Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
1.9.2020
Järjestäjä
Oulun Reipas
Paikka
Kaakkuri liikuntamaa
Opastus
Pirttilammentien ja Iinatin tienristeys - Näytä kartalla
Lisätiedot
Yhteyshenkilö Kauko Myllymaa 050-4634799
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
206
Tulokset päivitetty
1.9.2020 20:31

Tulokset

A-rata, miehet 6.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Säkkinen Mika42:04 6:16
2.Vänttilä Ari42:04+0:006:16
3.Arvela OskariLS-3744:20+2:166:37
4.Hyyppä JarmoPohjant44:55+2:516:42
5.Taskila MarkkuKoskRi45:32+3:286:47
6.Veijola SeppoIiY49:03+6:597:19
7.Rauhala Antti49:27+7:237:22
8.Nissi Markus51:04+9:007:37
9.Rantala PeetuKoS51:40+9:367:42
10.Roivainen Pekka51:49+9:457:44
11.Malinen Topi52:22+10:187:48
12.Heinikoski OlliKuIsku53:03+10:597:55
13.Heinonen Joni53:37+11:338:00
14.Fredriksson KajPohjant53:44+11:408:01
15.Hyvönen PanuSK Uranus54:59+12:558:12
16.Sillanpää TommiPohjant55:06+13:028:13
17.Tikkanen Eemeli55:33+13:298:17
18.Saartoala Risto55:57+13:538:21
19.Aho MikaPohjant56:09+14:058:22
20.Mertaniemi Tuomovarvarin lepsaus56:22+14:188:24
21.Saari Jukka57:07+15:038:31
22.Lampela Ville57:15+15:118:32
23.Heikkilä Jussi57:39+15:358:36
24.Halliikainen Topi58:06+16:028:40
25.Manninen AriNiS58:57+16:538:47
26.Kaukua Jaakko59:17+17:138:50
27.Peteri Lauri61:36+19:329:11
28.Saari AkiHaHe65:33+23:299:47
29.Pelkonen Hannu66:08+24:049:52
30.Kellokumpu Seppo67:40+25:3610:05
31.Luodonpää RistoAlatPi69:05+27:0110:18
32.Ojala AnttiTurSa75:55+33:5111:19
33.Tanskala MikkoSalRe76:05+34:0111:21
34.Raino Valtanen76:36+34:3211:25
35.Mertaniemi Simo76:47+34:4311:27
36.Räihä Lasse85:59+43:5512:50
37.Kivioja Markku87:03+44:5912:59
38.Höynälä JoukoPaksumahat92:17+50:1313:46
Keränen TeemuKaSu50:19 7:30
Kivinen Janne56:58 8:30
Kukkola JuhaVePo50:09 7:29
Kähkölä JuhaPohjant63:34 9:29
Lahdenkauppi Mika83:42 12:29
Räsänen Mika65:15 9:44
A-rata, naiset 6.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen EssiLaive56:43 8:27
2.Vänttilä Heidi60:45+4:029:04
3.Salonpää KaarinaOYS/Vapari69:08+12:2510:19
Vuopio AinoPelPo50:01 7:27
B-rata, naiset 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haataja MirkaYlikNM37:04 7:43
2.Näsi Aurora37:46+0:427:52
3.Mattila OrvokkiPohjant41:29+4:258:38
4.Pöyhtäri Mari41:47+4:438:42
5.Kukkola Minna-MariVePo43:40+6:369:05
6.Saari AnnalottaHaHe46:04+9:009:35
7.Haataja Meeri46:18+9:149:38
8.Aalto PirjoPohjant48:07+11:0310:01
9.Lukkarinen KatariinaSK-Pohjant48:54+11:5010:11
10.Hämäläinen Emmy50:19+13:1510:28
11.Fredriksson CaritaPohjant52:23+15:1910:54
12.Mäkinen SanniSalRe52:28+15:2410:55
13.Keränen Maija-Helena53:00+15:5611:02
14.Peteri PiaOYS/Vapari53:51+16:4711:13
15.Lampela Elina53:52+16:4811:13
16.Mertaniemi Kirsi54:35+17:3111:22
17.Maunu Susanna54:52+17:4811:25
18.Tuunanen Marja56:59+19:5511:52
19.Nissinen MariannePohjant59:04+22:0012:18
20.Karvonen AnnePohjant59:10+22:0612:19
21.Siltala Anne60:51+23:4712:40
22.Sergejeff KatiIisu63:46+26:4213:17
