Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
30.9.2017
Järjestäjä
Koskelankylän Riento
Paikka
Timosenkoski
Opastus
Kuusamontie, Hönttämäen ramppi. - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C, D, yhteyshenkilö: Antero Mikkonen 040-7267983
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
192
Tulokset päivitetty
30.9.2017 22:34

Tulokset

A-rata, naiset 5.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Turtinen SatuYlikNM48:45 8:42
2.Mattila OrvokkiPohjant55:49+7:049:58
3.Eskeli JohannaPeRa57:57+9:1210:20
4.Mutka HannaOYS/Vapari70:02+21:1712:30
5.Mäkinen PäiviOsVa74:24+25:3913:17
6.Vuorinen Laura123:16+74:3122:00
A-rata, miehet 5.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räisänen HarriKiimU39:30 7:03
2.Hiltunen JuhoONMKY44:27+4:577:56
3.Kaprio HenriSK-Mortis44:56+5:268:01
4.Halonen VesaPohjant46:08+6:388:14
5.Heinonen Joni49:02+9:328:45
6.Maikku Sakari51:57+12:279:16
7.Kaasinen AulisPohjant51:59+12:299:16
8.Palosaari MikkoKiimU53:15+13:459:30
9.Ahonen ArtoKau Ha54:36+15:069:45
10.Luodonpää RistoAlatPi54:39+15:099:45
11.Rankinen JuhoOulRe54:39+15:099:45
12.Sotaniemi Ville55:20+15:509:52
13.Heikkinen Markku56:24+16:5410:04
14.Myllylä JukkaPohjant56:50+17:2010:08
15.Mikkonen AlpoOYS/Vapari57:46+18:1610:18
16.Kähkölä JuhaPohjant60:05+20:3510:43
17.Holma Juha60:13+20:4310:45
18.Nieminen Veli-MattiHaHe60:55+21:2510:52
19.Keränen VesaHaHe61:08+21:3810:55
20.Kukkonen IiroOuTa62:56+23:2611:14
21.Rämö Jouko70:25+30:5512:34
22.Pelkonen ToivoYlikNM71:55+32:2512:50
23.Simonaho Kristian74:36+35:0613:19
B-rata, naiset 4.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Turtinen SatuYlikNM40:58 9:18
2.Vänttilä Heidi42:51+1:539:44
3.Holma KaisuOulRe46:50+5:5210:38
4.Seppänen SiniOYS/Vapari53:55+12:5712:15
5.Hyvärinen Kaisa54:15+13:1712:19
6.Hyvärinen Merja56:49+15:5112:54
7.Myllymaa PirkkoOulRe58:23+17:2513:16
8.Pökkä Tia60:48+19:5013:49
9.Kuusrainen Anni61:15+20:1713:55
10.Salmela Outi62:29+21:3114:12
11.Savela Salla72:47+31:4916:32
12.Leppänen TiinaOYS/Vapari73:11+32:1316:37
13.Sassi Paula73:32+32:3416:42
14.Tammelin Julia75:55+34:5717:15
15.Tammelin SailaPohjant75:59+35:0117:16
16.Huttunen RiikkaPohjant80:30+39:3218:17
17.Siltala Anne85:23+44:2519:24
18.Kuosmanen Marjo85:31+44:3319:26
19.Haapakorva KatiTKK88:14+47:1620:03
20.Toska-Tervola Jaana93:38+52:4021:16
21.Jaara Anna122:00+81:0227:43
B-rata, miehet 4.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räisänen KariKiimU35:37 8:05
2.Aho Mika37:38+2:018:33
3.Vainikainen Seppo43:05+7:289:47
4.Maunula TeuvoOYUS44:02+8:2510:00
5.Pyky AriKiimU44:12+8:3510:02
6.Huhtanen RaimoKiimU44:13+8:3610:02
7.Juutinen HannuPohjant44:37+9:0010:08
8.Ollanketo Toni44:57+9:2010:12
9.Pyhtilä Veli46:04+10:2710:28
10.Lukkarinen OlaviPohjant46:56+11:1910:40
11.Taivaloja JormaHaHe47:04+11:2710:41
12.Peltola TimoMSParma47:47+12:1010:51
13.Mäntykenttä HannuOYUS49:13+13:3611:11
14.Kangas Seppo49:19+13:4211:12
15.Kuusrainen Antti49:34+13:5711:15
16.Ruokonen Timo50:06+14:2911:23
17.Myllymaa KaukoOulRe53:11+17:3412:05
18.Raino Valtanen55:06+19:2912:31
19.Heinonen Joni57:15+21:3813:00
20.Väänänen Ari59:20+23:4313:29
21.Laaksonen LasseSuSi59:53+24:1613:36
22.Simonen TuomasPohjant63:23+27:4614:24
23.Mäkinen JuhaniKeKaRa63:42+28:0514:28
24.Heinämaa Risto65:32+29:5514:53
25.With Mikko83:24+47:4718:57
26.Joki-Luomala Hannu106:51+71:1424:17
C-rata, naiset 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aatsinki TanjaHaHe39:47 12:03
2.Lippo Sari44:41+4:5413:32
3.Mutka AinoPohjant46:30+6:4314:05
4.Pasma LottaYllRa47:20+7:3314:20
5.Annunen Iina49:43+9:5615:03
6.Karhumaa Anna-Mari53:52+14:0516:19
7.Hiltunen Marja-LiisaONMKY55:56+16:0916:56
8.Hautala JohannaOulu56:35+16:4817:08
9.Askeli Eija59:32+19:4518:02
10.Patrikka Nina64:11+24:2419:26
11.Laakkonen Sari66:28+26:4120:08
12.Pasma LiisaYllRa67:48+28:0120:32
13.Liikamaa-Pasma KatiYllRa67:54+28:0720:34
14.Qvist MaaritKoskRi75:43+35:5622:56
15.Kurttila Leena82:28+42:4124:59
16.Siermala Inka93:19+53:3228:16
C-rata, miehet 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aho Mika26:16 7:57
