Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
3.6.2021
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Sankivaara
Opastus
Vaalantien (tie nro 8300) ja Mikonmäen tien risteys - Näytä kartalla
Lisätiedot
Radat A, B, C, D. Yhteyshenkilö Juhani Kurula, 044 531 9434.
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
218
Tulokset päivitetty
3.6.2021 21:48

Tulokset

A-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ruotsalainen Hanna49:51 -
2.Martinmäki KaisuPohjant49:59+0:08-
3.Hiltunen AnnaYlikNM53:20+3:29-
4.Heiskanen TeijaSonPa53:38+3:47-
5.Vänttilä Heidiei seuraa53:46+3:55-
6.Palmi SaraKoskRi59:42+9:51-
7.Konstari SannaOYS/Vapari60:53+11:02-
8.Nivala Maija61:45+11:54-
9.Kela MerjaOulRe61:56+12:05-
10.Kuusrainen AnniKoskRi62:47+12:56-
11.Marttinen MinnaVaKa63:45+13:54-
12.Lotvonen EssiLaive64:25+14:34-
13.Tuunanen Marja64:34+14:43-
14.Lampela Elina66:39+16:48-
15.Luiro Taru67:48+17:57-
16.Mutka HannaOYS/Vapari70:54+21:03-
17.Santaniemi MerjaK�Ki70:58+21:07-
Aikio OutiOYS Vapari35:12 -
A-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyyppä JarmoPohjant36:50 -
2.Tauriainen TeemuKEV38:20+1:30-
3.Wilen Juhani38:25+1:35-
4.Hyvönen PanuPohjant39:31+2:41-
5.Laitala OlliSievSi40:25+3:35-
6.Maaninka JukkaTeam 1Life40:44+3:54-
7.Oravakangas Rami41:46+4:56-
8.Kinnunen JukkaPohjant42:22+5:32-
9.Vuolteenaho Olli43:13+6:23-
10.Vornanen JuhaPohjant43:47+6:57-
11.Kukkola JuhaVePo44:30+7:40-
12.Rankka EelisVePo45:18+8:28-
13.Saario Juhani45:44+8:54-
14.Juola SakuKaJu45:57+9:07-
15.Huusko HannuPelPo46:01+9:11-
16.Imponen Tuomas46:06+9:16-
17.Tikkanen Eemeli47:02+10:12-
18.Aittolampi Eero48:08+11:18-
19.Grekelä Anttiei seuraa49:03+12:13-
20.Grekelä HeikkiPohjant49:08+12:18-
21.Penttilä Joonaei seuraa49:57+13:07-
22.Ojala KaiPaksumahat50:05+13:15-
23.Kela MarkoOulRe50:44+13:54-
24.Auvinen JuhaSK Morttis51:08+14:18-
25.Pihlajaniemi JanneSK Uranus51:11+14:21-
26.Halliikainen Topi51:41+14:51-
27.Lampela Ville52:11+15:21-
28.Talonen Eero52:46+15:56-
29.Ahonen ArtoKauHa52:49+15:59-
30.Riippa IlkkaOulRe53:15+16:25-
31.Anttila Marko55:19+18:29-
32.Mikkonen AlpoOYS/Vapari55:46+18:56-
33.Aho MikaPohjant56:10+19:20-
34.Pelkonen Hannu56:30+19:40-
35.Kaasinen AulisPohjant58:00+21:10-
36.Toiviainen Anttiei seuraa58:11+21:21-
37.Hepokangas EdvinLaiVe58:38+21:48-
38.Salmela Jarkko59:01+22:11-
39.Luodonpää RistoAlatPi60:33+23:43-
40.Vikman Jussi61:40+24:50-
41.Pentti Mikko62:12+25:22-
42.Kähkölä JuhaPohjant62:37+25:47-
43.Vänttilä Jaakkoei seuraa67:30+30:40-
44.Kivinen Janne73:00+36:10-
45.Pyhtilä Veliei seuraa79:36+42:46-
46.Mertaniemi SimoSuoPe86:47+49:57-
Fredriksson KajPohjant50:01 -
Sirviö PyryPohjant74:41 -
B-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kurkela Hanna42:56 -
2.Koskenkorva SannaKEV45:37+2:41-
3.Ylisiurua TiinaVePo45:48+2:52-
4.Heino SannaPohjant45:58+3:02-
5.Korkalo HennaOH47:57+5:01-
6.Pesonen Terhi50:09+7:13-
7.Hyvönen JohannaPohjant50:50+7:54-
8.Vuokila Maria51:23+8:27-
9.Turkka Laura52:53+9:57-
10.Hyvärinen Merjaei seuraa53:09+10:13-
11.Elf Anna53:37+10:41-
12.Nissinen MariannePohjant54:02+11:06-
13.Lohela PäiviOYS Vapari54:48+11:52-
14.Öhman Jaanaei seuraa55:24+12:28-
15.Korkala Maria55:57+13:01-
16.Jokela RiittaYlikNM56:15+13:19-
17.Maunu Susanna57:33+14:37-
18.Niinimäki Katriinaei seuraa60:42+17:46-
19.Itkonen TiinaHaHe61:10+18:14-
20.Parviainen AnnamariOYS/Vapari61:42+18:46-
21.Sergejeff KatiIisu65:36+22:40-
22.Lantiainen Katja70:16+27:20-
23.Herronen TarjaOYS/Vapari79:24+36:28-
Aalto PirjoPohjant39:35 -
B-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Savolainen JouniSK-Pohjant30:52 -
2.Heino PetteriPohjant31:01+0:09-
3.Rantapelkonen ToivoONMKY32:52+2:00-
4.Sorvari KerkkoSoJy34:52+4:00-
5.Schroderus JariPohjant35:56+5:04-
6.Räisänen Jukkaei seuraa35:56+5:04-
7.Pesälä Joonaei seuraa36:26+5:34-
8.Reijonen Jaakko37:49+6:57-
9.Soini ToniPateniemen Y�haukat38:08+7:16-
10.Peltola Timo39:15+8:23-
11.Kiljunen Topi40:15+9:23-
12.Herva Tuomas40:25+9:33-
13.Grekelä Jaakkoei seuraa40:38+9:46-
14.Pinola TimoKaSu40:41+9:49-
15.Rahikkala Esa40:52+10:00-
16.Elf Markus42:27+11:35-
