Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
15.6.2021
Järjestäjä
Oulun Tarmo
Paikka
Tuiranhovi
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
177
Tulokset päivitetty
15.6.2021 20:50

Tulokset

A-rata, naiset 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laatikainen HennaPohjant57:19 8:18
2.Kaijanen TyttiLänRa68:12+10:539:53
3.Salonpää KaarinaOYS/Vapari73:05+15:4610:35
4.Vänttilä Heidi73:41+16:2210:40
5.Palmi SaraKoskRi77:43+20:2411:15
6.Aikio OutiOYS Vapari79:55+22:3611:34
7.Lampela Elina106:21+49:0215:24
A-rata, miehet 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Päivärinta Juhani43:44 6:20
2.Pörsti YrjöPaksumahat46:17+2:336:42
3.Kujala JouniPohjant46:46+3:026:46
4.Säkkinen Mika48:07+4:236:58
5.Savolainen JouniSK-Pohjant53:30+9:467:45
6.Huhtala JuhoOYS/Vapari54:03+10:197:50
7.Kinnunen JukkaPohjant54:07+10:237:50
8.Tauriainen TeemuKEV54:41+10:577:55
9.Maaninka JukkaTeam 1Life55:08+11:247:59
10.Rusanen Jukka56:21+12:378:10
11.Hyvönen PanuPohjant56:35+12:518:12
12.Kesälä MikkoPohjant56:47+13:038:13
13.Tahkola MikkoKEV56:57+13:138:15
14.Hyyppä JarmoPohjant59:20+15:368:35
15.Huurinainen KimmoTeam Hyrske59:29+15:458:37
16.Tolonen Juhani59:30+15:468:37
17.Virta VilleOYS/Vapari60:26+16:428:45
18.Wilen Juhani60:44+17:008:48
19.Aho MikaPohjant61:33+17:498:55
20.Oksman JukkaPohjant62:15+18:319:01
21.Lampela VilleKäpy65:39+21:559:30
22.Teerikangas Matti67:06+23:229:43
23.Heikkinen PasiOulRe67:35+23:519:47
24.Antila Pentti69:40+25:5610:05
25.Viljamaa Teuvo69:51+26:0710:07
26.Heinikoski KaukoPaksumahat70:49+27:0510:15
27.Holma ErkkiOulRe71:09+27:2510:18
28.Isolahti MikaPohjant73:06+29:2210:35
29.Mikkonen AlpoOYS/Vapari74:54+31:1010:51
30.Palosaari MikkoKiimU75:26+31:4210:55
31.Paavola MikkoPohjant75:37+31:5310:57
32.Vainikainen Seppo81:35+37:5111:49
33.Myllylä JukkaPohjant82:59+39:1512:01
34.Hepokangas EdvinLaiVe84:54+41:1012:18
35.Heikkinen Mika86:05+42:2112:28
36.Herva TuomasPohjant87:50+44:0612:43
37.Pyhtilä Veli89:13+45:2912:55
38.Keinänen KimmoSK Uranus89:41+45:5712:59
39.Raino Valtanen91:25+47:4113:14
40.Riippa IlkkaOulRe94:09+50:2513:38
41.Peltokorpi Jorma98:59+55:1514:20
42.Mertaniemi Tuomovarvarin lepsaus99:53+56:0914:28
43.Pakanen Johannes103:27+59:4314:59
44.Kivikangas Marko110:00+66:1615:56
Kurunlahti TapaniOYS/Vapari100:52 14:37
Niskanen AnttiLiminka63:02 9:08
B-rata, naiset 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lassila ReettaTP56:46 10:55
2.Palosaari MaijuKiimU57:01+0:1510:57
3.Konstari SannaOYS/Vapari57:02+0:1610:58
4.Heino SannaPohjant58:03+1:1711:09
5.Aalto PirjoPohjant60:11+3:2511:34
6.Holma KaisuOuRe60:12+3:2611:34
7.Pesonen Terhi60:48+4:0211:41
8.Santaniemi MerjaKöKi64:11+7:2512:20
9.Maunu Susanna65:17+8:3112:33
10.Hallikainen SamuliNiittomiehet66:50+10:0412:51
11.Nissinen MariannePohjant66:55+10:0912:52
12.Peteri PiaOYS/Vapari66:58+10:1212:52
13.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant72:06+15:2013:51
14.Niinimäki Katriina74:30+17:4414:19
15.Viljamaa Maija75:55+19:0914:35
16.Antila Riitta78:50+22:0415:09
17.Siltala Anne79:23+22:3715:15
18.Hyvärinen Merja79:50+23:0415:21
19.Torvi KaisaPohjant80:21+23:3515:27
20.Jutila Kirsi107:53+51:0720:44
B-rata, miehet 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Korhonen MikaSK Vuoksi40:09 7:43
2.Hautala Ilkka42:30+2:218:10
3.Kinnunen JuhaPohjant42:31+2:228:10
4.Siira Marko43:30+3:218:21
5.Ojala KaiPaksumahat44:36+4:278:34
6.Sillanpää TommiPohjant48:35+8:269:20
7.Heikka MarkkuONMKY49:02+8:539:25
8.Halonen VesaPohjant49:18+9:099:28
9.Annunen PetteriPohjant49:29+9:209:30
10.Matilainen Kari49:34+9:259:31
11.Haajanen JuhaPohjant50:10+10:019:38
12.Rantapelkonen TuomoONMKY51:49+11:409:57
