< Takaisin kalenteriin

Puolivälinkangas 8.9.2022

Koskelankylän Riento
Lisätiedot
-
Opastus
-
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
186
Tulokset päivitetty
8.9.2022 22:24

Tulokset

A-rata, naiset 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe36:08 6:34
2.Kukkola Minna-MariVePo42:54+6:467:48
3.Pöyhtäri Mari46:16+10:088:24
4.Aikio OutiPohjant46:26+10:188:26
5.Leskelä MaaritSievSi47:21+11:138:36
6.Palokangas MetteAlatPi47:32+11:248:38
7.Lotvonen EssiLaiVe49:02+12:548:54
8.Holma KaisuOulRe49:57+13:499:04
9.Keisu Sini50:32+14:249:11
10.Mäkinen PäiviOsVa51:03+14:559:16
11.Mutka HannaOYS/Vapari54:20+18:129:52
12.Mattila OrvokkiSK Pohjant54:48+18:409:57
13.Hyvärinen Kaisa55:36+19:2810:06
14.Viljamaa Maija59:25+23:1710:48
15.Valjus Anniina63:20+27:1211:30
16.Tyni Jenny68:56+32:4812:32
17.Sorvisto Emilia76:19+40:1113:52
18.Lindholm Fanni76:43+40:3513:56
Vänttilä Heidi50:08 9:06
A-rata, miehet 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aittolampi Eero31:51 5:47
2.Sippola AnttiOYS/Vapari33:11+1:206:02
3.Wilen Juhani33:20+1:296:03
4.Pörsti YrjöSK Pohjant35:12+3:216:24
5.Vuolteenaho Olli35:40+3:496:29
6.Imponen Tuomas35:49+3:586:30
7.Leskelä JyrkiPohjant36:47+4:566:41
8.Aho MikaSK Pohjant36:50+4:596:41
9.Heinonen Joni36:56+5:056:42
10.Kinnunen HannuSK Hupi37:27+5:366:48
11.Hyvönen PanuSK Pohjant37:40+5:496:50
12.Paloniemi Benjamin38:27+6:366:59
13.Keisu Samuli39:01+7:107:05
14.Luukkonen Jani39:09+7:187:07
15.Nissinen Jussi39:26+7:357:10
16.Kaukua JaakkoHaHe40:16+8:257:19
17.Laukka Tuomas40:23+8:327:20
18.Saari Jukka40:34+8:437:22
19.Yliniemi MattiVePo40:40+8:497:23
20.Fredrikson KajSK Pohjant41:45+9:547:35
21.Ojalehto Joel42:11+10:207:40
21.Ahonen ArtoKaukaa Haettu42:11+10:207:40
23.Pakanen Johannes42:32+10:417:44
23.Oksman JukkaSK Pohjant42:32+10:417:44
23.Mutka KaiSK Pohjant42:32+10:417:44
26.Sillanpää Joonas43:10+11:197:50
27.Pitkänen JoelPohjois-Oulun voimanostajat43:42+11:517:56
28.Melender Kalle43:43+11:527:56
29.Lempinen HannuFujitsu43:47+11:567:57
30.Toiviainen Antti45:11+13:208:12
31.Holma ErkkiOulRe45:22+13:318:14
32.Hautamäki Samu45:57+14:068:21
33.Kiviniemi Janne47:20+15:298:36
34.Kauppi Markus47:44+15:538:40
35.Liinamaa OlliSK Pohjant48:12+16:218:45
36.Pelkonen Hannu49:27+17:368:59
37.Sirviö Pyry49:43+17:529:02
38.Paaso-Rantala PerttiIinYr54:59+23:089:59
39.Mäkinen TapaniOSVA55:23+23:3210:04
40.Heinämaa Risto59:06+27:1510:44
Elle RiHaHe41:14 7:29
Peltokorpi Jorma48:45 8:51
Sahlman Anssi59:18 10:46
B-rata, naiset 4.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vuolteenaho JenniOK Kunto OK35:03 8:45
2.Nurmivaara Kaisa36:08+1:059:02
3.Haapakorva KatiKöKi39:21+4:189:50
4.Alitalo Emili40:07+5:0410:01
5.Ojala Henna40:14+5:1110:03
6.Alitalo Sanna40:17+5:1410:04
7.Seppänen SiniOYS/Vapari40:32+5:2910:08
8.Rosqvist Heini41:10+6:0710:17
9.Pitkänen KatiSK Pohjant43:07+8:0410:46
10.Lukkarinen Emma43:39+8:3610:54
11.Siltala Anne44:11+9:0811:02
12.Mutka KerttuSK Pohjant46:18+11:1511:34
13.Välitalo Maaret46:32+11:2911:38
14.Hämäläinen Marjut48:07+13:0412:01
15.Packalen Päivi48:10+13:0712:02
16.Kosunen HannaPuunhallaajat50:35+15:3212:38
17.Rainto Saana55:21+20:1813:50
18.Nivalainen Anu58:58+23:5514:44
19.Ketola PirjoSalRe60:09+25:0615:02
20.Vakkuria Miia63:26+28:2315:51
21.Kaasinen Anni67:03+32:0016:45
22.Isoniemi Annika67:38+32:3516:54
23.Uotila Tiina83:52+48:4920:58
Petäjäjärvi Tuula60:38 15:09
Santaniemi Merja34:38 8:39
B-rata, miehet 4.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hihnala Henrik24:06 6:01
2.Rantoja Jaakko26:33+2:276:38
3.Pesonen JarkkoHelminiemen Helmet27:44+3:386:56