17.Kuusrainen AnttiKoskRi42:33+11:41-
18.Suomio PekkaPohjant42:38+11:46-
19.Tuohimaa EskoONMKY43:13+12:21-
20.Alatalo Mikko43:23+12:31-
21.Holappa TeuvoVePo43:29+12:37-
22.Hyvärinen Tatuei seuraa44:09+13:17-
23.Pitkänen Jouniei seuraa44:09+13:17-
24.Haapasalo PerttiPohjant44:31+13:39-
25.Vainio AimoKiimU45:04+14:12-
26.Pesälä Janneei seuraa46:04+15:12-
27.Tolonen MarkkuOulu46:39+15:47-
28.Vainionpää Villeei seuraa47:53+17:01-
29.Lehto Jouko48:02+17:10-
30.Kukkonen IiroOuTa48:09+17:17-
31.Myllylä JuhaKaJu48:10+17:18-
32.With Mikko48:24+17:32-
33.Leskinen Otto49:11+18:19-
34.Vainikainen Niilo49:33+18:41-
35.Maunula TeuvoOYUS51:16+20:24-
36.Sahlman Anssi51:27+20:35-
37.Kivinen Juhani53:17+22:25-
38.Simonen TuomasPohjant53:21+22:29-
39.Öhman HenryAlatPi53:33+22:41-
40.Niinimäki Joukoei seuraa54:09+23:17-
41.Tanskanen Jouni55:24+24:32-
42.Honkanen Esa55:51+24:59-
43.Posti Harri56:49+25:57-
44.Vaitiniemi Jari56:53+26:01-
45.Kurttila Pentti58:00+27:08-
46.Wuotila MikaPV58:00+27:08-
47.Jäntti MattiPohjant62:44+31:52-
48.Kurkinen MarkoPolar63:46+32:54-
49.Kähkölä Aarneei seuraa64:03+33:11-
50.Lukkarinen MikkoPohjant65:34+34:42-
51.Laukka RikuPolar67:46+36:54-
52.Keränen VesaHaHe67:48+36:56-
53.Haapamäki Perttiei seuraa69:13+38:21-
54.Herronen Jouni79:32+48:40-
55.Ala-Mursula Juha90:08+59:16-
Karjalainen PasiPohjant37:19 -
Kinnunen Juha27:52 -
Maunu Jonne0:00 -
Siirilïä Jukkaei seuraa39:28 -
C-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vuolteenaho JenniOK kunto OK29:34 -
2.Liinamaa JohannaPohjant31:57+2:23-
3.Matikkala Anne32:34+3:00-
4.Putkonen Ruut33:44+4:10-
5.Isokangas Anne35:27+5:53-
6.Saarinen MirjaPolar35:45+6:11-
7.Hurskainen Tiina37:04+7:30-
8.Kinnula IrmaOYS/Vapari41:14+11:40-
9.Kela MirjaOulRe41:16+11:42-
10.Puolakanaho PäiviOYS Vapari42:40+13:06-
11.Sahlman Jenni43:56+14:22-
12.Aatsinki MirjaVePo45:20+15:46-
13.Huttunen Riikka45:33+15:59-
14.Pihlajaniemi Henrika46:40+17:06-
15.Antila Susanna52:03+22:29-
16.Rahikkala Pirjo52:39+23:05-
17.Veijonen Terhi53:02+23:28-
18.Haapakorva KatiK�Ki57:24+27:50-
19.Jouhten VirveK�Ki57:36+28:02-
20.Alatalo PäiviYlikNM57:38+28:04-
21.Heikkilä AnnariikkaHiisi63:36+34:02-
22.Laakkonen Sari67:11+37:37-
23.Kukkonen Reetta67:22+37:48-
24.Lehtiö Lottaei seuraa69:57+40:23-
25.Ahonen Reetta85:09+55:35-
26.Fanni Alina85:15+55:41-
27.Keskinarkaus IrmaOYS/Vapari85:18+55:44-
28.Paaso-Rantala PirjoIinYr85:58+56:24-
Mertaniemi SannaSuomen Naiset57:16 -
Palonen Irene69:19 -
C-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM25:03 -
2.Kinnunen RaimoPohjant30:07+5:04-
3.Kinnunen Hannu-Pekka30:54+5:51-
4.Virtala Jussi32:00+6:57-
5.Palmi JohannesKoskRi32:37+7:34-
6.Vähäoja Pekkaei seuraa33:35+8:32-
7.Rahkola Eino36:21+11:18-
8.Veijovaara JormaPohjant36:44+11:41-
9.Myllymaa KaukoOulRe36:51+11:48-
10.Juuso HannuOYUS37:11+12:08-
11.Mäntyniemi JuhaniOul.Res37:29+12:26-
12.Nieminen Pentti39:44+14:41-
13.Pelkonen ToivoYlikNM40:39+15:36-
14.Broström MattiKoskRi42:22+17:19-
15.Kinnula AhtiKEV43:24+18:21-
16.Anttonen VeikkoONMKY57:27+32:24-
17.Järvelä KaleviAlatPi60:48+35:45-
18.Salminen KariOYUS68:41+43:38-
Manninen EeroOsVa70:00 -
D-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Eilola JennaPohjant34:30 -
2.Pätsi Peppiei seuraa35:18+0:48-
D-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pätsi JuhaPosPy27:59 -
2.Pätsi PauliOYS Vapari35:14+7:15-
3.Pätsi Niklasei seuraa35:25+7:26-
4.Niemelä EinoOul.Res37:41+9:42-
RR-rata, tytöt
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Juka EeviLaive10:53 -
2.Mertaniemi Kerttu24:42+13:49-
3.Parttimaa Rilla27:42+16:49-
4.Laitala Elma33:04+22:11-
5.Vuoti EetuOulu44:51+33:58-
RR-rata, pojat
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väisänen ViljamiLaiVe12:52 -
2.Alatalo Juho14:13+1:21-
3.Pesälä SampoPohjant16:11+3:19-
4.Alatalo Topi24:24+11:32-
5.Sergejeff LeoIisu39:38+26:46-
6.Sergejeff TaaviIisu41:48+28:56-
Koskenkorva Topi0:00 -
Ylijoki LenniOsVa0:00 -
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Ruotsalainen KeijoPohjant0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Mikko Kesälä, 2021-06-01 20:45:21

