< Takaisin kalenteriin

Virpiniemi 10.5.2022

Perämeren Rasti

Oulurastit 10.5.2022 Virpiniemessä, keskus liikuntaopiston alueella.

Kartta 1:7500 /v. 2022.

  • A-rata 6,8 km 18 rastia
  • B-rata 5,3 km 14 rastia
  • C-rata 3,4 km 10 rastia
  • D-rata 2,3 km 6 rastia

Maksuina käy smartuminsetelit ja smartum pay tai käteinen tai paikanpäällä käy myös pankkikorttimaksu.

Lähdöt klo 16.30 - 19.00

Opastus
-
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
234
Tulokset päivitetty
10.5.2022 20:56

Tulokset

A-miehet 6.8 km#6.8
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Yrjö Pörsti40:00 -
2.Aittolampi Eero41:06+1:06-
3.Salminen TeemuLänRa41:09+1:09-
4.Juola SakuKaJu43:34+3:34-
5.Tuunanen Johannes43:59+3:59-
6.Kinnunen JukkaPohjant44:01+4:01-
7.Lohi Kalle44:02+4:02-
8.Wilen Juhani44:16+4:16-
9.Huhtala JuhoOYS/Vapari44:33+4:33-
10.Marjala VeijoPohjant45:01+5:01-
11.Savolainen JouniSK-Pohjant45:40+5:40-
12.Nissi Markus45:47+5:47-
13.Hyvönen PanuPohjant46:16+6:16-
14.Rusanen Jukka46:56+6:56-
15.Järvenpää EsaS-JKL47:10+7:10-
16.Parkkinen VillePohjant48:09+8:09-
17.Heikkilä Jussi48:10+8:10-
18.Tuunanen Joona48:19+8:19-
19.Aho MikaPohjant48:44+8:44-
20.Vuolteenaho Olli48:54+8:54-
21.Loukusa MarkkuIisu50:24+10:24-
22.Kinnunen Juuso50:45+10:45-
23.Heinikoski OlliKuIsku51:07+11:07-
24.Rauhala Antti51:52+11:52-
25.Annunen PetteriPohjant52:24+12:24-
26.Paakkonen Lasse53:40+13:40-
27.Iivanainen Mikko54:26+14:26-
28.Niskanen AnttiLiminka54:27+14:27-
29.Heinonen Joni55:02+15:02-
30.Pitkänen Antero55:22+15:22-
31.Viljamaa Teuvo55:28+15:28-
32.Peltokorpi Jorma56:31+16:31-
33.Maijala JuhoTP57:57+17:57-
34.Peteri Lauri58:08+18:08-
35.Penttilä Joonavarvarin lepsaus58:25+18:25-
36.Saari Jukka58:56+18:56-
37.Mertaniemi Tuomovarvarin lepsaus59:21+19:21-
38.Madetoja Juhani61:42+21:42-
39.Pulkkinen Eero62:06+22:06-
40.Olli Hytönen62:15+22:15-
41.Lempinen Hannu62:22+22:22-
42.Mikkonen AlpoOYS/Vapari62:36+22:36-
43.Anttila Marko62:51+22:51-
44.Schoredus JariPohjant62:56+22:56-
45.Harri Lepistö63:21+23:21-
46.Saari AkiHaHe64:01+24:01-
47.Dahlbacka Kim64:15+24:15-
48.Kaukua JaakkoHaHe64:20+24:20-
49.Koskenkorva Olli66:13+26:13-
50.Mika HeikkinenIisu66:35+26:35-
51.Niemikorpi Arttu67:56+27:56-
52.Kangas Topias71:32+31:32-
53.Vänttilä Jaakko72:08+32:08-
54.Tölli Matti74:03+34:03-
55.Muotka Markku76:49+36:49-
56.Kuivalainen MarkkuIisu80:24+40:24-
57.Nieminen Veli-MattiHaHe85:45+45:45-
58.Valasma HarriYlikNM85:48+45:48-
59.Kivinen Janne85:53+45:53-
60.Inget Mikko90:45+50:45-
A-naiset 6.8 km#6.8
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laatikainen HennaPohjant49:20 -
2.Ruotsalainen HannaPIF54:13+4:53-
3.Huuha AnniOuHu57:48+8:28-
4.Reiniharju MaaritLaive59:04+9:44-
5.Backman SaanaIinYr60:24+11:04-
6.Koskenkorva SannaKEV61:40+12:20-
7.Kukkola Minna-MariVePo62:02+12:42-
8.Aikio OutiOYS Vapari67:49+18:29-
9.Vänttilä Heidi68:43+19:23-
