< Takaisin kalenteriin

Knuutilankangas 15.10.2022

SK Pohjantähti
Lisätiedot
-
Opastus
-
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
108
Tulokset päivitetty
15.10.2022 16:25

Tulokset

A-rata naiset 5.6 km#5.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Palosaari MaijuKiimU40:35 -
2.Vänttilä Heidi41:27+0:52-
3.Mattila OrvokkiPohjant48:14+7:39-
4.Vuolteenaho JenniOK kunto OK49:12+8:37-
5.Mäkinen PäiviOsVa51:05+10:30-
6.Talsta Hanna-Leena51:30+10:55-
7.Maunu Susanna58:04+17:29-
A-rata miehet 5.6 km#5.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Wilen Juhani31:04 -
2.Laitinen AnttiKoskRi32:27+1:23-
3.Aho MikaPohjant35:20+4:16-
4.Koivula Sami37:51+6:47-
5.Tuovinen Heikki39:47+8:43-
6.Maijala JuhoLappRi39:49+8:45-
7.Laurila MikaKoskRi41:09+10:05-
8.Tuunanen Mikko41:14+10:10-
9.Shnoro PenttiSonPa41:26+10:22-
10.Bastman Harri41:33+10:29-
11.Mutka KaiSK-Pohjant42:49+11:45-
12.Palosaari MikkoKiimU43:23+12:19-
13.Hanhela Topi44:20+13:16-
14.Sirviö Pyry45:45+14:41-
15.Pitkänen Joel47:41+16:37-
16.Kurunlahti Tapani51:06+20:02-
17.Ruotsalainen KeijoPohjant63:47+32:43-
18.Pelkonen AlpoOsVa66:51+35:47-
19.Harjuhaahto Ville73:33+42:29-
B-rata naiset 4.9 km#4.9
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Koivuniemi JennyKiikKi32:28 -
2.Goman AnnukkaVePo39:11+6:43-
3.Tanner TarjaRasPi40:44+8:16-
4.Väisänen MarttaLaive42:57+10:29-
5.Kela MerjaOulRe44:50+12:22-
6.Lithovius Aino-EevaOsVa47:06+14:38-
7.Palosaari MariKiimU49:37+17:09-
8.Koivisto SariSalRe50:32+18:04-
9.Herronen TarjaOYS/Vapari55:39+23:11-
10.Tuunanen Kerttu59:42+27:14-
11.Pelkonen MaijaOsVa72:22+39:54-
12.Lindberg Matilda82:56+50:28-
13.Niemelä Ansa85:36+53:08-
B-rata miehet 4.9 km#4.9
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lukkarinen JouniPohjant34:38 -
2.Kela MarkoOulRe34:53+0:15-
3.Grekelä AnttiHaHe38:51+4:13-
4.Teirilä Juha41:30+6:52-
5.With Mikko42:51+8:13-
6.Kaasinen AulisPohjant42:59+8:21-
7.Pelkonen Hannu43:17+8:39-
8.Ahokoivu HemmoPohjant43:49+9:11-
9.Niemelä Urpo44:42+10:04-
10.Kauma HeikkiOYS/Vapari49:12+14:34-
11.Sahlman Anssi50:25+15:47-
12.Laurila ViljamiSalRe50:27+15:49-
13.Anttila Okko51:57+17:19-
14.Herronen Jouni57:00+22:22-
15.Karsikas Juha59:00+24:22-
C-rata naiset 3.2 km#3.2
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Matleena GomanPohjant29:30 -
2.Harjuautti ArjaPosPy33:17+3:47-
3.Myllymaa PirkkoOulRe34:12+4:42-
4.Pirttijärvi Tanja34:54+5:24-
5.Mahlakaarto Suvi35:37+6:07-
6.Rahkola IrmaOulRe36:23+6:53-
7.Korkeakoski ArjaOsVa39:06+9:36-
8.Veijonen Terhi41:42+12:12-
9.Kehus Sisko43:16+13:46-
10.Kela MirjaOulRe43:56+14:26-
11.Sahlman Jenni47:06+17:36-
12.Slotte Pia47:17+17:47-
C-rata miehet 3.2 km#3.2
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tanner ToniPohjant22:17 -
2.Kotila HarriYlikNM27:28+5:11-
3.Suomio PekkaPohjant27:56+5:39-
4.Nieminen Pentti32:50+10:33-
5.Kesäniemi MarkkuLaiVe34:43+12:26-
6.Mattila SeppoKoskRi35:03+12:46-
7.Simonen TuomasPohjant36:08+13:51-
8.Runtti Esko36:56+14:39-
9.Komulainen Petri37:21+15:04-
10.Myllymaa KaukoOulRe38:06+15:49-
11.Suorajärvi MauriPohjant41:06+18:49-
12.Veijovaara JormaPohjant41:22+19:05-
13.Mäntykenttä HannuOYUS43:16+20:59-
14.Varimo IidaPHS57:38+35:21-
15.Korkala VeikkoRTG69:26+47:09-
16.Manninen EeroOsVa91:59+69:42-
D-rata naiset 2.1 km#2.1
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kehus Laura23:11 -
2.Tanner AnniPohjant23:33+0:22-
3.Tanner IidaPohjant23:36+0:25-
4.Tanner EmmaPohjant23:38+0:27-
5.Aikio OutiOYS Vapari30:43+7:32-
6.Minttu 44:51+21:40-
7.Marmion Arno55:23+32:12-
8.Marmion Iiris55:30+32:19-
9.Komulainen Immi55:31+32:20-
D-rata miehet 2.1 km#2.1
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niemelä Eino27:05 -
2.Häivälä AntonPohjant27:17+0:12-
3.Pelkonen ToivoYlikNM31:48+4:43-
4.Anttila AakePohjant41:06+14:01-
5.Lindholm Väinö46:12+19:07-
6.Komulainen Maija55:37+28:32-
7.Vertala Lauri56:21+29:16-
Oma rata 1
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.35:05 -
Oma rata 2
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kinnula IrmaOYS/Vapari34:01 -
2.Sallinen Mira34:54+0:53-
Oma rata 3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kinnula AhtiKEV50:57 -
Oma rata 4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pylväs Selina70:53 -
Oma rata 5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ruuska Rauni65:31 -
Oma rata 6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kähkölä JuhaPohjant47:31 -
Oma rata 7
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Juutinen HannuPohjant31:30 -
Oma rata 8
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Suhonen Tomi109:28 -
Oma rata 9
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Suunnistaja Seppo41:13 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Kilpailuinfo, 2022-10-10 11:24:42

