< Takaisin kalenteriin

Kurkiselkä 8.6.2006

Kiimingin Urheilijat

Uusi kartta

Opastus
Kusamontieltä (vt 20) 19 km Oulusta käänny Yli-Iintielle 847, josta 3.2 km Kurkiseläntien risteykseen. - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
226
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aatsinki MaijaKemjU58:42 -
2.Silventoinen UllaPohjant66:27+7:45-
3.Tuohimaa EskoONMKY68:03+9:21-
4.Laitinen MariaYlikNM75:18+16:36-
5.Ruuska AnniKoskRi79:11+20:29-
6.Orava JohannaPeRa84:18+25:36-
7.Keltamäki TiiaPohjant88:40+29:58-
8.Pyörälä MaaritOYS/Vapari127:26+68:44-
A-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kivelä MattiPohjant38:24 -
2.Maaninka MikaOsVa46:35+8:11-
3.Matilainen KariKiimU49:52+11:28-
4.Westerholm LasseVePo50:20+11:56-
5.Räisänen KariKiimU50:52+12:28-
6.Kangas Hannu 51:59+13:35-
7.Hallila Tuomas 54:07+15:43-
8.Pekkarinen JariKoskRi54:29+16:05-
9.Pajari TommiPohjant55:43+17:19-
10.Merilä SeppoOYUS56:29+18:05-
11.Näsi JuhoPohjant56:46+18:22-
12.Palosaari MikkoKiimU58:23+19:59-
13.Kosola VillePohjant58:30+20:06-
14.Rantapelkonen Tuomo 59:46+21:22-
15.Niemelä Urpo 60:10+21:46-
16.Pasi Jussila 60:43+22:19-
17.Antikainen Teemu 63:12+24:48-
18.Nikula MarkoOuTa63:23+24:59-
19.Lempinen HannuFujitsu63:54+25:30-
20.Kenttälä Janne 63:59+25:35-
21.Janek VimanKiimU65:04+26:40-
22.Nikula PasiOuTa65:36+27:12-
23.Huuhka Kai 65:43+27:19-
24.Järvenpää RaimoIisu65:48+27:24-
25.Korhonen MarkoYlämPy66:06+27:42-
26.Höynälä Jouko 66:56+28:32-
27.Mäkelä EsaIU67:15+28:51-
28.Hepokangas EdvinLaiVe67:21+28:57-
29.Seppä TomiHimU68:54+30:30-
30.Salovaara HeikkiJyry68:59+30:35-
31.Wannas Lauri 69:11+30:47-
32.Lotvonen KariLaiVe70:37+32:13-
33.Kinnunen Mikko 70:39+32:15-
34.Alapuranen Tapani 70:44+32:20-
35.Järvinen MarkoKiimU71:19+32:55-
36.Ruotsalainen KeijoOYUS71:59+33:35-
37.Keränen Kari 73:48+35:24-
38.Paatelma RistoKoskRi75:08+36:44-
39.Nevala Klaus 76:53+38:29-
40.Kaipala RaunoOYS/Vapari77:30+39:06-
41.Pokela RistoPohjant80:23+41:59-
42.Kaakinen VeliOsVa82:38+44:14-
43.Kolehmainen Janne 82:59+44:35-
44.Koskela Jarkko 83:08+44:44-
45.Rämö Jouko 83:38+45:14-
46.Orava AntonPeRa84:32+46:08-
47.Rahtu esa 85:52+47:28-
48.Oikarinen Matti 86:06+47:42-
49.Alakiuttu Tapani 89:16+50:52-
50.Immonen Konsta 89:24+51:00-
51.Kinnunen Matti 90:49+52:25-
52.Pääkkönen JarmoONMKY94:22+55:58-
53.Siirilä Pekka 100:28+62:04-
54.Putila RistoNOKIA103:44+65:20-
Pätsi Juho 97:10 -
Norrkniivilä JaakkoPulkPo82:32 -
Kannala Juho 113:33 -
B-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola MarjaPohjant62:20 -
2.Tirkkonen AnniOYS/Vapari70:29+8:09-
3.Reini KaarinaLapVi70:44+8:24-
4.Niva Tuulia 72:02+9:42-
5.Palmi Sara 73:49+11:29-
6.Leskelä MaaritOSVA76:06+13:46-
