< Takaisin kalenteriin

Annalankangas 1.9.2022

Perämeren Rasti
  • A-Rata 6.2 km 19 rastia
  • B-Rata 4.6 km 14 rastia
  • C-Rata 3.4 km 10 rastia
  • D-Rata 2.1 km 8 rastia

Maksuina käy smartuminsetelit ja smartum pay tai käteinen tai paikanpäällä käy myös pankkikorttimaksu.

Rastit jää omatoimirasteiksi la 3.9.2022 alkaen 25.09.2022 saakka. Omatoimirastien kartat Virpiniemen tie 64.

Yhteystiedot:

  • Taisto Määttä (0400 687711) kartta & rata asiat
  • Mika Rahja (044 5260260) muut asiat
Opastus
Tie 847 Annalankankaan th Haukipudas - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
173
Tulokset päivitetty
18.9.2022 17:33

Tulokset

A-rata, naiset 6.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mattila OrvokkiPohjant70:09 11:18
2.Heino SannaPohjant72:05+1:5611:37
3.Vänttilä Heidi72:36+2:2711:42
4.Sippola Maarit83:18+13:0913:26
5.Mäkinen PäiviOsVa90:19+20:1014:34
A-rata, miehet 6.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Isokoski MarkkuYlivKu37:09 5:59
2.Wilen Juhani41:58+4:496:46
3.Pörsti YrjöPaksumahat42:15+5:066:48
4.Kukkola JuhaVePo43:51+6:427:04
5.Kotaniemi JuhaKoskRi44:39+7:307:12
6.Huhtala JuhoOYS/Vapari46:55+9:467:34
7.Köngäs LasseOuTa47:29+10:207:39
8.Leskelä JyrkiPohjant48:05+10:567:45
9.Hannu KinnunenSK Huvin Vuoksi48:33+11:247:49
10.Imponen Tuomas49:24+12:157:58
11.Heikkilä Jussi50:13+13:048:05
12.Matila TommiLänRa50:44+13:358:10
13.Heinonen Joni50:55+13:468:12
14.Hautamäki Samu51:10+14:018:15
15.Vänttilä Ari51:45+14:368:20
16.Lempinen Hannu52:17+15:088:25
17.Yliniemi MattiVePo52:27+15:188:27
18.Aho MikaPohjant52:37+15:288:29
19.Heino PetteriPohjant52:46+15:378:30
20.Jani Luukkonen53:16+16:078:35
21.Nissi Markus54:40+17:318:49
22.Hyvönen PanuPohjant54:46+17:378:50
23.Saari Jukka55:22+18:138:55
24.Halonen VesaPohjant56:04+18:559:02
25.Laukka Tuomas58:06+20:579:22
26.Sillanpää JoonasPyPo59:05+21:569:31
27.Packalen Markus59:22+22:139:34
28.Kauppi Markus61:09+24:009:51
29.Schoredus JariPohjant63:46+26:3710:17
30.Kaasinen AulisPohjant63:49+26:4010:17
31.Fredriksson KajPohjant64:36+27:2710:25
32.Pelkonen Hannu65:22+28:1310:32
33.Toiviainen Antti67:52+30:4310:56
34.Keisu Samuli70:56+33:4711:26
35.Mertaniemi Simo72:00+34:5111:36
36.Kivinen Janne72:57+35:4811:45
37.Niemikorpi Arttu73:31+36:2211:51
38.Kähkölä JuhaPohjant75:07+37:5812:06
39.Harri Lepistö77:24+40:1512:29
40.Sippola Petri83:16+46:0713:25
41.Leskinen Eelis87:06+49:5714:02
42.Heinämaa Risto89:42+52:3314:28
43.Mäkinen TapaniOsVa100:34+63:2516:13
44.Pelkonen AlpoOSVA109:08+71:5917:36
Saari AkiHaHe64:50 10:27
B-rata, naiset 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Saari AnnalottaPohjant40:01 8:41
2.Leskelä MaaritOSVA54:25+14:2411:49
3.Nurmivaara Kaisa55:53+15:5212:08
