Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
27.8.2020
Järjestäjä
Iin Yritys
Paikka
Hiukkavaaran keskus
Opastus
Raitotieltä Hiukkavaarankadun liikenneympyrästä - Näytä kartalla
Lisätiedot
Radat A, B, C ja D, yhteyshenkilö Pertti Paaso-Rantala 040-8030581
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
169
Tulokset päivitetty
27.8.2020 20:39

Tulokset

A-rata, naiset 6.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko Saana-MariaPohjant41:55 6:59
2.Lotvonen EssiLaive48:41+6:468:06
3.Vuopio AinoPelPo54:02+12:079:00
4.Mattila OrvokkiPohjant59:25+17:309:54
5.Pöyhtäri Mari66:34+24:3911:05
6.Viljamaa Maija74:37+32:4212:26
7.Tyni JennyOYS Vapari75:39+33:4412:36
8.Lampela Elina79:04+37:0913:10
9.Maunu Susanna82:26+40:3113:44
10.Aikio OutiOYS Vapari85:30+43:3514:15
A-rata, miehet 6.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lohi MikkoKoskRi38:43 6:27
2.Tornberg JuhoVauhtiveijarit38:47+0:046:27
3.Lohi KalleKoskRi42:28+3:457:04
4.Hourula Miikka-PekkaKaJu43:53+5:107:18
5.Virta VilleOYS/Vapari44:06+5:237:21
6.Koutonen MikkoYlivKu45:21+6:387:33
7.Kukkola JuhaVePo45:56+7:137:39
8.Norrkniivilä JaakkoOsVa46:04+7:217:40
9.Rahko SampoPohjant46:12+7:297:42
10.Vuolteenaho Olli46:48+8:057:48
11.Rytkönen Olli47:00+8:177:50
12.Aho MikaPohjant47:23+8:407:53
13.Laitinen AnttiKoskRi49:19+10:368:13
14.Kemppainen Jukka-Pekka49:29+10:468:14
15.Hyvönen PanuSK Uranus49:39+10:568:16
16.Saari Jukka49:49+11:068:18
17.Penttilä Joonavarvarin lepsaus49:59+11:168:19
18.Salmela Jarkko50:21+11:388:23
19.Fredriksson KajPohjant50:46+12:038:27
20.Lempinen Hannu51:07+12:248:31
21.Rauhala Antti52:12+13:298:42
22.Sillanpää TommiPohjant56:01+17:189:20
23.Niemelä Urpo56:21+17:389:23
24.Saari AkiHaHe56:40+17:579:26
25.Pelkonen Hannu57:05+18:229:30
26.Heinonen Joni57:34+18:519:35
27.Kela Lari57:38+18:559:36
28.Kemppainen Vesa57:57+19:149:39
29.Kaasinen AulisPohjant58:05+19:229:40
30.Peteri Lauri60:41+21:5810:06
31.Kivinen Janne60:57+22:1410:09
32.Mikkonen AlpoOYS/Vapari60:59+22:1610:09
33.Tuohimaa EskoONMKY61:02+22:1910:10
34.Halliikainen Topi62:37+23:5410:26
35.Tikkanen Eemeli64:30+25:4710:45
36.Luodonpää RistoAlatPi64:38+25:5510:46
37.Rämö Jouko71:00+32:1711:50
38.Pyhtilä Veli71:48+33:0511:58
39.Raino Valtanen72:49+34:0612:08
40.Räsänen Mika73:50+35:0712:18
41.Mertaniemi Simo84:21+45:3814:03
Holma ErkkiOulRe58:01 9:40
Malinen Topi54:16 9:02
Ojala Antti83:52 13:58
B-rata, naiset 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Koivuniemi JennyKiikKi37:40 8:11
2.Laatikainen HennaPohjant40:33+2:538:48
3.Haataja MirkaYlikNM42:22+4:429:12
4.Törmikoski TiinaSiSe44:12+6:329:36
5.Kukkola Minna-MariVePo47:53+10:1310:24
6.Hämäläinen Emmy49:19+11:3910:43
7.Aalto PirjoPohjant51:31+13:5111:11
8.Vuolteenaho JenniOK kunto OK51:36+13:5611:13
9.Kallio Rita54:58+17:1811:56
10.Laurila Anniina60:18+22:3813:06
11.Kukkonen Tiina61:44+24:0413:25
12.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari68:49+31:0914:57
13.Kallankari SannaKoskRi73:26+35:4615:57
14.Hankonen Sointu86:06+48:2618:43
Peteri PiaOYS/Vapari53:03 11:31
B-rata, miehet 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Grekelä AnttiHaHe37:34 8:10
2.Halonen TeroKoskRi38:48+1:148:26
3.Hokkanen Matti42:03+4:299:08
4.Maunu Jonne42:14+4:409:10
5.Ollanketo Toni42:36+5:029:15
6.Peltola Timo44:00+6:269:33
7.Reijonen Jaakko44:24+6:509:39
8.Sivonen UrhoSalRe44:47+7:139:44
9.Lukkarinen Jouni46:00+8:2610:00
10.Malm LauriOSAO46:15+8:4110:03