7.Jokela RiittaYlikNM76:26+14:06-
8.Lämsä SoiliYlikNM76:42+14:22-
9.Sillanpää ElinaPohjant80:15+17:55-
10.Paso KerttuPeRa80:27+18:07-
11.Lamberg Anja-ReenaSalRe80:52+18:32-
12.Rytilahti MariKiimU82:59+20:39-
B-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tapaninaho KaleviONMKY41:22 -
2.Matila TommiLänRa41:25+0:03-
3.Holappa JarmoYlikNM41:58+0:36-
4.Airaksinen RistoOuTa43:46+2:24-
5.Myllymaa KaukoOulRe44:00+2:38-
6.Kinnula AhtiKEV44:07+2:45-
7.Toropainen PauliONMKY45:29+4:07-
8.Haapaniemi NiiloHaHe45:58+4:36-
9.Saariniemi Pekka 46:21+4:59-
10.Rahkola EeroOulRe48:02+6:40-
11.Karvonen SamiVetU48:20+6:58-
12.Lempinen Hannu 48:36+7:14-
13.Pelkonen ToivoYlikNM49:38+8:16-
14.Hintikka Juha-Matti 50:00+8:38-
15.Hassinen JuhaPohjant50:03+8:41-
16.Pietiläinen ErkkiPeRa50:19+8:57-
17.Lukkarinen OlaviPohjant50:49+9:27-
18.Laurila Mika 51:42+10:20-
19.Laitinen OlliPeRa52:23+11:01-
20.Siirilä JukkaLohiRa52:40+11:18-
21.Pöyry Tuomas 52:48+11:26-
22.Saloranta Seppo 52:54+11:32-
23.Wuotila MikaPV53:11+11:49-
24.Matti Hokkanen 53:33+12:11-
25.Paaso-Rantala Pertti 54:22+13:00-
26.Norrkniivilä MarttiPulkPo57:54+16:32-
27.Määttä TaistoPeRa58:05+16:43-
28.Vehkaoja Aki 58:33+17:11-
29.Jämsä EeroKiimU59:52+18:30-
30.Aarnio Janne 60:09+18:47-
31.Väisänen Mikko 60:17+18:55-
32.Manninen MarkkuPeRa61:30+20:08-
33.Pertti Päkkilä 61:37+20:15-
34.Maunula TeuvoOYUS62:25+21:03-
35.Lindfors Jukka 62:30+21:08-
36.Terho Jari 62:46+21:24-
37.Koivumaa SeppoVaKa62:49+21:27-
38.Kosola VeijoPohjant63:14+21:52-
39.Hukkanen VeujoTurun Yliopisto63:32+22:10-
40.Toppari Pekka 63:39+22:17-
41.Korkalo JormaPohjant65:54+24:32-
42.Jussila PenttiONMKY66:26+25:04-
43.Kytökangas Jorma 66:59+25:37-
44.Kaimio AuvoIisu67:08+25:46-
45.Vaarala Harri 67:21+25:59-
46.Sandberg Samuli 67:30+26:08-
47.Takkinen EskoKiimU67:35+26:13-
48.Jäntti MattiPohjant68:17+26:55-
49.Martikainen ErkkiKosKRi70:12+28:50-
50.Moisio Teppo 73:26+32:04-
51.Ilmonen Markus 75:15+33:53-
52.Fonsen Mika 75:33+34:11-
53.Miettinen Timo 75:48+34:26-
54.Mettovaara Pekka 78:35+37:13-
55.Ikäheimonen Topi 80:34+39:12-
56.Sipilä Juha 82:45+41:23-
57.Heikkinen Jaakko 83:30+42:08-
58.Oikarinen Jorma 93:42+52:20-
Rantakokko Timo 0:00 -
Kinnunen Antti 60:53 -
Karjalainen PasiIisu44:24 -
Laurila Petri 0:00 -
Nissinen Kari 0:00 -
C-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kortetjärvi SaijaVePo44:11 -
2.Nikula SariOuTa47:10+2:59-
3.Kemppainen Anu 54:08+9:57-
4.Leskinen Anne 56:12+12:01-
5.Pöykkölä Hannele 57:08+12:57-
6.Ruuska RauniOsVa58:07+13:56-
7.Kinnula IrmaOYS/Vapari58:51+14:40-
8.Pesonen TiinaLaiVe59:54+15:43-
9.Karjalainen VeeraPohjant62:56+18:45-
10.Hanhela RailiKiimU65:48+21:37-
11.Kuittinen-Jussila Marjukka 65:51+21:40-
