< Takaisin kalenteriin

Kiekonmaja 7.7.2022

SK Pohjantähti
Lisätiedot
-
Opastus
-
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
121
Tulokset päivitetty
7.7.2022 21:21

Tulokset

A-rata, naiset 6.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Viljamaa Maija89:33 14:40
2.Saartoala Inka93:57+4:2415:24
3.Palmi SaraKoskRi97:57+8:2416:03
Inga 133:23 21:51
A-rata, miehet 6.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Keränen TeemuKaSu55:10 9:02
2.Haapasalo HarriSOK Juurus59:51+4:419:48
3.Heinonen Joni61:50+6:4010:08
4.Annunen PetteriPohjant63:13+8:0310:21
5.Halonen VesaPohjant64:27+9:1710:33
6.Heiko Mikko64:38+9:2810:35
7.Nissi Markus65:59+10:4910:49
8.Mikkonen VilleKoskRi66:00+10:5010:49
9.Tolonen Juhani66:17+11:0710:51
10.Lämsä JanneTeam 1Life67:56+12:4611:08
11.Suomala Ville68:17+13:0711:11
12.Nikula JuhoKaJu68:45+13:3511:16
13.Virta VilleOYS/Vapari71:14+16:0411:40
14.Yliniemi MattiVePo73:50+18:4012:06
15.Saartoala Risto74:22+19:1212:11
16.Pukema JarnoVePo74:49+19:3912:15
17.Ahonen ArtoKauHa85:58+30:4814:05
18.Riippa IlkkaOulRe86:46+31:3614:13
19.Pakkelan Markus91:34+36:2415:00
20.Peltokangas TarmoORUK93:39+38:2915:21
21.Peltokorpi Jorma94:49+39:3915:32
Mikkonen JaakkoKoskRi68:57 11:18
Pasma LeinoOYS/Vapari15:12 2:29
Wilen Juhani49:39 8:08
xx Teerikangas25:35 4:11
B-rata, naiset 4.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Länsitie PinjaSK-Pohjant46:14 10:16
2.Lithovius Aino-Eeva58:07+11:5312:54
3.Nikula Vilma58:57+12:4313:06
4.Jokkala Jenna59:39+13:2513:15
5.Pieskä Susanna64:42+18:2814:22
6.Liinamaa JohannaPohjant66:44+20:3014:49
7.Leinonen Anna68:57+22:4315:19
8.Kangas Kristiina90:04+43:5020:00
9.Rantala Tiina108:27+62:1324:06
B-rata, miehet 4.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laasanen Teemu36:29 8:06
2.Taskila MarkkuKoskRi38:22+1:538:31
3.Grekelä AnttiHaHe43:11+6:429:35
4.Lempinen Hannu44:22+7:539:51
5.Kiljunen Topi45:52+9:2310:11
6.Virtala JussiPohjant45:53+9:2410:11
7.Kariniemi MarkkuPohjant47:43+11:1410:36
8.Liinamaa OlliPohjant49:16+12:4710:56
9.Päkkilä Mikko49:46+13:1711:03
10.Siirilä Jukka51:07+14:3811:21
11.Malm LauriOSAO53:21+16:5211:51
12.Karsikas Juha54:26+17:5712:05
13.Hokkanen MattiPohjant54:36+18:0712:08
14.Pelkonen Hannu55:13+18:4412:16
15.Sormunen Miika55:21+18:5212:18
16.Hepokangas EdvinLaiVe55:39+19:1012:22
17.Pesonen Jarkko56:03+19:3412:27
18.Tolonen MarkkuOYS/Vapari56:56+20:2712:39
19.With Mikko57:01+20:3212:40
20.Räisänen Jukka58:16+21:4712:56
21.Pesälä Joona59:50+23:2113:17
22.Lukkari Junnu60:31+24:0213:26
23.Mannila Janne62:47+26:1813:57
24.Haapamäki Pertti63:21+26:5214:04
25.Sormunen Miika65:47+29:1814:37
26.Kukkonen IiroOuTa68:56+32:2715:19
27.Välitalo Sami71:44+35:1515:56
28.Teirilä Juha72:54+36:2516:12
29.Karsikas Juha75:27+38:5816:46
Harri Lepistö54:44 12:09
C-rata, naiset 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vainik AnneliHU41:04 11:24
2.Jokela RiittaYlikNM42:06+1:0211:41
3.Simonen Mari44:38+3:3412:23
4.Harjuautti ArjaPosPy50:32+9:2814:02
5.Länsitie MiiaPohjant52:29+11:2514:34
6.Myllymaa PirkkoOulRe58:31+17:2716:15
7.Ruokonen Mervi60:04+19:0016:41
8.Tervo Henna63:37+22:3317:40
9.Herronen TarjaOYS/Vapari65:03+23:5918:04
10.Ranka Saana70:26+29:2219:33
11.Seppänen Annakaisa74:01+32:5720:33
12.Vanninen Johanna78:33+37:2921:49
13.Malm PirkkoOYS/Vapari79:23+38:1922:03
14.Huuskonen AnneOYS/Vapari79:28+38:2422:04
15.Pakkalen Päivi82:27+41:2322:54
C-rata, miehet 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kanniainen Tapio35:48 9:56
2.Broström MattiKoskRi37:48+2:0010:30
3.Suomio PekkaPohjant39:52+4:0411:04
4.Veijovaara JormaPohjant46:05+10:1712:48
5.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.47:49+12:0113:16
6.Puurunen ReijoOuTa47:56+12:0813:18
7.Keränen OJ48:02+12:1413:20
8.Simonen TuomasPohjant49:22+13:3413:42
9.Rahkola Eino49:36+13:4813:46
10.Jäntti MattiPohjant49:55+14:0713:51
11.Leskelä KimmoJalJa51:31+15:4314:18
12.Patana TeuvoKoS53:29+17:4114:51
13.Toropainen PauliONMKY54:47+18:5915:13
14.Nieminen Pentti56:32+20:4415:42
15.Herronen Jouni65:19+29:3118:08
16.Simonen Oskari69:17+33:2919:14
17.Pärri Aki70:17+34:2919:31
18.Hiekkaranta Olli70:19+34:3119:31
19.Päivärinta Kai70:22+34:3419:32
20.Mykkänen Arttu76:00+40:1221:06
21.Palo Topi83:00+47:1223:03
22.Jokinen Kai83:30+47:4223:11
Suomala Heimo54:09 15:02
D-rata, naiset 2.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikkinen Piia33:08 14:24
2.Kestilä AleksiOYUS40:37+7:2917:39
2.Rahkola Minna40:37+7:2917:39
4.Slotte Pia41:50+8:4218:11
5.Jaakola Ella45:09+12:0119:37
6.Korhonen Kristiina56:16+23:0824:27
7.Virtala Eevi61:00+27:5226:31
D-rata, miehet 2.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pentti Jooa34:32 15:00
2.Manninen EeroOsVa37:09+2:3716:09
3.Saartoala Aate38:48+4:1616:52
4.Paasovaara Lauri45:00+10:2819:33
5.Niemelä EinoOul.Res.45:10+10:3819:38
6.Vertala Lauri46:30+11:5820:13
7.Turves Leevi46:41+12:0920:17
8.Jokkala Niila46:42+12:1020:18