10.Lampela Elina72:50+23:30-
11.Peteri PiaOYS/Vapari72:55+23:35-
12.Mäkinen PäiviOsVa73:30+24:10-
13.Kuoppamaa Mari89:26+40:06-
B-miehet 5.3 km#5.3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karjalainen PasiPohjant38:52 -
2.Höynälä JoukoPaksumahat39:26+0:34-
3.Westerholm LasseVePo39:39+0:47-
4.Konttajärvi SeppoSK Uranus42:18+3:26-
5.Lukkarinen JouniPohjant42:44+3:52-
6.Halonen VesaPohjant43:33+4:41-
7.Kinnunen Mikko43:34+4:42-
8.Haajanen JuhaPohjant44:44+5:52-
9.Kokko Jarno45:19+6:27-
10.Bastman Harri47:06+8:14-
11.Holma ErkkiOulRe47:07+8:15-
12.Iitti Heikki47:33+8:41-
13.Kaasinen AulisPohjant47:59+9:07-
14.Juutinen HannuPohjant48:15+9:23-
15.Virtala JussiPohjant49:11+10:19-
16.Peltola Timo49:40+10:48-
17.Similä JouniPohjant49:56+11:04-
18.Tuohimaa EskoONMKY50:51+11:59-
19.Kähkölä JuhaPohjant50:52+12:00-
20.Hytönen HannuIisVi51:01+12:09-
21.Siirilä Jukka51:08+12:16-
22.Tuunanen Jari51:31+12:39-
23.Uutela Lauri51:35+12:43-
24.Tyni Aleksi51:41+12:49-
25.Pentti Ari52:11+13:19-
26.Maunula TeuvoOYUS52:37+13:45-
27.Vainikainen Seppo53:34+14:42-
28.Sahlman Anssi54:25+15:33-
29.Pesonen Sami55:21+16:29-
30.Kauppi Mika55:28+16:36-
31.Paasorantala Pertti57:27+18:35-
32.Tolonen MarkkuOYS/Vapari57:30+18:38-
33.Honkanen Esa58:25+19:33-
34.Ööman Henry59:00+20:08-
35.Mertaniemi Simo59:07+20:15-
36.Grekelä AnttiHaHe60:56+22:04-
37.Kauma HeikkiOYS/Vapari61:47+22:55-
38.Hoikkala TimoMU62:30+23:38-
39.Lukkarinen OlaviPohjant63:21+24:29-
40.Välikangas AnttiIisu63:28+24:36-
41.Heinämää Risto68:12+29:20-
42.Mäkinen TapaniOsVa69:06+30:14-
43.Keränen VesaHaHe69:19+30:27-
44.Räsänen Mika70:12+31:20-
45.Runtti Esko72:02+33:10-
46.Lahdenkauppi Mika73:56+35:04-
47.Koskimäki Harri74:06+35:14-
48.Pelkonen AlpoOsVa74:07+35:15-
49.Holappa Raimo77:50+38:58-
50.Vaitiniemi Jari90:57+52:05-
B-naiset 5.3 km#5.3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Luomajoki Katariina49:00 -
2.Rajala Daniela49:12+0:12-
3.Marjala Pia-RiittaPohjant50:15+1:15-
4.Mattila OrvokkiPohjant50:50+1:50-
5.Saartoala PäiviOYS/Vapari52:44+3:44-
6.Piirto MarjoLänRa52:47+3:47-
7.Holma KaisuOulRe53:27+4:27-
8.Lautamo Anu54:05+5:05-
9.Öhman Jaana55:40+6:40-
10.Susanna Maunu55:50+6:50-
11.Nikula Essi56:42+7:42-
12.Vuolteenaho JenniOK kunto OK58:37+9:37-
13.Hokajärvi RailiPohjant58:40+9:40-
14.Pietarila Leena59:03+10:03-
15.Kuusrainen AnniKoskRi62:39+13:39-
16.Lohela PäiviOYS/Vapari63:28+14:28-
17.Haataja Meeri72:36+23:36-
18.Säilynoja Anu103:20+54:20-
Kangastie Annabella84:14 -
C-miehet 3.4 km#3.4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Broström MattiKoskRi33:39 -
2.Suomio PekkaPohjant35:35+1:56-
3.Kotila HarriYlikNM35:44+2:05-
4.With Mikko36:00+2:21-
5.Kurula JuhaniPohjant37:38+3:59-
6.Lohela JarmoOSAO37:44+4:05-
7.Suomala Heimo38:33+4:54-
8.Tsurkin LeoVaKa40:53+7:14-
9.Törmäneranto Ykkönen41:36+7:57-
10.Utriainen Olli42:20+8:41-