4.Matikkala Anne57:33+17:3212:30
5.Lappalainen MarikaSalRe57:34+17:3312:30
6.Seppänen SiniOYS/Vapari57:52+17:5112:34
7.Tuunanen Marja58:31+18:3012:43
8.Maunu Susanna59:52+19:5113:00
9.Keisu Sini60:10+20:0913:04
10.Nissinen MariannePohjant64:16+24:1513:58
11.Juntunen Pirjo64:46+24:4514:04
12.Hyvärinen Merja65:55+25:5414:19
13.Packalen Päivi68:34+28:3314:54
14.Parhi Ulla71:20+31:1915:30
15.Pelkonen MaijaOSVA84:13+44:1218:18
16.Kyösti Aino87:15+47:1418:58
B-rata, miehet 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lukkarinen JouniPohjant39:48 8:39
2.Höynälä JoukoPaksumahat39:57+0:098:41
3.Heikka MarkkuONMKY40:42+0:548:50
4.Taskila Markus41:02+1:148:55
5.Grekelä AnttiHaHe41:43+1:559:04
6.Lukkarinen Aaro42:56+3:089:20
7.Wilen Perttu44:48+5:009:44
8.Ukkola SanteriSK-Pohjant45:59+6:119:59
9.Virtala JussiPohjant46:52+7:0410:11
10.Soini ToniPateniemen Yöhaukat46:56+7:0810:12
11.Mutka KaiSK-Pohjant47:03+7:1510:13
12.Kariniemi MarkkuPohjant47:04+7:1610:13
13.Haajanen Juha47:19+7:3110:17
14.Wuotila MikaPV48:29+8:4110:32
15.Antila Pentti49:03+9:1510:39
16.Leukkunen Marko49:19+9:3110:43
17.Tuohimaa EskoONMKY50:53+11:0511:03
18.Honkanen Esa52:53+13:0511:29
19.Reijonen JaakkoPohjant54:09+14:2111:46
20.Tolonen MarkkuOYS/Vapari55:00+15:1211:57
21.Kähkölä Aarne55:27+15:3912:03
22.Suomio PekkaPohjant55:49+16:0112:08
23.Väänänen Ari58:25+18:3712:41
24.Harri Posti59:56+20:0813:01
25.Tonttila PanuOYS/Vapari64:06+24:1813:56
26.Juntunen ReijoIiY64:44+24:5614:04
27.Simonen TuomasPohjant64:54+25:0614:06
28.Herronen Jouni65:21+25:3314:12
29.Tanskanen Jouni68:27+28:3914:52
30.Nykänen Asko72:59+33:1115:51
31.Lahdenkauppi Mika79:24+39:3617:15
Guillermo Esparcia73:59 16:05
C-rata, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Anttila Minea32:55 9:40
2.Roponen Riitta-Liisa37:19+4:2410:58
3.Kinnula IrmaOYS/Vapari39:34+6:3911:38
4.Mertaniemi Sanna42:12+9:1712:24
5.Myllymaa PirkkoOulRe42:20+9:2512:27
6.Kela MirjaOulRe43:58+11:0312:55
7.Holma LiisaOYS/Vapari45:04+12:0913:15
8.Niemelä Jenni45:30+12:3513:22
9.Junes-Kähkölä AnuPohjant46:05+13:1013:33
10.Vuokila Paula46:51+13:5613:46
11.Rainto Saana48:41+15:4614:19
12.Heikkilä SatuOYS/Vapari50:23+17:2814:49
13.Malm PirkkoOYS/Vapari53:58+21:0315:52
14.Lämsä SoiliYlikNM54:31+21:3616:02
15.Hyvönen Outi57:54+24:5917:01
16.Koskela Hanna58:11+25:1617:06
17.Löytynoja Päivi60:29+27:3417:47
18.Haapaniemi Tuula60:39+27:4417:50
19.Keränen Marjaleena61:43+28:4818:09
20.Isoniemi Annika63:00+30:0518:31
21.Veijonen Terhi66:09+33:1419:27
22.Leuhkonen Tutteli70:15+37:2020:39
23.Koskela Anne80:20+47:2523:37
C-rata, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Herva TuomasPohjant28:38 8:25
2.Kotila HarriYlikNM30:41+2:039:01
3.Broström MattiKoskRi36:48+8:1010:49