4.Reijonen JaakkoSK Pohjant27:56+3:506:59
5.Höynälä JoukoPaksumahat28:02+3:567:00
6.Lukkarinen JouniPohjant28:35+4:297:08
7.Virtala Jussi29:26+5:207:21
8.Pesälä Joona30:15+6:097:33
9.Lindholm Tapio31:00+6:547:45
10.Pääkkönen Sami32:00+7:548:00
11.Halonen VesaSK Pohjant32:18+8:128:04
12.Niemelä UrpoSK Pohjant33:12+9:068:18
13.Koivuneva Juha34:22+10:168:35
14.Maunula TeuvoOYUS35:03+10:578:45
15.Suomio PekkaSK Pohjant36:06+12:009:01
16.Kähkölä Aarne36:54+12:489:13
17.Tuohimaa EskoONMKY39:07+15:019:46
18.Teirilä Juha39:09+15:039:47
19.Hepokangas Edvin39:52+15:469:58
20.With Mikko41:33+17:2710:23
21.Tyni Elias41:38+17:3210:24
22.Komulainen Petri41:53+17:4710:28
23.Karsikas Juha43:50+19:4410:57
24.Pietilä MarkkuKeMaKi44:52+20:4611:13
25.Pernu Janne45:04+20:5811:16
26.Kaikkonen Kari49:46+25:4012:26
27.Kaasinen AulisSK Pohjant56:49+32:4314:12
Hiekkaranta Olli55:19 13:49
Räisänen Jukka34:10 8:32
C-rata, naiset 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Maunu Susanna28:38 9:52
2.Ilonen MarjoTY30:15+1:3710:25
3.Vanninen Johanna31:16+2:3810:46
4.Kangas Teija33:40+5:0211:36
5.Myllymaa PirkkoOulRe34:26+5:4811:52
6.Malm PirkkoOYS/Vapari35:51+7:1312:21
7.Sirviö Venla37:01+8:2312:45
8.Jokela RiittaYlikNM37:28+8:5012:55
9.Heikkinen Heini38:57+10:1913:25
10.Karjalainen Johanna38:58+10:2013:26
11.Veijonen Terhi39:01+10:2313:27
12.Kukkonen Reetta41:19+12:4114:14
13.Kinnula IrmaOYS/Vapari41:32+12:5414:19
14.Keränen Marja-Leena42:01+13:2314:29
15.Korkeakoski ArjaOsVa43:04+14:2614:51
16.Kari AnneKastellin Ihme43:16+14:3814:55
17.Löytynoja Päivi44:54+16:1615:28
18.Haapaniemi Tuula44:58+16:2015:30
19.Viinamäki Leena46:01+17:2315:52
20.Räsänen Reeta46:13+17:3515:56
21.Slotte Pia47:23+18:4516:20
22.Ruuska Rauni51:41+23:0317:49
23.Vuotila Paula52:58+24:2018:15
24.Peltokorpi Riikka53:37+24:5918:29
25.Mertaniemi Edith54:56+26:1818:56
Jouhten Virve28:34 9:51
Tuohimaa Sini6:36 2:16
C-rata, miehet 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jouhten Timo27:17 9:24
2.Simonen Tuomas31:24+4:0710:49
3.Hohtola EsaYliopisto32:14+4:5711:06
4.Ruotsalainen KeijoSK Pohjant34:04+6:4711:44
5.Veijovaara JormaPohjant35:19+8:0212:10
6.Mattila SeppoKoskRi35:25+8:0812:12
7.Kurttila Pentti37:20+10:0312:52
8.Rahkola Eino37:29+10:1212:55
9.Lepistö Lauri37:39+10:2212:58
10.Jäntti MattiSK Pohjant37:40+10:2312:59
11.Kesäniemi MarkkuLaiVe39:07+11:5013:29
12.Nieminen Pentti40:03+12:4613:48
13.Tapaninaho KaleviONMKY41:24+14:0714:16
14.Myllymaa KaukoOulRe42:13+14:5614:33
15.Juhonsalo ToivoSK Pohjant54:16+26:5918:42
16.Anttonen Veikko55:34+28:1719:09
17.Lindholm Sisu56:53+29:3619:36
18.Suorajärvi MauriPohjant69:14+41:5723:52
19.Salminen Kari87:14+59:5730:04
D-rata, naiset 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räsänen Tilda23:17 11:38
2.Lepistö Riikka26:10+2:5313:05
3.Kantomaa Max29:35+6:1814:47
4.Juhonsalo Kirsti30:32+7:1515:16
5.Ojanen Siiri32:24+9:0716:12
6.Virtala EeviSK Pohjant33:08+9:5116:34
7.Lepistö Maria40:29+17:1220:14
8.Nissinen Inka42:52+19:3521:26
9.Candelberk Pirkko42:55+19:3821:27
10.Kinnunen Senja49:28+26:1124:44
11.Kinnunen Sandra49:37+26:2024:48
12.Pitkänen Fiiu49:57+26:4024:58
D-rata, miehet 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lindholm Väinö23:49 11:54
2.Sergejeff LeoIisu28:02+4:1314:01
3.Mäntyniemi Juhani29:28+5:3914:44
4.Peltokorpi Petrus31:17+7:2815:38
5.Nurminen ElmoKuPe31:46+7:5715:53
6.Ojanen Viljo32:17+8:2816:08
7.Meriläinen Seppo34:28+10:3917:14
8.Kantomaa Leo36:57+13:0818:28
9.Nissinen Elmo42:53+19:0421:26
10.Nurminen OttoKuPe43:19+19:3021:39
11.Manninen EeroOYS/Vapari52:58+29:0926:29
Niemelä EinoOul.Res0:00 0:00

