< Takaisin kalenteriin

Sallisenperä 4.8.2022

SK Pohjantähti

Aika

Karttojen myynti 16:30-19:00. Rastien kerääminen aloitetaan klo 20 alkaen.

Maksutavat

Maksutapana käy korttimaksu, käteinen ja jos kännykkäsovelluksesta ( Easybreak, Edenred, Smartum jne) löytyy SK Pohjantähden nimi, silläkin voi maksaa.

Radat

A 6,4km 15 rastia

B 5,3km 11 rastia

C 3,5km 9 rastia

C vaikea 3,2km 9 rastia (mittakaava 1:7500)

D 2,2km 6 rastia

HUOM! Osa radoista ylittää Sallisentien. Noudatathan varoivaisuutta autolla saapuessasi, sekä tienylityksessä!

Palkinnot

https://hulluna.com/ tarjoaa kaksi 50€ arvoista arvottavaa lahjakorttia. Toinen lahjakortti arvotaan kaikkien osallistujien kesken, ja toinen kaikkien A-radan alle 45min juosseiden kesken

Yhteyshenkilö

Jarmo p. 0442665766

Opastus
Lumijoentien ja Sallisentien risteyksestä <a href=
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
148
Tulokset päivitetty
4.8.2022 20:38

Tulokset

A-rata, naiset 6.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laatikainen HennaPohjant80:44 12:36
2.Vänttilä Heidi88:49+8:0513:52
3.Palosaari MaijuKiimU88:51+8:0713:52
4.Tuunanen Marja109:15+28:3117:04
5.Mäkinen PäiviOsVa110:09+29:2517:12
6.Talsta Hanna-Leena112:21+31:3717:33
A-rata, miehet 6.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pörsti YrjöPohjant55:51 8:43
2.Niemelä HannuPohjant56:04+0:138:45
3.Taskila Markku61:08+5:179:33
4.Kinnunen JukkaSK Pohjantähti62:53+7:029:49
5.Säkkinen Mika66:55+11:0410:27
6.Savolainen JouniPohjant71:40+15:4911:11
7.Teerikangas Matti72:42+16:5111:21
8.Wilen Juhani74:16+18:2511:36
9.Keränen TeemuKaSu74:44+18:5311:40
10.Palosaari MikkoKiimU81:28+25:3712:43
11.Niskanen Antti83:19+27:2813:01
12.Hallikainen SamuliLaive84:06+28:1513:08
13.Packalen Markus85:52+30:0113:25
14.Herva TuomasPohjant87:37+31:4613:41
15.Sillanpää TommiPohjant87:59+32:0813:44
16.Vainikainen Seppo88:26+32:3513:49
17.Martikainen HeikkiPV93:21+37:3014:35
18.Ahola Heikki93:55+38:0414:40
19.Nissinen Jussi97:40+41:4915:15
20.Sirviö Pyry103:10+47:1916:07
21.Anttila Marko104:17+48:2616:17
22.Hepokangas Edvin105:04+49:1316:25
23.Mikkonen AlpoOYS/Vapari105:36+49:4516:30
24.Riippa Ilkka106:41+50:5016:40
25.Fredriksson KajPohjant114:34+58:4317:54
26.Mäkinen TapaniOsVa123:37+67:4619:18
27.Tuunanen Jari125:04+69:1319:32
28.Talonen Eero134:32+78:4121:01
B-rata, Naiset 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jaako Niina71:06 13:24
2.Junttola UllaLiminka77:17+6:1114:34
3.Kangas Teija98:02+26:5618:29
4.Sillanpää ElinaPohjant102:01+30:5519:14
5.Pasoja Ulla112:22+41:1621:12
6.Maunu Susanna114:34+43:2821:36
7.Packalen Päivi137:05+65:5925:51
Kangas SiiriPohjant111:32 21:02
B-rata, Miehet 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Huhtala JuhoOYS/Vapari52:50 9:58
2.Aho MikaPohjant55:53+3:0310:32
3.Siponen Kimmo58:09+5:1910:58
4.Knorkniivilä JaakkoOsVa63:13+10:2311:55
5.Kokko Jarno63:52+11:0212:03
6.Virtala JussiPohjant65:13+12:2312:18
7.Kela MarkoOulRe65:38+12:4812:23
8.Niemelä UrpoSK Pohjantähti68:19+15:2912:53
9.Grekelä AnttiHaHe70:29+17:3913:17
10.Mutka KaiPohjant70:41+17:5113:20
11.Pesälä Janne70:58+18:0813:23
12.Siirilä Jukka71:41+18:5113:31
13.Tuohimaa Esko72:27+19:3713:40
14.Pesälä Joona73:59+21:0913:57
15.Maunula TeuvoOYUS74:12+21:2214:00
16.Pelkonen Hannu75:47+22:5714:17
17.Junttola Antti77:07+24:1714:33
18.Veijovaara MikaVaaSu79:43+26:5315:02
19.With Mikko80:42+27:5215:13
20.Malm LauriOSAO82:38+29:4815:35
21.Vainio AimoPudU86:56+34:0616:24
22.Valtanen Raino87:00+34:1016:24
23.Korteniemi Jaakko87:29+34:3916:30
24.Teirilä Juha89:32+36:4216:53
24.Tolonen MarkkuOYS/Vapari89:32+36:4216:53
26.Honkanen Esa89:39+36:4916:54
27.Kaasinen AulisPohjant98:51+46:0118:39
28.Patana Timo111:31+58:4121:02
Kariniemi MarkkuPohjant61:52 11:40
C-rata vaikea, Naiset 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Länsitie Pinjapohjant37:52 11:28
2.Koivisto SariSalRe46:52+9:0014:12
3.Pietarila Leena48:54+11:0214:49
4.Nissinen MariannePohjant50:02+12:1015:09
