanen Pihla87:21+73:48-
RR-rata, pojat
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola Santeri10:47 -
2.Matkaselkä Olli12:24+1:37-
3.Ryytty Eino14:03+3:16-
4.Tuunanen Anton16:52+6:05-
5.Hoikka Sulo17:05+6:18-
6.Koivula Leevi17:55+7:08-
7.Parpala Joel19:08+8:21-
8.Voipio Selma19:39+8:52-
9.Lahtinen Julius21:05+10:18-
10.Ylipaakkala Onni22:51+12:04-
11.Kehör Enia24:09+13:22-
12.Pajonen Santeri27:06+16:19-
13.Honkavaara Oiva27:31+16:44-
14.Juuso Vainio32:39+21:52-
15.Vuolteenaho Henrik36:57+26:10-
16.Haverinen Eetu38:13+27:26-
17.Vornanen Eemeli42:21+31:34-
18.Vornanen Kati42:44+31:57-
19.Säkkinen Aarni44:58+34:11-
Niemelä VilleHiilto0:00 -
Savela Eetu34:06 -
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Kiprianoff Sini77:44 -
Salmela Outi73:59 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratametsuri, 2017-06-08 13:55:00

    Oikeat metsurit ovat auttaneet ratametsuria maaston kehittämisessä suunnistuksellisestikin haastavampaan suuntaan. Rasvatkaa nivelet ja/tai aivot, sillä nyt löytyy maastossa fyysistä ja/tai reitinvalinta -haastetta. Termisen kesän tavoittaessa Oulun seudun, on perhosia ja niiden toukkia tiedossa Kiekonmajallakin, niin A- kuin C-radallakin. Ratapituudet ovat:
    A-rata 7,2 km
    B-rata 5,8 km
    C-rata 4,4 km
    D-rata 2,9 km
    Järjestelyorganisaatio on tehnyt kaikkensa, jotta päästäisiin Jukolatunnelmaan - metsässä pyörii väkeä kuin tehosekoittimessa, mutta oma hajonta löytyy vain omalla suunnistuksella.
  2. eSKo, 2017-06-09 13:34:47

    Illan rasti-isäntänä AkzoNobel Finland Oy, Oulun Tehdas.
  3. Hippotäti, 2017-06-11 20:21:07

    Ja rastireittikin on tarjolla!
  4. Ohvinisti, 2017-06-14 21:36:01

    Keskiviikon viestin jälkeen olkapäihin ja niskaan oli ilmestynyt paukamia, joten lentävät ystävämme alkavat nekin heräillä.
  5. eSKo, 2017-06-15 10:58:10

    Tällä kertaa Kiekonmajan ratamestari ei varoittele lumesta tai jäästä vaan lupaa tälle illalle perhosia, hymm... mielenkiintoista rastinautintoa odotettavissa...
  6. Mikael Väliheikki, 2017-06-15 12:12:38

    Mikael myymässä suunnistus tarvikkeita, jukola tarjouksia.
  7. Etsijä, 2017-06-15 19:33:35

    Olipa hyvät rastit, perhoset erinomaisia!
  8. Kyllä, 2017-06-16 14:55:03

    Mukavat rastit..peukku