Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
19.9.2017
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Sallisenperä Lumijoki
Opastus
Lumijoentieltä nro 813, 8 km Limingasta - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C ja D, yhteyshenkilö: Vesa Halonen 0408052049
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
137
Tulokset päivitetty
19.9.2017 21:36

Tulokset

A-naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laitinen MariaYlikNM59:13 -
2.Lithovius Anna-RiikkaOsVa66:32+7:19-
3.Mäkinen PäiviOsVa76:15+17:02-
4.Juntunen Aino-Riitta78:10+18:57-
A-miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niemi ViliOYS/Vapari43:12 -
2.Paakkolanvaara Mikko49:54+6:42-
3.Taskila Markku50:26+7:14-
4.Juola SakuKaJu55:42+12:30-
5.Tompuri TanuOH55:52+12:40-
6.Teerikangas Matti57:48+14:36-
7.Manninen AriNivU61:12+18:00-
8.Verronen Mika66:08+22:56-
9.Pyörälä Veli-Pekka71:49+28:37-
10.Pelkonen Hannu75:16+32:04-
11.Laurila SanteriSalRe76:23+33:11-
12.Saukko Janne77:54+34:42-
13.Juntunen Pekka78:02+34:50-
14.Juntunen Timo78:10+34:58-
15.Kivirinne Markku81:12+38:00-
16.Mikkonen AlpoOYS/Vapari82:31+39:19-
Ahola Heikki73:47 -
Jylkkä MarkkuYlivKu62:15 -
Myllylä JukkaPohjant72:35 -
Pelkonen AlpoOsVa112:20 -
B-naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mattila OrvokkiPohjant46:04 -
2.Anttila MineaPohjant50:14+4:10-
3.Aalto PirjoPohjant51:17+5:13-
4.Holma KaisuOulRe58:59+12:55-
5.Hyvärinen Kaisa61:19+15:15-
6.Aatsinki TanjaHaHe62:37+16:33-
7.Leskelä MaaritOsVa67:06+21:02-
8.Immonen KaijaOYS/Vapari67:19+21:15-
9.Hyvärinen HennaPohjant68:24+22:20-
10.Moilanen AnnePohjant69:17+23:13-
11.Niemikorpi Ulla70:55+24:51-
12.Pelkonen MaijaOsVa87:20+41:16-
B-miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Similä SeveriPohjant42:36 -
2.Kaprio HenriSK-Mortis43:56+1:20-
3.Kela MarkoOulRe44:22+1:46-
4.Juuso KinnunenPohjant45:30+2:54-
5.Aho Mika46:22+3:46-
6.Merilä SeppoOYUS47:22+4:46-
7.Vainikainen Seppo48:30+5:54-
8.Malm LauriOSAO50:41+8:05-
9.Haajanen JuhaPohjant52:17+9:41-
10.Vainikainen Niilo52:53+10:17-
11.Holma ErkkiOulRe54:33+11:57-
12.Tuunanen Jari55:14+12:38-
13.Ruokamo EeroOuTa55:27+12:51-
14.Vainio AimoKiimU56:18+13:42-
15.Kellokumpu SEPPO56:56+14:20-
16.Paaso-Rantala PerttiIiY57:03+14:27-
17.Puurunen ReijoOuTa57:32+14:56-
18.Kivinen Janne58:13+15:37-
19.Kaikkonen Lasse58:20+15:44-
20.Haarala Jari62:17+19:41-
21.Raino Valtanen63:12+20:36-
22.Paularanta KimmoOLK65:49+23:13-
23.Kilpeläinen VeikkoVaKa67:19+24:43-
24.Hiltunen Kalervo68:24+25:48-
25.Tapio Luukinen68:38+26:02-
26.Järvelin Marko88:48+46:12-
27.Holappa RaimoHaHe90:04+47:28-
Niemelä UrpoPohjant45:57 -
C-naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lippo Sari4:22 -
2.Aikio OutiOYS/Vapari32:52+28:30-
3.Hyvärinen Merja40:58+36:36-
4.Herronen TarjaOYS/Vapari41:04+36:42-
5.Kyllönen Elisa41:19+36:57-
6.Myllymaa PirkkoOulRe41:25+37:03-
