< Takaisin kalenteriin

Patela 22.8.2006

Iin Yritys

Leimausrata + uusi kartta

Opastus
Haukiputaantieltä (847) Pateniemen Shell-huoltamon kohdalta.
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
302
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haajanen SatuPohjant41:55 -
2.Rahikkala HeidiPohjant49:31+7:36-
3.Nurmikumpu MelinaKoskRi51:19+9:24-
4.Väänänen SariKoskRi52:24+10:29-
5.Leskelä KatriKanSu53:32+11:37-
6.Kosola ElliPohjant57:06+15:11-
7.Tirkkonen AnniOYS/Vapari58:23+16:28-
8.Juntunen MarjutIiY61:50+19:55-
9.Marttinen MinnaVaKa65:14+23:19-
10.Kiuru EssiPohjant72:09+30:14-
11.Seppänen MarkeKoskRi76:26+34:31-
Reini KaarinaLapVi0:00 -
A-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mähönen JouniTP34:24 -
2.Westerholm LasseVePo34:53+0:29-
3.Pukema JarnoOuTa36:20+1:56-
4.Rahko SampoPohjant36:52+2:28-
5.Koivu SamiPohjant37:28+3:04-
6.Kuusela TeppoPohjant37:33+3:09-
7.Pajari TommiPohjant37:49+3:25-
8.Oikarinen MattiAltPi38:01+3:37-
9.Kunnari Esa 40:38+6:14-
10.Korhonen MarkoYlämPy40:44+6:20-
11.Tervo ArhiONMKY41:03+6:39-
12.Veijola SeppoIiY41:18+6:54-
13.Kotaniemi JuhaKoskRi41:22+6:58-
14.Paatelma RistoKoskRi42:16+7:52-
15.Merilä SeppoOYUS42:55+8:31-
16.Grekelä AnttiHaHe43:02+8:38-
17.Lehtosaari JariHaHe43:09+8:45-
18.Savolainen JouniPohjant43:16+8:52-
19.Siirilä Jukka 43:27+9:03-
20.Norrkniivilä JaakkoPulkPo43:49+9:25-
21.Säily TuomasOHS43:55+9:31-
22.Kvist Pertti 43:59+9:35-
23.Eskola Pasi 44:31+10:07-
24.Paakkolanvaara Mikko 44:31+10:07-
25.Seppä TomiHimU44:33+10:09-
26.Rousu Seppo 44:36+10:12-
27.Vaarola Harri 44:45+10:21-
28.Väänänen ArttuPohjant44:51+10:27-
29.Löytynoja JanneNU44:56+10:32-
30.Kattilakoski TeemuVePo45:08+10:44-
31.Järnfors Janne 45:21+10:57-
32.Auvinen JuhaPieHi45:41+11:17-
33.Halonen TeroKoskRi45:49+11:25-
34.Tuohimaa EskoONMKY46:10+11:46-
35.Huuhka KaiKiimU46:25+12:01-
36.Juuso HannuOYUS46:46+12:22-
37.Sillanpää TommiPohjant46:52+12:28-
38.Niemelä Urpo 46:56+12:32-
39.Keltamäki SimoOuTa47:01+12:37-
40.Kankaanpää RamiLapVi47:01+12:37-
41.Pietiläinen ErkkiPeRa47:04+12:40-
42.Ruotsalainen KeijoOYUS47:09+12:45-
43.Liinamaa OlliPohjant47:27+13:03-
44.Kaasinen AulisPohjant47:55+13:31-
45.Kesti Ari 48:12+13:48-
46.Hokkanen Matti 48:23+13:59-
47.Lotvonen KariLaiVe48:26+14:02-
48.Laitinen OlliPeRa48:43+14:19-
49.Laurila Mika 49:00+14:36-
50.Luodonpää RistoAlatPi49:38+15:14-
51.Kinnunen Mikko 49:38+15:14-
52.Horsma AaroKiimU49:40+15:16-
53.Pesonen SamiLaVe50:45+16:21-
54.Vainio Matti 51:00+16:36-
55.Fredriksson KajPohjant51:11+16:47-
56.Remsu MikkoOYS/Vapari51:18+16:54-
57.Lalli PasiHaHe52:31+18:07-
58.Kauma Heikki 53:11+18:47-
59.Katajisto Jukka-PekkaRasKu53:26+19:02-
60.Antikainen Teemu 53:30+19:06-
61.Pöyry TuomasMuhU54:15+19:51-
62.Fonsen Mika 54:19+19:55-
63.Wuotila MikaPV54:35+20:11-
64.Kilpeläinen VeikkoVaKa55:09+20:45-
65.Aska Hannu 55:36+21:12-
66.Kolehmainen Janne 56:11+21:47-
67.Putila RistoNOKIA56:31+22:07-
68.Suomio Pekka 56:44+22:20-
69.Nissinen Kari 77:40+43:16-
70.Martikainen ErkkiKoskRi79:34+45:10-
Nöjd HeikkiIiY0:00 -
Karjalainen Pasi 40:17 -
Ronkainen TuomasKoskRi0:00 -
Hurskainen PenttiOulRe0:00 -
B-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola MarjaPohjant38:02 -
2.Haajanen SatuPohjant38:44+0:42-
3.Karjalainen ValmaPohjant41:31+3:29-
4.Ruuska AnniKoskRi46:06+8:04-
5.Lamberg Anja-LeenaSalRe46:35+8:33-
6.Jokikokko TarjaOuTa47:57+9:55-
7.Marjakangas ElinaOulun Valppaat48:18+10:16-
8.Väänänen MerviOYS/Vapari/OuTa48:26+10:24-
