Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
26.9.2017
Järjestäjä
Koskelankylän Riento
Paikka
Puolivälinkangas
Opastus
Iskon Nesteen kohdalta - Näytä kartalla
Lisätiedot
Kisakeskus Paulaharjun koululla. Radat A, B, C ja D. Yhteyshenkilö Seppo Mattila 050-3431400.
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
257
Tulokset päivitetty
26.9.2017 19:00

Tulokset

A-rata, naiset 5.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Oksanen MaijuIkNV37:47 6:24
2.Kaijanen TyttiOsVa39:27+1:406:41
3.Niinimäki RiittaOYS/Vapari40:09+2:226:48
4.Hyvärinen HennaPohjant40:22+2:356:50
5.Uotila AinoSoJy41:29+3:427:01
6.Lotvonen EssiLaiVe42:13+4:267:09
7.Mattila OrvokkiPohjant43:08+5:217:18
8.Aikio OutiOYS/Vapari46:44+8:577:55
9.Impiö TiiaPohjant48:21+10:348:11
10.Mäkinen PäiviOsVa48:54+11:078:17
11.Holma KaisuOulRe49:04+11:178:18
12.Nikula Essi49:23+11:368:22
13.Hiltunen Aino-Riitta53:18+15:319:02
14.Mutka HannaOYS/Vapari55:50+18:039:27
15.Sillanpää ElinaPohjant57:12+19:259:41
A-rata, miehet 5.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niemi ViliOYS/Vapari27:46 4:42
2.Hietala PerttuPelPo29:53+2:075:03
3.Tornberg Juho32:52+5:065:34
4.Leinonen LauriSK-Pohjant35:01+7:155:56
5.Juola SakuKaJu35:17+7:315:58
6.Juola Eero35:26+7:406:00
7.Hyvönen PanuPohjant35:45+7:596:03
8.Hiltunen JuhoONMKY35:47+8:016:03
9.Kosola VillePohjant36:01+8:156:06
10.Kinnunen JukkaPohjant36:12+8:266:08
11.Heinonen Joni36:44+8:586:13
12.Ruuttula JuhoSievSi37:28+9:426:21
13.Kaprio HenriSK-Mortis37:30+9:446:21
14.Suomala Ville37:32+9:466:21
15.Saari Jukka38:19+10:336:29
16.Taskila Hannu38:30+10:446:31
17.Ahonen ArtoKau Ha38:38+10:526:32
18.Hautala Ilkka38:56+11:106:35
19.Kela MarkoOulRe39:02+11:166:36
20.Similä SeveriPohjant39:12+11:266:38
21.Taskila Markku39:24+11:386:40
22.Mutka KaiPohjant39:33+11:476:42
23.Pasma LeinoOYS/Vapari39:35+11:496:42
24.Vornanen Juha40:06+12:206:47
25.Lukkarinen MikkoPohjant40:38+12:526:53
26.Piispanen ReimaSalRe41:46+14:007:04
27.Kaasinen AulisPohjant41:53+14:077:05
28.Kivinen Janne42:04+14:187:07
29.Manninen AriNivU42:37+14:517:13
30.Schroderus JariPohjant44:31+16:457:32
31.Hepokangas EdvinLaiVe48:49+21:038:16
32.Holma Juha49:09+21:238:19
33.Hallikainen Topi49:37+21:518:24
34.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari51:10+23:248:40
35.Kauma HeikkiOYS/Vapari51:41+23:558:45
36.Juntunen Timo53:26+25:409:03
37.Paularanta KimmoOLK56:11+28:259:31
38.Raino Valtanen56:25+28:399:33
39.Riippa IlkkaOulRe56:29+28:439:34
40.Pelkonen AlpoOsVa61:25+33:3910:24
B-rata, naiset 4.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aalto PirjoPohjant32:53 7:18
2.Väliheikki SusannaLaive33:42+0:497:29
3.Torvi Kaisa36:39+3:468:08
4.Tuunanen Marja38:06+5:138:28
5.Hyvärinen Kaisa38:55+6:028:38
6.Seppänen SiniOYS/Vapari39:05+6:128:41
7.Huttunen RiikkaPohjant44:06+11:139:48
8.Kuusrainen Anne44:51+11:589:58
9.Immonen KaijaOYS/Vapari45:26+12:3310:05
10.Talsta Hanna-Leena47:00+14:0710:26
11.Vuolteenaho Jenni47:53+15:0010:38
12.Nissinen MariannePohjant48:30+15:3710:46
13.Piispanen EijaOuHu48:33+15:4010:47
14.Airaksinen Eveliina48:43+15:5010:49
15.Leppänen TiinaOYS/Vapari49:12+16:1910:56
16.Lähetkangas-Heikkinen Alma49:55+17:0211:05
17.Kinnula IrmaOYS/Vapari51:34+18:4111:27
18.Kangaskokko Suvi52:17+19:2411:37
19.Sassi Paula52:47+19:5411:43
