Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
10.8.2021
Järjestäjä
Oulun Reipas
Paikka
Kaakkurin liikuntamaa
Opastus
Op.Pirttilammentieltä - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Kauko Myllymaa 050 4634799
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
252
Tulokset päivitetty
10.8.2021 21:51

Tulokset

A-rata, naiset 6.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ruotsalainen HannaPIF57:48 8:45
2.Vänttilä Heidi61:06+3:189:15
3.Dahlbacka Marjo65:51+8:039:58
4.Aikio OutiOYS Vapari67:13+9:2510:11
5.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe69:54+12:0610:35
6.Joensuu Heini70:05+12:1710:37
7.Kivipää Anu74:05+16:1711:13
8.Palmi SaraKoskRi75:33+17:4511:26
9.Kuusrainen AnniKoskRi75:50+18:0211:29
10.Myllymäki AnuHaHe76:54+19:0611:39
11.Turkka Laura77:03+19:1511:40
12.Mutka HannaOYS/Vapari77:44+19:5611:46
13.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant88:17+30:2913:22
A-rata, miehet 6.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Arvela OskariLS-3743:40 6:36
2.Kosola VillePohjant44:06+0:266:40
3.Määttä JariKemijU44:09+0:296:41
4.Pörsti YrjöPaksumahat44:14+0:346:42
5.Säkkinen Mika44:56+1:166:48
6.Wilen Juhani45:55+2:156:57
7.Aittolampi Eero45:56+2:166:57
8.Taskila MarkkuKoskRi46:46+3:067:05
9.Kinnunen JukkaPohjant48:46+5:067:23
10.Puurunen OlliOuTa50:51+7:117:42
11.Mikkonen JaakkoKoskRi51:03+7:237:44
12.Vuolteenaho Olli51:13+7:337:45
13.Mehtälä JukkaOsVa52:08+8:287:53
14.Aho MikaPohjant52:46+9:067:59
15.Heinikoski OlliKuIsku52:48+9:088:00
16.Keisu Samuli53:34+9:548:06
17.Huurinainen KimmoTeam Hyrske54:06+10:268:11
18.Mertaniemi Tuomovarvarin lepsaus54:30+10:508:15
19.Annunen PetteriPohjant55:37+11:578:25
20.Heikkilä Jussi55:48+12:088:27
21.Fredriksson KajPohjant55:51+12:118:27
22.Reijonen Jaakko56:55+13:158:37
23.Liinamaa OlliPohjant56:57+13:178:37
24.Heinikoski KaukoPaksumahat57:00+13:208:38
25.Kinnunen Hannu57:16+13:368:40
26.Tikkanen Eemeli57:44+14:048:44
27.Konttajärvi SeppoSK Uranus58:23+14:438:50
28.Kiljunen Topi58:24+14:448:50
29.Hautamäki Samu58:29+14:498:51
30.Malinen Topi59:10+15:308:57
31.Norrkniivilä JaakkoOsVa60:54+17:149:13
32.Yliniemi MattiVePo61:07+17:279:15
33.Kauppi Markus61:54+18:149:22
34.Kaukua JaakkoHaHe62:48+19:089:30
35.Oksman JukkaPohjant63:53+20:139:40
36.Pulkkinen Eero65:42+22:029:57
37.Soini ToniPateniemen Yöhaukat66:34+22:5410:05
38.Kellokumpu Seppo66:49+23:0910:07
39.Savolainen Juhani67:32+23:5210:13
40.Lempinen Hannu67:36+23:5610:14
41.Vainikainen Seppo67:59+24:1910:18
42.Karsikas Jouni68:00+24:2010:18
43.Mikkonen AlpoOYS/Vapari70:18+26:3810:39
44.Ööman Henry70:37+26:5710:41
45.Salmela Jarkko70:42+27:0210:42
46.Mertaniemi Simo71:03+27:2310:45
47.Sandberg Tommi71:31+27:5110:50
48.Oja Sami71:45+28:0510:52
49.Inget Mikko73:06+29:2611:04
50.Väyrynen Tero74:06+30:2611:13
51.Himanen Teemu75:46+32:0611:28
52.Raitio JanneLaive76:26+32:4611:34
53.Marjakangas Erno78:27+34:4711:53
54.Törmikoski Jaakko78:55+35:1511:57
55.Pietilä MarkkuOsVa84:07+40:2712:44
56.Bastman Harri84:13+40:3312:45
57.Honkanen Esa85:55+42:1513:01
B-rata, naiset 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hanhimäki Emmi37:41 8:11
2.Kangas SiiriOsVa39:49+2:088:39
3.Niinimäki RiittaOYS/Vapari40:11+2:308:44
4.Rasmus Anni-Riikka40:22+2:418:46
5.Piirto MarjoLänRa42:20+4:399:12
