Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
22.7.2021
Järjestäjä
Oulun NMKY
Paikka
Saarinen
Opastus
Tieltä 848 Siltalehdon kohdalta - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C, D, yhteyshenkilö: Markku Heikka, 0400 683258
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
165
Tulokset päivitetty
22.7.2021 21:11

Tulokset

A-rata, naiset 6.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laatikainen HennaPohjant57:07 8:55
2.Haajanen SatuPohjant66:40+9:3310:25
3.Huuha AnniOuHu76:54+19:4712:00
4.Palmi SaraKoskRi80:30+23:2312:34
5.Vänttilä Heidi81:27+24:2012:43
6.Tuunanen Marja82:47+25:4012:56
7.Mutka HannaOYS/Vapari85:47+28:4013:24
8.Kuusrainen AnniKoskRi87:28+30:2113:40
9.Salonpää KaarinaOYS/Vapari91:54+34:4714:21
10.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant98:33+41:2615:23
11.Talsta Hanna-Leena112:07+55:0017:31
12.Nivala Maija123:57+66:5019:22
A-rata, miehet 6.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hiltunen JuhoSK Pohjantähti41:23 6:27
2.Tuunanen Joona45:51+4:287:09
3.Haapasalo HarriSOK Juurus46:40+5:177:17
4.Schroderus SanteriSK Pohjantähti47:00+5:377:20
5.Tuunanen Johannes48:01+6:387:30
6.Savolainen JouniPohjant52:53+11:308:15
7.Laitinen AnttiKauHa53:32+12:098:21
8.Juola SakuKaJu56:08+14:458:46
9.Aho MikaPohjant56:22+14:598:48
10.Kinnunen JukkaPohjant57:05+15:428:55
11.Holappa ArtoYlikNM57:24+16:018:58
12.Heikkilä Jussi59:14+17:519:15
13.Mäntylä JuhaOulRe59:47+18:249:20
14.Sevon TuomoSalRe61:06+19:439:32
15.Suomala Ville61:47+20:249:39
16.Oksman JukkaPohjant61:52+20:299:40
17.Anttila Jussi-PekkaPohjant64:05+22:4210:00
18.Fredriksson KajPohjant65:01+23:3810:09
19.Laitala Olli65:07+23:4410:10
20.Kiljunen Topi65:55+24:3210:17
21.Niskanen Antti66:16+24:5310:21
22.Keisu Samuli66:30+25:0710:23
23.Pasma LeinoOYS/Vapari67:26+26:0310:32
24.Tolonen Juhani68:44+27:2110:44
25.Tikkanen Eemeli69:10+27:4710:48
26.Huuhka KaiKiimU70:30+29:0711:00
27.Klemetti Erno70:58+29:3511:05
28.Paavola Mikko72:17+30:5411:17
29.Karsikas Jouni72:37+31:1411:20
30.Vuoti Mikko73:11+31:4811:26
31.Mutka KaiPohjant74:11+32:4811:35
32.Mertaniemi Tuomo75:58+34:3511:52
33.Herva TuomasPohjant77:20+35:5712:05
34.Antinmaa Eemeli79:31+38:0812:25
35.Heikkinen Markku82:53+41:3012:57
36.Seväkivi AnttiLaiVe86:15+44:5213:28
37.Kivinen Janne88:23+47:0013:48
38.Kauppi Markus92:53+51:3014:30
39.Peltokorpi Jorma95:38+54:1514:56
40.Pyhtilä Veli100:32+59:0915:42
41.Marjala SakariSK Pohjantähti113:30+72:0717:44
Marjala ViljamiPohjant56:43 8:51
B-rata, naiset 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen SatuYlikNM43:28 9:14
2.Goman AnnukkaVePo53:50+10:2211:27
3.Lappalainen Marika54:34+11:0611:36
4.Korkalo HennaSK Pohjantähti57:10+13:4212:09
5.Santaniemi Merja57:49+14:2112:18
6.Pöyhtäri Mari61:22+17:5413:03
7.Lithovius Aino-EevaOsVa62:43+19:1513:20
8.Maunu Susanna66:12+22:4414:05
9.Hanhimäki Emmi66:30+23:0214:08
10.Pesonen Terhi67:48+24:2014:25
11.Konstari SannaOYS/Vapari69:01+25:3314:41
12.Leinonen Anna69:23+25:5514:45
13.Ylänne Sini69:34+26:0614:48
14.Marjala Pia-Riitta70:04+26:3614:54
15.Hyvärinen Merja75:44+32:1616:06
16.Pietilä Laura76:06+32:3816:11
17.Liisanantti Outi76:59+33:3116:22
18.Miina Saija77:54+34:2616:34
19.Moilanen Mari79:49+36:2116:58
20.Hallikainen EmiliaSibbo Vargarna83:58+40:3017:51
21.Herronen TarjaOYS/Vapari89:05+45:3718:57
22.Paavola Katri90:30+47:0219:15
23.Hannuniemi Anne104:25+60:5722:12
B-rata, miehet 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kinnunen JuhaPohjant39:09 8:19