    Sankivaaran radat on tehty keskimatkan tyyliin kohtuu runsasrastisiksi. Rastinotossa ja toteutuksessa on haastetta hyvin. Huom. RR-rata mukana tiedoista poiketen.

    A-rata: 5,3 km 18 rastia
    B-rata: 4,1 km 15 rastia
    C-rata: 2,7 km 11 rastia
    D-rata: 1,7 km 7 rastia
    RR-rata: 1,8 km 5 rastia (Matka siimaria pitkin)
  2. eSKo, 2021-06-03 06:32:48

    HUOM ! Tänään arjolla RR-rata lapsille.
  3. Juhani K, 2021-06-03 11:18:40

    Kartta:1:10 000, A4, omat muovit.

    Kartanmyynti aukeaa 16.30 ja sulkeutuu 19.00.
    Leimasimia lähdetään keräämään 20.30 aikaan, liput jäävät metsään kesäkuun loppuun asti, sen jälkeen nauhat.

    Maksutavat
    -pankkikortti, luottokortti
    -liikuntasetelit, verkkomaksu, mobiilimaksut
    Pyydämme välttämään käteismaksua!


    Sepon mainiot Koronaohjeet kts 27.5. Pohjant.


    Tervetuloa rasteille

    - juhani k


  4. Juhani K, 2021-06-03 13:44:21

    Muistakaa omat juomat mukaan.
  5. hyvät radat, 2021-06-03 20:39:43

    Ainakin A-rata oli mainio. Sai ihan suunnistaakin, vaikka tuttu maasto.
  6. B-ratalainen, 2021-06-03 21:05:35

    Olipas hienoa, kiitos! On se eri fiilis suunnistaa, kun maastossa on muitakin :)
  7. Kivvaa oli, 2021-06-03 22:51:32

    Olipas tosiaan mukava A-rata, uusia rastipisteitä löydetty :-) Kiitos!
  8. Kiitos, 2021-06-03 23:08:09

    Oli kyllä kiva suunnistettava A-rata saatu tuttuun maastoon.
  9. Rämpijä, 2021-06-04 16:10:16

    Mistä saa omatoimikartat, ei löydy MyClubista?
  10. eSKo, 2021-06-04 16:34:27

    Omatoimikarttoja saa ainakin Hulluna Hiihtoon urheiluliikkeestä arkisin 11-18 ja la 10-14 tai hemmoah@luukku.com
  11. Gustav, 2021-06-06 12:53:08

    Olisiko mahdollista saada karttoja MyClubiin vaikka aina tapahtuman jälkeen?