Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
6.7.2017
Järjestäjä
Kiimingin Urheilijat
Paikka
Syvälampi
Lisätiedot
radat: A ,B, C, D, yhteyshenkilö: Esko Takkinen 0505551425
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
269
Tulokset päivitetty
21.7.2017 21:13

Tulokset

A-rata, naiset 6.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi JuliaanaPohjant55:10 8:29
2.Turtinen SatuYlikNM62:27+7:179:36
3.Niinimäki RiittaOYS/Vapari69:36+14:2610:42
4.Mattila OrvokkiPohjant73:58+18:4811:22
5.Loukkola Saara78:15+23:0512:02
6.Hyvärinen HennaPohjant79:37+24:2712:14
7.Impiö TiiaPohjant83:12+28:0212:48
8.Palmi SaraKoskRi83:50+28:4012:53
9.Pöyhtäri Mari85:12+30:0213:06
10.Vuontisjärvi Annu85:19+30:0913:07
11.Mutka HannaOYS/Vapari92:36+37:2614:14
12.Voutilainen Anna-MaijaOYS/Vapari104:48+49:3816:07
Jäväjä Ella66:32 10:14
A-rata, miehet 6.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Parkkinen KeijoYlikNM40:36 6:14
2.Suorsa Vesa-MattiPudU43:38+3:026:42
3.Runtti JanneKiimU44:49+4:136:53
4.Hietala PerttuPelPo45:58+5:227:04
5.Määttä JariKemijU46:27+5:517:08
6.Tornberg Juho48:19+7:437:26
7.Kemppainen VesaIisu49:30+8:547:36
8.Lohi Mikko49:35+8:597:37
9.Nissi Markus50:02+9:267:41
10.Päivarinta Juhani50:33+9:577:46
11.Suomala Ville51:11+10:357:52
12.Alaperä ArttuPohjant51:27+10:517:54
13.Nikkari OlliOsVa51:29+10:537:55
14.Kemppainen Jukka-Pekka51:51+11:157:58
15.Laitinen AnttiKauHa52:33+11:578:05
16.Hyyppä JarmoPohjant55:38+15:028:33
17.Kuusikko MarkoSalRe56:24+15:488:40
18.Huotari MattiPohjant56:24+15:488:40
19.Laaksoviita VeikkaSuomRa57:18+16:428:48
20.Mäntylä JuhaOulRe59:30+18:549:09
21.Virta VilleOYS/Vapari61:04+20:289:23
22.Heinonen Joni61:30+20:549:27
23.Isolahti MikaPohjant63:10+22:349:43
24.Mikkonen VilleKoskRi64:25+23:499:54
25.Heikkinen PasiOulRe65:05+24:2910:00
26.Järvenpää RaimoIisu65:06+24:3010:00
27.Liinamaa OlliPohjant66:23+25:4710:12
28.Kaasinen AulisPohjant66:39+26:0310:15
29.Piirto Jarkko67:29+26:5310:22
30.Blunt Francis67:36+27:0010:24
31.Romppainen Heikki68:07+27:3110:28
32.Fredriksson KajPohjant68:12+27:3610:29
33.Luodonpää RistoAlatPi70:08+29:3210:47
34.Kinnunen Mikko70:23+29:4710:49
35.Ahonen ArtoKau Ha71:39+31:0311:01
36.Tuohimaa EskoONMKY71:40+31:0411:01
37.Kumpula Aleksi72:25+31:4911:08
38.Heinonen Joni73:05+32:2911:14
39.Iivanainen Mikko74:47+34:1111:30
40.Tonttila PanuOYS/Vapari75:34+34:5811:37
41.Heikkinen Markku75:58+35:2211:41
42.Pulju Oula76:01+35:2511:41
43.Rämö Jouko78:31+37:5512:04
44.Alhainen Petri80:08+39:3212:19
45.Kivinen Janne83:47+43:1112:53
46.Pasma LeinoOYS/Vapari94:25+53:4914:31
47.Peltokorpi Jorma98:11+57:3515:06
Haikala Jani108:39 16:42
Kinnunen JukkaPohjant53:41 8:15
Kokko Jarno55:24 8:31
Kuivalainen MarkkuIisu69:19 10:39
B-rata, naiset 4.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Leskelä MaaritOsVa49:00 10:00
2.Parkkinen PiiaYlikNM51:15+2:1510:27
3.Limingoja JohannaOSVA51:39+2:3910:32
4.Niva HeiniLaive54:38+5:3811:08
5.Aalto PirjoPohjant58:38+9:3811:57
6.Heinikoski MikkoKuIsku59:16+10:1612:05
7.Lohela PäiviOYS/Vapari59:45+10:4512:11
8.Ylisiurua TiinaVePo61:08+12:0812:28
9.Heiskala Anni61:26+12:2612:32
10.Liinamaa EllaPohjant61:40+12:4012:35
11.Immonen KaijaOYS/Vapari61:59+12:5912:38
12.Aatsinki TanjaHaHe63:18+14:1812:55
13.Lehtonen MirvaLänRa64:49+15:4913:13
14.Vuotso SusannaOsVa67:49+18:4913:50
15.Kuusisto Saga69:50+20:5014:15
16.Huttunen RiikkaPohjant76:34+27:3415:37
17.Parkkila TanjaOYS/Vapari79:25+30:2516:12
18.Haikara Anna-Maija79:28+30:2816:13
19.Väänänen MerviOYS/Vapari79:43+30:4316:16
20.Kinnula IrmaOYS/Vapari80:41+31:4116:27