Lisää kommentti

Kommentit

  1. rtm, 2022-07-04 12:50:48

    Ratojen pituudet:

    A-rata, 6,1 km, 19 rastia
    B-rata, 4,5 km, 14 rastia
    C-rata, 3,6 km, 12 rastia
    D-rata, 2,2 km, 9 rastia

    Pidemmät radat käyvät vaihteeksi lähempänä Sanginsuuntietä ja sisältää kiveriä rastipisteitä. Hellekään ei taida torstaina kiusata.
  2. eSKo, 2022-07-06 09:15:25

    Tied. 0405195624 (Hemmo)
  3. eSKo, 2022-07-07 12:54:34

    Pohjantähden omatoimirasteja heinäkuussa:
    Pikkarala (Oulurastit 5.7.) nauhat rastikoodilla.
    Isokangas (Oulurastit 30.6.) liput rastikoodilla.
    Sankivaara (Oulurastit 16.6.) liput rastikoodilla.
    Maikkula, liput rastikoodilla.
    Peuhu (Oulurastit 26.5.) nauhat rastikoodilla.
    Karttoja Hulluna urheiluvälineliikkeestä Maikkulasta ja Pohjantähden Oulurasteilta.
  4. Vilz, 2022-07-07 20:25:09

    Oikein mainio A-rata. Kiitokset!