6.Rahko JenniLaiVe42:31+4:509:14
7.Öhman Jaana43:08+5:279:22
8.Marjala Pia-RiittaPohjant44:03+6:229:34
9.Aalto PirjoPohjant44:04+6:239:34
10.Santaniemi MerjaKöKi46:47+9:0610:10
11.Kosunen HannaPuunhallaajat48:19+10:3810:30
12.Vierimaa MarttiinaHaHe48:31+10:5010:32
13.Konstari SannaOYS/Vapari49:04+11:2310:40
14.Korkalo HennaPohjant49:08+11:2710:40
15.Ylänne Sini49:25+11:4410:44
16.Mikkonen JohannaKoskRi49:35+11:5410:46
17.Heino SannaPohjant50:42+13:0111:01
18.Nissinen MariannePohjant51:00+13:1911:05
19.Lohela PäiviOYS/Vapari51:23+13:4211:10
20.Niinimäki Katriina52:43+15:0211:27
21.Aatsinki TanjaHaHe53:03+15:2211:31
22.Tuikkala Päivi53:53+16:1211:42
23.Manninen JohannaOK kunto OK54:41+17:0011:53
24.Mertaniemi Kirsi55:04+17:2311:58
25.Hannuniemi Anne57:27+19:4612:29
26.Valjus Anniina58:36+20:5512:44
27.Antila Susanna58:58+21:1712:49
28.Rikkonen Taru60:13+22:3213:05
29.Junes Rita60:59+23:1813:15
30.Sassi Paula61:40+23:5913:24
31.Hanhisuanto Sari63:01+25:2013:41
32.Pelkonen MaijaOsVa66:28+28:4714:26
33.Himanen Satu68:21+30:4014:51
34.Hynynen KatiOYS/Vapari68:30+30:4914:53
35.Kukkonen ErikaOuTa69:09+31:2815:01
36.Haataja Maarit69:28+31:4715:06
37.Tuunanen Niina93:02+55:2120:13
B-rata, miehet 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotaniemi JuhaKoskRi31:13 6:47
2.Kinnunen JuhaPohjant31:22+0:096:49
3.Palosaari MikkoKiimU32:29+1:167:03
4.Hyvönen PanuPohjant34:32+3:197:30
5.Grekelä AnttiHaHe36:13+5:007:52
6.Lappalainen AnteroPuolRy36:59+5:468:02
7.Hokkanen Matti37:37+6:248:10
8.Mäkelä VilleSuSe37:48+6:358:13
9.Niinimäki OlliPohjant38:24+7:118:20
10.Peltola Timo38:36+7:238:23
11.Niemikorpi Arttu38:42+7:298:24
12.Matikkala Ville38:47+7:348:25
13.Schoderus Jari38:48+7:358:26
14.Ruokamo EeroOuTa39:23+8:108:33
15.Paakkolanvaara KalleOsVa39:34+8:218:36
16.Grekelä Jaakko39:47+8:348:38
17.Talonen Eero40:09+8:568:43
18.Sirviö Petri40:09+8:568:43
19.Kukkonen IiroOuTa41:03+9:508:55
20.Herajärvi MikkoSK Uranus41:08+9:558:56
21.Antila Pentti41:09+9:568:56
22.Pajari TommiPohjant41:16+10:038:58
23.Peteri Lauri41:58+10:459:07
24.Lukkarinen JouniPohjant43:16+12:039:24
25.Jokinen TuomasOsVa43:51+12:389:31
26.Virtala Jussi43:54+12:419:32
27.Mutka KaiSK-Pohjant44:41+13:289:42
28.Heikkinen Jani45:42+14:299:56
29.Karhumaa Jouni45:43+14:309:56
30.Lassi Janne45:44+14:319:56
31.Pinola TimoKaSu46:14+15:0110:03
32.Maunula TeuvoOYUS46:21+15:0810:04
33.Katainen Miika46:23+15:1010:05
34.Karsikas Juha47:19+16:0610:17
35.Karling HarriPihkan47:22+16:0910:17
36.Hepokangas EdvinLaiVe48:26+17:1310:31
37.Jokinen TimoOsVa48:52+17:3910:37
38.Kuukasjärvi Justus49:52+18:3910:50
39.Kaikkonen Hannu50:41+19:2811:01
40.Vainio AimoKiimU50:59+19:4611:05
41.Korteniemi Jaakko51:22+20:0911:10
42.Koskimäki Harri51:40+20:2711:13
43.Pesälä Roope53:54+22:4111:43
44.Tanskanen Jouni54:19+23:0611:48
45.Ylijoki Santeri54:42+23:2911:53
46.Niinimäki Jouko54:53+23:4011:55
47.Sahlman Anssi54:57+23:4411:56
48.Määttä Sampo56:23+25:1012:15
49.Lahdenkauppi Mika57:10+25:5712:25
50.Hoikkala Timo57:17+26:0412:27
51.Rentola Jarno57:34+26:2112:30
52.Korpi Martti57:57+26:4412:35
53.Supersankari 61:18+30:0513:19
54.Määttä Heikki62:44+31:3113:38
55.Kesti Jaakko69:11+37:5815:02
56.Nevala Klaus80:33+49:2017:30
C-rata, naiset 3.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Palosaari MaijuKiimU31:41 8:07