21.Hannuniemi Anne80:56+31:5616:31
22.Määttä Anna-Maija84:23+35:2317:13
23.Vänttilä Heidi85:01+36:0117:21
24.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant88:00+39:0017:57
25.Holma LiisaOYS/Vapari89:33+40:3318:16
26.Erkkilä PäiviOYS/Vapari90:07+41:0718:23
27.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari90:17+41:1718:25
28.Hankonen SointuSalRe101:11+52:1120:38
29.Virsunen Päivikki102:58+53:5821:00
30.Liikamaa-Pasma KatiYllRa103:13+54:1321:03
Laksoviita KatjaSuomRa61:58 12:38
Minkkinen SannaRR111:18 22:42
B-rata, miehet 4.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Airaksinen RistoOuTa39:22 8:02
2.Hiltunen JuhoONMKY39:32+0:108:04
3.Rantapelkonen TuomoONMKY41:26+2:048:27
4.Heinikoski OlliKuIsku42:50+3:288:44
5.Hautala MattiONMKY43:34+4:128:53
6.Leukkunen Marko43:59+4:378:58
7.Vänttilä Ari44:08+4:469:00
8.Soppela Pete44:29+5:079:04
9.Aho Mika44:50+5:289:08
10.Niinimäki TuukkaOYS/Vapari45:01+5:399:11
11.Grekelä AnttiHaHe45:30+6:089:17
12.Niemelä UrpoPohjant46:27+7:059:28
13.Kuusikko MiskaSalRe46:43+7:219:32
14.Vainikainen Seppo47:06+7:449:36
15.Ahvenlampi Henri47:34+8:129:42
16.Mursu Mikko47:56+8:349:46
17.Soini ToniPateniemen Yöhaukat49:12+9:5010:02
18.Rankinen JuhoOulRe49:22+10:0010:04
19.Nummi EinoVaKa49:27+10:0510:05
20.Mänty Mika49:47+10:2510:09
21.Malm Vesa50:07+10:4510:13
22.Malm LauriOSAO50:56+11:3410:23
23.Kananen Veli-MattiOsVa51:16+11:5410:27
24.Posio Timo51:45+12:2310:33
25.Niva PasiLaive52:02+12:4010:37
26.Pyhtilä Veli52:50+13:2810:46
27.Helttunen JanneKiimU54:08+14:4611:02
28.Turkka Pentti54:23+15:0111:05
29.Kokko Sami54:39+15:1711:09
30.Siirilä Jukka55:20+15:5811:17
31.Vehmas Mika55:57+16:3511:25
32.Karhumaa Jouni56:24+17:0211:30
33.Kurula JohannesPohjant56:37+17:1511:33
34.Sillanpää Joonas57:38+18:1611:45
35.Takkinen JukkaKiimU57:57+18:3511:49
36.Oksman Jukka58:02+18:4011:50
37.Pelkonen Hannu58:10+18:4811:52
38.Tolonen PetriRajamäen Rytmentti58:25+19:0311:55
39.Kähkölä JuhaPohjant58:44+19:2211:59
40.Kauma HeikkiOYS/Vapari59:20+19:5812:06
41.Vainio Aimo61:47+22:2512:36
42.Nevalainen Jukka62:19+22:5712:43
43.Räisänen Jukka62:26+23:0412:44
44.Honkanen Marko62:39+23:1712:47
45.Saukko Sami62:49+23:2712:49
46.Juuso KinnunenPohjant63:46+24:2413:00
47.Kallioinen Ari64:27+25:0513:09
48.Vänttilä Tero65:00+25:3813:15
49.Hautajärvi Tarmo65:00+25:3813:15
50.Eronen Ville65:08+25:4613:17
51.Tolonen MarkkuOulu65:13+25:5113:18
52.Kukkonen IiroOuTa65:14+25:5213:18
53.Taivaloja JormaHaHe65:52+26:3013:26
54.Hanhineva Tero66:31+27:0913:34
55.Esberg Anders66:41+27:1913:36
56.Niinimäki Jouko69:15+29:5314:07
57.Pelkonen ToivoYlikNM69:17+29:5514:08
58.Kilpeläinen Eeli69:37+30:1514:12
59.Pyörälä Veli-Pekka70:10+30:4814:19
60.Kilpeläinen VeikkoVaKa70:31+31:0914:23
61.Simonen TuomasPohjant72:03+32:4114:42
62.Runtti Esko74:24+35:0215:11
63.Ruotsalainen KeijoCUS Torino79:00+39:3816:07
64.Pesälä Ossi79:32+40:1016:13
65.Kinnula AhtiKEV80:42+41:2016:28
66.Tölli Matti103:09+63:4721:03
Sillanpää TommiPohjant38:10 7:47
Takkinen EskoKiimU51:50 10:34
C-rata, naiset 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Päkkilä SuviHaHe39:15 12:15
2.Sillanpää ElinaPohjant40:04+0:4912:31
3.Mattila UllaPohjant44:27+5:1213:53
4.Haapakorva Kati47:35+8:2014:52
5.Myllymaa PirkkoOulRe48:44+9:2915:13
6.Puolakanaho PäiviOYS Vapari48:54+9:3915:16
7.Lämsä SoiliYlikNM49:57+10:4215:36
8.Herronen TarjaOYS/Vapari50:45+11:3015:51
9.Hyvärinen Merja51:31+12:1616:05
10.Vhalsten VilmaPaimion Rasti51:46+12:3116:10
11.Lehtiranta Saara51:50+12:3516:11
12.Itkonen TiinaHaHe53:05+13:5016:35
