Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
24.8.2006
Järjestäjä
Laitasaaren Veto
Paikka
Markkula
Opastus
Muhokselta vt. 22 Tyrnävän tienhaara.
Lisätiedot
Uusi kartta
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
168
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haajanen SofiaPohjant49:59 6:56
2.Ruotsalainen HannaSiSe67:40+17:419:23
3.Rahko JenniLaiVe74:58+24:5910:24
Haajanen SatuPohjant57:46 8:01
A-rata, miehet 7.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Oikarinen JukkaPohjant44:59 6:14
2.Karppinen TimoPohjant46:18+1:196:25
3.Räisänen KariVePo46:52+1:536:30
4.Westerholm LasseVePo46:57+1:586:31
5.Suorsa PekkaPohjant47:30+2:316:35
6.Pyykkö PauliAlatPi50:05+5:066:57
7.Haajanen JuhaPohjant52:06+7:077:14
8.Huuhka KaiKiimU52:38+7:397:18
9.Kilpeläinen VeikkoVaKa53:59+9:007:29
10.Pukema JarnoOuTa54:31+9:327:34
11.Karppinen JoukoLaiVe54:57+9:587:37
12.Pajari TommiPohjant55:31+10:327:42
13.Paavola Olli-PekkaVePo55:33+10:347:42
14.Nuolioja VesaPohjant56:03+11:047:47
15.Tervo VesaRR56:16+11:177:48
16.Soppela EsaPilPa56:56+11:577:54
17.Mikkonen Aku 57:54+12:558:02
18.Rantapelkonen Tuomo 59:17+14:188:14
19.Pietiläinen ErkkiPeRa59:24+14:258:15
20.Järnfors Janne 59:26+14:278:15
21.Herva TuomasPilPa60:19+15:208:22
22.Ruotsalainen KeijoOYUS62:42+17:438:42
23.Rämö Jouko 63:02+18:038:45
24.Putila RistoNOKIA66:32+21:339:14
25.Hanhela MaunoHaHe66:49+21:509:16
26.Suomio Pekka 69:20+24:219:37
27.Pokela RistoPohjant70:28+25:299:47
28.Koppelo Tomi 79:15+34:1611:00
29.Savukoski MattiYllRa79:28+34:2911:02
30.Riekki Jari 81:38+36:3911:20
Herva SauliPilPa0:00 0:00
Sarpola Simo 0:00 0:00
Antikainen TeemuOuTa0:00 0:00
B-rata, naiset 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tirkkonen AnniOYS/Vapari44:46 8:46
2.Liinamaa JohannaPohjant46:26+1:409:06
3.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe50:38+5:529:55
4.Lotvonen EssiLaiVe52:15+7:2910:14
5.Kosola ElliPohjant54:47+10:0110:44
6.Niva TuuliaOsVa55:27+10:4110:52
7.Jokela RiittaYlikNM56:08+11:2211:00
8.Lämsä SoiliYlikNM56:21+11:3511:02
9.Montell Maria 57:57+13:1111:21
10.Kinnula IrmaKEV61:13+16:2712:00
11.Autio Kaija 62:43+17:5712:17
12.Paulin RagnhildFemman62:47+18:0112:18
13.Ruuska RauniOSVA66:35+21:4913:03
14.Leinonen Sirkka-LiisaPohjant67:37+22:5113:15
15.Pelkonen MaijaOSVA71:20+26:3413:59
16.Nikkanen Mari 95:15+50:2918:40
B-rata, miehet 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Siponen Kimmo 34:56 6:50
2.Tapaninaho KaleviONMKY36:28+1:327:09
3.Mäkinen JuhaniSalRe37:37+2:417:22
4.Hokkanen Matti 38:11+3:157:29
5.Siirilä Jukka 38:33+3:377:33
6.Rahkola EeroOulRe39:09+4:137:40
7.Nikkanen Markku 39:55+4:597:49
8.Fredriksson KaiPohjant41:39+6:438:10
9.Kukkohovi ReinoOSVA41:53+6:578:12
10.Myllymaa KaukoOulRe42:00+7:048:14
11.Hohtola EsaYliopisto44:01+9:058:37
12.Saloranta Seppo 44:21+9:258:41
13.Mönkkönen AnssiHaka-rasti44:32+9:368:43
14.Rahko JuhoLaiVe45:45+10:498:58
15.Lukkarinen AaroPohjant45:49+10:538:59
16.Puurunen ReijoOuTa46:37+11:419:08
17.Karvonen MikkoHaka-rasti47:03+12:079:13
18.Kuoppamaa KariMuhU48:32+13:369:30
19.Hoikka Marko 49:27+14:319:41
20.Eronen VilleHaka-rasti49:54+14:589:47
21.Nissine Kari 50:05+15:099:49
22.Väyrynen Jarno 51:05+16:0910:00
23.Fonsen Mika 52:14+17:1810:14
24.Lax ErkkiPohjant53:06+18:1010:24
25.Häyrynen Pasi 53:06+18:1010:24
26.Koivula RaunoRaPe54:05+19:0910:36
27.Moisio Teppo 57:34+22:3811:17
28.Kinnunen Matti 58:31+23:3511:28
29.Pätsi JuhaPosPy59:47+24:5111:43
30.Pöyry JoonasMuhU68:07+33:1113:21
31.Oikarinen Jorma 75:44+40:4814:50
Pääkkö JuhaniPolar Forest0:00 0:00
Ruotsalainen JuhaRaRu0:00 0:00
Salminen JormaVaKa0:00 0:00
Heinämaa Risto 0:00 0:00
