< Takaisin kalenteriin

Kotikontu 25.7.2006

Koskelankylän Riento
Lisätiedot
-
Opastus
Moottoritieltä Oulusta n. 12km Kemiin päin Virpiniemen-Kalimenkylän ramppi nro 14
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
234
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen ArjaLaiVe63:57 -
2.Väänänen SariKoskRi66:03+2:06-
3.Alakylmänen Anna-MariaLaiVe75:13+11:16-
4.Käkelä MaijaOYS/Vapari76:05+12:08-
5.Simola LottaOYS/Vapari78:06+14:09-
6.Kosola ElliPohjant85:21+21:24-
7.Rytilahti MariKiimU85:53+21:56-
8.Pyörälä MaaritOYS/Vapari87:13+23:16-
A-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Runtti JanneVePo43:04 -
2.Heimonen TeuvoPohjant44:11+1:07-
3.Karppinen TimoPohjant44:40+1:36-
4.Keskinarkaus JussiFC RuPu46:24+3:20-
5.Hyvönen PanuPohjant47:30+4:26-
6.Sippola Kent 47:55+4:51-
7.Kangas Hannu 48:06+5:02-
8.Kivelä MattiPohjant49:07+6:03-
9.Järvenpää MikaVePo51:13+8:09-
10.Kunnari Esa 51:28+8:24-
11.Väänänen Vesa-VillePohjant51:38+8:34-
12.Partanen Pekka 52:24+9:20-
13.Kuusela TeppoPohjant52:35+9:31-
14.Tohmola MikaPohjant53:09+10:05-
15.Hallila Tuomas 53:40+10:36-
16.Törmänen MarkoOpu53:45+10:41-
17.Nygård MarkkuOpu54:12+11:08-
18.Viman JanekKiimU54:20+11:16-
19.Tervo ArhiONMKY54:32+11:28-
20.Korhonen MarkoYlämPy55:18+12:14-
21.Huuhka KaiKiimU55:31+12:27-
22.Grekelä HeikkiPohjant55:37+12:33-
23.Kosola VillePohjant55:58+12:54-
24.Koljonen JouniVaKa56:03+12:59-
25.Grekelä AnttiHaHe56:32+13:28-
26.Niemelä Urpo 57:29+14:25-
27.Hourula IsmoOsVa58:16+15:12-
28.Tervo VesaRR58:42+15:38-
29.Merilä SeppoOYUS58:51+15:47-
30.Lotvonen KariLaiVe60:20+17:16-
31.Väänänen ArttuPohjant60:37+17:33-
32.Antikainen TeemuOuTa60:45+17:41-
33.Palosaari MikkoKiimU61:07+18:03-
34.Vuotila MikaPV63:52+20:48-
35.Hepokangas EdvinLaiVe65:35+22:31-
36.Luodonpää RistoAlatPi65:56+22:52-
37.Kesti Ari 66:50+23:46-
38.Kettunen Olli 68:37+25:33-
39.Oksanen JarkkoVilpa68:48+25:44-
40.Karppinen JoukoLaiVe69:06+26:02-
41.Herva Tuomas 69:22+26:18-
42.Kaasinen AulisPohjant72:30+29:26-
43.Putila RistoNOKIA73:26+30:22-
44.Alaräisänen Antti 74:23+31:19-
45.Aarnio Janne 74:49+31:45-
Kotaniemi JuhaKoskRi0:00 -
Juuso HannuOYUS71:31 -
Lempinen Hannu 0:00 -
Lalli PasiHaHe0:00 -
B-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Miilukangas SoiliSalRe54:54 -
2.Kosola MarjaPohjant56:48+1:54-
3.Runtti ElinaYlikNM57:47+2:53-
4.Liinamaa JohannaPohjant60:24+5:30-
5.Saaranen SatuRasTiimi61:16+6:22-
6.Koskela Jaana 64:41+9:47-
7.Marttinen MinnaVaKa66:36+11:42-
8.Sillanpää ElinaPohjant66:57+12:03-
9.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari71:24+16:30-
10.Rantala Tytti 72:21+17:27-
11.Palmi Sara 72:22+17:28-
12.Väänänen MerviOYS/Vapari76:17+21:23-
13.Mattila PirkkoOYS/Vapari76:35+21:41-
14.Paso KerttuPeRa83:39+28:45-
15.Niva TuuliaOsVa85:23+30:29-
16.Kinnula IrmaOYS/Vapari88:21+33:27-
17.Rankinen Riitta 113:31+58:37-
Remes Hanna 70:37 -
Marjakangas Elina 0:00 -
B-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haajanen JuhaPohjant43:22 -
2.Salmela JuhaniIisu44:41+1:19-
3.Hautala MattiPohjant44:59+1:37-
4.Höynälä Jouko 46:56+3:34-
