< Takaisin kalenteriin

Alatalo 17.8.2006

Koskelankylän Riento

Uusi kartta

Opastus
Raitotieltä (Kuivasjärvi-Pateniemi väliseltä tieltä), Saarantallin kohdalta.
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
253
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väänänen SariKoskRi67:58 -
2.Väänänen MerviOYS/Vapari79:15+11:17-
Nurmikumpu MelinaKoskRi0:00 -
A-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heimonen TeuvoPohjant40:17 -
2.Maaninka MikaOsVa45:23+5:06-
3.Räisänen KariKiimU47:00+6:43-
4.Hyvönen PanuPohjant47:12+6:55-
5.Westerholm LasseVePo47:40+7:23-
6.Jussila PasiVePo48:05+7:48-
7.Säily Tuomas 48:47+8:30-
8.Grekelä AnttiHaHe50:18+10:01-
9.Kuusela TeppoPohjant51:28+11:11-
10.Kosola VillePohjant51:45+11:28-
11.Viman JanekKiimU51:52+11:35-
12.Kunnari Esa 51:53+11:36-
13.Pukema JarnoOuTa51:56+11:39-
14.Hanhela MaunoHaHe54:14+13:57-
15.Korhonen MarkoYlämPy54:42+14:25-
16.Merilä SeppoOYUS54:55+14:38-
17.Tervo ArhiONMKY54:59+14:42-
18.Mikkonen AnteroORUK55:11+14:54-
19.Pajari TommiPohjant55:40+15:23-
20.Järnfors Janne 56:03+15:46-
21.Niemelä Urpo 56:07+15:50-
22.Seppä TomiHimU58:20+18:03-
23.Laitala Olli 58:29+18:12-
24.Hepokangas EdvinLaiVe59:28+19:11-
25.Kesti Ari 60:21+20:04-
26.Nuolioja VesaPohjant60:53+20:36-
27.Kvist PerttiKemKi60:59+20:42-
28.Eskola Pasi 62:34+22:17-
29.Pesonen SamiLaVe62:46+22:29-
30.Karppinen JoukoLaiVe63:05+22:48-
31.Lehtosaari JariHaHe63:09+22:52-
32.Ruotsalainen KeijoOYUS63:24+23:07-
33.Kankaanpää Rami 63:32+23:15-
34.Pietiläinen ErkkiPeRa65:10+24:53-
35.Koivunen TimoKoS65:26+25:09-
36.Ylioinas Jari 67:15+26:58-
37.Auvinen JuhaPieHi69:01+28:44-
38.Nissinen KariOYS/Vapari73:40+33:23-
39.Heinämaa Risto 77:55+37:38-
40.Putila RistoNOKIA80:21+40:04-
41.Ahokoivu HemmoPohjant81:47+41:30-
42.Savukoski Markku 89:48+49:31-
43.Savukoski Matti 89:53+49:36-
Holappa Antti 0:00 -
Halonen TeroKoskRi0:00 -
Vainio Matti 0:00 -
Kotaniemi JuhaKoskRi0:00 -
Martikainen ErkkiKoskRi0:00 -
Lotvonen KariLaiVe0:00 -
B-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Leskelä MaaritOSVA52:12 -
2.Saaranen SatuRasTiimi54:48+2:36-
3.Halme RitvaKiimU56:39+4:27-
4.Reini KaarinaLapVi57:30+5:18-
5.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe58:27+6:15-
6.Kosola ElliPohjant62:52+10:40-
7.Rantala Tytti 63:02+10:50-
8.Marjakangas Elina 69:58+17:46-
9.Lamberg Anja-LeenaSalRe71:29+19:17-
10.Lotvonen EssiLaiVe73:23+21:11-
11.Niemelä Mervi 73:45+21:33-
12.Leinonen Sirkka-LiisaPohjant87:37+35:25-
13.Heikkinen&Väyrynen 98:27+46:15-
14.Nikkanen Mari 114:22+62:10-
Kuittinen-Jussila MarjukkaVePo0:00 -
B-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko SampoPohjant40:01 -
2.Mikkonen JaakkoKoskRi40:03+0:02-
3.Rahkola EeroOulRe41:22+1:21-
4.Tuohimaa EskoONMKY43:13+3:12-
5.Juuso HannuOYUS43:51+3:50-
6.Alahuhtala Mikko 45:17+5:16-
7.Hassinen JuhaPohjant46:02+6:01-
8.Laurila Mika 46:34+6:33-
9.Lukkarinen OlaviPohjant47:07+7:06-
10.Siirilä Jukka 47:17+7:16-
11.Tapaninaho KaleviONMKY48:34+8:33-
12.Kela Lari 49:38+9:37-
13.Fredriksson KajPohjant49:40+9:39-
14.Lukkarinen AaroPohjant50:10+10:09-
15.Löytynoja JanneNu50:19+10:18-