7.Kela MirjaOulRe42:58+38:36-
8.Anttila Tarja48:25+44:03-
9.Savela SallaOYS/Vapari49:23+45:01-
10.Kallinen Anna-Maija49:44+45:22-
11.Malm PirkkoOYS/Vapari54:35+50:13-
12.Merilä KirstiOYUS64:09+59:47-
13.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari65:13+60:51-
Hautala JohannaOulu11:11 -
C-miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aho Mika26:29 -
2.Udd Marko30:12+3:43-
3.Holmi LauriOul.Res.32:54+6:25-
4.Juutinen HannuPohjant32:56+6:27-
5.Kalliokoski Ossi33:57+7:28-
6.Mattila SeppoKoskRi33:58+7:29-
7.Myllymaa KaukoOulRe35:46+9:17-
8.Väänänen Ari37:32+11:03-
9.Ryynänen Toni37:58+11:29-
10.Honkanen Esa38:10+11:41-
11.Ryynänen Joonas38:37+12:08-
12.Kallinen Raimo38:57+12:28-
13.Pietilä MarkkuOsVa39:11+12:42-
14.Vainikainen Jimi39:21+12:52-
15.Okkonen JaakkoKempele40:13+13:44-
16.Terho Ossi41:06+14:37-
17.Herronen Jouni41:13+14:44-
18.Patana TeuvoKoS42:22+15:53-
19.Rahkola Eino42:24+15:55-
20.Pietilä Jorma43:42+17:13-
21.Kivinen Juhani44:29+18:00-
22.Rantakokko Timo47:10+20:41-
23.Savela Juha49:13+22:44-
24.Tapio Mylly50:17+23:48-
25.Luukinen Tuomo50:43+24:14-
26.Juola EskoORUK52:34+26:05-
27.Tervola Heimo54:11+27:42-
28.Jäntti MattiPohjant57:26+30:57-
29.Kontio Valtteri64:33+38:04-
30.Kekkonen Santeri64:46+38:17-
31.Vesala Elias64:52+38:23-
32.Manninen EeroOsVa69:25+42:56-
33.Pekkola Onni69:28+42:59-
34.Jokinen Kai75:23+48:54-
D-naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Koivukangas Aatu23:53 -
2.Pekkola Oona26:49+2:56-
3.Similä HelmiinaPohjant33:13+9:20-
4.Anttila IlonaPohjant33:22+9:29-
5.Askeli Eija36:28+12:35-
6.Isokangas Outi42:08+18:15-
7.Siermala Saga49:49+25:56-
8.Jaara Milla66:53+43:00-
Ihalainen Laura40:06 -
Laurila Aada39:57 -
D-miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vääräniemi Niilo23:04 -
2.Laurila Miro23:52+0:48-
3.Paakolanvaara Kalle27:07+4:03-
4.Puurunen JoonaOuTa32:19+9:15-
5.Saukko Olli35:23+12:19-
6.Pitkänen Juhana35:38+12:34-
7.Salminen KariOYUS38:11+15:07-
8.Kela Eemil41:07+18:03-
9.Sarajärvi Miro41:16+18:12-
10.Laurila AukustiSalRe45:20+22:16-
11.Laurila Viljami59:00+35:56-
12.Hiltunen Aaro63:57+40:53-
13.Junttila Akseli64:14+41:10-
Hilliaho Otto36:13 -
Kämäräinen Patrik34:30 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2017-09-14 15:20:17

    Oulurastit Sallisenperällä 19.9.2017

    Radat:
    RATA A: 6.0 km / 17 rastia
    RATA B: 5.0 km / 15 rastia
    RATA C: 3.5 km / 11 rastia
    RATA D: 2.0 km / 7 rastia

    Maasto on pääosin varsin hyväkulkuista. Vanhojen sorakuoppien alueelle toki paikoin varsin peitteistäkin maastoa löytyy. Lisäksi, A-radalla myös raskaampaa aluskasvillisuuttakin on jonkin verran tarjolla. Maastossa on muutama uusi ajoura, joita ei ole kartalle kuvattu. Ratasuunnittelulla nämä urat on kuitenkin pääosin pystytty välttämään.

    Tervetuloa!
  2. Harrastaja-58, 2017-09-19 22:09:45

    Pidin maastosta ja radasta. Kiitokset.