20.Rusanen Merja55:26+22:3312:19
21.Pelkonen MaijaOsVa60:57+28:0413:32
22.Yli-Eerola IrjaHlT65:33+32:4014:34
23.Teerikangas Eevi90:15+57:2220:03
B-rata, miehet 4.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kariniemi RoopePohjant26:11 5:49
2.Niemelä MikaelKeuKi30:21+4:106:44
3.Rankinen JuhoOulRe30:24+4:136:45
4.Helttunen JanneKiimU31:07+4:566:54
5.Oksman Jukka32:02+5:517:07
6.Koivumaa Jussi32:05+5:547:07
7.Aho Mika32:15+6:047:10
8.Ukkola SakariPohjant32:19+6:087:10
9.Tahkola Mikko32:25+6:147:12
10.Grekelä AnttiHaHe32:31+6:207:13
11.Maunula TeuvoOYUS33:07+6:567:21
12.Nuolioja VesaPohjant33:15+7:047:23
13.Lempinen HannuFujitsu33:43+7:327:29
14.Vainikainen Niilo34:47+8:367:43
15.Kuusrainen Antti35:45+9:347:56
16.Sillanpää JoonasPyPo35:55+9:447:58
17.Merilä SeppoOYUS36:28+10:178:06
18.Mäntykenttä HannuOYUS36:42+10:318:09
19.Koivuneva Juha36:51+10:408:11
20.Taivaloja JormaHaHe37:21+11:108:18
21.Toiviainen Antti37:36+11:258:21
22.Pyky AriKiimU38:16+12:058:30
23.Huhtanen RaimoKiimU38:23+12:128:31
24.Udd Marko38:50+12:398:37
25.Kähkölä JuhaPohjant38:54+12:438:38
26.Myllymaa KaukoOulRe39:44+13:338:49
27.Peltola Timo41:02+14:519:07
28.Tolonen MarkkuOulu41:13+15:029:09
29.Holma Santeri41:19+15:089:10
30.Tanskanen Jouni41:24+15:139:12
31.Ahokoivu HemmoPohjant41:28+15:179:12
32.Pentikäinen Heimo41:31+15:209:13
33.Pietilä MarkkuOsVa41:50+15:399:17
34.Häyrynen Roope41:53+15:429:18
35.Paukkeri Kari42:24+16:139:25
36.Paaso-Rantala PerttiIiY44:20+18:099:51
37.Alhainen Petri45:21+19:1010:04
38.Holma ErkkoOulRe47:53+21:4210:38
39.Simonen TuomasPohjant48:16+22:0510:43
40.Kukkohovi ReinoOsVa50:16+24:0511:10
41.Kinnula AhtiKEV51:31+25:2011:26
42.Holappa RaimoHaHe58:45+32:3413:03
43.Oja Sami67:41+41:3015:02
C-rata, naiset 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Barsk Saana29:29 7:58
2.Saloranta Elina31:36+2:078:32
3.Liikamaa-Pasma KatiYllRa33:15+3:468:59
4.Myllymaa PirkkoOulRe34:34+5:059:20
5.Pyhäjärvi Tanja35:38+6:099:37
6.Sorvisto MariOYS/Vapari37:34+8:0510:09
7.Mattila UllaPohjant38:37+9:0810:26
8.Herronen TarjaOYS/Vapari38:48+9:1910:29
9.Keskinarkaus TuulaPeRa39:23+9:5410:38
10.Rahkola IrmaOYS/Vapari40:43+11:1411:00
11.Aatsinki MirjaVePo43:06+13:3711:38
12.Malm PirkkoOYS/Vapari43:39+14:1011:47
13.Vuollet Mari44:20+14:5111:58
14.Siltala Anne45:52+16:2312:23
15.Teperi Sanna48:04+18:3512:59
16.Vääräsmäki Marja48:07+18:3813:00
17.Merilä KirstiOYUS48:13+18:4413:01
18.Pihlajaniemi Lena48:42+19:1313:09
19.Laakkonen Sari48:53+19:2413:12
20.Varis Kaisa50:50+21:2113:44
21.Veijonen Terhi52:15+22:4614:07
22.Toska-Tervola Jaana54:31+25:0214:44
23.Heikkinen Elisa56:53+27:2415:22
24.Hautala JohannaOulu57:01+27:3215:24
25.Väätäinen Kerttu62:34+33:0516:54
26.Korpela Neea71:16+41:4719:15
27.JuliskaElla 80:05+50:3621:38
C-rata, miehet 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aho Mika22:58 6:12
2.Wilen Juhani24:47+1:496:41
3.Kotila HarriYlikNM24:56+1:586:44
4.Oksman Jukka25:25+2:276:52
5.Mäyrä Aki27:34+4:367:27
6.Kalliokoski Ossi28:02+5:047:34
7.Rahkola EeroOulRe28:20+5:227:39
8.Hohtola EsaYliopisto29:22+6:247:56
9.Patronen Petri30:31+7:338:14
10.Veijovaara JormaPohjant32:18+9:208:43
11.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.33:03+10:058:55
12.Broström MattiKoskRi33:16+10:188:59
13.Rahkola Eino33:25+10:279:01
