Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
30.9.2021
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Tahkokangas
Opastus
Kiilakiventie 5, 90250 Oulu - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C, D, yhteyshenkilö: Mervi Holster-Hemmi, 050 4878866
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
153
Tulokset päivitetty
30.9.2021 19:48

Tulokset

E-rata, naiset 9.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Holma KaisuOulRe113:53 11:59
E-rata, miehet 9.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tauriainen TeemuKEV66:39 7:00
2.Wilen Juhani70:34+3:557:25
3.Vuolteenaho Olli72:10+5:317:35
4.Imponen Tuomas75:20+8:417:55
5.Kela MarkoOulRe86:24+19:459:05
6.Riippa IlkkaOulRe103:21+36:4210:52
7.Pakanen Johannes115:18+48:3912:08
8.Mikkonen AlpoOYS/Vapari115:41+49:0212:10
Holma ErkkiOulRe97:11 10:13
Hyvönen PanuPohjant74:45 7:52
A-rata, naiset 6.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tuunanen Marja80:43 12:36
A-rata, miehet 6.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Oksman JukkaPohjant53:55 8:25
2.Aho MikaPohjant53:56+0:018:25
3.Huusko HannuPelPo54:40+0:458:32
4.Nissinen JerePohjant57:07+3:128:55
5.Hintikka Juha-Matti57:53+3:589:02
6.Heinonen Joni58:04+4:099:04
7.Hautamäki Samu65:22+11:2710:12
8.Kellokumpu Seppo65:26+11:3110:13
9.Saari Jukka68:18+14:2310:40
10.Pelkonen Hannu68:39+14:4410:43
11.Sillanpää JoonasPyPo73:06+19:1111:25
12.Heikkinen Markku77:40+23:4512:08
13.Kivinen Janne79:56+26:0112:29
14.Tanskala MikkoSalRe80:45+26:5012:37
15.Hepokangas EdvinLaiVe83:57+30:0213:07
16.Lepistö Harri88:39+34:4413:51
17.Kilpeläinen Ville89:26+35:3113:58
18.Honkanen Esa96:48+42:5315:07
19.Hanhela MaunoHaHe98:05+44:1015:19
20.Haapamäki Pertti101:47+47:5215:54
B-rata, naiset 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pöyhtäri Mari39:59 8:19
2.Joensuu Heini40:44+0:458:29
3.Törmikoski TiinaSiSe47:04+7:059:48
4.Viljamaa Maija47:25+7:269:52
5.Vierimaa Mattiina50:17+10:1810:28
6.Liinamaa JohannaPohjant51:29+11:3010:43
7.Haataja Iida52:15+12:1610:53
8.Maunu Susanna52:33+12:3410:56
9.Väisänen MarttaLaive54:22+14:2311:19
10.Aatsinki TanjaHaHe55:10+15:1111:29
11.Lohela PäiviOYS/Vapari55:16+15:1711:30
12.Savolainen Venla55:17+15:1811:31
13.Valjus Anniina57:44+17:4512:01
14.Seppänen SiniOYS/Vapari59:54+19:5512:28
15.Kukkonen Tiina60:49+20:5012:40
16.Anttila Maarit60:54+20:5512:41
17.Nissinen MariannePohjant64:09+24:1013:21
18.Siltala Anne65:00+25:0113:32
19.Pelkonen MaijaOsVa65:04+25:0513:33
20.Kosunen HannaPuunhallaajat68:26+28:2714:15
21.Heikkilä Satuous/vapari72:39+32:4015:08
22.Vanninen Johanna87:41+47:4218:16
B-rata, miehet 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Taskila MarkkuKoskRi33:50 7:02
2.Lukkarinen JouniPohjant35:09+1:197:19
3.Lassi Himanka37:11+3:217:44
4.Ukkola SanteriSK-Pohjant38:29+4:398:01
5.Ahokoivu HemmoPohjant39:25+5:358:12
6.Niinimaa Juha-PekkaKauHa39:54+6:048:18
7.Ruokamo EeroOuTa41:29+7:398:38
8.Haajanen JuhaPohjant42:45+8:558:54
9.Mutka KaiSK-Pohjant43:17+9:279:01
10.Kanste Pekka43:26+9:369:02
11.Räisänen Jukka43:46+9:569:07
12.Maunula TeuvoOYUS45:15+11:259:25
13.Pinola TimoKaSu46:20+12:309:39
14.Koskenkorva Timo47:03+13:139:48
15.Tanskala RoopeSalRe48:06+14:1610:01
16.Tanskala MikaelSalRe48:09+14:1910:01
17.Koivuneva Juha49:00+15:1010:12
18.Tuunanen Jari49:19+15:2910:16
19.Grekelä Jaakko49:48+15:5810:22
20.Juutinen HannuPohjant51:32+17:4210:44
21.Tolonen MarkkuOulu51:42+17:5210:46
22.With Mikko54:18+20:2811:18
23.Hoikkala TimoMU56:36+22:4611:47
24.Alatalo MikkoYlikNM58:22+24:3212:09
25.Puurunen ReijoOuTa60:13+26:2312:32
26.Runtti Esko60:23+26:3312:34
27.Kalliokoski Ossi60:45+26:5512:39
28.Sahlman Anssi65:04+31:1413:33
29.Kilpeläinen Veikko69:53+36:0314:33
Ahvenvaara Elina70:02 14:35
Ahvenvaara Inkeri69:49 14:32
C-rata, naiset 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahkola IrmaOulRe25:50 8:36
2.Myllymaa PirkkoOulRe29:28+3:389:49
3.Leinonen HelmiLaive33:30+7:4011:10
4.Veijonen Terhi33:36+7:4611:12
5.Huotari MaijaPohjant35:07+9:1711:42
6.Malm PirkkoOYS/Vapari36:20+10:3012:06
7.Korkeakoski ArjaOsVa36:39+10:4912:13
8.Sahlman Jenni36:45+10:5512:15
9.Kela MirjaOulRe37:28+11:3812:29
10.Heikura Emma38:42+12:5212:54
11.Tanskala Eeva-LiisaSalRe39:05+13:1513:01
12.Korkiakoski Mirka39:59+14:0913:19
13.Aatsinki MirjaVePo40:50+15:0013:36
14.Herronen TarjaOYS/Vapari41:35+15:4513:51
15.Hälikkä Tiina43:01+17:1114:20
16.Koskenkorva Maisa45:17+19:2715:05
17.Niemelä Marja47:20+21:3015:46
18.Rauhala Kristiina50:29+24:3916:49
19.Kuosmanen Anette50:35+24:4516:51
20.Juvonen Jutta50:37+24:4716:52
21.Sekasauna 57:04+31:1419:01
C-rata, miehet 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM23:13 7:44
2.Halonen VesaPohjant24:17+1:048:05
3.Myllylä JuhaKaJu25:40+2:278:33
4.Patana Timo26:19+3:068:46
5.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.28:37+5:249:32
6.Mäntykenttä HannuOYUS29:07+5:549:42
7.Väänänen Ari29:37+6:249:52
8.Patana TeuvoKoS30:13+7:0010:04
9.Rahkola Eino30:45+7:3210:15
10.Mattila SeppoKoskRi31:48+8:3510:36
11.Kivinen Juhani33:52+10:3911:17
12.Myllymaa KaukoOulRe34:10+10:5711:23
13.Petäjäjärvi Tuula34:30+11:1711:30
14.Manninen EelisSK-Pohjant34:41+11:2811:33
15.Jäntti MattiPohjant35:54+12:4111:58
16.Haatainen MattiIisu40:40+17:2713:33
17.Väkeväinen MikaLaiVe41:26+18:1313:48
18.Herronen Jouni42:32+19:1914:10
19.Suorajärvi MauriPohjant42:33+19:2014:11
20.Saunakauha +43:18+20:0514:26
21.Kukkola MarkkuONMKY44:42+21:2914:54
22.Kuosmanen Kari50:29+27:1616:49
23.Järvelä Kalevi50:45+27:3216:55
24.Luukinen Tuomo53:23+30:1017:47
25.Anttonen VeikkoONMKY53:58+30:4517:59
26.Manninen EeroOsVa58:36+35:2319:32
27.Juola EskoORUK60:41+37:2820:13
28.Hintikka Kauri66:39+43:2622:13
29.Hintikka Elias66:54+43:4122:18
Kinnunen RaimoPohjant27:06 9:02
Veijovaara JormaPohjant34:45 11:35
D-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Anttila Aava24:18 11:02
2.Anttila Vilma24:29+0:1111:07
3.Alatalo PäiviYlikNM26:06+1:4811:51
4.Juvonen Jutta27:19+3:0112:24
5.Santaholma Jenni28:55+4:3713:08
6.Santaholma Siiri29:13+4:5513:16
D-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Leinonen HannesLaive17:39 8:01
2.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.23:09+5:3010:31
3.Niemelä EinoOul.Res.23:13+5:3410:33
4.Alatalo Juho25:39+8:0011:39
5.Tapio Alatalo25:42+8:0311:40
6.Salminen KariOYUS27:22+9:4312:26
7.Anttila AakePohjant27:43+10:0412:35
8.Penttilä Konsta32:42+15:0314:51
9.Riekki Jari33:12+15:3315:05
Rata 11
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Mikkonen JohannaKoskRi0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2021-09-27 21:01:19

