Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
22.9.2020
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Kaijonharju
Opastus
Yliopistokatu 48, Oulu - Näytä kartalla
Lisätiedot
Yhteyshenkilö Jari Schroderus 040-5006231
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
160
Tulokset päivitetty
22.9.2020 18:55

Tulokset

A-rata, naiset 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kukkola Minna-MariVePo20:41 7:07
2.Vänttilä Heidi20:45+0:047:09
3.Kubin MinnaTeam hiihtokonsultti20:56+0:157:13
4.Näsi Auroora21:59+1:187:34
5.Alitalo Sanna22:47+2:067:51
6.Mattila OrvokkiPohjant22:52+2:117:53
7.Kosunen Hanna24:26+3:458:25
8.Hämäläinen Marjut24:51+4:108:34
9.Kujala KatariinaPohjant24:52+4:118:34
10.Maunu Susanna27:37+6:569:31
11.Valjus Anniina28:40+7:599:53
12.Kelhä Jenni30:14+9:3310:25
13.Sillanpää ElinaPohjant32:30+11:4911:12
14.Maaninka Suvi35:02+14:2112:04
Mertaniemi Sanna29:34 10:11
A-rata, miehet 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hiltunen JuhoPohjant15:29 5:20
2.Schroderus SanteriPohjant15:58+0:295:30
3.Taulavuori ArttuAlatPi16:12+0:435:35
4.Laitinen AnttiKoskRi17:17+1:485:57
5.Vuolteenaho Olli17:28+1:596:01
6.Koirikivi RikuRasTiimi17:37+2:086:04
7.Tahkola MikkoKEV17:42+2:136:06
8.Heinonen Joni18:00+2:316:12
9.Hyyppä JarmoPohjant18:05+2:366:14
10.Kukkola JuhaVePo18:22+2:536:20
11.Rankka EelisVePo18:26+2:576:21
12.Wilen Juhani18:28+2:596:22
13.Westerholm LasseVePo18:39+3:106:25
14.Pörsti YrjöSiiRa18:48+3:196:28
15.Ojala KaiPaksumahat18:53+3:246:30
16.Pakane Johannes19:15+3:466:38
17.Saario Juhani19:25+3:566:41
18.Pulkkinen Eero19:33+4:046:44
19.Hyvärinen Tatu19:44+4:156:48
20.Aho MikaPohjant19:51+4:226:50
21.Fredriksson KajPohjant19:52+4:236:51
22.Heinikoski OlliKuIsku19:53+4:246:51
23.Myllylä JukkaPohjant20:11+4:426:57
24.Saari Jukka20:22+4:537:01
25.Oksman JukkaPohjant20:26+4:577:02
26.Kujala Jarmo20:45+5:167:09
27.Kinnunen Juha20:53+5:247:12
28.Westerholm Thomas20:57+5:287:13
29.Ahonen ArtoKauHa20:58+5:297:13
30.Kela MarkoOulRe21:02+5:337:15
31.Heikkilä Jussi21:20+5:517:21
32.Soini ToniPateniemen Yöhaukat21:33+6:047:25
33.Niemelä Urpo21:51+6:227:32
34.Ollanketo Toni22:00+6:317:35
35.Peltola Timo22:11+6:427:38
36.Koivuneva Juha22:27+6:587:44
37.Kivinen Janne23:02+7:337:56
38.Sorvari KerkkoSoJy23:09+7:407:58
39.Juutinen HannuPohjant23:41+8:128:10
40.´Toiviainen Antti23:43+8:148:10
41.Eronen Ville23:46+8:178:11
42.Ranta UulaToiska23:47+8:188:12
43.Isolahti MikaPohjant23:50+8:218:13
44.Halonen Marco24:01+8:328:16
45.Karsikas Juha24:03+8:348:17
46.Löfbacka SannaKPV24:23+8:548:24
47.With Mikko24:29+9:008:26
48.Plit Heidi24:34+9:058:28
49.Pelkonen Hannu24:39+9:108:30
50.Sirviö Pyry24:46+9:178:32
51.Luodonpää RistoAlatPi24:54+9:258:35
52.Lukkarinen MikkoPohjant25:12+9:438:41
53.Heikkinen Jani25:15+9:468:42
54.Kähkölä JuhaPohjant25:28+9:598:46
55.Tanskala MikkoSalRe25:32+10:038:48
56.Ahokoivu HemmoPohjant26:06+10:379:00
57.Tolonen MarkkuOulu27:41+12:129:32
58.Sahlman Anssi27:49+12:209:35
59.Tanskanen Jouni29:04+13:3510:01
60.Hepokangas EdvinLaiVe29:39+14:1010:13
61.Koskimäki Harri32:49+17:2011:18
62.Jäntti MattiPohjant34:18+18:4911:49
63.Ala-Aho Iikka73:37+58:0825:23
Karsikas Juha29:29 10:10
Pelkonen AlpoOsVa36:13 12:29