Lisää kommentti

Kommentit

  1. KoskRi, 2022-09-05 09:19:27

    Oulurastit Puolivälinkankaalla torstaina 8.9.

    Kilpailukeskus: Paulaharjun koululla (Mielikintie 9). Opastus Iskon Nesteen kohdalta.
    https://kartta.ouka.fi/IM...title=Paulaharjun%20koulu

    Lähdöt: Oulurasti-infon mukaisesti syyskuun aikataululla klo 16.30-18.00. Rastien poistaminen aloitetaan (ratojen alkupäästä) klo 19.

    Maksutavat: käteinen, kortti, liikuntasetelit/mobiilimaksut ePassi, Edenred, TYKY, Virike ja Smartum.

    Ratapituudet, rastien määrä ja kartan mittakaava:
    A-rata 5,5 km, 21 rastia, 7 500
    B-rata 4,0 km, 16 rastia, 7 500
    C-rata 3,0 km, 13 rastia, 5 000
    D-rata 2,0 km, 10 rastia, 5 000

    Radoilla sekä korttelia että lähiömetsää. Oliivinvihreällä merkityille piha-alueille meno kielletty. Teiden ylityksissä varovaisuutta. A- ja B-radat ylittävät Järvitien, joka on merkitty karttaan kielletyksi reitiksi. Ylitys tapahtuu merkityistä kohdista suojateiden kohdalta. Osa rastipisteistä on pienikokoisissa kivissä tai pistekumpareissa.

    Tervetuloa!
  2. KoskRi, 2022-09-05 15:39:32

  3. a rata naiset, 2022-09-08 20:59:07

    Väliajat väärin. Vain 19 rastia väliajoissa.
  4. Viivaapitkin, 2022-09-08 21:55:46

    Tuloksissa on virheitä.
  5. äLKuu, 2022-09-08 21:58:02

    A-rata naiset rastimäärät korjattu, uusi tulostiedosto laitettu Ollille.
    Jos muita virheitä niin postia lasse.qvist10(at)gmail.com
  6. Olli P, 2022-09-08 22:25:37

    Tulokset päivitetty
  7. Pirkko Kandelberg, 2022-09-10 09:29:30

    Olipa ihana suunnistaa lastenlasten kanssa kolmestaan omilla kotikulmilla, sää mitä parhain ei sääskiä. Miniä ja poika - 3 sukupolvea- ryntäilivät omia ratojaan. Tullaan toistekin