< Takaisin kalenteriin

Teknologiakylä 26.4.2022

Koskelankylän Riento

Kilpailukeskus

Linnanmaan Prisman P-alue

Kartta

Päivitetty 4/2022 Teknologiakylä A4 koko, 1:4000.

Radat ja matkat (suoraan/arvioitu lyhin):

  • A-rata 3.72km/5.1km 25 rastia
  • B-rata 3.12km/4.1km 22 rastia
  • C-rata 2.76km/3.75km 18 rastia
  • D-rata 1.32km/1.7km 9 rastia

Lähdöt

16:30-19:00, (järjestäjien toive 17-19 niin ehtii työmatkalaiset Teknologiakylästä alta pois).

Maksut

  • 7e/3e/14e ohjeen mukaan.
  • Maksutavat käteinen, kortti, liikuntasetelit/mobiilimaksut ePassi, Edenred, TYKY, Virike ja Smartum.

Radat

A, B, C, D

Yhteyshenkilö

Lasse Qvist 040-5580513

Opastus
Linnanmaantien/Kaitoväylän liikenneympyrästä - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
158
Tulokset päivitetty
26.4.2022 20:24

Tulokset

A-rata, naiset 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe26:20 7:07
2.Laatikainen HennaPohjant26:27+0:077:08
3.Saari AnnalottaPohjant27:23+1:037:24
4.Vähäkuopus Pia28:15+1:557:38
5.Huuha AnniOuHu28:18+1:587:38
6.Rajala DanielaKoskRi28:56+2:367:49
7.Kaijanen TyttiLänRa30:06+3:468:08
8.Niinimäki RiittaOYS/Vapari30:13+3:538:10
9.Vänttilä Heidi30:26+4:068:13
10.Dahlbacka Marjo31:06+4:468:24
11.Lotvonen ArjaLaive31:07+4:478:24
12.Backman SaanaIinYr31:30+5:108:30
13.Kuusrainen AnniKoskRi32:11+5:518:41
14.Pitkänen KatiPohjant34:07+7:479:13
15.Savilampi Milla34:44+8:249:23
16.Lautamo Anu36:05+9:459:45
17.Vesala MariaPeRa36:50+10:309:57
18.Palmi SaraKoskRi42:10+15:5011:23
19.Erkkilä PäiviOYS/Vapari48:26+22:0613:05
Pirkola Venla58:13 15:44
Roivainen Krista34:43 9:22
A-rata, miehet 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Parkkinen VillePohjant21:15 5:44
2.Kanniainen TomiPuolRy21:30+0:155:48
3.Schroderus SanteriPohjant22:50+1:356:10
4.Vuolteenaho Olli23:25+2:106:19
5.Aittolampi EeroTeam Inlook Oulu23:36+2:216:22
6.Laitinen AnttiKoskRi23:38+2:236:23
7.Seppänen MikaVaKa23:54+2:396:27
8.Saario Juhani24:36+3:216:38
9.Wilen Juhani24:49+3:346:42
10.Pakanen Johannes24:50+3:356:42
11.Pörsti YrjöPaksumahat24:53+3:386:43
12.Kinnunen JukkaPohjant25:46+4:316:57
13.Leskelä JukkaPohjant26:52+5:377:15
14.Aho MikaPohjant26:55+5:407:16
15.Puurunen OlliOuTa26:57+5:427:17
16.Niinimaa Juha-PekkaKauHa28:23+7:087:40
17.Pietiläinen SamuLänRa28:24+7:097:40
18.Pihlajaniemi JanneSK Uranus28:49+7:347:47
19.Lempinen Hannu29:07+7:527:52
19.Ojala KaiPaksumahat29:07+7:527:52
21.Norrkniivilä JaakkoOsVa29:29+8:147:58
22.Loukusa MarkkuIisu29:30+8:157:58
23.Talonen Eero29:34+8:197:59
24.Heinonen Joni29:37+8:228:00
25.Heinonen JoniPohjant29:50+8:358:03
26.Partanen TimoRasHy29:56+8:418:05
27.Heinikoski KaukoKoskRi29:57+8:428:05
28.Elleri HaHe30:03+8:488:07
29.Fredriksson KajPohjant30:16+9:018:10
30.Saari AkiHaHe30:17+9:028:11
31.Annunen PetteriPohjant30:27+9:128:13
32.Ahonen ArtoKauHa30:56+9:418:21
33.Svensson Karl-MikaelPohjant31:01+9:468:22
34.Hokkanen MattiPohjant31:02+9:478:23
35.Soini ToniPateniemen Yöhaukat31:22+10:078:28
36.Malm Vesa31:36+10:218:32
37.Kähkölä JuhaPohjant33:21+12:069:00
38.Erola AnttiJVR-Rakenne Oy33:39+12:249:05
39.Peltokorpi Jorma34:01+12:469:11
40.Vänttilä JaakkoJVR-Rakenne Oy35:13+13:589:31
41.Mikkonen AlpoOYS/Vapari35:38+14:239:37
42.Luodonpää RistoAlatPi36:03+14:489:44
43.Sahlman Anssi38:11+16:5610:19
44.Koskimäki Harri39:00+17:4510:32
45.Riippa IlkkaOulRe40:38+19:2310:58
46.Sirviö Pyry41:44+20:2911:16
Jokitalo Markus48:44 13:10
Reijonen JaakkoPohjant27:02 7:18
Vaitiniemi Jari58:11 15:43
Valtanen Raino11:38 3:08
