< Takaisin kalenteriin

Päivärinne 22.6.2006

Laitasaaren Veto

Uusi kartta

Opastus
Oulujoen pohjoispuolentieltä nro 8300 n. 25 km Oulusta
Leimaus
Emit
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
145
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, miehet 7.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ari MännikköYlikNM42:58 5:43
2.Lasse WesterholmVePo51:51+8:536:54
3.Kari RäisänenVePo53:50+10:527:10
4.Vesa KemppainenIISU57:02+14:047:36
5.Edvin HepokangasLaiVe57:04+14:067:36
6.Teemu AntikainenOuTa57:10+14:127:37
7.Janne Kolehmainen 58:19+15:217:46
8.Esa LehtoHS58:22+15:247:46
9.Harri PostiKoskRi59:11+16:137:53
10.Tuomo RantapelkonenONMKYU60:27+17:298:03
11.Antti GrekeläHaHe63:15+20:178:26
12.Arttu VäänänenSK Pohjantähti64:57+21:598:39
13.Keijo RuotsalainenOYUS67:01+24:038:56
14.Kari LotvonenLaiVe68:24+25:269:07
15.Esko TuohimaaONMKYU69:00+26:029:12
16.Kari VehkaojaYlikNM69:23+26:259:15
17.Tuomas SäilyOHS71:38+28:409:33
18.Mikko KesäläLaiVe72:38+29:409:41
19.Tero Saarinen 75:17+32:1910:02
20.Pasi LalliHaHe90:23+47:2512:03
21.Hannu LempinenFujitsu90:33+47:3512:04
22.Vesa-Ville VäänänenSK Pohjantähti98:49+55:5113:10
23.Juho MikkonenKoskRi110:14+67:1614:41
B-rata, naiset 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Maija KäkeläOYS-Vapari52:13 9:51
2.Minna MarttinenVaKa57:14+5:0110:47
3.Milla LotvonenLaiVe58:10+5:5710:58
4.Riitta JokelaYlikNM64:33+12:2012:10
5.Soili LämsäYlikNM64:44+12:3112:12
6.Essi LotvonenLaiVe65:05+12:5212:16
7.Mervi VäänänenOYS/Vapari67:54+15:4112:48
8.Jenni RahkoLaiVe70:52+18:3913:22
9.Jutta SalmelaLaiVe77:02+24:4914:32
10.Anni Ruuska 77:51+25:3814:41
B-rata, miehet 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Risto AiraksinenOuTa36:34 6:53
2.Jorma SalminenVaKa39:00+2:267:21
3.Erkki HiltunenONMKYU40:32+3:587:38
4.Kimmo KeinänenIISU41:56+5:227:54
5.Eero RahkolaOulRe42:20+5:467:59
6.Mika LamuYK46:09+9:358:42
7.Antero MikkonenKoskRi46:30+9:568:46
8.Reino NikulaOuTa47:52+11:189:01
9.Seppo Saloranta 48:26+11:529:08
10.Erkki PietiläinenPeRa48:34+12:009:09
11.Pekka Toppari 48:55+12:219:13
12.Tommi SillanpääSK Pohjantähti49:06+12:329:15
13.Reijo PuurunenOuTa49:36+13:029:21
14.Pertti HaapasaloMuhU50:02+13:289:26
15.Sampsa MartikainenKoskRi50:07+13:339:27
16.Seppo MähönenPeRa52:40+16:069:56
17.Jari Terho 52:50+16:169:58
18.Hannu JuusoOYUS52:53+16:199:58
19.Jukka Siirilä 53:27+16:5310:05
20.Pekka Suomio 53:28+16:5410:05
21.Kari KuoppamaaMuhU53:35+17:0110:06
22.Eero Haverinen 54:38+18:0410:18
23.Mikko JuutinenKoPa55:12+18:3810:24
24.Antti RahkolaOulRe55:54+19:2010:32
25.Seppo KoivumaaVaKa56:16+19:4210:36
26.Heikki KaumaOYS/Vapari56:58+20:2410:44
27.Erkki MartikainenKoskRi56:59+20:2510:45
28.Heino JurvakainenKiimU59:20+22:4611:11
29.Mikko JaakoSK Pohjantähti60:51+24:1711:28
30.Samuli Sandberg 61:18+24:4411:33
31.Kari Nissinen 62:15+25:4111:44
32.Otto Leskinen 62:16+25:4211:44
33.Matti T. 65:01+28:2712:16
34.Erkki Haverinen 65:02+28:2812:16
35.Mika WuotilaPV66:46+30:1212:35
36.Jari HuhtalaVePo70:20+33:4613:16
37.Matti JänttiSK Pohjantähti73:55+37:2113:56
38.Olli SalmelaLaiVe76:51+40:1714:30
39.Esko PykyKiimU81:49+45:1515:26
40.Kalle Leskinen 90:29+53:5517:04