16.Jurvakainen MikaKiimU50:49+10:48-
17.Karvonen Mikko 50:50+10:49-
18.Haatainen MattiIisu50:52+10:51-
19.Haapaniemi NiiloHaHe51:17+11:16-
20.Tahkokorpi Jukka 51:28+11:27-
21.Jussila PenttiONMKY51:42+11:41-
22.Väyrynen Jarno 51:44+11:43-
23.Aska Hannu 52:25+12:24-
24.Antikainen Teemu 53:29+13:28-
25.Mähönen SeppoPeRa54:25+14:24-
26.Vaarala Harri 54:49+14:48-
27.Jämsä EeroKiimU54:54+14:53-
28.Jussila PasiVePo55:08+15:07-
29.Marjakangas EetuPV55:17+15:16-
30.Sandberg Samuli 55:36+15:35-
31.Jaako Mikko 56:35+16:34-
32.Mikkonen ErkkiKoskRi56:58+16:57-
33.Kivinen Janne 57:09+17:08-
34.Wuotila MikaPV57:15+17:14-
35.Pietilä Heikki 57:17+17:16-
36.Herajärvi MikkoPV58:20+18:19-
37.Paaso-Rantala PerttiIinYr58:52+18:51-
38.Kaikkonen Kari 59:55+19:54-
39.Kurttila Pentti 61:00+20:59-
40.Manninen MarkkuPeRa61:09+21:08-
41.Suhonen Kauko 61:36+21:35-
42.Martikainen SampsaKoskRi62:24+22:23-
43.Vattula EeroONMKY62:34+22:33-
44.Jokela TimoOY63:26+23:25-
45.Häyrynen Pasi 64:34+24:33-
46.Kuoppamaa KariMuhU66:47+26:46-
47.Koivula RaunoRaPe68:16+28:15-
48.Ehovuo Veijo 68:20+28:19-
49.Hirvelä ReijoPunKu68:20+28:19-
50.Okkonen Jaakko 72:37+32:36-
51.Niemelä Matti 73:51+33:50-
52.Riekki Jari 75:11+35:10-
53.Eronen VilleHaka Rasti79:12+39:11-
54.Toppari Pekka 80:47+40:46-
55.Kurtti Taisto 82:21+42:20-
56.Keränen Jukka 84:20+44:19-
Hyttinen Pekka 0:00 -
Pelkonen Sami 0:00 -
Nikkanen Markku 0:00 -
Uusitalo Miika 0:00 -
Pulju Oula 0:00 -
Mikkonen ArtoKoskRi0:00 -
Siponen Kimmo 0:00 -
Soumio Pekka 0:00 -
Jäntti MattiPohjant0:00 -
Korhonen HannuVePo0:00 -
C-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko Saana-MariaPohjant27:22 -
2.Ruotsalainen MariRa-Ru33:05+5:43-
3.Aikio OutiOYS/Vapari33:28+6:06-
4.Korpi Virpi 35:30+8:08-
5.Niva TuuliaOsVa36:00+8:38-
6.Kosola EveliinaPohjant36:48+9:26-
7.Kortetjärvi SaijaVePo37:50+10:28-
8.Paso KerttuPeRa38:00+10:38-
9.Kiuru EssiPohjant38:06+10:44-
10.Holmi Milja 40:39+13:17-
11.Karala Anna 41:10+13:48-
12.Näsi KatariinaPohjant41:35+14:13-
13.Toppila Riikka 42:11+14:49-
14.Karppinen ElinaOuTa43:35+16:13-
15.Korkeakoski Mervi 44:26+17:04-
16.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari44:28+17:06-
17.Kuula Ritva 44:30+17:08-
18.Herronen TarjaOYS/Vapari45:36+18:14-
19.Fredriksson CaritaPohjant47:04+19:42-
20.Koivula Riikka 48:23+21:01-
21.Berg Kaisu 49:23+22:01-
22.Hanhela RailiKiimU54:47+27:25-
23.Lehtosaari Aino-MariaHaHe55:16+27:54-
24.Lehtosaari KristiinaHaHe55:25+28:03-
25.Ylioilas Pihla 59:07+31:45-
26.Anassaari KaisuOsVa62:38+35:16-
Smart ElinaHaHe0:00 -
Lämsä SoiliYlikNM0:00 -
Suuripää Riikka 0:00 -
C-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Horsma Aaro 24:30 -
2.Kotila HarriYlikNM25:42+1:12-
3.Alalahti JaakkoONMKY26:32+2:02-
4.Järvelä Teemu 27:12+2:42-
5.Ruotsalainen JuhaRa-Ru27:12+2:42-
6.Pitkänen RaimoOYUS27:45+3:15-
7.Hoikka Marko 27:56+3:26-
8.Veijovaara JormaOrPo28:06+3:36-
9.Huotari MattiPohjant28:18+3:48-
10.Mäntykenttä HannuOYUS28:41+4:11-
11.Juutinen HannuPohjant28:49+4:19-
12.Pääkkö JuhaniRes 5529:42+5:12-
13.Ponkala JaakkoRes29:46+5:16-
14.Mattila SeppoKoskRi31:22+6:52-
15.Nissinen JussiRes31:24+6:54-