11.Kalliokoski Ossi43:19+9:40-
12.Hanhela MaunoHaHe43:36+9:57-
13.Paaso JoukoPeRa45:20+11:41-
14.Rahkola Eino45:40+12:01-
15.Vainionpää Ville46:03+12:24-
16.Tanskanen Jouni46:08+12:29-
17.Patana TeuvoKoS47:40+14:01-
18.Kinnunen RaimoPohjant47:45+14:06-
19.Jäntti MattiPohjant48:49+15:10-
20.Kinnula AhtiKEV49:42+16:03-
21.Herronen Jouni50:48+17:09-
22.Mattila SeppoKoskRi51:21+17:42-
23.Kivinen Juhani51:52+18:13-
24.Oikarinen Jorma53:09+19:30-
25.Vierimaa JuusoHaHe54:46+21:07-
26.Karhu LauriHaHe54:55+21:16-
27.Jutila SamiPohjant55:25+21:46-
28.Leinonen Mari58:06+24:27-
29.Nissinen Kari61:00+27:21-
30.Luukinen Tuomo67:17+33:38-
31.Varis Antero72:10+38:31-
32.Manninen EeroOsVa96:34+62:55-
Rahko SampoPohjant61:33 -
C-naiset 3.4 km#3.4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Anttila Minea35:54 -
2.Väisänen Eija36:28+0:34-
3.Pökkä Tia37:20+1:26-
4.Valkama HannaPohjant37:51+1:57-
5.Hyvärinen Merja44:17+8:23-
6.Parhi Ulla46:02+10:08-
7.Märsynaho MaaretPuolRy46:32+10:38-
8.Dahlbacka Anni47:17+11:23-
9.Tervo Henna49:01+13:07-
10.Eskeli JohannaPeRa49:28+13:34-
11.Kinnula IrmaOYS/Vapari49:31+13:37-
12.Pesämaa Terhi51:03+15:09-
13.Pesämaa Saaga54:18+18:24-
14.Pelkonen MaijaOsVa56:21+20:27-
14.Kukkola Tarja56:21+20:27-
16.Loukusa MarikaIisu58:25+22:31-
17.Tuunanen Niina58:40+22:46-
18.Lukkarila NiinaOYS/Vapari60:14+24:20-
19.Aatsinki MirjaVePo60:19+24:25-
20.Suomenrinne Anne65:09+29:15-
21.Virsunen Päivikki71:54+36:00-
22.Liikamaa-Pasma KatiYllRa71:59+36:05-
23.Varis Kaisa72:23+36:29-
24.Savolainen Tiia72:59+37:05-
Farin Satu87:19 -
D-miehet 2.3 km#2.3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laitinen OlliPeRa21:19 -
2.Lukkarinen MikkoPohjant26:07+4:48-
3.Lohela Jonne28:05+6:46-
4.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.29:55+8:36-
5.Niemelä EinoOul.Res.30:26+9:07-
6.Järvelä Kalevi32:09+10:50-
7.Vainio JuusoPudU34:31+13:12-
8.Backman Atte34:43+13:24-
9.Vainio AimoPudU34:53+13:34-
10.Aalto JormaHaHe39:48+18:29-
D-naiset 2.3 km#2.3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Talonen MildaPohjant20:07 -
2.Loukusa AnniIisu39:08+19:01-
3.Riikola Outi40:11+20:04-
4.Slotte Pia41:01+20:54-
5.Sahlman Jenni77:29+57:22-
6.Aalto Taimi77:38+57:31-
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Nummi EinoVaKa66:06 -
Aalto PirjoPohjant56:57 -
Cederberg Mette-Mari91:00 -
Herronen TarjaOYS/Vapari49:40 -
Koskenkorva Senni31:05 -
Koskenkorva Topi30:37 -
Malm Vesa44:45 -
Mikkonen JohannaKoskRi17:17 -
Pirneskoski Santeri58:35 -
Pääkkönen Sami42:02 -
Salminen KariOYUS0:00 -
Sillanpää TommiPohjant51:12 -
Taivaloja JormaHaHe39:26 -
Takkinen EskoKiimU45:48 -
Ukkola Mervi25:00 -
Valtanen Raino63:09 -
Veijovaara JormaPohjant51:12 -
Rata 10
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Välitalo Sami38:52 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Vesa Laitila, 2022-05-08 08:10:04