4.Harjumaa Lasse37:52+9:1411:08
5.Kurttila Pentti38:36+9:5811:21
6.Hohtola EsaYliopisto40:17+11:3911:50
7.Myllymaa KaukoOulRe41:25+12:4712:10
8.Haikola Mauri41:48+13:1012:17
9.Rahkola Eino41:56+13:1812:20
10.Jäntti MattiPohjant42:08+13:3012:23
11.Ruotsalainen KeijoPohjant42:21+13:4312:27
12.Nieminen Pentti42:48+14:1012:35
13.Veijovaara JormaPohjant44:55+16:1713:12
14.Takkinen EskoKiimU47:03+18:2513:50
15.Hiekkaranta Olli47:59+19:2114:06
16.Leskinen Matias49:23+20:4514:31
17.Luukinen Tuomo49:54+21:1614:40
18.Saikkonen ToivoOul.Res.50:46+22:0814:55
19.Haatainen MattiIisu56:20+27:4216:34
20.Kivinen Juhani58:11+29:3317:06
21.Oikarinen Jorma66:04+37:2619:25
22.Anttonen Veeti67:14+38:3619:46
D-rata, naiset 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Anttila OonaSK-Pohjant26:48 12:45
2.Lepistö Miia36:27+9:3917:21
3.Jaakola Ella37:16+10:2817:44
4.Virtala Eevi50:26+23:3824:00
5.Pruikkonen Enni75:35+48:4735:59
6.Aalto Taimi80:08+53:2038:09
D-rata, miehet 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pääkkönen Matias27:13 12:57
2.Lukkarinen MikkoPohjant31:45+4:3215:07
3.Järvelä Kalevi32:37+5:2415:31
4.Hirsimäki Alpi33:54+6:4116:08
5.Patana TeuvoKoS40:39+13:2619:21
6.Niemelä Eino42:31+15:1820:14
7.Peltokorpi Petros42:58+15:4520:27
8.Pelkonen ToivoYlikNM46:12+18:5922:00
9.Myllykangas Elias48:25+21:1223:03
10.Aalto JormaHaHe58:36+31:2327:54
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Antila Susanna0:00 -
Anttila Jussi-PekkaPohjant0:00 -
Jokela RiittaYlikNM0:00 -
Kinnula AhtiKEV0:00 -
Leskinen Anne0:00 -
Lindholm Fanni0:00 -
Meriläinen SeppoPaU0:00 -
Mäntyniemi JuhaniOul.Res.0:00 -
Palmi SaraKoskRi0:00 -
Pääkkönen Sami0:00 -
Ronkainen Eveliina0:00 -
Ruokamo EeroOuTa0:00 -
Teirilä Juha0:00 -
Turtinen Olli0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Epätietoinen, 2022-08-30 18:15:29

    Mikä on kartan mittakaava.
  2. Mestari, 2022-08-31 20:03:31

    Pääsee enää kuuden jälkeen maastoon huomenna?
  3. Mestarille, 2022-08-31 21:32:48

    Pääseekö? Oulurasti info syyskuussa ei pääse klo 18.00 jälkeen…
  4. Mestarillelle, 2022-09-01 12:47:27

    Kysymykseltähän tuo vaikuttikin eikä vastaukselta. Mutta tosiaan syyskuussa oletus 18:00 asti, jos ei toisin mainita.
  5. Huuliveikko, 2022-09-01 22:15:22

    Missähän tulokset vai menikö jollain yösuunnistuksen puolelle? 😁
  6. Andy, 2022-09-01 22:56:42

    Onko joku leimasin ollut rikki kun niin paljon hylsyjä? Itsellä puuttuu A-radan 19 leimaus.
  7. RM, 2022-09-01 23:10:24

    Ylimääräinen leimasin sekoitti tulospalvelua A ja B ratojen osalta,
    Tulokset pyritään saamaan tänne perjantain aikana.
  8. Syysrasti, 2022-09-02 10:06:16

    Kiitos kivoista rasteista ja onhan tuo maasto mukavaa ja sopivan haasteellista.