Riippa IlkkaOulRe26:45 9:13
Salminen KariOYUS38:51 13:23
B-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aalto PirjoPohjant18:50 8:33
2.Haikola MaariaKaSu18:52+0:028:34
3.Kouva JohannaKoskRi19:29+0:398:51
4.Hyvärinen Merja20:03+1:139:06
5.Kivelä ElinaPohjant20:06+1:169:08
6.Lukkarinen KatariinaSK-Pohjant20:08+1:189:09
7.Lukkarinen Emma20:08+1:189:09
8.Takkinen Tua20:13+1:239:11
9.Heiskanen Siiri20:30+1:409:19
10.Ojala Tanja22:10+3:2010:04
11.Herronen TarjaOYS/Vapari23:07+4:1710:30
12.Karjalainen SeijaLaive23:12+4:2210:32
13.Myllymaa PirkkoOulRe23:29+4:3910:40
14.Korkiakoski Mirka23:57+5:0710:53
15.Jokela RiittaYlikNM24:07+5:1710:57
16.Sahlman Jenni24:20+5:3011:03
17.Junes-Kähkölä AnuPohjant24:56+6:0611:20
18.Raudaskoski Jaana27:06+8:1612:19
19.Mattila UllaPohjant28:31+9:4112:57
20.Tanskala Eeva-LiisaSalRe29:15+10:2513:17
21.Hannonmaa Laura29:32+10:4213:25
22.Haavikko-Karhula 33:15+14:2515:06
23.Hankonen Sointu33:56+15:0615:25
24.Ervasti Sofia37:19+18:2916:57
25.Korkeakoski ArjaOsVa46:07+27:1720:57
B-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Westerholm LauriPohjant16:08 7:19
2.Grekelä AnttiHaHe16:24+0:167:27
3.Kukkonen IiroOuTa16:41+0:337:34
4.Kaikkonen Kari18:04+1:568:12
5.Kinnunen Juha19:27+3:198:50
6.Taivaloja JormaHaHe20:16+4:089:12
7.Näsi JuhoPohjant20:45+4:379:25
8.Kauma HeikkiOYS/Vapari21:33+5:259:47
9.Pietilä MarkkuOsVa22:15+6:0710:06
10.Hohtola EsaYliopisto22:45+6:3710:20
11.Kopakka Jukka22:56+6:4810:25
12.Herronen Jouni23:15+7:0710:34
13.Rahkola Eino23:19+7:1110:35
14.Myllymaa KaukoOulRe23:58+7:5010:53
15.Jutila SamiPohjant29:35+13:2713:26
16.Halliikainen Topi32:13+16:0514:38
17.Manninen EeroOsVa46:54+30:4621:19
Kesti Jaakko16:42 7:35
Reijonen Jaakko20:43 9:25
C-rata, naiset 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Risteli Hanna18:39 10:58
2.Kukkola Tarja24:09+5:3014:12
3.Sinikumpu Eedit26:10+7:3115:23
4.Laitinen Ines26:17+7:3815:27
5.Varimo Iida26:27+7:4815:33
6.Kopperoinen Johanna27:22+8:4316:05
7.Aatsinki MirjaVePo27:27+8:4816:08
8.Riikola Outi28:51+10:1216:58
9.Heikkinen Teija32:49+14:1019:18
10.Pitkänen Joanna33:17+14:3819:34
11.Kivistö Pinja36:16+17:3721:20
Määttä Heidi85:51 50:30
C-rata, miehet 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäntykenttä HannuOYUS14:35 8:34
2.Puurunen JormaONMKY17:32+2:5710:18
3.Mattila SeppoKoskRi19:13+4:3811:18
4.Nieminen Pentti20:05+5:3011:48
5.Pelkonen ToivoYlikNM20:09+5:3411:51
6.Patana TeuvoKoS24:03+9:2814:08
7.Veijovaara JormaPohjant25:23+10:4814:55
8.Väisänen MikkoAnttU26:31+11:5615:35
9.Karhu Lauri26:56+12:2115:50
10.Öysti Silja40:47+26:1223:59
11.Meriläinen SeppoPaU48:25+33:5028:28
D-rata, naiset 0.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kamula Sara13:50 17:17
2.Mertaniemi Eedit15:15+1:2519:03
3.Halonen Minja19:20+5:3024:10
Erkkonen Essi13:00 16:15
Haudanlampi Tiia-Mari25:02 31:17
Piilonen Helka19:04 23:50
D-rata, miehet 0.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kaikkonen Kaius9:42 12:07
2.Lamminaho Arttu12:18+2:3615:22
3.Juuso Vainio12:19+2:3715:23
4.Maaninka Joel24:44+15:0230:55
Rata 9
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sarja Jari26:09 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2020-09-20 15:07:24