5.Myllymaa PirkkoOulRe50:21+12:2915:15
6.Simonen Mari52:36+14:4415:56
7.Mutka Kerttu53:15+15:2316:08
8.Kela MirjaOulRe68:47+30:5520:50
9.Korkeakoski ArjaOsVa92:52+55:0028:08
10.Soukka Meri94:46+56:5428:43
Pasma LiisaYllRa99:23 30:06
C-rata vaikea, Miehet 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Halonen VesaSK Pohjantähti29:38 8:58
2.Halonen TeroKoskRi34:54+5:1610:34
3.Ollanketo Toni40:24+10:4612:14
4.Ruokamo EeroOuRe41:11+11:3312:28
5.Pietilä Jukka-Pekka46:29+16:5114:05
6.Kurula JohannesPohjant47:44+18:0614:27
7.Haikola Mauri48:59+19:2114:50
8.Taskanen Jouni49:40+20:0215:03
9.Heikkinen Jari49:41+20:0315:03
10.Rahkola Eino49:53+20:1515:06
11.Simonen TuomasPohjant50:53+21:1515:25
12.Kivinen Juhani51:21+21:4315:33
13.Puurunen ReijoOuTa51:39+22:0115:39
14.Kurula JuhaniPohjant55:05+25:2716:41
15.Eronen Ville55:22+25:4416:46
16.Pietilä MarkkuOsVa56:26+26:4817:06
17.Suorajärvi MauriPohjant61:06+31:2818:30
18.Patana TeuvoKoS64:52+35:1419:39
19.Jäntti MattiPohjant66:40+37:0220:12
20.Luukinen Tuomo68:56+39:1820:53
Airaksinen Risto33:55 10:16
Veijovaara JormaPohjant48:05 14:34
C-rata, Naiset 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Palosaari Mari34:54 9:58
2.Vaarala Anja-LeenaSalRe39:28+4:3411:16
3.Aatsinki TanjaHaHe43:55+9:0112:32
4.Itkonen TiinaHaHe49:06+14:1214:01
5.Pietilä Laura49:23+14:2914:06
6.Maikku Mari52:31+17:3715:00
7.Hallikainen OivaLimingan Niittomiehet56:22+21:2816:06
8.Malm PirkkoOYS/Vapari60:47+25:5317:22
9.Määttä HillaSK Pohjantähti62:16+27:2217:47
10.Määttä MallaPohjant62:37+27:4317:53
11.Kopola Sinna62:58+28:0417:59
12.Forsku Ladies66:09+31:1518:54
13.Kuosmanen Anette78:39+43:4522:28
14.Slotte Pia78:54+44:0022:32
15.Hannonmaa Laura90:52+55:5825:57
Ylitalo Anne0:00 0:00
C-rata, Miehet 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kinnunen RaimoPohjant42:24 12:06
2.Nieminen Pentti48:26+6:0213:50
3.Nissinen Kari51:26+9:0214:41
4.Toropainen PauliONMKY54:17+11:5315:30
5.Pietilä Jorma54:22+11:5815:32
6.Maikku Juuso61:29+19:0517:34
7.Juuso Eetu61:54+19:3017:41
8.Jokinen Kai72:49+30:2520:48
9.Kuosmanen KariOYS/Vapari78:47+36:2322:30
D-rata, Naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikkinen AamuPohjant35:54 16:19
2.Keinänen MallaPohjant36:00+0:0616:21
3.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant36:49+0:5516:44
4.Korteniemi Ella40:35+4:4118:26
5.Korteniemi Fanni41:14+5:2018:44
D-rata, Miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lindholm Väinö33:52 15:23
2.Vaarala Veeti40:23+6:3118:21
Rata A
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vuolteenaho JenniOK Kunto OK87:49 -
Mäntylä JuhaOulRe83:37 -
Rata B
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kinnunen JuhaPohjant52:04 -
2.Huuhka Kai59:08+7:04-
Eskola Reetta115:03 -
Vuokila Topi85:54 -
Vuokila Topi85:54 -
Rata C
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Keinänen KimmoPohjant68:45 -
2.Kivinen Janne84:31+15:46-
Rata D
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kokkoniemi JukkaPihkaniskat69:38 -
Rata E
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mutka Aino53:33 -
Rata F
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Maikku Lotta44:45 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Suunnistajan Kauppa, 2022-08-02 09:42:12

    Suunnistajan Kauppa on paikalla iltarasteilla. Tervetuloa ostoksille!
  2. Suunnistajan Kauppa, 2022-08-02 20:42:13

    Päällekkäisyyksien vuoksi Suunnistajan Kauppa ei ole paikalla tällä kertaa.
  3. ratamestarin apulainen, 2022-08-03 10:22:34

    A- ja B-rata käyvät vaativilla soramonttu ja kivimäki alueilla. Tosin kivisestä mäestä saa itsensä kartalle siitä talon kokoisesta kivestä... C vaikea pyörii enempi vanhojen soramonttujen alueella.
  4. Onnea, 2022-08-04 22:00:01

    "toinen kaikkien A-radan alle 45min juosseiden kesken" 😂
  5. Navigaattori, 2022-08-04 22:30:21

    A-radan rastien 10-11 välille tulevan pellon pään muoto on kyllä kartoitettu väärin. Vilkaiskaapa vaikka mistä tahansa satellittikuvasta (meriselitys pummille).