Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
26.9.2020
Järjestäjä
Koskelankylän Riento
Paikka
Timosenkoski
Lisätiedot
Radat A,B,C,D + Yö
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
192
Tulokset päivitetty
27.9.2020 17:28

Tulokset

A-rata, naiset 5.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mattila OrvokkiPohjant62:35 10:36
2.Viljamaa Maija71:58+9:2312:11
A-rata, miehet 5.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pörsti YrjöPaksumahat40:36 6:52
2.Koirikivi RikuRasTiimi42:44+2:087:14
3.Heinonen Joni48:40+8:048:14
4.Vuolteenaho Olli49:55+9:198:27
5.Fredriksson KajPohjant49:56+9:208:27
6.Rauhala Antti53:52+13:169:07
7.Aho MikaPohjant55:56+15:209:28
8.Kela MarkoOulRe58:04+17:289:50
9.Holma ErkkiOulRe61:01+20:2510:20
10.Lampela Ville62:02+21:2610:30
11.Myllylä JukkaPohjant66:53+26:1711:20
12.Tuunanen Jari70:29+29:5311:56
13.Peltola Timo72:38+32:0212:18
14.Ojala Olli73:34+32:5812:28
15.Räihä Lasse74:17+33:4112:35
16.Nygård Markku74:51+34:1512:41
17.Penttilä Mika80:42+40:0613:40
18.Kivioja Sami91:23+50:4715:29
B-rata, naiset 4.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Koivuniemi JennyKiikKi34:35 7:51
2.Aalto PirjoPohjant50:30+15:5511:28
3.Barsk Saana55:08+20:3312:31
4.Seppänen SiniOYS/Vapari60:01+25:2613:38
5.Lampela Elina61:23+26:4813:57
6.Siltala Anne79:23+44:4818:02
7.Ojala Emilia88:29+53:5420:06
8.Jutila Kirsi118:12+83:3726:51
B-rata, miehet 4.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räisänen KariKiimU37:10 8:26
2.Grekelä AnttiHaHe37:31+0:218:31
3.Maunula TeuvoOYUS45:01+7:5110:13
4.Kangas Seppo49:36+12:2611:16
5.Kesti Jaakko49:47+12:3711:18
6.Honkanen Esa54:02+16:5212:16
7.Väänänen Ari56:56+19:4612:56
8.Särssi MauriRiSu60:40+23:3013:47
9.Karsikas Juha69:35+32:2515:48
C-rata, naiset 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyvärinen Merja40:23 11:32
2.Myllymaa PirkkoOulRe44:39+4:1612:45
3.Hurskainen Tiina50:34+10:1114:26
4.Herronen TarjaOYS/Vapari51:55+11:3214:50
5.Kinnula IrmaOYS/Vapari54:15+13:5215:30
6.Takkinen Tua61:37+21:1417:36
7.Aatsinki MirjaVePo71:55+31:3220:32
8.Pihlajaniemi Henrika75:15+34:5221:30
C-rata, miehet 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM31:32 9:00
2.Nieminen Pentti39:24+7:5211:15
3.Rahkola Eino41:25+9:5311:50
4.Myllymaa KaukoOulRe41:59+10:2711:59
5.Ukkola SanteriSK-Pohjant42:43+11:1112:12
6.Veijovaara JormaPohjant45:32+14:0013:00
7.Pesälä Janne46:17+14:4513:13
8.Kivinen Juhani47:30+15:5813:34
9.Holmi LauriOul.Res.49:19+17:4714:05
10.Herronen Jouni51:49+20:1714:48
11.Ojanperä Manu52:20+20:4814:57
12.Juuso HannuOYUS52:54+21:2215:06
13.Suorajärvi MauriPohjant53:02+21:3015:09
14.Kukkola MarkkuONMKY53:11+21:3915:11
15.Kinnula AhtiKEV54:13+22:4115:29
16.Oja Sami54:55+23:2315:41
17.Pelkonen ToivoYlikNM55:49+24:1715:56