13.Lukkarinen JouniPohjant52:09+12:0010:01
14.Kähkölä JuhaPohjant53:26+13:1710:16
15.Kinnunen EerikPohjant53:52+13:4310:21
16.Parkkinen PekkaPohjant54:38+14:2910:30
17.Siirilä Jukka54:49+14:4010:32
18.Soini ToniPateniemen Yöhaukat54:55+14:4610:33
19.Jutila Vesa55:27+15:1810:39
20.Tuohimaa EskoONMKY55:42+15:3310:42
21.Peltola Timo55:42+15:3310:42
22.Päivärinta EeroNivSu55:56+15:4710:45
23.Reijonen Jaakko56:57+16:4810:57
24.Pinola TimoKaSu57:50+17:4111:07
25.Flygare Jukka-Pekka59:34+19:2511:27
26.Alatalo MikkoYlikNM59:37+19:2811:27
27.Kaikkonen KariKaukaa Haettu59:51+19:4211:30
28.Pasma LeinoOYS/Vapari59:59+19:5011:32
29.Pesonen Lauri60:55+20:4611:42
30.Vainio AimoKiimU61:43+21:3411:52
31.Pulju OulaOK kunto OK62:35+22:2612:02
32.Honkanen Esa65:24+25:1512:34
33.Malm LauriOSAO67:11+27:0212:55
34.Ahokoivu HemmoPohjant68:21+28:1213:08
35.Kähkölä Aarne68:33+28:2413:10
36.Niinimäki Jouko70:11+30:0213:29
37.Ala-Mursula Juha71:19+31:1013:42
38.Sahlman Anssi78:43+38:3415:08
39.Pelkonen AlpoOsVa80:56+40:4715:33
40.With Mikko97:26+57:1718:44
C-rata, naiset 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sillanpää ElinaPohjant36:41 12:38
2.Kukkonen Tiina39:42+3:0113:41
3.Jokela RiittaYlikNM40:47+4:0614:03
4.Myllymaa PirkkoOulRe41:28+4:4714:17
5.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari41:43+5:0214:23
6.Lantiainen KatjaPohjant41:56+5:1514:27
7.Simonen Mari42:17+5:3614:34
8.Pasma LiisaYllRa43:03+6:2214:50
9.Puolakanaho PäiviOYS Vapari43:26+6:4514:58
10.Liikamaa-Pasma KatiYllRa43:39+6:5815:03
11.Ojala Emilia44:08+7:2715:13
12.Ojala Tanja45:15+8:3415:36
13.Niinimäki NelliPohjant46:03+9:2215:52
14.Lukkarinen Emma46:44+10:0316:06
15.Lumme LilaMetsokankaan Reipas48:47+12:0616:49
16.Malm PirkkoOYS/Vapari49:25+12:4417:02
17.Herronen TarjaOYS/Vapari50:23+13:4217:22
18.Ovaska HennaTribase51:47+15:0617:51
19.Haataja Maarit54:57+18:1618:56
20.Liisanantti OutiViehkolan Puumat55:19+18:3819:04
21.Mertaniemi Ellen56:46+20:0519:34
22.Lapinkangas HeidiPeRa61:37+24:5621:14
23.Pöykkölä HannelePohjant68:58+32:1723:46
C-rata, miehet 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM25:15 8:42
2.Hanhela MaunoHaHe29:18+4:0310:06
3.Juutinen HannuPohjant29:35+4:2010:12
4.Vaitiniemi Jari31:36+6:2110:53
5.Lukkarinen OlaviPohjant32:03+6:4811:03
6.Taivaloja JormaHaHe33:03+7:4811:23
7.Mattila SeppoKoskRi35:12+9:5712:08
8.Posti Harri35:24+10:0912:12
9.Tanskanen Jouni37:45+12:3013:01
10.Kallioinen AriOsVa38:09+12:5413:09
11.Veijovaara JormaPohjant38:34+13:1913:17
12.Palmi JohannesKoskRi39:17+14:0213:32
13.Kalliokoski Ossi39:56+14:4113:46
14.Myllymaa KaukoOulRe42:18+17:0314:35
15.Rahkola Eino42:25+17:1014:37
16.Suorajärvi MauriPohjant43:08+17:5314:52
17.Nieminen Pentti45:05+19:5015:32
18.Patana TeuvoKoS45:08+19:5315:33
19.Jäntti MattiPohjant46:39+21:2416:05
20.Lumme KimiMetsokankaan Reipas47:56+22:4116:31
21.Herronen Jouni50:17+25:0217:20
22.Anttonen VeikkoONMKY59:23+34:0820:28
23.Juhonsalo Toivo76:26+51:1126:21
Ahola JuhaniSiiRa59:07 20:23
Mäntyniemi JuhaniOul.Res.55:23 19:05
D-rata, miehet 1.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Honkanen Juho31:25 19:38
2.Kaikkonen KaiusKauha34:08+2:4321:20
3.Rounioja Roope50:21+18:5631:28
4.Alatalo JuhoYlikNM52:24+20:5932:45
5.Alatalo TopiYlikNM52:29+21:0432:48
6.Heino SanteriPohjant56:05+24:4035:03
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kurkela Hanna72:00 -
2.Pelkonen MaijaOsVa89:43+17:43-
Grekelä AnttiHaHe71:43 -
Haapakorva KatiKöKi93:19 -
Juhonsalo Kirsti45:14 -
Niinimäki TuukkaOYS/Vapari50:22 -
Nimetön 25:24 -
Rankka EelisVePo62:36 -
Saari AkiHaHe76:35 -
Saari Jukka46:38 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. ReijoP, 2021-06-10 11:25:46