2.Lehto Esa41:06+1:578:44
3.Schroderus JariSK Pohjantähti41:13+2:048:46
4.Lappalainen AnteroPuolRy41:52+2:438:54
5.Reijonen Jaakko42:17+3:088:59
6.Hautala MattiONMKY42:57+3:489:08
7.Parkkinen PekkaPohjant45:22+6:139:39
8.Sillanpää TommiPohjant46:16+7:079:50
9.Grekelä AnttiHaHe46:24+7:159:52
10.Aula Matti46:50+7:419:57
11.Jurvakainen MikaKiimU47:00+7:5110:00
12.Räisänen KariKiimU47:18+8:0910:03
13.Lukkarinen JouniPohjant48:37+9:2810:20
14.Saari Jukka49:19+10:1010:29
15.Kinnunen EerikPohjant49:20+10:1110:29
16.Pihlajamaa MarttiVetU52:09+13:0011:05
17.Juutinen HannuPohjant54:00+14:5111:29
18.Pelkonen Hannu54:44+15:3511:38
19.Sevon NiiloSalRe55:02+15:5311:42
20.Nissinen JoniSK Pohjantähti55:08+15:5911:43
21.Pesonen Lauri55:12+16:0311:44
22.Virtala Jussi55:37+16:2811:50
23.Hanhela MaunoHaHe56:18+17:0911:58
24.Salmela Jarkko58:16+19:0712:23
25.Leinonen Veikko58:42+19:3312:29
26.Vainio AimoKiimU60:22+21:1312:50
27.Honkanen Esa61:10+22:0113:00
28.Mäkelä Ville66:37+27:2814:10
29.Tolonen MarkkuOulu67:23+28:1414:20
30.Runtti Esko68:19+29:1014:32
31.Torppa Erkki71:02+31:5315:06
32.Tapio Luukinen71:07+31:5815:07
33.With Mikko71:31+32:2215:12
34.Takkinen JukkaKiimU77:54+38:4516:34
35.Simonen TuomasPohjant81:26+42:1717:19
36.Myllylä Juha83:00+43:5117:39
37.Karsikas Juha83:49+44:4017:50
38.Herronen Jouni89:12+50:0318:58
Malm LauriReima66:00 14:02
C-rata, naiset 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikkinen AadaPohjant39:36 11:00
2.Anttila IlonaSK Pohjantähti41:02+1:2611:23
3.Virkkula Pirkko45:19+5:4312:35
4.Nissinen MariannePohjant48:33+8:5713:29
5.Sillanpää ElinaPohjant49:21+9:4513:42
6.Mattila UllaPohjant53:01+13:2514:43
7.Alatalo Päivi54:15+14:3915:04
8.Itkonen TiinaHaHe55:24+15:4815:23
9.Harjuautti Arja55:45+16:0915:29
10.Myllymaa PirkkoOulRe56:45+17:0915:45
11.Aatsinki TanjaHaHe57:06+17:3015:51
12.Kivelä ElinaPohjant60:02+20:2616:40
13.Lampiainen KatjaSK Pohjantähti65:27+25:5118:10
14.Anttila OonaPohjant66:31+26:5518:28
15.Malm PirkkoOYS/Vapari67:27+27:5118:44
16.Aatsinki MirjaVePo71:50+32:1419:57
17.Veijonen Terhi72:41+33:0520:11
18.Hallikainen JohannaSibbo Vargarna73:23+33:4720:23
19.Väisänen Virve77:06+37:3021:25
20.Heikkilä Anna88:38+49:0224:37
Saukkoriipi Mari104:17 28:58
Ylitalo Paula83:15 23:07
C-rata, miehet 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM34:43 9:38
2.Tapio Kanniainen37:02+2:1910:17
3.Tuohimaa EskoONMKY39:38+4:5511:00
4.Juuso Hannu41:26+6:4311:30
5.Takkinen EskoKiimU42:06+7:2311:41
6.Kurula JuhaniPohjant42:32+7:4911:48
7.Kinnunen RaimoPohjant42:39+7:5611:50
8.Posti Harri44:09+9:2612:15
9.Mattila SeppoKoskRi47:47+13:0413:16
10.Mattila Arttu53:03+18:2014:44
11.Myllymaa KaukoOulRe53:28+18:4514:51
12.Rahkola Eino53:42+18:5914:55
13.Kivinen Juhani54:21+19:3815:05
14.Patana TeuvoKoS54:52+20:0915:14
15.Juuso VierimaaHaHe55:41+20:5815:28
16.Jäntti MattiPohjant56:33+21:5015:42
17.Palmi JohannesKoskRi57:02+22:1915:50
18.Pelkonen ToivoYlikNM59:36+24:5316:33
19.Salminen KariOYUS117:48+83:0532:43
D-rata, naiset 1.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Seppäläinen Eeva-MariaEspoon Akilles27:44 17:20
2.Laitala Elma32:14+4:3020:08
3.Käsmä Miranja34:03+6:1921:16
4.Käsmä Salla34:10+6:2621:21
D-rata, miehet 1.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Anttonen VeikkoONMKY29:19 18:19
2.Aatsinki Aarre44:34+15:1527:51
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Haajanen JuhaPohjant36:50 -
Rantapelkonen TuomoONMKY39:36 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2021-07-10 18:13:45