18.Pietilä MarkkuOsVa57:42+26:1016:29
19.Kesäniemi Markku57:44+26:1216:29
20.Palmi JohannesKoskRi63:00+31:2818:00
21.Manninen EeroOsVa72:56+41:2420:50
22.Salminen KariOYUS80:49+49:1723:05
23.Kopakka Jukka105:13+73:4130:03
Takkinen EskoKiimU42:53 12:15
D-rata, naiset 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hautala Valma48:09 22:55
2.Aalto Taimi58:32+10:2327:52
3.Alhainen Saana59:43+11:3428:26
4.Santaholma Jenni68:26+20:1732:35
5.Pelto Alina73:19+25:1034:54
6.Kinnunen Lilli74:05+25:5635:16
7.Pesälä Aino76:05+27:5636:13
8.Luomala Saara90:39+42:3043:10
9.Luomala Anni90:59+42:5043:19
10.Rahikkava Aava91:38+43:2943:38
11.Lehtiniemi Heta94:20+46:1144:55
12.Alaluusua Leila105:41+57:3250:19
D-rata, miehet 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.47:38 22:40
2.Niemelä EinoOul.Res.47:40+0:0222:41
3.Tiensuu Julius58:57+11:1928:04
4.Kärki Roope59:00+11:2228:05
5.Alhainen Samu59:48+12:1028:28
6.Seppänen Jaakko63:17+15:3930:08
7.Seppänen Veikko63:27+15:4930:12
8.Mäyrä Aapo63:36+15:5830:17
9.Pesälä Sampo75:57+28:1936:10
Aalto JormaHaHe57:47 27:30
Leimausrata 0.1 km#0.1 0.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lehtiniemi Heta2:17 22:50
2.Hietala Pihla2:22+0:0523:40
3.Seppänen Jaakko2:34+0:1725:40
4.Seppänen Veikko2:36+0:1926:00
5.Jurvakainen Silja2:42+0:2527:00
6.Mikkonen Vilja2:46+0:2927:40
7.Jurvakainen Sisu2:57+0:4029:30
8.Tikkanen Mimosa3:04+0:4730:40
9.Alaluusua Leila3:21+1:0433:30
10.Rouhiainen Selma3:39+1:2236:30
11.Rouhiainen Elsa3:41+1:2436:50
12.Nissi Aino3:48+1:3138:00
13.Aho Helmi3:58+1:4139:40
14.Kurkela Ella4:19+2:0243:10
15.Kurkela Vilma4:24+2:0744:00
16.Lehtomäki Aino4:53+2:3648:50
17.Ylimaula Edvin5:06+2:4951:00
18.Ylimaula Viljami5:18+3:0153:00
19.Koivunen Aaro6:23+4:0663:50
20.Isoniemi Alina6:54+4:3769:00
21.Kinnunen Lilli7:26+5:0974:20
Lehtiniemi Aapo3:06 31:00
Lehtomäki Teemu0:00 0:00
Luomala Anni3:03 30:30
Luomala Saara3:06 31:00
Pelto Alina3:02 30:20
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Malm Vesa9:25 -
2.Tikkanen Aliisa41:26+32:01-
3.Koivunen Aaro49:04+39:39-
4.Kurikka Eeti53:49+44:24-
5.Kurikka Aatu54:26+45:01-
6.Juutinen HannuPohjant55:30+46:05-
7.Ylimaula Viljami57:53+48:28-
8.Ylimaula Edvin59:19+49:54-
9.Kurkela Ella59:37+50:12-
10.Aho Helmi61:57+52:32-
11.Kivinen Janne62:28+53:03-
12.Lehtomäki Aino64:21+54:56-
13.Hietala Pihla64:28+55:03-
14.Raudaskoski Melija67:44+58:19-
15.Mäkinen TapaniOsVa68:23+58:58-
16.Rouhiainen Elsa74:13+64:48-
17.Rouhiainen Selma74:24+64:59-
18.Lehtiniemi Aapo95:29+86:04-
19.Jurvakainen Silja95:35+86:10-
20.Jurvakainen Sisu95:35+86:10-
21.Mertaniemi Simo135:02+125:37-
Haataja MirkaYlikNM0:00 -
Isoniemi Alina0:00 -
Lehtomäki Teemu0:00 -
Rytky Fenix0:00 -