    Tiistain 15.6.2021 Oulurastit; Tuiranhovi/ Auranmajalla, Alakyläntien länsipuolella klo 16.30-19.00.

    Yhteyshenkilö Reijo Puurunen 040 8242023

    Radat; A/6,9 km/15 rastia, B/5,2 km/12 rastia, molemmat kaavassa
    1:10 000.
    Seuraavien ratojen mittakaava 1:7 500 : C/2,9 km/9 rastia ja D/1,6 km/7rastia

    Lähtöön 'lämmittely''-matkaa n 600 m opastetusti alikulun kautta. Vilkasliikenteisen Alakylän tien ylitys tapahtuman aikana jalkaisin KIELLETTY.

    Radat A/B vaativia sisältäen reittivaihtoehtoja ja vaativiakin rastinottoja - hitaita ja nopeitakin rastivälejä. Välillä suotakin (karttaa päivittäessäni ei mennyt vettä suunnistuskumisaappaaseeni) Osin peitteistäkin ja löytyypä pientä nousua/laskua.
    C-rata on 'mukavassa' kaikille sopivassa kanasmaastossa.
    D-rata on tarkoitettu lapsille ja aloitteleville suunnistuksen harrastajille tukeutuen polkuihin, kuvionrajoihin ja selviin rastipisteisiin 'Suunnistusratoja lapsille' -kirjaa mukaillen.

    Leimasimet/ pukit kerätään 20.30 alkaen; tilalle sinikeltaiset nauhat koodeineen OMATOIMISUUNNISTAJILLE kesäkuun loppuun.

    Maksutavat: Liikuntasetelit, Smartum Pay ja käteinen. Voi maksaa myös suoraan suunnistusjaoston tilille; Oulun Tarmo suunnistusjaosto
    FI36 4600 2040 0152 18 näytä tosite karttaa hakiessa.

    Muistathan koronaohjeet.

    Terve tuloa !
  2. ReijoP, 2021-06-10 11:36:19

    Korjaus; sanan piti olla kangas- (g-kirjain ei tunnistanut sormea) ei kanas !
  3. Iltatyöläinen, 2021-06-13 22:03:42

    Mistä karttoja saa tiistain jälkeen omatoimitoteutusta varten?
  4. OuTa, 2021-06-13 22:49:13

    Karttoja saatavilla Hulluna Hiihtoon liikkeestä keskiviikosta lähtien.
  5. Myyjät paikalla?, 2021-06-14 13:13:10

    Hei, onkos tietoa jokos suunnistustarvikemyyjät tulevat paikalle? Nimimerkki kengät mäsänä.
  6. eSKo, 2021-06-15 08:12:35

    To 17.6. Oulurastien tapahtumakeskus on Hulluna Hiihtoon urheilukaupan vieressä,
    kauppa auki koko illan.
  7. Saapasjalkakolli, 2021-06-15 21:48:46

    Harrastelijalle B-radalla oli mukavasti mahdollisuuksia reittivalinnoille.