    ONMKY järjestää Oulurastit torstaina 22.7.2020 Saarisen kartalla. Opastus Koitelinkoskentieltä nro 848 n. 25 km Oulun keskustasta, linkki
    https://asiointi.maanmitt...2,%22opacity%22:100%7D%5D

    Kartan mittakaava on 1:7500 kaikilla radoilla. Kartta on päivitetty 06-07/2021. Maastossa on joitakin uusia traktoriuria, joita ei ole piirretty karttaan.

    Radat:
    A-rata 6,4 km, 19 rastia
    B-rata 4,7 km, 13 rastia
    C-rata 3,6 km, 10 rastia
    D-rata 1,6 km, 6 rastia

    Nyt on mukavaa suunnistusta hyvässä maastossa.
    Tervetuloa suunnistamaan!
  2. Ratamestari, 2021-07-10 18:33:09

    ONMKY järjestää Oulurastit torstaina 22.7.2021 Saarisen kartalla.
  3. Rastinottaja, 2021-07-22 11:15:54

    Jätetäänkö liput metsään omatoimirasteille?
  4. Ratamestari, 2021-07-22 13:23:03

    Lippuja ei jätetä metsään. Nämä ei jatku omatoimirasteina.
  5. Markkinameininki, 2021-07-22 14:35:12

    Hei,

    Tarvitsen akuutisti uudet suunnistuskengät. Onkohan ko tuotteen myyjiä tulossa paikalle?
  6. maksutavat?, 2021-07-22 16:09:14

    Voiko maksaa kortilla? Mobilpay? Sähköiset liikuntasetelit?
  7. Kiitos, 2021-07-22 22:40:15

    Mukavaa oli vaihtelevassa maastossa. Kiitos järjestäjille!