B-rata, naiset 3.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heiskala Anni23:56 7:43
2.Valjus Anniina25:20+1:248:10
3.Kosunen Hanna26:13+2:178:27
4.Lukkarinen Emma26:28+2:328:32
5.Kivelä ElinaPohjant26:30+2:348:32
6.Alitalo Sanna26:36+2:408:34
7.Santaniemi MerjaOsVa26:43+2:478:37
8.Niinimäki NelliPohjant26:51+2:558:39
9.Goman AnnukkaVePo28:26+4:309:10
10.Seppänen SiniOYS/Vapari28:46+4:509:16
11.Aalto PirjoPohjant28:55+4:599:19
12.Marjakangas Elina29:41+5:459:34
13.Hokkanen LiinaPohjant30:28+6:329:49
14.Rinta SofiLaive32:17+8:2110:24
15.Märsynaho MaaretPuolRy32:44+8:4810:33
16.Ketola PirjoSalRe34:56+11:0011:16
17.Herronen TarjaOYS/Vapari35:36+11:4011:29
18.Sahlman Jenni36:25+12:2911:44
19.Jaako NiinaOYS/Vapari39:24+15:2812:42
20.Loukusa AinoIisu49:47+25:5116:03
Määttä MallaLänRa25:28 8:12
B-rata, miehet 3.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Virtala Jussi21:43 7:00
2.Kesti Jaakko22:08+0:257:08
3.Lukkarinen JouniPohjant22:28+0:457:14
4.Schroderus JariPohjant23:38+1:557:37
5.Heikka MarkkuONMKY24:03+2:207:45
6.Juntunen Pekka24:55+3:128:02
6.Grekelä AnttiHaHe24:55+3:128:02
8.Pulkkinen Eero26:00+4:178:23
9.With Mikko26:45+5:028:37
10.Lepistö Harri26:49+5:068:39
11.Ahokoivu HemmoPohjant27:26+5:438:50
12.Kaasinen AulisPohjant28:10+6:279:05
13.Päkkilä Mikko28:15+6:329:06
14.Kokkoniemi Jukka28:17+6:349:07
15.Kohtamäki Riku29:28+7:459:30
16.Tolonen MarkkuOulu30:31+8:489:50
17.Juutinen HannuPohjant30:35+8:529:51
18.Tuohimaa EskoONMKY30:50+9:079:56
19.Kurula JuhaniPohjant31:31+9:4810:10
20.Rinta ToniKoskRi32:20+10:3710:25
21.Hepokangas EdvinLaiVe33:00+11:1710:38
22.Hanhela MaunoHaHe33:08+11:2510:41
23.Kallioinen Ari33:36+11:5310:50
24.Karsikas Juha33:59+12:1610:57
25.Herronen Jouni35:43+14:0011:31
26.Hankonen Sointu54:51+33:0817:41
Lukkarinen OlaviPohjant33:03 10:39
C-rata, naiset 2.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jouhten VirveKöKi28:09 10:03
2.Tihinen MiljaLaive31:43+3:3411:19
3.Heikkinen Heini32:01+3:5211:26
4.Karjalainen Johanna32:13+4:0411:30
5.Kinnunen Tuulia32:28+4:1911:35
6.Kinnula IrmaOYS/Vapari35:27+7:1812:39
7.Nuolioja SariOYS/Vapari35:44+7:3512:45
8.Pelkonen MaijaOsVa35:48+7:3912:47
9.Veijonen Terhi35:54+7:4512:49
10.Skog Anu38:59+10:5013:55
11.Pitkänen EnniPohjant39:17+11:0814:01
12.Karac Itir46:47+18:3816:42
13.Mattila PirkkoOYS/Vapari51:10+23:0118:16
Toivola Iina60:58 21:46
C-rata, miehet 2.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kanniainen Tapio24:35 8:46
2.Puurunen JoonaOuTa25:57+1:229:16
3.Suomio PekkaPohjant26:37+2:029:30
4.Kauppi Mika30:53+6:1811:01
5.Laukkanen 32:28+7:5311:35
6.Nieminen Pentti32:58+8:2311:46
7.Kivinen Juhani33:49+9:1412:04
8.Veijovaara JormaPohjant35:13+10:3812:34
9.Nuolioja VesaPohjant36:00+11:2512:51
10.Karhu Lauri36:57+12:2213:11
11.Patana TeuvoKoS38:36+14:0113:47
12.Räsänen Mika39:15+14:4014:01
13.Kauppila JohannesOYUS55:51+31:1619:56
14.Manninen EeroOsVa85:46+61:1130:37
Mattila SeppoKoskRi29:55 10:41
Ukkola SanteriPohjant21:45 7:46
D-rata, naiset 1.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Talonen MildaPohjant12:32 9:38
2.Anttila OonaPohjant21:40+9:0816:40
3.Niinimaa Stella28:25+15:5321:51
4.Roivainen Anna31:07+18:3523:56
D-rata, miehet 1.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vainio JuusoPudU16:29 12:40
2.Vainio AimoPudU16:30+0:0112:41
3.Saarni Minea33:46+17:1725:58
Seppänen Eero32:33 25:02
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pelkonen ToivoYlikNM40:08 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. äLKuu, 2022-04-23 12:49:41