23.Kallunki Anna64:00+26:5613:20
24.Manninen JohannaOK kunto OK70:17+33:1314:38
25.Hartikka Riitta73:58+36:5415:24
26.Tanskala Eeva-LiisaSalRe77:24+40:2016:07
B-rata, miehet 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Wilen Juhani33:28 6:58
2.Soppela Pete37:14+3:467:45
3.Hautala Ilkka37:34+4:067:49
4.Annunen PetteriPohjant38:05+4:377:56
5.Peltola Timo38:12+4:447:57
6.Lukkarinen Jouni38:46+5:188:04
7.Rantapelkonen TuomoONMKY39:02+5:348:07
8.Schroderus JariPohjant39:14+5:468:10
9.Hokkanen Matti39:14+5:468:10
10.Halonen VesaPohjant40:32+7:048:26
11.Lepistö Harri41:02+7:348:32
12.Halonen TeroKoskRi41:59+8:318:44
13.Kangas Seppo42:58+9:308:57
14.Grekelä AnttiHaHe43:04+9:368:58
15.Lindfors Jukka43:07+9:398:58
16.Pulkkinen Eero43:55+10:279:08
17.Kesti Jaakko44:19+10:519:13
18.Merilä SeppoOYUS44:28+11:009:15
19.Grekelä Jaakko44:29+11:019:16
20.Reijonen Jaakko44:42+11:149:18
21.Soini ToniPateniemen Yöhaukat45:03+11:359:23
22.Viljamaa Teuvo45:06+11:389:23
23.Mikkola Taneli45:10+11:429:24
24.Järvelin MarkoPeRa45:40+12:129:30
25.Kukkonen IiroOuTa45:48+12:209:32
26.Kähkölä Aarne46:25+12:579:40
27.Tuohimaa EskoONMKY47:07+13:399:48
28.Koivuneva Juha47:20+13:529:51
29.Maunula TeuvoOYUS47:28+14:009:53
30.Ollanketo Toni48:02+14:3410:00
31.Niemelä Urpo48:15+14:4710:03
32.Vänttilä Jaakko49:11+15:4310:14
33.Tapio Luukinen51:56+18:2810:49
34.Malm LauriOSAO52:46+19:1810:59
35.Lukkarinen OlaviPohjant52:47+19:1910:59
36.Keränen Kimmo52:56+19:2811:01
37.Honkanen Esa54:31+21:0311:21
38.Vainio AimoKiimU54:58+21:3011:27
39.Kalliokoski Ossi55:43+22:1511:36
40.With Mikko56:10+22:4211:42
41.Mäkinen JuhaniSalRe57:11+23:4311:54
42.Puurunen ReijoOuTa57:26+23:5811:57
43.Tolonen MarkkuOulu57:26+23:5811:57
44.Haapamäki Pertti58:36+25:0812:12
45.Moilanen Jali59:36+26:0812:25
46.Pietilä MarkkuOsVa60:08+26:4012:31
47.Kinnunen Juha60:52+27:2412:40
48.Simonen TuomasPohjant62:00+28:3212:55
49.Pelkonen AlpoOsVa68:21+34:5314:14
50.Karsikas Juha69:45+36:1714:31
51.Sadiqur Rahaman72:04+38:3615:00
52.Hand ArtoIisu73:45+40:1715:21
53.Salminen KariOYUS90:53+57:2518:56
C-rata, naiset 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aikio OutiOYS Vapari39:48 10:45
2.Hyvärinen Merja42:09+2:2111:23
3.Virkkula Pirkko44:13+4:2511:57
4.Sillanpää ElinaPohjant44:36+4:4812:03
5.Lantiainen Katja44:40+4:5212:04
6.Malm PirkkoOYS/Vapari45:20+5:3212:15
7.Meriläinen Anne45:22+5:3412:15
8.Meriläinen Tiina45:23+5:3512:15
9.Kuusela VappuVaKa45:41+5:5312:20
10.Herronen TarjaOYS/Vapari47:55+8:0712:57
11.Jokela RiittaYlikNM48:47+8:5913:11
12.Karjalainen SeijaLaive50:08+10:2013:32
13.Heikkinen AadaPohjant50:35+10:4713:40
14.Tuikkala Päivi50:45+10:5713:42
15.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant50:55+11:0713:45
16.Takkinen Tua51:47+11:5913:59
17.Mattila UllaPohjant53:32+13:4414:28
18.Kinnula IrmaOYS/Vapari54:09+14:2114:38
19.Veijonen Terhi54:46+14:5814:48
20.Merilä KirstiOYUS56:05+16:1715:09
21.Junes-Kähkölä AnuPohjant56:10+16:2215:10