Yö-A Naiset 5.1 km#5.1 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Annila RiikkaOYS/Vapari51:49 10:09
2.Palmi SaraKoskRi52:44+0:5510:20
3.Hiltunen PäiviPohjant56:55+5:0611:09
4.Kuusrainen AnniKoskRi71:40+19:5114:03
Yö-A Miehet 5.1 km#5.1 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tornberg JuhoVauhtiveijarit33:34 6:34
2.Säkkinen Mika36:33+2:597:10
3.Tahkola MikkoKEV40:29+6:557:56
4.Ukkola SakariPohjant42:38+9:048:21
5.Hyvönen PanuSK Uranus44:34+11:008:44
6.Malinen Topi46:44+13:109:09
7.Heinonen Joni47:52+14:189:23
8.Aho MikaPohjant50:11+16:379:50
9.Penttilä Joonavarvarin lepsaus52:18+18:4410:15
10.Lampela Ville56:46+23:1211:07
11.Saari Jukka57:12+23:3811:12
12.Ahonen ArtoKauHa58:27+24:5311:27
13.Iivanainen Mikko58:28+24:5411:27
14.Heikkilä Jussi64:21+30:4712:37
15.Räihä Lasse66:32+32:5813:02
16.Tölli Matti66:59+33:2513:08
17.Väänänen Ari69:06+35:3213:32
18.Vikman Jussi69:57+36:2313:42
19.Mäkinen TapaniOsVa71:34+38:0014:01
20.Viljamaa Teuvo71:55+38:2114:06
21.Ryytty EeroPohjant76:44+43:1015:02
Yö-B Naiset 3.1 km#3.1 3.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aikio OutiOYS Vapari37:25 12:04
2.Hyvärinen Merja45:48+8:2314:46
3.Lampela Elina47:03+9:3815:10
4.Saari AnnalottaHaHe47:14+9:4915:14
5.Huismann Imke59:05+21:4019:03
6.Mika 65:36+28:1121:09
7.Tanskala Eeva-LiisaSalRe76:22+38:5724:38
Aalto PirjoPohjant41:09 13:16
Yö-B Miehet 3.1 km#3.1 3.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tuohimaa EskoONMKY32:17 10:24
2.Hyvärinen Tatu32:33+0:1610:30
3.Juutinen HannuPohjant39:15+6:5812:39
4.Tanskala MikaelSalRe44:04+11:4714:12
5.Honkanen Esa45:23+13:0614:38
6.Saari AkiHaHe47:25+15:0815:17
7.Kinnunen Juha49:55+17:3816:06
8.Karsikas Juha68:14+35:5722:00
9.Tanskala MikkoSalRe76:16+43:5924:36
Pelkonen AlpoOsVa58:00 18:42
Päivärinta EeroNivSu51:05 16:28
Pörsti Yrjö67:32 21:47
Tanskala RoopeSalRe44:29 14:20
Vanhatupa perhe61:17 19:46
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Liinamaa JohannaPohjant19:19 -
2.Liinamaa OlliPohjant44:10+24:51-
3.Ahola Eero72:06+52:47-

Lisää kommentti

Kommentit

  1. äLkuu, 2020-09-23 14:17:43

    Viikonlopun speksit:
    Järjestämme yösuunnistusharjoituksen lauantai 26.9.
    Lähdöt 19:45-20:15 vapaasti.

    Oulurastit sunnuntaina 27.9 klo 14-16.
    Kartta 1:7500.
    Radat ja matkat:
    A-rata 5.92km
    B-rata 4.5km
    C-rata 3.52km
    D-rata 2.14km

    Yö-radat ja matkat:
    Yö-A 5.12km
    Yö-B 3.13km
    rasteilla lippu ja heijastin.
    Opastus Kuusamontieltä Hönttämäen rampista.

    Normaali Oulurastimaksut 6e/3e ja perhemaksu 12e (2+2).
    KoskRin rasteilla tutut maksutavat:
    käteinen, Smartum, Edenred, TYKY, Virike, ePassi ja kortti.
  2. hienoa, 2020-09-26 12:03:37

    Kivaa että on eri päivinä.
  3. kari, 2020-09-26 16:15:11

    Onko yöharjoituksessa ajanottoa?