9.Aikio OutiOYS/Vapari49:08+11:06-
10.Sallmen Mari 49:16+11:14-
11.Pelkonen MaijaOSVA55:32+17:30-
12.Ruotsalainen MariRa-Ru58:57+20:55-
13.Vänskä Päivi 59:11+21:09-
14.Autio Kaija 59:23+21:21-
15.Leinonen Sirkka-LiisaPohjant61:21+23:19-
16.Kujala Annikka 80:14+42:12-
Rahkola Reeta 0:00 -
Lämsä SoiliYlikNM0:00 -
Jokela RiittaYlikNM0:00 -
B-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikka MarkkuYlikNM28:34 -
2.Ruokamo EeroONMKY30:54+2:20-
3.Höynälä Jouko 32:09+3:35-
4.Tapaninaho KaleviONMKY32:55+4:21-
5.Parkkinen PekkaPohjant33:05+4:31-
6.Rossi JarmoPohjant33:07+4:33-
7.Rahkola EeroOulRe33:08+4:34-
8.Haapaniemi NiiloHaHe33:18+4:44-
9.Alalahti JaakkoONMKY33:56+5:22-
10.Sorvari Kerkko 34:43+6:09-
11.Ruotsalainen JuhaRa-Ru35:40+7:06-
12.Lukkarinen OlaviPohjant35:49+7:15-
13.Saariniemi Pekka 36:03+7:29-
14.Siponen Kimmo 36:13+7:39-
15.Kela Lari 36:36+8:02-
16.Isojärvi MikaOsVa37:14+8:40-
17.Mähönen SeppoPeRa37:19+8:45-
18.Määttä TaistoPeRa38:28+9:54-
19.Sadberg Samuli 38:50+10:16-
20.Huotari MattiPohjant38:55+10:21-
21.Kukkonen Jyrki 39:02+10:28-
22.Uusimaa MarkkuPeRa39:13+10:39-
23.Nikkanen Markku 39:23+10:49-
24.Näsi JuhoPohjant39:44+11:10-
25.Holmi Lauri 39:49+11:15-
26.Tahkokorpi Jukka 40:18+11:44-
27.Kukkohovi ReinoOSVA40:18+11:44-
28.Kivelä Janne 40:27+11:53-
29.Kurttila Pentti 40:35+12:01-
30.Laurila Petri 40:51+12:17-
31.Pietilä Sami 41:23+12:49-
32.Jussila PenttiONMKY41:28+12:54-
33.Lahma SanttuPohjant41:47+13:13-
34.Haatainen MattiIisu41:57+13:23-
35.Leinonen Marko 42:25+13:51-
36.Broström MattiKoskRi42:26+13:52-
37.Kivinen Janne 42:42+14:08-
38.Takkinen EskoKiimU43:49+15:15-
39.Manninen MarkkuPeRa43:51+15:17-
40.Närä Petteri 44:27+15:53-
41.Hyvönen Vesa 45:07+16:33-
42.Väyrynen Jarno 45:34+17:00-
43.Antikainen Juho 46:19+17:45-
44.Mäkelä JussiAlVi46:54+18:20-
45.Järvelä TeemuOURL47:16+18:42-
46.Kotaniemi Pasi 47:28+18:54-
47.Väyrynen Esa 47:47+19:13-
48.Häyrynen Pasi 47:52+19:18-
49.Väyrynen Mikko 48:15+19:41-
50.Hiltunen Kalervo 49:01+20:27-
51.Herronen Jouni 50:21+21:47-
52.Pätsi JuhaPosPy50:32+21:58-
53.Kaila Kari 50:54+22:20-
54.Kivinen Juhani 52:34+24:00-
55.Tolonen IikkaPeRa52:38+24:04-
56.Vattula EeroONMKY52:50+24:16-
57.Pelkonen Samu 53:59+25:25-
58.Saikkonen Toivo 54:37+26:03-
59.Jäntti MattiPohjant55:04+26:30-
60.Koivula RaunoRaPe55:49+27:15-
61.Vuoti Sami 57:34+29:00-
62.Hiekkaranta Juha 57:48+29:14-
63.Sihvola Tuomo 57:49+29:15-
64.Jämsä EeroKiimU60:47+32:13-
65.Rahja OsmoONMKY61:19+32:45-
66.Oikarinen Jorma 70:59+42:25-
67.Julku Mikko 76:06+47:32-
Pelkonen ToivoYlikNM0:00 -
Jaako Mikko 0:00 -
Raittila Lauri 0:00 -
Rotonen Jorma 0:00 -
C-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko Saana-MariaPohjant31:03 -
2.Hokajärvi RailiPohjant38:18+7:15-
3.Sillanpää ElinaPohjant40:01+8:58-
4.Näsi KatariinaPohjant42:41+11:38-
5.Fredriksson CaritaPohjant44:00+12:57-
6.Kortetjärvi SaijaVePo45:20+14:17-
7.Kiili Annemari 45:55+14:52-
8.Lampinen Laura 48:14+17:11-
9.Herronen Tarja 50:03+19:00-
10.Karjalainen NooraPohjant50:36+19:33-
11.Rauhala Päivi 51:20+20:17-
12.Koivisto Virpi 51:27+20:24-
13.Partanen AnneliOYS/Vapari51:30+20:27-
14.Nikula IrmaOuTa51:37+20:34-
15.Lehtosaari KristiinaHaHe52:17+21:14-
16.Fritzer Karin 53:18+22:15-
17.Nikkanen Mari 53:22+22:19-
18.Sorvari PirkkoOSVA53:37+22:34-
19.Leskelä Elina 54:00+22:57-
20.Kinnula IrmaOYS/Vapari54:38+23:35-
21.Leskinen Anne 55:27+24:24-
22.Wallin AnninaPoU56:11+25:08-
23.Kyllönen SannaPohjant58:19+27:16-
24.Hanhela RailiKiimU59:06+28:03-