5.Hiltunen ErkkiONMKY47:40+4:18-
6.Mäkinen JuhaniSalRe48:15+4:53-
7.Siirilä Jukka 48:22+5:00-
8.Alahuhtala Mikko 48:29+5:07-
9.Jussila PasiVePo48:42+5:20-
10.Hassinen JuhaPohjant48:50+5:28-
11.Sillanpää TommiPohjant49:01+5:39-
12.Saloranta SeppoKelopojat49:06+5:44-
13.Myllymaa KaukoOulRe49:21+5:59-
14.Vaarala Harri 49:32+6:10-
15.Paananen Jarmo 49:41+6:19-
16.Lukkarinen MikkoPohjant50:00+6:38-
17.Lamu MikaYlivKu50:38+7:16-
18.Liinamaa OlliPohjant50:59+7:37-
19.Terho Jari 52:37+9:15-
20.Laurila Mika 53:07+9:45-
21.Lind JohanFalken53:08+9:46-
22.Kivinen Janne 53:57+10:35-
23.Kukkohovi ReinoOSVA54:09+10:47-
24.Puurunen ReijoOuTa54:16+10:54-
25.Kauma Heikki 54:32+11:10-
26.Lukkarinen OlaviPohjant55:10+11:48-
27.Uusitalo Miika 55:18+11:56-
28.Hekkala Urpo 55:19+11:57-
29.Kosola VeijoPohjant55:36+12:14-
30.Kenttälä Janne 55:41+12:19-
31.Väisänen Mikko 55:45+12:23-
32.Saarinen Juha 56:01+12:39-
33.Leinonen Marko 56:14+12:52-
34.Juutinen MikkoKoPa57:16+13:54-
35.Ylimaunu MattiKaiPr57:22+14:00-
36.Mähönen SeppoPeRa57:39+14:17-
37.Jussila PasiVePo57:48+14:26-
38.Huhtala Jari 57:52+14:30-
39.Ylisaukko-oja Birger 58:12+14:50-
40.Laurila Petri 59:01+15:39-
41.Kotaniemi Pasi 59:20+15:58-
42.Kauppinen Joel 59:36+16:14-
43.Lehmusvuo Eetu 60:09+16:47-
44.Tolonen Heikki 61:03+17:41-
45.Puttonen Jyrki 61:10+17:48-
46.Kinnunen AnttiPohjan Veikot61:56+18:34-
47.Miettinen Timo 62:46+19:24-
48.Sandberg Samuli 62:52+19:30-
49.Toppari Pekka 63:58+20:36-
50.Mäkelä Pekka 64:19+20:57-
51.Mönkkönen Anssi 65:35+22:13-
52.Nikkanen Markku 66:59+23:37-
53.Kurttila Pentti 67:06+23:44-
54.Hirvelä Reijo 69:19+25:57-
55.Jäntti MattiPohjant69:27+26:05-
56.Keränen Jukka 69:39+26:17-
57.Keränen Ville 69:46+26:24-
58.Väyrynen Jarmo 75:36+32:14-
59.Kivinen Juhani 77:07+33:45-
60.Mettovaara Pekka 77:44+34:22-
61.Herajärvi MikkoPohjan Veikot79:33+36:11-
Jussila PenttiONMKY0:00 -
Pietiläinen ErkkiPeRa55:03 -
Ehovuo Veijo 53:14 -
Savolainen JouniPohjant43:57 -
Jaako Mikko 0:00 -
Mattila PekkaLaiVe0:00 -
Rotonen Jorma 0:00 -
Siirilä Pekka 0:00 -
Pulju Oula 0:00 -
Tolonen JonneKiimU0:00 -
Piikivi Olli 0:00 -
Ojala Sami 0:00 -
C-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Alahuhtala Alli 40:42 -
2.Kemppainen Anu 42:53+2:11-
3.Aikio OutiOYS/Vapari43:37+2:55-
4.Manninen Marjukka%Pietilä 45:18+4:36-
5.Pumpanen SannaVePo46:20+5:38-
6.Hanhela RailiKiimU49:57+9:15-
7.Ruotsalainen MariRa-Ru51:43+11:01-
8.Karppinen Sanna-MariOuTa53:12+12:30-
9.Säkkinen EmmaOuTa53:26+12:44-
10.Karppinen ElinaOuTa53:48+13:06-
11.Pesonen TiinaLaiVe54:19+13:37-
12.Koivula Leena 54:29+13:47-
13.Ruuska RauniOsVa54:43+14:01-
14.Märsynaho Maarit 63:38+22:56-
15.Välimäki Sini 64:14+23:32-
16.Malila TiinaOYS/Vapari78:20+37:38-
Lotvonen Essi 0:00 -
Pietiläinen MeeriPeRa0:00 -
Junttila Johanna 0:00 -
Korhonen Mira 0:00 -
C-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM28:16 -
2.Puurunen JormaOYUS29:31+1:15-
3.Ingerttilä PenttiLaiVe29:58+1:42-
4.Pitkänen RaimoOYUS31:25+3:09-
5.Ruotsalainen JuhaRa-Ru34:05+5:49-
6.Hohtola EsaYliopisto34:27+6:11-
7.Rahkola AnttiOulRe34:28+6:12-