11.Kinnunen Juha47:51+10:1710:24
12.Maunula TeuvoOYUS49:13+11:3910:41
13.Kesti Jaakko51:04+13:3011:06
14.Jutila Vesa53:15+15:4111:34
15.Koivuneva Juha53:22+15:4811:36
16.Lindfors Jukka53:56+16:2211:43
17.Patana Timo54:24+16:5011:49
18.Uusitalo VIlle54:32+16:5811:51
19.Meriläinen Jussi54:52+17:1811:55
20.Grekelä Jaakko55:50+18:1612:08
21.Haapamäki Pertti56:28+18:5412:16
22.Hyvönen PanuPohjant56:39+19:0512:18
23.Paavola Mikko56:58+19:2412:23
24.Tolonen MarkkuOulu57:33+19:5912:30
25.Pasma LeinoOYS/Vapari57:59+20:2512:36
26.Rahikkala Esa58:03+20:2912:37
27.Sahlman Anssi58:22+20:4812:41
28.Jäntti MattiPohjant58:47+21:1312:46
29.Kangas Seppo59:55+22:2113:01
30.Kivinen Juhani61:23+23:4913:20
31.Kalliokoski Ossi61:47+24:1313:25
32.Nevanperä Jukka63:12+25:3813:44
33.Patana TeuvoKoS66:31+28:5714:27
34.Pelkonen AlpoOsVa73:25+35:5115:57
35.Leino Joonas73:42+36:0816:01
36.Hand ArtoIisu94:18+56:4420:30
37.Lukkarinen MikkoPohjant96:05+58:3120:53
Pulkkinen Eero48:07 10:27
C-rata, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Virkkula Pirkko43:06 12:40
2.Myllymaa PirkkoOulRe45:19+2:1313:19
3.Kinnula IrmaOYS/Vapari51:57+8:5115:16
4.Lantiainen Katja53:33+10:2715:45
5.Korvenheimo Pia-Riitta55:04+11:5816:11
6.Mattila UllaPohjant55:13+12:0716:14
7.Hyvärinen Merja55:48+12:4216:24
8.Pitkänen SannaKEV57:24+14:1816:52
9.Marjakangas Elina58:16+15:1017:08
10.Sahlman Jenni58:57+15:5117:20
11.Malm PirkkoOYS/Vapari59:08+16:0217:23
12.Koukkari Anna59:23+16:1717:27
13.Herronen TarjaOYS/Vapari61:02+17:5617:57
14.Liikamaa-Pasma KatiYllRa70:22+27:1620:41
15.Rahikkala Pirjo75:39+32:3322:15
16.Aatsinki MirjaVePo75:55+32:4922:19
17.Sivonen KyllikkiSalRe76:13+33:0722:25
18.Laakkonen Sari76:52+33:4622:36
19.Kukkonen ReettaOYS/Vapari76:54+33:4822:37
20.Hanhela RailiKiimU77:00+33:5422:38
21.Alarova Amanda83:29+40:2324:33
Rasmus Suvi57:21 16:52
C-rata, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Juutinen HannuPohjant39:21 11:34
2.Broström MattiKoskRi39:44+0:2311:41
3.Posti HarriKoskRi42:57+3:3612:37
4.Rahkola Eino42:58+3:3712:38
5.Juuso Hannu43:08+3:4712:41
6.Veijovaara JormaPohjant43:16+3:5512:43
7.Honkanen Marko43:46+4:2512:52
8.Lassila MattiSalRe44:47+5:2613:10
9.Holmi LauriOul.Res.44:59+5:3813:13
10.Myllymaa KaukoOulRe46:19+6:5813:37
11.Taivaloja JormaHaHe47:13+7:5213:53
12.Kurula JuhaniPohjant49:20+9:5914:30
13.Broström Timo51:06+11:4515:01
14.Pelkonen ToivoYlikNM54:21+15:0015:59
15.Kukkola MarkkuONMKY54:23+15:0215:59
16.Kinnula AhtiKEV56:26+17:0516:35
17.Kesäniemi Markku57:26+18:0516:53
18.Äätsinki Aarre58:57+19:3617:20
19.Manninen EeroOsVa60:57+21:3617:55
20.Herronen Jouni61:02+21:4117:57
21.Ruokonen Timo67:19+27:5819:47
22.Nieminen Pentti72:32+33:1121:20
23.Järvelä Kalevi76:29+37:0822:29
24.Salminen KariOYUS81:58+42:3724:06
25.Kinnunen Tuukka85:47+46:2625:13
26.Heikkinen Juha92:35+53:1427:13
Suorajärvi MauriPohjant58:20 17:09
Väänänen Ari45:20 13:20
D-rata, naiset 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kinnunen Emma29:48 14:54
2.Palola Viena43:42+13:5421:51
3.Riikola Outi46:15+16:2723:07
4.Leinonen Elea48:43+18:5524:21
5.Häggman Lilja51:56+22:0825:58
6.Vuolteenaho Adele51:58+22:1025:59
Bozo Eva92:51 46:25
D-rata, miehet 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kinnunen Luka29:53 14:56
2.Lohi Aukusti43:53+14:0021:56
3.Kreivi Oula49:13+19:2024:36
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sillanpää ElinaPohjant50:57 -
2.Korkala VeikkoRTG84:37+33:40-