25.Pajulampi Ulla 59:24+28:21-
26.Karppinen ElinaOuTa60:46+29:43-
27.Berg Kaisu 64:56+33:53-
28.Korkeakoski Mervi 64:58+33:55-
29.Kuula Ritva 65:11+34:08-
30.Savuoja Sanni 72:43+41:40-
31.Pietiläinen MeeriPeRa83:24+52:21-
32.Suoranta TellervoKJV88:47+57:44-
Smart Elina 0:00 -
Heikkilä Anne 0:00 -
Paasoranta Sanni 59:14 -
Karjalainen VeeraPohjant39:50 -
Kosola EveliinaPohjant0:00 -
Pyrrö AnniOs-Va0:00 -
Rautioaho Aulikki 0:00 -
C-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikka LauriYlikNM23:15 -
2.Pitkänen RaimoOYUS28:15+5:00-
3.Puurunen JormaOYUS28:37+5:22-
4.Kotila HarriYlikNM28:58+5:43-
5.Nikula ReinoOuTa30:25+7:10-
6.Hohtola EsaPuulaaki Yliopisto31:06+7:51-
7.Parkkinen VillePohjant31:08+7:53-
8.Korkalo JormaPohjant33:04+9:49-
9.Mäntykenttä HannuOYUS34:42+11:27-
10.Runtti YrjöKiimU35:14+11:59-
11.Riekki Jari 35:37+12:22-
12.Kaimio AuvoIisu38:57+15:42-
13.Pääkkö Juha 39:26+16:11-
14.Niemelä Matti 39:49+16:34-
15.Mattila SeppoKoskRi40:08+16:53-
16.Kerkelä JuhaPVOV40:27+17:12-
17.Vuotikka Antti-Jussi 41:47+18:32-
18.Vartiainen SuloKiimU44:38+21:23-
19.Savukoski Antti 44:53+21:38-
20.Leskinen Mikko 47:11+23:56-
21.Pitkänen TeuvoIisu48:12+24:57-
22.Havas MarttiOYUS48:50+25:35-
23.Manninen RasmusOsVa50:19+27:04-
24.Manninen EeroOsVa50:29+27:14-
25.Turkka JussiIisu50:32+27:17-
26.Koivisto JuhaniPohVK51:04+27:49-
27.Säily Jukka-Pekka 52:25+29:10-
28.Kerola PenttiKiimU52:28+29:13-
29.Kankainen Ilmari 52:40+29:25-
30.Koivula IlkkaPohjant53:34+30:19-
31.Leinonen Janne 54:09+30:54-
32.Isojärvi JuhaOsVa55:11+31:56-
33.Smart MikaelHaHe55:39+32:24-
34.Huotari EsaPohjant55:43+32:28-
35.Rahkola AnttiOulRe56:34+33:19-
36.Ruuska RauniOsVa64:25+41:10-
37.Harri TapioKiimU64:58+41:43-
38.Särkilahti Ari 65:16+42:01-
39.Turunen ViljoIisu68:34+45:19-
40.Juntunen VäinöOuTa71:03+47:48-
41.Savuoja Eeli 72:09+48:54-
42.Rautio Eero 73:08+49:53-
43.Pyky EskoKiimU79:59+56:44-
44.Kauranen JariRastiE497:09+73:54-
45.Huttunen Niilo-PekkaPohjant124:31+101:16-
Rautioaho Risto 0:00 -
Tapio MattiKiimU0:00 -
Juutinen HannuPohjant38:41 -
Karjalainen SeveriPohjant0:00 -
Mikkonen AnteroORUK0:00 -
D-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Salmela JennaIisu16:37 -
2.Holmi Milja 23:47+7:10-
3.Aatsinki MirjaVePo24:35+7:58-
4.Höglund VilmaHaHe25:00+8:23-
5.Karjalainen EssiPohjant27:06+10:29-
6.Karppinen Sanna-MariOuTa28:06+11:29-
7.Jutila Henna 31:12+14:35-
8.Järvelä Maaria 35:36+18:59-
9.Hakala HannaHaHe36:22+19:45-
10.Mämmälä Vilma 38:28+21:51-
11.Huotari MaijaPohjant42:00+25:23-
12.Jutila Heidi 48:22+31:45-
13.Kangas Taika 53:36+36:59-
14.Rousu Petra 59:03+42:26-
15.Ukkola EmmaHaHe80:06+63:29-
Säkkinen Emma 0:00 -
Ukkola Leila 0:00 -
Honkanen Tarja 0:00 -
Puhakka Liisa 0:00 -
D-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tukki Heikki 18:22 -
2.Pyhtilä Mauno 25:34+7:12-
3.Martikainen PerttuKoskRi27:01+8:39-
4.Jutila Riku 31:14+12:52-
5.Kiviniemi Roope 31:42+13:20-
6.Hakala HeikkiHaHe40:35+22:13-
7.Honkanen LariHaHe40:51+22:29-
Jutila Henri 0:00 -
RR-rata, tytöt
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jaatinen MiljaHaHe6:42 -
2.Halonen TiiaKoskRi11:24+4:42-
3.Paatelma RonjaKoskRi14:14+7:32-
RR-rata, pojat
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kakko AukustiIisu6:19 -
2.Kivikunnas LeoKoskRi7:50+1:31-
3.Martikainen VilleKoskRi7:57+1:38-
4.Marjala Sakari 9:58+3:39-
5.Halonen MiikaKoskRi11:34+5:15-
6.Sillanpää TopiPohjant18:28+12:09-
7.Väisänen Aleksi 20:55+14:36-