    Tervetuloa sprinttisuunnistukseen Kaijonharjuun. Radat sijoittuvat urbaaniin asuinympäristöön ja alueella liikkuukin paljon muita ihmisiä ja autoja jotka tulee ottaa huomioon suunnistaessa.

    Radat:
    A-rata 2,88km
    B-rata 2,17km
    C-rata 1,69km
    D-rata 0,81km

    Ratojen pituudet ilmoitetaan linnuntietä pitkin, joten todellinen suunnistettava matka on selvästi suurempi kuin ilmoitettu.

    Suunnistajien on hyvä kerrata sprinttisuunnistuksen säännöt ennen lähtöä. Kartassa on kielletyjä alueita (olivin vihreä) ja aitoja joiden ylittäminen on kielletty (kaksi väkäset aidat). Kielletyt alueet ovat esitetty esim. SSL:n sivuilla https://www.suunnistuslii...tuksen-kielletyt-kohteet/
  2. Meesma, 2020-09-21 19:08:29

    Moneltako voi lähtä suunnistamaan ja millä valuutalla kartan voi maksaa?
  3. Pohatta, 2020-09-21 20:27:06

    Kyseessä on Pohjantähden rastit, notta kuvittelisi ainakin €uroj€n käyvän.
  4. Esko, 2020-09-21 20:58:29

    16.30 alkaen pääsee maastoon kuten Oulurastin ohjeistakin voi lukea.

    maksutapoina samat kuin koko kesän ajan olleet tavat eli käteinen, nettimaksu, kortti, smartu- ja tykysetelit.
  5. eSKO, 2020-09-22 15:23:02

    Vinkki: muista tarkistaa rastikoodi koska rasteja on nyt maastossa ennätyksellisen paljon, koko Oulurastivaunun sisältö on käytössä. Tervetuloa !
  6. Mainio, 2020-09-22 17:56:06

    Oli hyvä rintti, sai suunnistaa ja rasteja oli riittävästi!
  7. B, 2020-09-22 18:45:24

    Taitavasti tehty B. Tuli yritettyä aidan välistä, mutaa ei yltäny..