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Nostetaan esille, 2020-08-26 10:50:16

    Tämmöistä torstaina.
  2. AL, 2020-08-26 11:49:42

    Ja alla ratatiedot toisesta ketjusta poimittuna:

    Opastus Raitotieltä Hiukkavaaran keskuksen liikenneympyrästä.
    Keskuspaikka Hiukkavaaran monitoimitalon urheilukenttä.

    Radat ja matkat:
    A-rata 6.0km
    B-rata 4.6km
    C-rata 3.4km
    D-rata 2.0km

    Maastoon pääsee klo 16:30-19:00.
    Karttaan tehty päivitys 24.8, mittakaava kaikilla radoilla 1:7500.

    Maksuvälineinä käyvät Smartum ja Edenred sekä käteinen.

    Maksut: Aikuiset 6 €. Lapset (alle 18 v.) 3 €. Perheet 12 € (max. 2 aikuista, sisältää 4 karttaa, lisäkartat 3 € / kpl). Emit-kilpailukortin vuokra 2 € ja alle 18-vuotiailta maksuton.

    Muistakaa turvavälit jonoissa, rasteilla, jälkipeleissä ja ratamestarille palautetta antaessa! Älkääkä vaivaituko paikalle, jos on vähänkin nuhaa eli kröhää.

    Tervetuloa.
  3. jari, 2020-08-27 20:04:31

    Kiitokset järjestävälle seuralle. Oli mukava juosta ja haastettakin oli.
  4. C, 2020-08-27 20:09:38

    Olipas taas mukavata suunnistaa. Kiitos!
  5. T, 2020-08-28 13:21:24

    Jääkö nämä omatoimirasteiksi ja jos, niin mistä saa karttoja?