    Tiistain speksit:
    Opastus Linnanmaantien/Kaitoväylän liikenneympyrästä.
    Paikka muuttui hieman etelämmäs tuosta ylläolevasta paikkalinkistä.
    Parkkialue Linnanmaan Prisman piha.
    Koordinaatit:
    https://asiointi.maanmitt...2,%22opacity%22:100%7D%5D

    Kartta päivitetty 4/2022 Teknologiakylä A4 koko, 1:4000.

    Radat ja matkat (suoraan/arvioitu lyhin):
    A-rata 3.72km/5.1km 25 rastia
    B-rata 3.12km/4.1km 22 rastia
    C-rata 2.76km/3.75km 18 rastia
    D-rata 1.32km/1.7km 9 rastia

    Lähdöt 16:30-19:00, (järjestäjien toive 17-19 niin ehtii työmatkalaiset Teknologiakylästä alta pois).

    Maksut 7e/3e/14e ohjeen mukaan. Maksutavat käteinen, kortti, liikuntasetelit/mobiilimaksut ePassi, Edenred, TYKY, Virike ja Smartum.
  2. Tarkkamarkka, 2022-04-23 14:14:28

    Aina sama valitus, mutta olisi kiva jos voisi maksaa myös Eazybreakilla.
  3. Mobiili, 2022-04-26 09:52:05

    Onnistuuko paikanpäällä MobilePay maksu?
    https://www.mobilepay.fi/