14.Honkanen Esa33:54+10:569:09
15.Okkonen JaakkoKempele34:35+11:379:20
16.Patana TeuvoKoS35:28+12:309:35
17.Kosamo Tommi36:53+13:559:58
18.Kopakka Jukka37:49+14:5110:13
19.Heikkinen Eeli37:50+14:5210:13
20.Jäntti MattiPohjant38:30+15:3210:24
21.Herronen Jouni38:49+15:5110:29
22.Hörkkö Tuulia41:29+18:3111:12
23.Haatainen MattiIisu41:42+18:4411:16
24.Kouva Julius43:11+20:1311:40
25.Salminen KariOYUS45:59+23:0112:25
26.Tapio Greus47:02+24:0412:42
27.Rehnberg Ari47:57+24:5912:57
28.Puurunen JoonaOuTa48:13+25:1513:01
29.Saikkonen ToivoOul.Res.48:24+25:2613:04
30.Manninen EeroOsVa50:23+27:2513:37
31.Puurunen JormaONMKY53:40+30:4214:30
32.Ratilainen Reijo53:45+30:4714:31
33.Korkala VeikkoRTG55:15+32:1714:55
34.Piirto Lukas62:30+39:3216:53
35.Jokinen Kai73:43+50:4519:55
D-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Savolainen Sara24:26 11:06
2.Niinimäki NelliPohjant28:37+4:1113:00
3.Askeli Eija28:38+4:1213:00
4.Anttila IlonaPohjant28:40+4:1413:01
5.Veera ja28:52+4:2613:07
6.Sorvisto Ella30:41+6:1513:56
7.Sorvisto Vilma30:45+6:1913:58
8.Pihlajaniemi Olga39:12+14:4617:49
9.Abron Amanda40:57+16:3118:36
10.Pietilä Lotta43:03+18:3719:34
11.Lohiniva Tuuli43:11+18:4519:37
12.Hillukkala Venla44:41+20:1520:18
13.Toivola Milla44:42+20:1620:19
14.Suomalainen Emilia44:49+20:2320:22
15.Mutka Tuuli45:26+21:0020:39
16.Vainio Vilma55:35+31:0925:15
17.Lapinkangas HeidiPeRa55:39+31:1325:17
18.Sopulitytöt 66:35+42:0930:15
D-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Seppänen MikaVaKa18:59 8:37
2.Tuunanen Aaron19:05+0:068:40
3.Juola Eetu22:12+3:1310:05
4.Meriläinen SeppoPaU23:08+4:0910:30
5.Juola Arttu27:41+8:4212:34
6.Niemelä EinoOul.Res.28:22+9:2312:53
7.Käräjäoja Anselmi33:39+14:4015:17
8.Savolainen Viljami33:41+14:4215:18
9.Salminen Max33:46+14:4715:20
10.Flinck Jimi33:53+14:5415:24
11.Kauppila JohannesOYUS39:42+20:4318:02
12.Visuri Lauri42:19+23:2019:14
13.Tuunanen Antton42:21+23:2219:15
14.Visuri Teemu42:31+23:3219:19
15.Klasila Luke43:04+24:0519:34
16.Uusitalo Marko43:04+24:0519:34
17.Puumalainen Tuukka46:04+27:0520:56
18.Turkka JussiOul.Res.47:24+28:2521:32
19.Dasanayke Senehas51:33+32:3423:25
20.Siljander Viljo51:50+32:5123:33
21.Udd Miro51:58+32:5923:37
22.Tapio Pulkkinen52:05+33:0623:40
23.Marjomaa MikkoKiimU67:44+48:4530:47
24.Sopulipojat 72:46+53:4733:04
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Olkkonen Niilo0:46 -
2.Schmid Miriam13:23+12:37-
3.Lankila Jaakko17:54+17:08-
4.Pyykkönen Luka23:31+22:45-
5.Pyykkönen Eeli24:13+23:27-
6.Carlenius Rasmus25:24+24:38-
7.Harju-Könnö Friida26:10+25:24-
8.Lankila Kai28:08+27:22-
9.Lankila Kati30:32+29:46-
10.Jaako MikkoPohjant31:09+30:23-
11.Juutinen HannuPohjant32:30+31:44-
12.Hyvärinen Tatu33:04+32:18-
13.Väänänen Ari34:17+33:31-
14.Lepistö Harri34:56+34:10-
15.Lankila Valtteri34:56+34:10-
16.Ylimaunu MattiEVP36:18+35:32-
17.Harju-Könnö Seela36:59+36:13-
18.Pyhtilä Veli38:26+37:40-
19.Peltokorpi Kaisla39:53+39:07-
20.Repotaival Tiina43:11+42:25-
21.Uusimaa Jouni44:23+43:37-
22.Myllymäki Anu46:41+45:55-
23.Bakala Mari50:10+49:24-
24.Kela MerjaOulRe51:48+51:02-
25.Kärkkäinen Jonna53:01+52:15-
26.Immonen Neela56:46+56:00-
27.Piirto Alva58:22+57:36-
28.Visuri Outi63:02+62:16-
29.Pyky EskoKiimU73:52+73:06-
30.Väänänen Sinna79:56+79:10-
31.Leppälä Liivia88:21+87:35-
32.Olkkonen Lilli88:27+87:41-