2.Niinimäki Nelli32:53+1:128:25
3.Malinen SannaKuPe38:21+6:409:50
4.Kallankari SannaKoskRi42:38+10:5710:55
5.Virkkula PirkkoPohjant44:12+12:3111:20
6.Siltala Anne45:24+13:4311:38
7.Anttila Tarja47:16+15:3512:07
8.Niemelä Outi48:36+16:5512:27
9.Elorinne Jaana48:53+17:1212:32
10.Sillanpää ElinaPohjant49:43+18:0212:44
11.Herronen TarjaOYS/Vapari51:20+19:3913:09
12.Itkonen TiinaHaHe51:58+20:1713:19
13.Vuokila Olga53:32+21:5113:43
14.Korkala Maria54:03+22:2213:51
15.Aatsinki MirjaVePo54:59+23:1814:05
16.Lantiainen KatjaPohjant57:43+26:0214:47
17.Junes-Kähkölä AnuPohjant57:46+26:0514:48
18.Sahlman Jenni58:36+26:5515:01
19.Aatsinki Piritta58:53+27:1215:05
20.Korkeakoski ArjaOsVa59:42+28:0115:18
21.Risteli Hanna60:49+29:0815:35
22.Kinnula IrmaOYS/Vapari62:44+31:0316:05
23.Säilynoja Anu63:35+31:5416:18
24.Väänänen MerviOYS/Vapari66:26+34:4517:02
25.Virkkula MarjaPohjant66:27+34:4617:02
26.Heikkilä SatuOYS/Vapari66:49+35:0817:07
27.Hekkala Emilia79:50+48:0920:28
28.Halonen Minja79:58+48:1720:30
29.Karhumaa Silja82:35+50:5421:10
C-rata, miehet 3.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM31:44 8:08
2.Reinikainen Markus37:14+5:309:32
3.Tuohimaa EskoONMKY37:59+6:159:44
4.Tapio Kanniainen38:31+6:479:52
5.Päkkilä Mikko39:40+7:5610:10
6.Herva Tuomas39:59+8:1510:15
7.Kurula JuhaniPohjant40:07+8:2310:17
8.Hohtola EsaYliopisto40:23+8:3910:21
9.Kemppainen PasiOUYS/Vapari41:32+9:4810:38
10.Keränen Juho41:52+10:0810:44
11.Keränen Heikki42:11+10:2710:48
12.Kinnunen RaimoPohjant42:51+11:0710:59
13.Kopakka Jukka47:46+16:0212:14
14.Palmi JohannesKoskRi48:32+16:4812:26
15.Herronen Jouni49:28+17:4412:41
16.Veijovaara JormaPohjant50:48+19:0413:01
17.Rahkola Eino50:52+19:0813:02
18.Jäntti MattiPohjant52:13+20:2913:23
19.Suorajärvi MauriPohjant54:57+23:1314:05
20.Hintikka Kauri56:01+24:1714:21
21.Kinnula AhtiKEV56:09+24:2514:23
22.Pietilä Jorma56:59+25:1514:36
23.Holappa Raimo57:11+25:2714:39
24.Nieminen Pentti60:30+28:4615:30
25.Haatainen MattiIisu64:54+33:1016:38
26.Hankonen Sointu65:25+33:4116:46
27.Manninen EelisSK Pohj71:13+39:2918:15
28.Anttonen VeikkoONMKY71:55+40:1118:26
29.Arvidson Eerik79:46+48:0220:27
30.Manninen EeroOsVa83:02+51:1821:17
D-rata, naiset 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niemelä Outi16:22 8:36
2.Elorinne Jaana17:06+0:449:00
3.Eilola JennaPohjant22:32+6:1011:51
4.Pitkänen Enni23:19+6:5712:16
5.Kilpeläinen Helmi31:37+15:1516:38
6.Niinimäki Pinja36:52+20:3019:24
D-rata, miehet 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sarja Jari21:32 11:20
2.Paakkolanvaara Ilpo23:09+1:3712:11
3.Heino Tahkokorpi23:17+1:4512:15
4.Ylijoki Lenni24:24+2:5212:50
5.Puurunen PeetuOuTa24:41+3:0912:59
6.Niemelä EinoOul.Res.28:50+7:1815:10
7.Penttilä Konsta32:31+10:5917:06
8.Niinimäki Joona36:57+15:2519:26
9.Pitkänen MattiSK Pohj.42:09+20:3722:11
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pelkonen ToivoYlikNM11:59 -
2.Haataja Aarni33:54+21:55-
Broström Timo61:10 -
Hautala Ilkka59:56 -
Hintikka Niilo53:10 -
Kesäniemi Markku29:53 -
Lumimäki Jarkko99:30 -
Niemikorpi Ulla53:51 -
Pesälä Janne41:12 -
Ruokonen Mervi10:42 -
Ruuska Rauni68:26 -
Rönkä Anna112:49 -
Tuunanen Jari52:52 -
Viljamaa Maija76:09 -
Viljamaa Teuvo57:05 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Kauko, 2021-08-05 16:22:06