    Viimeisiä viedään! Tahkokankaan mukavissa maastoissa pääsee vielä kerran tälle kesälle suunnistamaan. Tavallisten A-D-ratojen lisäksi extrana pitkä E-rata.

    Viime vuoden hakkuista syntyneet jätteet hidastavat yhä matkantekoa maaston eteläpuolella, mutta vastapainoksi samalla alueella näkyvyys on parantunut.

    Ratapituudet:
    E-rata: 9.5 km, 16 rastia
    A-rata: 6.4 km, 16 rastia
    B-rata: 4.8 km, 10 rastia
    C-rata: 3.0 km, 9 rastia
    D-rata: 2.2 km, 7 rastia
  2. Nenäniekka, 2021-09-28 10:26:31

    Jääkö rastit omatoimikäyttöön?
  3. eSKo, 2021-09-28 18:07:49

    Jäävät juostavaksi omatoimiseksi
  4. Kristiina, 2021-09-29 18:36:35

    Linkki karttaan on väärä
  5. Rakkoko, 2021-09-30 21:33:10

    "Salaisessa" kivikossa kastu kengät pahemman kerran.
  6. Kiitos , 2021-09-30 21:36:38

    Mukavat radat kaupungin kupeessa. Maastoa ja mäkeä joka makuun! :) Kiitos tästä ja myös monista muista kesän rasteista!