Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
17.8.2017
Järjestäjä
Oulun Reipas
Paikka
Iinatti/2016
Opastus
Op. Pirttilammentien ja Iinatin tien risteys(iinatin moottorirata) - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C D, yhteyshenkilö: Kauko Myllymaa puh.050-4634799
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
280
Tulokset päivitetty
17.8.2017 20:47

Tulokset

A-rata Naiset 6.9 km#6.9
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hankonen JohannaPohjant66:07 -
2.Klasila SatuOYS/Vapari71:13+5:06-
3.Hyvärinen HennaPohjant80:48+14:41-
4.Aikio OutiOYS/Vapari81:13+15:06-
5.Nikula Essi85:20+19:13-
6.Mäkinen PäiviOsVa88:08+22:01-
7.Mutka HannaOYS/Vapari93:27+27:20-
A-rata Miehet 6.9 km#6.9
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vanhanen KonstaIkNV48:00 -
2.Nikkari OlliOsVa50:26+2:26-
3.Härkönen SamiOuTa50:57+2:57-
4.Heinonen Joni54:36+6:36-
5.Virta VilleOYS/Vapari55:24+7:24-
6.Ruuttula JuhoSievSi55:42+7:42-
7.Kinnunen JukkaPohjant55:55+7:55-
8.Tompuri TanuOH56:05+8:05-
9.Hyyppä JarmoPohjant56:10+8:10-
10.Paakolanvaara Mikko59:02+11:02-
11.Oksanen MaijuIkNV59:34+11:34-
12.Annunen PetteriPohjant62:49+14:49-
13.Fredriksson KajPohjant63:24+15:24-
14.Tuunanen Joona63:53+15:53-
15.Holma ErkkiOulRe65:13+17:13-
16.Heikkinen Markku65:34+17:34-
17.Sakko Artopihkaniskat66:05+18:05-
18.Jurvakainen MikaKiimU66:11+18:11-
19.Mehtälä Jukkaotc66:24+18:24-
20.Lempinen HannuFujitsu66:52+18:52-
21.Huurinainen KimmoTeam Hyrske68:53+20:53-
22.Penttilä Mika68:54+20:54-
23.Timonen Pasi70:07+22:07-
24.Mutka KaiPohjant70:12+22:12-
25.Peltokangas TarmoORUK70:22+22:22-
26.Kotimäki Eero70:32+22:32-
27.Penttilä Joona72:39+24:39-
28.Junttola Jaakko74:23+26:23-
29.Mikkonen AlpoOYS/Vapari75:10+27:10-
30.Holma Juha76:25+28:25-
31.Pasma LeinoOYS/Vapari76:33+28:33-
32.Rämö Jouko82:49+34:49-
33.Kivinen Janne87:09+39:09-
34.Eronen Ville88:22+40:22-
35.Kivirinne Ilkka89:11+41:11-
36.Dahlbacka Kim95:23+47:23-
37.Peltokorpi Jorma111:07+63:07-
38.Niemelä Eemeli112:57+64:57-
Lauri Antti21:13 -
B-rata Naiset 4.6 km#4.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niinimäki RiittaOYS/Vapari41:41 -
2.Ala-Sankila TuuliEräp44:26+2:45-
3.Loukkola Saara45:53+4:12-
4.Kokko Sonja47:41+6:00-
5.Aalto PirjoPohjant48:27+6:46-
6.Nivala Maija48:35+6:54-
7.Rauhala Merja50:41+9:00-
8.Hara Kaisa50:45+9:04-
9.Myllymäki Anu51:31+9:50-
10.Vänttilä Heidi52:33+10:52-
11.Laitala Marja-LiisaNiS53:42+12:01-
12.Karhunen Helli53:44+12:03-
13.Tuunanen Marja55:08+13:27-
14.Santaniemi MerjaOsVa56:23+14:42-
15.Ruokonen Mervi56:38+14:57-
16.Kokkonen Hanna56:53+15:12-
17.Hyvärinen Kaisa57:20+15:39-
18.Vuotso SusannaOsVa57:31+15:50-
19.Hyvärinen Merja58:01+16:20-
20.Kantola Outi60:38+18:57-
21.Moilanen Mari60:54+19:13-
22.Huovinen Satu60:55+19:14-
23.Seppänen SiniOYS/Vapari61:14+19:33-
24.Leppänen TiinaOYS/Vapari61:22+19:41-
25.Talsta Hanna-Leena70:44+29:03-
26.Kyösti Aino71:59+30:18-
27.Immonen KaijaOYS/Vapari73:43+32:02-
28.Erola Tiia75:50+34:09-
29.Niku Kaisa76:17+34:36-
30.Rantala Mirja76:54+35:13-
31.Toivola Jaana82:07+40:26-
32.Liikamaa-Pasma KatiYllRa88:50+47:09-
33.Virsunen Päivikki88:52+47:11-
34.Mertaniemi Kirsi96:02+54:21-
35.Kantola Hanne100:23+58:42-
36.Holappa Tiina103:51+62:10-
B-rata Miehet 4.6 km#4.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Westerholm LasseVePo31:42 -
2.Hiltunen JuhoONMKY33:08+1:26-
3.Kariniemi RoopePohjant35:48+4:06-