2.Kotila HarriYlikNM28:25+2:098:36
3.Mattila SeppoKoskRi34:28+8:1210:26
4.Veijovaara JormaPohjant36:02+9:4610:55
5.Kilpeläinen VeikkoVaKa37:48+11:3211:27
6.Vähäoja Pekka38:18+12:0211:36
7.Vainikainen Jimi42:16+16:0012:48
8.Puurunen JormaONMKY43:15+16:5913:06
9.Jäntti MattiPohjant45:01+18:4513:38
10.Rahkola Eino45:09+18:5313:40
11.Ahokoivu HemmoPohjant45:42+19:2613:50
12.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.48:55+22:3914:49
13.Pentikäinen Heimo51:23+25:0715:34
14.Paularanta KimmoOLK52:33+26:1715:55
15.Karhumaa Benjami53:32+27:1616:13
16.Tapio Greus54:30+28:1416:30
17.Saikkonen ToivoOul.Res.56:41+30:2517:10
18.Kouva Julius58:18+32:0217:40
19.Luukinen Tuomo62:33+36:1718:57
20.Anttonen VeikkoONMKY77:49+51:3323:34
21.Mäkinen TapaniOsVa93:50+67:3428:26
22.Malinen Janne115:47+89:3135:05
23.Pyky EskoKiimU116:46+90:3035:23
D-rata, naiset 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Palosaari MaijuKiiMu23:05 12:49
2.Anttila Ilona24:24+1:1913:33
3.Korpi Elina35:51+12:4619:55
4.Rousu Elisa37:59+14:5421:06
5.Mikkonen Venla40:07+17:0222:17
6.Lohi Inka42:13+19:0823:27
7.Annunen Kerttu42:44+19:3923:44
8.Alatalo Maija53:33+30:2829:45
9.Järvitalo Lila67:22+44:1737:25
D-rata, miehet 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Westerholm Lauri18:23 10:12
2.Karjalainen Elias18:31+0:0810:17
3.Salminen KariOYUS28:18+9:5515:43
4.Niemelä EinoOul.Res.30:55+12:3217:10
5.Hiltunen Joonatan36:34+18:1120:18
6.Turkka JussiOul.Res.45:06+26:4325:03
7.Hanhisuvanto Justus47:03+28:4026:08
8.Tyni Aaro47:22+28:5926:18
9.Meriläinen SeppoPaU48:42+30:1927:03
10.Palmi JohannesKoskRi57:09+38:4631:45
11.Valkama Vili67:17+48:5437:22
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karjalainen Heikki39:37 -
2.Grekelä AnttiHaHe46:34+6:57-
3.Mäkinen JuhaniSalRe47:01+7:24-
4.Tuppurainen SimoPohjant49:56+10:19-
5.Klemola JuhaniKPL51:48+12:11-
6.Maikku MariLänRa53:05+13:28-
7.Mutka KaiPohjant54:18+14:41-
8.Saari Jukka56:52+17:15-
9.Juvonen MikkoLaiVe77:31+37:54-
10.Herronen TarjaOYS/Vapari88:50+49:13-
11.Herronen Jouni88:54+49:17-
12.Heller Alexandra89:03+49:26-
A-yö, naiset 4.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kela MerjaOulRe42:01 9:32
2.Aalto PirjoPohjant45:33+3:3210:21
3.Haataja MirkaYNM47:22+5:2110:45
4.Klasila Päivi47:27+5:2610:47
5.Mattila OrvokkiPohjant50:16+8:1511:25
6.Aikio OutiOYS/Vapari51:55+9:5411:47
7.Pöyhtäri Mari55:05+13:0412:31
8.Vuontisjärvi Annu60:47+18:4613:48
9.Leskelä MaaritOsVa61:13+19:1213:54
10.Niinikorpi Ulla61:19+19:1813:56
11.Lehto Sirkka61:25+19:2413:57
12.Maunu Susanna64:33+22:3214:40
A-yö, miehet 4.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Seppänen MikaVaKa33:20 7:34
2.Hyvönen PanuPohjant35:16+1:568:00
3.Mäntylä JuhaOulRe36:35+3:158:18
4.Heinonen Joni39:02+5:428:52
5.Heinikoski OlliKuIsku41:00+7:409:19
6.Säkkinen Mika41:44+8:249:29
7.Kela MarkoOulRe42:00+8:409:32
8.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari42:25+9:059:38
9.Tuohimaa EskoONMKY44:36+11:1610:08
10.Kinnunen JukkaPohjant45:10+11:5010:15
11.Iivanainen Mikko45:10+11:5010:15
12.Riippa IlkkaOulRe45:15+11:5510:17
13.Väänänen Ari46:53+13:3310:39
14.Holmi LauriOul.Res.54:34+21:1412:24
15.Sirviö PetriSK Uranus69:39+36:1915:49
B-yö, naiset 2.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Airaksinen Eveliina37:25 13:21
2.Kela MirjaOulRe37:28+0:0313:22
3.Pökkä Tia38:01+0:3613:34
4.Liikamaa-Pasma KatiYllRa39:51+2:2614:13
5.Mahlakaarto Suvi40:08+2:4314:20
6.Talsta Hanna-Leena42:16+4:5115:05
7.Lähetkangas-Heikkinen Alma46:57+9:3216:46
8.Pelkonen MaijaOsVa53:18+15:5319:02
B-yö, miehet 2.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ollanketo Toni25:39 9:09
2.Lehtoaho Lauri29:01+3:2210:21
3.Hautala Ilkka31:04+5:2511:05
4.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari36:36+10:5713:04
5.Mattila SeppoKoskRi37:46+12:0713:29
6.Pasma LeinoOYS/Vapari39:46+14:0714:12
7.Honkanen Esa54:19+28:4019:23
8.Pelkonen AlpoOsVa59:08+33:2921:07
Oma rata, yö
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Salminen KariOYUS28:18 -
2.Immonen KaijaOYS/Vapari45:28+17:10-