Lisää kommentti

Kommentit

  1. SM, 2017-09-22 13:59:32

    Oulurastit tiistaina 26.9 Puolivälinkankaan kartalla, keskuksena Paulaharjun koulu. Huomioi siis paikka!
    Opastus Iskon Nesteen kohdalta.
    Radat ja matkat:

    A-rata 5.9km 21 rastia
    B-rata 4.5km 16 rastia
    C-rata 3.7km 14 rastia
    D-rata 2.2km 7 rastia

    Maastoon pääsee infon mukaisesti 16:30-18:00.
    Kenkäsuositus nappulakenkä tai lenkkari.
    Smartum-, TYKY- ja VIRIKE ok.
    Smartumista myös verkkomaksu.

    ps. kevään lumitilanteen takia Kuivasojan koululla suunnistettiin huhtikuussa ja siksi nyt vaihdettiin paikka.
  2. mikael, 2017-09-26 10:14:58

    Myyntikärry paikalla.
    Nyt suunnistus ja polkujuoksu kengät ja tekstiilit syyspoistohinnoin.
  3. leimauslaite vika, 2017-09-26 22:21:06

    mahtaa olla leikkipuiston leimasin mykkä tässä osakilpailussa kun on näin paljon omia ratoja....
  4. Leikkiä, 2017-09-27 06:52:39

    Eihän oulurastit ole kilpailu, vai onko joku käsittänyt väärin. Tai ainakaan pitäis olla.