Lisää kommentti

Kommentit

  1. ..........., 2006-08-21 19:51:04

    kummalla puolella haukiputaantietä rastit ovat
  2. suunnistaja, 2006-08-22 20:23:41

    Teidän sivulla lukee,"rastireitti ei", kuitenkin rastireitti oli! Miten minä kerron tämän lapselle jonka jätin kotiin sen vuoksi, "kun siellä ei ole sinulle rataa"?
  3. Lasse, 2006-08-22 21:53:22

    Tulokset ja väliajat julkaistu KoskRin sivuilla.
  4. amatööri, 2006-08-22 21:58:04

    suunnistaja: et kerro. Aiheellinen kommetti kylläkin, mutta turhaan sinä sitä lasta kiusaat. Löysät on jo housussa.
  5. Kalevamies, 2006-08-23 15:03:05

    Su Kalevassa oli, että RR-rata on.
  6. Webmaster, 2006-08-23 22:35:47

    Tulokset tulleet myös minulle, mutta odottelen josko saisin ne oikeassa formaatissa jotta saisin laitettua ne tuonne sivujen tietokantaan.
  7. suunnistaja, 2006-08-24 12:03:15

    amatöörille vain sen verran tiedoksi, että on myös lapsia jotka itse lukevat NÃ?ITÃ? sivuja....itse olet tottunut luottamaan siihen mitä järjestäjä NÃ?ILLÃ? sivuilla kertoo!
  8. Webmaster, 2006-08-24 12:38:48

    Minulle ei valitettavasti ollut tullut tietoa tuosta rastireitistä missään vaiheessa.