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Yösuunnistelija, 2017-09-22 07:29:28

    Onko tässä entiseen malliin päivä- sekä yösuunnistukset? Jälkimmäistä, mikäli olisi, voisi kyllä suositella kokeilijoille.
  2. äLKuu, 2017-09-22 14:05:54

    Tässä info la 30.9 Oulurasteista Huutilammella.
    Keskuspaikkana Timosenkosken luontokoulu.
    Radat ja matkat:

    A-rata 5.6km 20 rastia
    B-rata 4.4km 15 rastia
    C-rata 3.3km 14 rastia
    D-rata 1.8km 7 rastia.

    Maastoon pääsee klo 12:00-14:00.
    Smartum-, TYKY- ja VIRIKE-setelit ok, smartum verkkomaksu käy.

    Tarjoamme osallistujille kaffet ja nuorisolle mehut.
    Makkaranpaisto mahdollisuus, pihapiirissä nuotiotulet
    ja sateen sattuessa kodassa.

    Yö-rastit:
    A-Yö 4.4km 14 rastia
    B-Yö 2.8km 8 rastia

    Maastoon pääsee 19:15-20:00.
    Hyvä paikka kokeilla yösuunnistusta, tämä on harjoitus.
    Tervetuloa.
  3. Yösuunnistus, 2017-09-28 19:31:29

    Onko toimintatapa yösuunnistuksessa sama kuin Oulurasteilla vai pitääkö ilmoittautua etukäteen?
  4. äLKuu, 2017-09-29 05:05:16

    Oulurastiperiaatteella mennään. Lamppujakin löytyy lainalle, jos ei vielä omaa ole hankittuna.
  5. Aloittelija, 2017-09-29 16:14:12

    Kerta lainalamppujakin löytyy niin varmaan pakko tulla kokeilemaan... kiinnostaa kyllä kovasti.
  6. mikael, 2017-09-30 07:44:51

    Myyntikärry paikalla viimeistä kertaa tällä kaudella!
    Siispä poistetaan mitä vielä ehditään ja hinnat varmasti kohdillaan, jos ei ole niin laitetaan.
    Tule tekemään löytöjä.
  7. Juuso, 2017-09-30 14:58:19

    tämä iltasuunnistus on ollut mukava tapahtuma aikasemmin. Kodassa nuotio ja kaikkee. Makkarat ja kuumaa mehua mukaan !
  8. Teemuki, 2017-09-30 15:56:33

    Kiitokset kun varottelitte liukkaista pitkospuista etukäteen!
  9. Tulokset, 2017-09-30 17:51:03

    Missä tulokset? Tietäs, että ottaisiko huonon tuloksen takia murheeseen, tai hyvän tuloksen takia iloon.
  10. Yökyöpeli, 2017-09-30 18:32:47

    Vai menisinkö takas suunnistamaan...?
  11. äLKuu, 2017-09-30 19:31:46

    Odotellaan kaikki yösuunnistajat maaliin, kohta lähetän tulokset Ollille.
  12. Kuntoilija-58, 2017-09-30 23:04:20

    Ensimmäinen yörata oli mukava kokemus. Kiitos järjestäjille.