4.Kaprio Henri38:27+6:45-
5.Halonen VesaPohjant38:53+7:11-
6.Talonen Eero39:03+7:21-
7.Räisänen Jukka39:22+7:40-
8.Hautala MattiONMKY40:09+8:27-
9.Kurula JohannesPohjant41:16+9:34-
10.Sillanpää JoonasPyPo41:23+9:41-
11.Tuohimaa EskoONMKY41:32+9:50-
12.Posio TimoPohjant42:00+10:18-
13.Malm LauriOSAO42:34+10:52-
14.Merilä SeppoOYUS42:58+11:16-
15.Kähkölä JuhaPohjant43:02+11:20-
16.Hautala Ilkka43:32+11:50-
17.Niinimäki TuukkaOYS/Vapari44:24+12:42-
18.Pesonen Lauri44:30+12:48-
19.Ahokoivu HemmoPohjant44:40+12:58-
20.Ahvenlampi Henri45:32+13:50-
21.Kangas Seppo45:37+13:55-
22.Koivuneva Juha45:42+14:00-
23.Aho Mika45:56+14:14-
24.Aula Matti45:59+14:17-
25.Aula Jukka46:00+14:18-
26.Laitinen OlliPeRa46:15+14:33-
27.Kananen Veli-MattiOsVa47:04+15:22-
28.Grekelä AnttiHaHe49:04+17:22-
29.Raino Valtanen50:06+18:24-
30.Siirilä Jukka50:14+18:32-
31.Tanskala Mikko50:21+18:39-
32.Valkama Mikko50:30+18:48-
33.Ollila TimoPaksumahat50:51+19:09-
34.´Toiviainen Antti50:54+19:12-
35.Tuunanen Jari51:11+19:29-
36.With Mikko52:46+21:04-
37.Karhumaa Jouni53:27+21:45-
38.Saastamoinen Pekka53:59+22:17-
39.Tanskanen Jouni54:36+22:54-
40.Vainio AimoKiimU55:00+23:18-
41.Kallioinen AleksiPohjant56:13+24:31-
42.Taivaloja JormaHaHe56:28+24:46-
43.Ruokonen Timo56:35+24:53-
44.Kauma HeikkiOYS/Vapari56:44+25:02-
45.Kokkonen TimoOLK56:54+25:12-
46.Oja Sami58:58+27:16-
47.Leinonen Marko59:25+27:43-
48.Laitila MarkkuTP62:46+31:04-
49.Ruotalainen Keijo63:09+31:27-
50.Kellokumpu Seppo64:18+32:36-
51.Vänttilä S&J67:02+35:20-
52.Patana Timo69:48+38:06-
53.Pelkonen AlpoOsVa77:01+45:19-
54.Katajamaa Pasi103:49+72:07-
55.Jokiluomala Hannnu112:10+80:28-
Jaako MikkoPohjant51:04 -
Kuivalainen MarkkuIisu41:04 -
Paularanta KimmoOLK54:42 -
C-rata Naiset 3.8 km#3.8
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Holma KaisuOulRe40:46 -
2.Torvi Kaisa45:02+4:16-
3.Patrikka Nina47:23+6:37-
4.Pesonen OrvokkiHaHe47:57+7:11-
5.Väisänen Eija48:55+8:09-
6.Karjalainen SeijaLaive49:25+8:39-
7.Mattila Tiina55:12+14:26-
8.Haapasalo HeidiPohjant55:20+14:34-
9.Rauhala PäiviOH55:33+14:47-
10.Lippo Sari57:17+16:31-
11.Pirttijärvi Tanja58:36+17:50-
12.Pyhäjärvi Tanja59:39+18:53-
13.Kinnula IrmaOYS/Vapari59:46+19:00-
14.Sarianoja Heidi59:51+19:05-
15.Malm PirkkoOYS/Vapari62:27+21:41-
16.Merilä KirstiOYUS62:34+21:48-
17.Korvenheimo Pia-Riitta63:02+22:16-
18.Savolainen Reeta65:32+24:46-
19.Leinonen Leena65:55+25:09-
20.Veijonen Terhi68:06+27:20-
21.Lehtiranta Saara68:21+27:35-
22.Hantula Eliisa69:58+29:12-
23.Tanskala Eeva-Liisa70:35+29:49-
24.Aatsinki MirjaVePo72:20+31:34-
25.Kyösti Anna74:06+33:20-
26.Hautala TuulaONMKY74:54+34:08-
27.Varis Kaisa76:00+35:14-
28.Siltala Bettina76:06+35:20-
29.Korkiakoski Arja76:29+35:43-
30.Kurtti Jenni79:02+38:16-
31.Väliheikki Lauri80:53+40:07-
32.Savela SallaOYS/Vapari82:03+41:17-
33.Hänninen Aila82:12+41:26-
34.Kannus Emilia86:53+46:07-
35.Niemelä Jenni88:05+47:19-
36.Niemelä Riikka88:09+47:23-
37.Jääskö Maarit94:03+53:17-
38.Korkeakoski Mirka95:25+54:39-
39.Kujala Sonja97:03+56:17-
40.Karhunen Iida114:05+73:19-
C-rata Miehet 3.8 km#3.8
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aho Mika31:39 -
2.Ukkola SakariPohjant33:05+1:26-
3.Hanhela MaunoHaHe35:44+4:05-
4.Tervo ArhiONMKY38:41+7:02-
5.Kokko Sami39:28+7:49-
6.Pinola TimoKaSu39:53+8:14-
7.Veijovaara JormaPohjant41:09+9:30-
8.Pelkonen ToivoYlikNM41:29+9:50-
9.Puurunen ReijoOuTa43:03+11:24-