16.Karppinen AleksiLaive32:18+7:48-
17.Runtti YrjöKiimU33:04+8:34-
18.Rahko MattiPohjant33:15+8:45-
19.Kivinen Juhani 33:16+8:46-
20.Saikkonen ToivoRes33:16+8:46-
21.Tolonen IikkaPeRa33:27+8:57-
22.Vasala JussiUIFK34:03+9:33-
23.Kariniemi HeikkiPeRa34:42+10:12-
24.Laurinen Petri 35:14+10:44-
25.Pietilä Jorma 35:24+10:54-
26.Vuotikka Antti-Jussi 35:27+10:57-
27.Hohtola EsaYO35:52+11:22-
28.Qvist EinoKoskRi36:03+11:33-
29.Holappa RaimoOulu36:35+12:05-
30.Manninen RasmusOsVa36:52+12:22-
31.Manninen EeroOsVa36:53+12:23-
32.Kerkelä Juha 37:04+12:34-
33.Savukoski Antti 38:29+13:59-
34.Mettovaara Pekka 39:50+15:20-
35.Koivumaa SeppoVaKa39:53+15:23-
36.Smart MikaelHaHe40:22+15:52-
37.Havas MarttiOYUS42:37+18:07-
38.Tiittanen Erkki 46:17+21:47-
39.Arola Ari 47:01+22:31-
40.Sihvola Tuomo 48:12+23:42-
41.Koivula IlkkaPohjant48:40+24:10-
42.Särkilahti Ari 49:17+24:47-
43.Kaimio AuvoIisu50:29+25:59-
44.Tapio MattiKiimU54:31+30:01-
45.Kankainen IlmariRes55:47+31:17-
46.Turunen ViljoIisu58:49+34:19-
47.Markkula Antti 66:13+41:43-
48.Mankinen Juhani 66:14+41:44-
Rahja OsmoONMKY0:00 -
Ojala Erkki 0:00 -
Vähämetsä Juha 0:00 -
Puurunen JormaOYUS0:00 -
D-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Salmela JennaIisu18:41 -
2.Huovinen Minna 21:29+2:48-
3.Pajulampi Ulla 23:02+4:21-
4.Aatsinki MirjaVePo23:38+4:57-
5.Säävälä Anni-ElinaVePo23:59+5:18-
6.Heikka HeliYlikNM24:52+6:11-
7.Torniainen Sanna 24:52+6:11-
8.Molander JanicaYlikNM24:55+6:14-
9.Salminen Iida 25:04+6:23-
10.Ruuska AnniKoskRi25:19+6:38-
11.Koivisto Virpi 25:26+6:45-
12.Huotari MaijaPohjant26:58+8:17-
13.Järvelä Maaria 31:10+12:29-
14.Partanen Lotta 31:20+12:39-
15.Höglund VilmaHaHe32:52+14:11-
16.Kauppila Veera 35:44+17:03-
17.Halonen TiiaKoskRi36:51+18:10-
18.Kangas Taika 49:10+30:29-
19.Alanko Veera 59:42+41:01-
20.Leskelä Marjukka 59:57+41:16-
21.Leskelä Maiju 60:16+41:35-
22.Pääkkö Anja 73:52+55:11-
Kauppila Aino 0:00 -
Mikkonen MaritaKoskRi0:00 -
Qvist PirjoKoskRi0:00 -
D-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mikkonen JuhoKoskRi15:58 -
2.Huotari EsaPohjant21:19+5:21-
3.Pitkänen TeuvoRes22:40+6:42-
4.Martikainen VilleKoskRi25:09+9:11-
5.Koivisto Juhani 25:46+9:48-
6.Halonen MiikaKoskRi28:29+12:31-
7.Kauppila Taneli 29:40+13:42-
8.Piukkula Eetu 32:09+16:11-
9.Molander TomiYlikNM32:10+16:12-
10.Pyhtilä Mauno 36:28+20:30-
11.Heikka BenjaminYlikNM38:56+22:58-
12.Alanko Roope 59:54+43:56-
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Juutinen MikkoKoPa0:00 -
Salmela JuhaniIisu34:38 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Maija, 2006-08-17 16:13:31

    Paljonko tänne on matkaa? Tarkempi ohje olisi mukava pyöräilevälle.
  2. Lasse, 2006-08-17 22:11:30

    Tulokset KoskRin sivuilla. Kalevaan lähetetty puoli tuntia sitten, mukavaa olisi jos joskus julkaisisivat näitä tuloksia.
  3. Suppa, 2006-08-20 01:22:28

    Oli muuten aika loiva se suppa jos oli se ysi rasti viime kesänä. Ens kerralla kartan tekijä vois vähän mittailla tarkemmin syvyyksiä! Herätys!
  4. Lasse, 2006-08-21 15:26:01

    Sitä tikulla silmään, joka viime vuotisia vielä muistelee.