    Tämä kommentti on poistettu.
  2. Vuorotyöläinen, 2022-05-08 10:33:12

    Hei! Jääköhän nämä omatoimirasteiksi?
    Omatoimirastit olisi vuorotyöläisen kannalta tosi kivoja. :)
  3. Juoksupoika, 2022-05-08 21:18:04

    Virpiniemen rastit jäävät omatoimirasteiksi ajalle 11.5---22.5. Rasteille jätetään rastiliput tuolle ajalle. Karttoja on saatavissa keskiviikko illasta 11.5 lähtien, rastitunnuksella olevasta postilaatikosta, osoitteesta Virpiniementie 64, Kellon Kiviniemessä. Maksut: A-6,8km,B-5,3km,C-3,4km radat 7€ ja D-2,3km-rata 3€. Maksetaan PeRan tilille: FI04 5740 3020 0117 53, Sartumin mobiilimaksuna, tai Smartumin setelit karttalaatikkoon. Karttojen kääntöpuolella on ohjeita
  4. Maksutavoista, 2022-05-08 21:46:15

    Olisi hienoa jos PeRakin vois laajentaa muiden liikuntasetelien (EazyBreak, epassi) käyttöön, näille löytyisi varmasti maksajia.
  5. kiitos, 2022-05-09 15:35:44

    Hienoa ja kiitos kovasti, että jää omatoimirasteiksi.
  6. Suunnistajan Kauppa, 2022-05-10 08:33:45

    Hei!

    Tänään iltarasteilla Virpiniemessä on paikalla Suunnistajan Kauppa klo 16.30-19.00.

    Tervetuloa ostoksille!
  7. Hassa, 2022-05-10 15:16:55

    Toimiiko Edenred?
  8. Elmo, 2022-05-10 19:02:27

    Kiitoksia PeRalle. Pitkästä aikaa Virpiniemessä kelloa vastaan ja kyllä kelpas päästellä. Mahtavaa että metsäkausi alkaa!
  9. Mehtään meni, 2022-05-10 20:03:38

    Joo mahtava päästä mehtään!
  10. ah, 2022-05-25 17:45:35

    Omatoimirastien opasteet kartan takana+viitoitus ensiluokkaiset! Loistavaa!