10.Juuso HannuOYUS44:52+13:13-
11.Tolonen MarkkuOulu45:12+13:33-
12.Kalliokoski Ossi46:43+15:04-
13.Okkonen JaakkoKempele47:39+16:00-
14.Kilpeläinen VeikkoVaKa48:15+16:36-
15.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.49:38+17:59-
16.Puurunen JormaONMKY50:32+18:53-
17.Rahkola Eino50:49+19:10-
18.Honkanen Esa51:31+19:52-
19.Toropainen PauliONMKY51:41+20:02-
20.Klemola JuhaniKPL51:59+20:20-
21.Sakko Jorma54:14+22:35-
22.Kurula JuhaniPohjant54:28+22:49-
23.Väänänen Ari54:41+23:02-
24.Patana TeuvoKoS54:53+23:14-
25.Korhonen AkiOulun Taj55:03+23:24-
26.Herronen Jouni55:27+23:48-
27.Kukkola MarkkuONMKY55:29+23:50-
28.Pentikäinen Heimo56:00+24:21-
29.Lepistö Harri57:12+25:33-
30.Salminen KariOYUS58:38+26:59-
31.Ihme Pauliina60:48+29:09-
32.Limingoja Jarmo61:19+29:40-
33.Lohela VäinöPohjant61:26+29:47-
34.Koivula IlkkaPohjant61:44+30:05-
35.Pietilä MarkkuOsVa62:45+31:06-
36.Kopakka Jukka62:47+31:08-
37.Ryytty Eero63:11+31:32-
38.Anttonen VeikkoONMKY64:49+33:10-
39.Kivinen Juhani64:53+33:14-
40.Tervola Heimo65:34+33:55-
41.Juola EskoORUK65:51+34:12-
42.Mäkinen Seppo66:18+34:39-
43.Haikola Mauri66:21+34:42-
44.Luukinen Tuomo66:52+35:13-
45.Jokinen Kai69:34+37:55-
46.Kiljander Kari71:09+39:30-
47.Valtanen Topi81:40+50:01-
48.Savela Juha82:04+50:25-
49.Päätalo Kimmo85:01+53:22-
50.Mattila KaleviSalRe97:05+65:26-
Huilaja ToukoHaHe45:47 -
Järvelä Kalevi89:47 -
Kinnunen RaimoPohjant48:02 -
Mattila Juho79:14 -
D-rata Naiset 1.7 km#1.7
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mutka AinoPohjant18:14 -
2.Sarkkinen Elisa23:47+5:33-
3.Mutka KerttuPohjant25:06+6:52-
4.Vesaluoma Alisia28:35+10:21-
5.Tuunanen Kerttu28:42+10:28-
6.Ryytty Inka29:16+11:02-
7.Savolainen VenlaPohjant29:19+11:05-
8.Heljäsvaara Ritva29:57+11:43-
9.Lappalainen Anni33:16+15:02-
10.Dalhlbacka Elli33:42+15:28-
11.Dalhlbacka Anni33:43+15:29-
12.Ryytty Elena36:53+18:39-
13.Herronen TarjaOYS/Vapari37:27+19:13-
14.Kiprianoff Sini37:53+19:39-
15.Pelli Iini39:25+21:11-
16.Huilaja ViljaHaHe41:29+23:15-
17.Rousu Elisa42:30+24:16-
18.Siermala Inka46:00+27:46-
19.Karvali Tuovi53:22+35:08-
20.Valkama Aada64:51+46:37-
21.Räsänen Pia65:51+47:37-
Hautala Hilda42:33 -
Huovinen Johanna56:45 -
D-rata Miehet 1.7 km#1.7
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Henttu Eetu22:30 -
2.Lukinmaa Rasmus22:34+0:04-
3.Kouva Julius23:47+1:17-
4.Ukkola SanteriSK-Pohjant28:09+5:39-
5.Tuunanen Hilkka28:23+5:53-
6.Tuunanen Mikko28:39+6:09-
7.Ryytty Eino29:31+7:01-
8.Saikkonen ToivoOul.Res.30:37+8:07-
9.Lappalainen Aatu33:14+10:44-
10.Meriläinen SeppoPaU37:22+14:52-
11.Seppänen Eero39:42+17:12-
12.Jutila Sami44:49+22:19-
13.Gehör Sissi46:37+24:07-
14.Juvani Juho47:17+24:47-
15.Tenhunen Eetu48:17+25:47-
16.Ylijoki LenniOsVa59:58+37:28-
Rata 9
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Myllymaa KaukoOulRe57:30 -
Rata 10
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kela MarkkuOulRe0:08 -
Rata 12
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lohi Mikko31:14 -
Rata 13
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Helttunen JanneKiimU43:31 -
Rata 14
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sillanpää ElinaPohjant74:31 -
Rata 15
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Juutinen HannuPohjant42:09 -
Rata 16
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala Teija39:33 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Kauko, 2017-08-15 05:37:52