13.Hiltunen HiltunenOnmky53:23+14:0816:40
14.Kivipää Anu53:32+14:1716:43
15.Junnikkala Mirjami54:47+15:3217:07
16.Koivunen Pia57:05+17:5017:50
17.Liinamaa JohannaPohjant58:10+18:5518:10
18.Jurvakainen HeliKiimU58:15+19:0018:12
19.Hyvärinen Kaisa58:28+19:1318:16
20.Hynynen KatiOYS/Vapari59:32+20:1718:36
21.Haaranen Hanna61:51+22:3619:19
22.Malm PirkkoOYS/Vapari62:09+22:5419:25
23.Kiili Hanna62:59+23:4419:40
24.Kouva JohannaKoskRi63:51+24:3619:57
25.Kreivi-Whalsten AnnaPR64:52+25:3720:16
26.Koivuranta Matilda65:59+26:4420:37
27.Lehtonen OliviaVePo66:04+26:4920:38
28.Kaikkonen LottaKauHa69:14+29:5921:38
29.Veijonen Terhi75:53+36:3823:42
30.Tuohimaa Sini104:45+65:3032:44
31.Isokangas Helena112:42+73:2735:13
Lippo Sari56:34 17:40
C-rata, miehet 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pöyry RoopeKiimU28:26 8:53
2.Pyky AriKiimU32:21+3:5510:06
3.Pöyry Konsta34:45+6:1910:51
4.Juutinen HannuPohjant36:48+8:2211:30
5.Pinola TimoKaSu37:25+8:5911:41
6.Mikkonen AnteroKoskRi39:46+11:2012:25
7.Tervo ArhiONMKY40:01+11:3512:30
8.Holmi LauriOul.Res.40:30+12:0412:39
9.Lepistö Harri41:14+12:4812:53
10.Hinkula VäinöPudU41:56+13:3013:06
11.Suomio PekkaPohjant41:58+13:3213:06
12.Illikainen Juha42:07+13:4113:09
13.Myllymaa KaukoOulRe43:27+15:0113:34
14.Kurula JuhaniPohjant44:02+15:3613:45
15.Mattila SeppoKoskRi47:36+19:1014:52
16.Juola EskoORUK48:04+19:3815:01
17.Korhonen AkiOulun Taj48:25+19:5915:07
18.Pelkonen HeimoKiimU49:10+20:4415:21
19.Suodenjoki Sami49:12+20:4615:22
20.Huotari MattiPohjant50:23+21:5715:44
21.Herronen Jouni50:44+22:1815:51
22.Sarpola Simo50:57+22:3115:55
23.Paularanta KimmoOLK51:16+22:5016:01
24.Hiltunen Samuli51:38+23:1216:08
25.Suomala Kaarlo52:25+23:5916:22
26.Suomala Klaus52:29+24:0316:24
27.Jarva Jan-Iiro52:49+24:2316:30
28.Udd Marko53:44+25:1816:47
29.Kaimio Auvo55:39+27:1317:23
30.Kurttila Pentti55:53+27:2717:27
31.Luukinen Tuomo57:21+28:5517:55
32.Honkala SamiOYS Vapari57:25+28:5917:56
33.Hyvärinen Tatu58:12+29:4618:11
34.Tanskanen Jouni58:51+30:2518:23
35.Tervola Heimo59:27+31:0118:34
36.Lohela VäinöPohjant60:49+32:2319:00
37.Anttonen VeikkoONMKY60:53+32:2719:01
38.Mäkinen Seppo63:56+35:3019:58
39.Ratilainen Reijo73:18+44:5222:54
40.Puurunen JormaONMKY73:22+44:5622:55
41.Jokinen Kai75:17+46:5123:31
42.Salminen KariOYUS84:32+56:0626:25
43.Manninen EeroOsVa86:59+58:3327:10
44.Korkala VeikkoRTG97:43+69:1730:32
45.Pyky EskoKiimU108:42+80:1633:58
46.Tolonen Arttu111:18+82:5234:46
Kaikkonen Kari69:09 21:36
Lähteinen Pekka75:38 23:38
Toropainen PauliONMKY51:44 16:10
D-rata, naiset 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hörnberg Minna30:46 18:05
2.Mikkonen VenlaKoskRi38:56+8:1022:54
3.Hannila Viivi45:00+14:1426:28
4.Pohjanheimo Liisi50:04+19:1829:27
5.Lehtonen Rosa-Maria50:05+19:1929:27
6.Linna Maisa+Saaga+Artturi50:26+19:4029:40
7.Päkkilä VenlaHaHe50:47+20:0129:52
8.Kuusikko KiiaSalRe51:53+21:0730:31
9.Francett ja53:46+23:0031:37
Antila Susanna72:28 42:37
D-rata, miehet 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Paatelma Eliel24:32 14:25
2.Eilola Jesse26:52+2:2015:48
3.Kemppainen PaavoIisu31:40+7:0818:37
4.Kemppainen Väinö32:52+8:2019:20
5.Hernberg Matti33:00+8:2819:24
6.Kemppainen AatuIisu33:15+8:4319:33
7.Suomala Väinö34:46+10:1420:27
8.Suomala Heimo35:32+11:0020:54
9.Metsola ThomasHaHe38:14+13:4222:29
10.Järvi SamuKiimU45:48+21:1626:56
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Askeli Eija47:55 -
2.Liinamaa HelmiPohjant50:26+2:31-
Hautala TuulaONMKY76:53 -
Kokko Sonja71:01 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. KiimU, 2017-07-04 18:45:38