22.Kuha Kaisa56:23+16:3515:14
23.Soini SatuPatYö58:55+19:0715:55
24.Mertaniemi Sanna60:24+20:3616:19
25.Laakkonen Sari62:46+22:5816:57
26.Kelonneva Marika69:42+29:5418:50
27.Hanhela RailiKiimU70:28+30:4019:02
C-rata, miehet 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Broström MattiKoskRi34:43 9:22
2.Halonen Marko34:56+0:139:26
3.Broström Timo36:27+1:449:51
4.Juutinen HannuPohjant37:35+2:5210:09
5.Kurula JuhaniPohjant38:56+4:1310:31
6.Näsi JuhoPohjant39:41+4:5810:43
7.Juuso Hannu41:20+6:3711:10
8.Holmi LauriOul.Res.41:26+6:4311:11
9.Väänänen Ari43:17+8:3411:41
10.Rahkola Eino43:21+8:3811:42
11.Taivaloja JormaHaHe43:47+9:0411:50
12.Veijovaara JormaPohjant44:19+9:3611:58
13.Haikola Mauri44:39+9:5612:04
14.Limingoja Jarmo44:45+10:0212:05
15.Hoikkala Timo45:02+10:1912:10
16.Takkinen EskoKiimU46:02+11:1912:26
17.Kivinen Juhani46:19+11:3612:31
18.Nieminen Pentti46:39+11:5612:36
19.Mattila SeppoKoskRi47:25+12:4212:48
20.Herronen Jouni47:56+13:1312:57
21.Ojanperä Manu48:14+13:3113:02
22.Suorajärvi MauriPohjant48:42+13:5913:09
23.Hohtola EsaYliopisto51:39+16:5613:57
24.Haatainen MattiIisu53:25+18:4214:26
25.Luukinen Tuomo55:35+20:5215:01
26.Kinnula AhtiKEV56:39+21:5615:18
27.Jäntti MattiPohjant56:48+22:0515:21
28.Heikkinen Juha59:44+25:0116:08
29.Jaako MikkoPohjant62:17+27:3416:50
30.Anttonen VeikkoONMKY70:37+35:5419:05
31.Manninen EeroOsVa71:20+36:3719:16
Kotila HarriYlikNM35:17 9:32
Lassila MattiSalRe75:19 20:21
D-rata, naiset 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pitkänen Sannask pohjantähti18:40 9:20
2.Mertaniemi Elea23:03+4:2311:31
3.Lampela Selja29:00+10:2014:30
4.Riikola Outi35:26+16:4617:43
5.Nikula Irma39:42+21:0219:51
6.Pesälä aino40:02+21:2220:01
7.Savilampi Krista46:10+27:3023:05
8.Kuutila Elina49:49+31:0924:54
9.Seppänen Nelli60:23+41:4330:11
10.Seppänen Noora60:49+42:0930:24
D-rata, miehet 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lukkarinen MikkoPohjant21:03 10:31
2.Vitikka Jukka25:44+4:4112:52
3.Niemelä EinoOul.Res.25:50+4:4712:55
4.Lampela Niilo28:34+7:3114:17
5.Kenttälä Jimi35:21+14:1817:40
6.Pesälä Sampo40:38+19:3520:19
7.Puurunen Peetu54:33+33:3027:16
Rata 9
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Myllymaa KaukoOulRe46:19 -
Rata 10
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Koskimäki Harri83:32 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Kauko, 2020-08-30 17:23:59

    Ajo-ohje : Oulunlahdentien ja Pirttilammentien risteyksestä noin 1.9km
    Kaakkurin liikuntamaan parkkipaikalle. Osoite on Pirttilammentie 30

    Radat: A-rata 6,7km 18 rastia
    B-rata 4,8km 13 rastia
    C-rata 3,7km 9 rastia
    D-rata 2,0km 6 rastia
    Maksutavat: Käteinen ,Smartum verkkomaksu ja Smartum seteli
    Lähtöaika syyskuusa 16.30 -18.00 josta voidaan hieman joustaa.
  2. Kauko, 2020-08-31 07:49:22

    Huom! Kartan mittakaava on 1:7500
  3. Saapasjalkakolli, 2020-09-01 21:05:08

    Kiitokset järjestäjille.
    Rastimääreitä voisi suurentaa pari pykälää.