12.Aikio Outi 65:57+21:46-
13.Herronen TarjaOYS/Vapari68:05+23:54-
14.Liikanen Tarja 69:25+25:14-
15.Seppänen MarkeKosKRi70:26+26:15-
16.Nikula IrmaOuTa70:34+26:23-
17.Kangasmaa Kaisa 72:03+27:52-
18.Kim Harrison 72:56+28:45-
19.Kolehmainen Eeva-Maija 74:19+30:08-
20.Vähärautio AiraOuTa85:10+40:59-
21.Korkiakoski Mervi 88:03+43:52-
22.Kuula Ritva 88:37+44:26-
23.Ainassaari Kaisu 95:32+51:21-
24.Partanen AnneliOYS/Vapari95:37+51:26-
Rantala Tytti 46:54 -
Filpus Päivikki 121:14 -
C-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lukkarinen MikkoPohjant37:16 -
2.Alasaarela JormaKiimU37:30+0:14-
3.Huotari MattiPohjant38:31+1:15-
4.Kivinen Janne 39:23+2:07-
5.Puurunen JormaOYUS39:36+2:20-
6.Rahkola AnttiOulRe40:16+3:00-
7.Pennanen Antero 41:18+4:02-
8.Ehovuo Veijo 41:29+4:13-
9.Runtti YrjöKiimU42:40+5:24-
10.Kotila HarriYlikNM43:16+6:00-
11.Lindfors Kalevi 46:09+8:53-
12.Kariniemi HeikkiPeRa46:26+9:10-
13.Ponkala Jaakko 47:26+10:10-
14.Malila Matti 47:59+10:43-
15.Parkkisenniemi AkiVetU48:53+11:37-
16.Kojola Ilpo 49:19+12:03-
17.Heikkinen Pasi 49:23+12:07-
18.Kivinen Juhani 49:31+12:15-
19.Kullervo NiiniketoONMKY49:34+12:18-
20.Tapio MattiKiimU51:58+14:42-
21.Harri Tapio 52:04+14:48-
22.Huotari EsaPohjant54:03+16:47-
23.Heikkinen Ville 54:20+17:04-
24.Herajärvi Mikko 54:35+17:19-
25.Leskinen Jouko 56:09+18:53-
26.Moilanen AnttiOYS/Vapari56:13+18:57-
27.Havas MarttiOYUS59:37+22:21-
28.Aatsinki Aarre 59:48+22:32-
29.Severi KarjalainenPohjant60:42+23:26-
30.Vehkaoja Tero-PekkaYlikNM66:50+29:34-
31.Herronen Jouni 68:22+31:06-
32.Juntunen Väinö 71:56+34:40-
33.Pöyry KonstaKiimU91:18+54:02-
Mattila Jouni 0:00 -
D-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Käsmä SallaOulu27:50 -
2.Ponkala Pirkko 29:12+1:22-
3.Kauppila Veera 29:28+1:38-
4.Kauppila Aino 29:41+1:51-
5.Kyllönen SannaPohjant30:23+2:33-
6.Keltamäki Sonja 31:10+3:20-
7.Jokikokko TarjaOuTa31:23+3:33-
8.Nissinen Niina-Maria 39:35+11:45-
9.Höglund VilmaHaHe42:01+14:11-
10.Virtanen Ella 42:57+15:07-
11.Huotari MaijaPohjant44:56+17:06-
12.Mattila Maaret 45:46+17:56-
13.Fonsen Päivi 48:29+20:39-
14.Lämsä EveliinaKiimU49:11+21:21-
15.Leppälä-Lämsä PäiviKiimU49:28+21:38-
16.Repo Tinja 52:12+24:22-
17.Pietiläinen MeeriPeRa52:32+24:42-
18.Keinänen OonaPohjantähti52:34+24:44-
D-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Keinänen KimmoIisu13:39 -
2.Vartiainen SuloKiimU24:25+10:46-
3.Kauppila Taneli 27:24+13:45-
4.Ronkainen Lauri 32:28+18:49-
5.Pyhtilä Mauno 33:31+19:52-
6.Leskelä Villeosva55:28+41:49-
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sillanpää TopiPohjant19:57 -
2.Jaako Mikko 61:50+41:53-

Lisää kommentti

Kommentit

Ei vielä kommentteja.