    Opastus Pirttilammentien ja Iinatintien risteyksestä.
    Osoite Iinatinie 185
    Keskus on Iinatin moottorikeskus.(Huom! suljettu moottoriurheilu käytöstä)
    Radat:
    A-rata 6,9km 20 rastia
    B-rata 4,9km 11 rastia
    C-rata 3,7km 12 rastia
    D-rata 1,7km 7 rastia
    Maksuksi käyvät käteinen, Smartum -seteli ja Smartumin verkkomaksu (kuitti mukaan).
    Mobiilimaksaminen EI KÄY.

  2. Reipas, 2017-08-16 13:06:47

    Minkälaista maastoa, nastarit vai lenkkarit? Kastuuko kengät a/b-radalla?
  3. Ohvinisti, 2017-08-16 15:42:39

    Vuoai sitten oli ainaski käyrää "riittävästi"...
  4. Kauko, 2017-08-16 20:30:37

    Nastarit ovat paremmat kengät. Kengät eivät kastu .
    Korkeuseroja on jonkin verran.
  5. Kauko, 2017-08-16 20:32:18

    Kartan mittakaava on 1:7500
  6. Radat, 2017-08-17 18:34:14

    Höpöistä höpöin!
  7. Paikalla käynyt, 2017-08-17 18:42:48

    Mukava oli suunnistaa taas täälläkin. Kiitos järjestäjille.
  8. Måret, 2017-08-17 19:41:25

    Kiitoksia reippaille oululaisille taas kerran, mukava kartta ja radat. Kiitos.
  9. Tintsu, 2017-08-17 20:09:17

    Ai että miten oliki mukava maasto ja hyvä rata!
  10. Kauko, 2017-08-17 21:05:55

    Löytynyt EMIT-kortti otettu talteen .
    Omistaja on Jukka Nevalainen
    Voi Kysyä puh.050-4634699 tai sp. kauko.myllymaa@kolumbus.fi
  11. Reipas, 2017-08-17 21:31:36

    Olipa mukava rata hölkätä. Tarkka kartta niin ei tullut paljon pummeja :-)
  12. paikalla käynyt se toinen, 2017-08-18 04:01:29

    mahtavaa että Oulussakin löytyy mäkiäkin ja mukavaa järjestäjäporukkaa.Tsemppiä kaikille jotka lähtevä aluemestaruuskisoihin.