41.Jouko Leskinen 90:45+54:1117:07
42.Petri Väänänen 101:47+65:1319:12
43.Petteri Tikkanen 102:00+65:2619:14
C-rata, naiset 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Elina SillanpääSK Pohjantähti31:20 10:26
2.Kukka-Maaria KarppinenLaiVe32:51+1:3110:57
3.Arja HolappaLaiVe38:30+7:1012:50
4.Tarja HerronenOYS/Vapari39:22+8:0213:07
5.Tiina PesonenLaiVe39:23+8:0313:07
6.Irma NikulaOuTa48:09+16:4916:03
7.Anu Kemppainen 49:50+18:3016:36
8.Eeva-Maija Kolehmainen 50:42+19:2216:54
9.Pirkko SorvariOsVa51:45+20:2517:15
10.Riitta LukkarinenSK Pohjantähti53:02+21:4217:40
11.Niina KangasLaiVe53:10+21:5017:43
12.Outi AikioOYS/Vapari59:05+27:4519:41
13.Anne Leskinen 62:06+30:4620:42
14.Jutta KestiOTPS68:02+36:4222:40
15.Johanna KestiOTPS68:12+36:5222:44
16.Meeri PietiläinenPeRa87:22+56:0229:07
C-rata, miehet 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Timo RönkköKiimU22:28 7:29
2.Juho RahkoLaiVe26:01+3:338:40
3.Esa HohtolaYliopisto26:06+3:388:42
4.Jarmo RossiSK Pohjantähti27:43+5:159:14
5.Janne Kivinen 27:48+5:209:16
6.Marko SirviöOYUS28:17+5:499:25
7.Janne Vaarala 29:19+6:519:46
8.Auvo KaimioIISU31:08+8:4010:22
9.Veijo Ehovuo 32:01+9:3310:40
10.Jaakko Ponkala 32:05+9:3710:41
11.Juhani Kivinen 32:09+9:4110:43
12.Heikki KariniemiPeRa35:50+13:2211:56
13.Erkki MikkonenKoskRi38:49+16:2112:56
14.Jouni Herronen 39:01+16:3313:00
15.Eero Manninen 40:33+18:0513:31
16.Rasmus ManninenOsVa40:52+18:2413:37
17.Niko Nissinen 41:18+18:5013:46
18.Sulo VartiainenKiimU42:26+19:5814:08
19.Erkki Tiittanen 46:42+24:1415:34
20.Tero Frondelius 78:07+55:3926:02
Jere PernuOuTa0:00 0:00
D-rata, naiset 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Maarit NummiLaiVe13:00 7:13
2.Anneli PartanenOYUS/Vapari24:18+11:1813:30
3.Vilma HöglundHaHe38:56+25:5621:37
D-rata, miehet 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Matti Mäki-TorkkoYKV10:40 5:55
2.Aleksi KarppinenLaiVe17:56+7:169:57
3.Perttu MartikainenKoskRi20:11+9:3111:12
4.Lauri Ronkainen 25:18+14:3814:03
5.Teemu HuhtalaVePo25:26+14:4614:07
6.Mauno Pyhtilä 28:34+17:5415:52
RR-rata, tytöt 1.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laura HeikkinenLaive8:01 5:20
2.Iina HeikkinenLaiVe8:03+0:025:22
3.Sara Rytkönen 10:05+2:046:43
4.Oona KeinänenSK Pohjantähti13:51+5:509:14
5.Niva SaraLaiVe14:09+6:089:26
6.Sonja Haarala 15:00+6:5910:00
7.Siiri KakkoIISU16:01+8:0010:40
8.Jutta Nikupeteri 16:05+8:0410:43
9.Heini NivaLaiVe16:27+8:2610:58
10.Emma UkkolaHaHe16:41+8:4011:07
11.Hanna HakalaHaHe18:23+10:2212:15
12.Venla SirviöSK Pohjantähti20:44+12:4313:49
RR-rata, pojat 1.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Antti-Pekka RönkköKiimU5:57 3:58
2.Harri RäisänenVePo6:09+0:124:06
3.Aukusti KakkoIISU10:11+4:146:47
4.Juuso PernuOulun Tarmo10:31+4:347:00
5.Lauri RossiSK Pohjantähti10:41+4:447:07
6.Aleksi Nikupeteri 11:46+5:497:50
7.Eelis Haarala 15:21+9:2410:14
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Niilo-Tapani Irjala23:50 -
Valtteri Partanen 28:08 -
Jukka-Pekka SäilyOHS81:23 -
Marianne Nissinen48:33 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Pentti Ingerttilä, 2006-06-12 20:58:40

    Opastuskartta löytyy Suunnistusliiton sivuilta (www.ssl.fi) kuntöliikunnasta.