    Kisakeskus Knuuttilankankaan Koulu Knuutilankankaantie 10, 90240 Oulu. Aika 13:00-15:00.
    Radat:
    A 5,4km
    B 4,6km
    C 3,1km
    D 2,0km
    Kilpailunjohtaja Jukka Myllylä 0401510660
  2. Pössi, 2022-10-10 16:27:37

    Sprintti vaiko suunnistus?
  3. rtm, 2022-10-10 18:32:15

    Radat kulkevat enimmäkseen maastossa. Alueen luonteesta johtuen jonkin verran joudutaan menemään asfalttiakin, mutta sprintistä ei ole kyse.

    Alueella on paljon polkuja, joiden kanssa kannattaa olla tarkkana. Vauhdikasta, mutta tarkkaa suunnistusta siis tiedossa.

    Ilmoitetut ratapituudet voivat linnuntietä mitattuna vaikuttaa lyhyiltä, mutta optimireitti poikkeaa tästä sen verran, että matkaa tulee väkisin enemmän.

    Huomioikaa, että Poikkimaantietä ei saa ylittää, vaan se alitetaan merkityistä alikuluista. Samoin muistetaan, että tonteille ja yksityisten sekä taloyhtiöiden pihoille meneminen on ehdottomasti kiellettyä.
  4. Rynnijä, 2022-10-10 21:38:08

    Hei saisiko mittakaavan jo tietoon?
  5. rtm, 2022-10-11 14:43:46

    Kaikilla radoilla 1:7500 kartta.
  6. rtm, 2022-10-14 10:08:32

    Ratapituuksiin tarkennusta:

    A 5,6km 17 rastia
    B 4,9km 14 rastia
    C 3,2km 11 rastia
    D 2,1km 8 rastia
  7. Kivvaa, 2022-10-15 16:51:35

    Ihan mukava sprinttimäinen suunnistus, tai suunnistusmainen sprintti.
  8. eSKo, 2022-10-16 12:13:36

    Tämä suunnistus siirtyy rastinauhoilla merkityksi Omatoimisuunnistukseksi.
    Karttoja (7€/kpl) Hulluna.com urheiluvälineliikkeestä Maikkulasta.