8.Rahkola EeroOulRe35:14+6:58-
9.Mäntykenttä HannuOYUS35:50+7:34-
10.Niemelä Matti 36:11+7:55-
11.Jokela TimoOY37:06+8:50-
12.Runtti YrjöKiimU37:16+9:00-
13.Patana Timo 38:11+9:55-
14.Mattila SeppoKoskRi38:31+10:15-
15.Kariniemi HeikkiPeRa38:44+10:28-
16.Vuotikka Antti-Jussi 38:45+10:29-
17.Leinonen Janne 39:20+11:04-
18.Käyrä MikkoTahkis40:59+12:43-
19.Halonen PauliOulRe41:48+13:32-
20.Kokkila Mauno 43:48+15:32-
21.Rantakokko Timo 43:52+15:36-
22.Vartiainen SuloKiimU44:19+16:03-
23.Heinämaa Risto 45:19+17:03-
24.Järvelä Kalevi 48:07+19:51-
25.Saikkonen Toivo 49:28+21:12-
26.Kyhälä KalleKiimU49:59+21:43-
27.Vasala Jussi 51:47+23:31-
28.Riekki Jari 52:39+24:23-
29.Havas MarttiOYUS52:42+24:26-
30.Koivula IlkkaPohjant53:54+25:38-
31.Kankainen IlmariORUK54:37+26:21-
32.Järvenpää Marko 79:02+50:46-
33.Heikkinen Jaakko 100:34+72:18-
34.Huttunen Niilo-PekkaPohjant123:17+95:01-
Iisakka Samppa 35:09 -
Ojala Erkki 0:00 -
D-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Käsmä SallaVePo29:24 -
2.Molander JanikaYNM39:42+10:18-
3.Rousu Julia 51:25+22:01-
4.Dorrman HildeHollanti51:55+22:31-
5.Hautala TuulaPohjant52:03+22:39-
6.Höglund VilmaHaHe52:11+22:47-
7.Sneck Milla 54:51+25:27-
8.Sirvio Venla 63:54+34:30-
9.Kauppila Veera 64:41+35:17-
10.Huttunen Kaisa 101:22+71:58-
Pajulampi Ulla 0:00 -
Ylitolonen Marjukka 0:00 -
Pirkola Iisa 0:00 -
Tapio Anu 55:18 -
Mämmelä Vilma 0:00 -
D-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Huhtala TeemuVePo36:04 -
2.Myllylä BenjamiVePo36:28+0:24-
3.Pirinen Raimo 38:43+2:39-
4.Kakko AukustiIisu43:05+7:01-
5.Ronkainen Lauri 47:00+10:56-
6.Westerholm HenriVePo49:23+13:19-
7.Westerholm ThomasVePo50:13+14:09-
8.Kauppila Taneli 50:29+14:25-
9.Sirviö Visa 50:58+14:54-
10.Sirviö Pyry 65:29+29:25-
11.Ronkainen JamiLaiVe69:47+33:43-
Kalliorinne Ram 0:00 -
Ronkainen MarkusLaiVe0:00 -
Sneck Atte 0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Rullaaja, 2006-07-26 08:24:43

    Olipa mielenkiintoista pyöritystä ainakin B-radalla. Kiitokset ratamestarille. Meidän suunnistajien toiminta maastossa ei ollut kuitenkaan aivan moitteetonta, sillä ei välitetty ratamestarin karttaan merkitsemistä kielletyistä alueista juuri ollenkaan. B-radalla niitä oli ainakin mentäessä rasteille 1, 7, 8, 9, 12, 16 ja 18. Jotta jatkossakin saadaan suunnistaa kyseisessä maastossa, pitäisi meidän kunnioittaa eri syistä merkittyjä kiellettyjä alueita, mehän liikumme muiden mailla. Ilmeisesti ratamestari oli merkinnyt kielletyiksi alueiksi pihapiirit, taimikot ja pellot suojelusyistä sekä ampumaradan, muuntoaseman ja moottoritien reunukset meidän turvallisuuden vuoksi. Syy kieltoon voi olla myös pelkästään se, että maanomistaja ei kertakaikkiaan hyväksy juoksemista maillaan. Luetaanpa kartan oikeaan alanurkkaan liitetty teksti.
  2. jst, 2006-07-26 11:19:00

    Samaa mieltä. Ainakin 11-12 välillä pellon yli taisi moni oikaista.
    Toisaalta,välillä 17-18 kuviorajan "väärältä" puolelta koukanneet merkkasivat itsensä paksulla oranssilla liejulla, joka näkyy housunpunteissa vielä seuraavillakin rasteilla! ;)