    Alustavat ratatiedot<<.
    A-rata 6,6km
    B-rata 4,7km
    C-rata 3,8km
    D-rata 1,9km
    Kartan mittakaava 1:7500
    Kilpailu paikkana on Kaakkurin liikuntamaa.

    Maksutavat käteinen ja Smartumit.
  2. Mylläri, 2021-08-10 12:26:41

    Monelta pääsee metsään?
  3. Kauko, 2021-08-10 12:42:02

    Kello 16.30-19.00 välisenä aikana
  4. Eerik, 2021-08-10 16:03:17

    Voiko kartan ostaa siis lähtöalueelta?
  5. Tietäjä, 2021-08-10 16:09:22

    Kaikki merkit viittaavat siihen, että kyseessä on normaali oulurastitapahtuma, eli kyllä voi.
  6. Justeeri, 2021-08-10 16:47:01

    Voiko maksua suorittaa paikanpäällä tilisiirrolla tai mobilepaylla?
  7. RE, 2021-08-10 16:47:58

    Jatkuuko omatoimirasteina?
  8. Reipas kiitos!, 2021-08-10 19:10:13

    ..että jaksoitte järjestää nämäkin rastit, oli mukavaa!
  9. D-radalla, 2021-08-10 19:49:15

    Hei!
    Lapselta putosi kompassi Kaakkurin liikuntamaan D-radalle. Kompassissa punainen nauha ja pyöreä suurennuslasi. Muistaakseni Suunto. Jos löytyy niin kaivataan numerossa 040 737 0036.
  10. Jesse, 2021-08-10 20:32:21

    Kiitos järjestäjille, kiva rata, oli mukavaa suunnistaa.
  11. Hilma, 2021-08-10 20:43:01

    Kiitos mukavasta radasta - nuorisokin tykkäsi <3
  12. ap, 2021-08-10 21:01:15

    Kiitos minunkin puolesta! Oulun Reippaan rasteille on aina kiva tulla. Hyvä a-rata urbaaniin maastoon, kiitos.
  13. Säämies, 2021-08-10 21:15:25

    Ei pelkästään kengät kastunu...
  14. Kuapo, 2021-08-10 21:18:44

    Juu kalsaritkin kastu
  15. Emma, 2021-08-10 21:26:15

    Kokeilin C-radalla suunnistamista ensimmäistä kertaa sitten lukioaikojen, ja oli kyllä mukavaa - paljon kiitoksia tästä kokemuksesta!
  16. ah, 2021-08-10 21:39:15

    Oli kiva a-rata,
  17. Estynyt, 2021-08-10 22:31:16

    Jäikö jalkavaivaiselle mittään myöhemmäksi?
  18. Harrastelija, 2021-08-11 00:10:58

    Kiitoksia, kyllä se vain on hieno asia, että seurat ja talkoolaiset mahdollistaa näin hyvät puitteet harrastaa tätä lajia.
  19. Kauko, 2021-08-11 07:13:25

    Omatoimirasteja ei järjestetä.