    Ratatiedot:
    A-rata 6.5 km 19 rastia
    B-rata 4.9 km 13 rastia
    C-rata 3.2 km 11 rastia
    C-rata 1.7 km 7 rastia

    Opastus Koitelinkoskentien ja Kokkoniityntien risteyksestä 1.8 km Koitelista Ylikiiminkiin päin. Kokkoniityntietä ajetaan noin 3 km, tienvarsipaikoitus.

    Syvälammen karttaa on laajennettu Kokkokankaalle. C- ja D-rata kiertävät kokonaan uudessa maastossa, A- ja B-rata käyvät lisäksi Syvälammen maastossa.
  2. KiimU, 2017-07-04 20:23:18

    Karttalinkki kisakeskukseen

    https://asiointi.maanmitt...%22opacity%22%3A100%7D%5D

    Jäälistä kisakeskukseen matkaa maastopyörällä Laivakankaan ja Järvenpäänkankaan kautta noin 6 km.
  3. KiimU, 2017-07-05 20:43:31

    Omat juomat mukaan, järjestäjien toimesta ei ole mehu eikä vesi tarjoilua.

    Maastoon pääsee klo 16:00 - 19:00.
    Maali sulkeutuu klo 20:30.
  4. suunta, 2017-07-06 13:20:33

    Miten smartum verkkomaksun kanssa?
    Kohdehaku löytää vaan "Kiimingin Urheilijoiden Kuntosali," mutta tarkennuksena Liikunta-kohdassa on kuitenkin suunnistus. Voiko maksun suorittaa tälle?
  5. Metsänpeikko, 2017-07-06 19:25:25

    Miinusta vesitarjoilun ja tulostuspaperin puuttumisesta maalissa. Plussaa hienoista radoista, tykkäsin!
  6. Berttalainen, 2017-07-06 19:30:46

    Mukava maasto ja hyvä oli rata!
  7. Seppo sitruuna, 2017-07-06 20:00:54

    Oli mukavan juostava rata.
  8. M, 2017-07-06 21:59:23

    Erittäin hyvä a-rata! 😊 Kiitos!!