Nikula ReinoOuTa0:00 0:00
Haapaniemi NiiloHaHe0:00 0:00
C-rata, naiset 3.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ruotsalainen MariRastiruotsalaiset26:17 8:28
2.Kosola MarjaPohjant27:45+1:288:57
3.Korpi Virpi 30:08+3:519:43
4.Kiuru EssiPohjant30:17+4:009:46
5.Näsi KatariinaPohjant31:29+5:1210:09
6.Hokajärvi TuulaOuy/Vapari31:48+5:3110:15
7.Nikula IrmaOuTa40:26+14:0913:02
8.Huovinen Minna 42:15+15:5813:37
9.Fredriksson CaritaPohjant43:05+16:4813:53
10.Heikkinen Ritva 43:37+17:2014:04
11.Holappa ArjaLaiVe44:16+17:5914:16
12.Herronen TarjaOYS/Vapari49:18+23:0115:54
13.Mari-Hanna Pirhonen 54:30+28:1317:34
14.Tervonen Sirpa 54:40+28:2317:38
15.Pietiläinen MeeriPeRa71:06+44:4922:56
C-rata, miehet 3.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mikkonen AnteroKoskRi20:01 6:27
2.Nikula ReinoOuTa20:14+0:136:31
3.Juuso Hannu 20:22+0:216:34
4.Puurunen JormaOYUS20:53+0:526:44
5.Pitkänen RaimoOYUS21:19+1:186:52
6.Runtti YrjöKiimU22:04+2:037:07
7.Pelkonen ToivoYlikNM24:13+4:127:48
8.Kaimio AuvoIisu25:32+5:318:14
9.Nissinen JussiFCFC27:10+7:098:45
10.Kivinen Janne 27:11+7:108:46
11.Rahkola AnttiOulRe27:12+7:118:46
12.Saikkonen Toivo 28:01+8:009:02
13.Kukkola AlpoPohjant28:54+8:539:19
14.Halonen PauliOulRe29:01+9:009:21
15.Kivinen Juhani 29:57+9:569:39
16.Kariniemi HeikkiPeRa30:35+10:349:51
17.Vartiainen SuloKiimU32:52+12:5110:36
18.Myllyniemi JaakkoMyPa35:46+15:4511:32
19.Karppinen AleksiLaiVe35:51+15:5011:33
20.Louhimaa Kari 35:59+15:5811:36
21.Huotari Esa 36:29+16:2811:46
22.Kunnari Esa 37:20+17:1912:02
23.Nissinen Niko 37:48+17:4712:11
24.Pyky EskoKiimU38:14+18:1312:20
25.Manninen EeroOSVA39:51+19:5012:51
26.Iittanen Erkki 39:56+19:5512:52
27.Myllymaa YrjöOulRe44:10+24:0914:14
28.Laakkonen SauliLaiVe44:57+24:5614:30
29.Juntunen VäinöOYS/Vapari48:44+28:4315:43
30.Leinonen AimoOSP57:38+37:3718:35
Arkkola AnttiMankinen Juhai0:25 0:08
D-rata, naiset 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aatsinki MirjaVePo24:01 12:00
2.Kosola EveliinaPohjant29:31+5:3014:45
3.Huotari MaijaPohjant30:26+6:2515:13
4.Niva SaraLaiVe41:04+17:0320:32
5.Huuhka Taru 41:08+17:0720:34
D-rata, miehet 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ronkainen Lauri 31:08 15:34
2.Pyhtilä Mauno 32:24+1:1616:12
Huhtala TeemuVePo0:00 0:00
RR-rata, tytöt 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi JuliaanaPohjant11:53 6:59
2.Näsi AuroraPohjant13:15+1:227:47
3.Sirviö VenlaPohjant16:15+4:229:33
4.Fredriksson ErikaPohjant20:04+8:1111:48
5.Siira JohannaLaiVe20:16+8:2311:55
6.Väänänen Veera ja Krista 23:13+11:2013:39
7.Niva SaraLaiVe27:42+15:4916:17
8.Siira KatariinaLaiVe34:28+22:3520:16
9.Ruotsalainen SilviaRaRu57:54+46:0134:03
Alakärppä Krista 0:00 0:00
RR-rata, pojat 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sirviö VisaPohjant16:36 9:45
2.Sirviö PyryPohjant18:18+1:4210:45
3.Westerholm TomasVePo22:43+6:0713:21
4.Tuomikoski Tuomas 23:28+6:5213:48
5.Ruotsalainen VilppuRaRu57:54+41:1834:03
Pyöräsuunnistus
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Toivonen Valtteri 51:08 -
2.Sillanpää TommiPohjant51:57+0:49-
3.Lukkarinen MikkoPohjant57:28+6:20-
4.Lind Matti-JuhaniMesik59:01+7:53-
5.Alalahti JaakkoONMKY62:37+11:29-
6.Veijovaara JormaPohjant67:47+16:39-
7.Suorajärvi MauriPohjant89:00+37:52-
8.Saastamoinen VilhoPulkPo92:28+41:20-
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Huuhka Mikko 35:21 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Veli-Matti Hanhela, 2006-08-22 17:44:51

    Oulurastit 24.8. Tyrnävän Markkulassa, ampumaradan lähimaastossa. Lähdöt klo 17-19. Radat A 7.2km, B 5.2km, C 3.1km, D 2km, RR siimaria pitkin 1,7km ja Pyöräsuunnistus linnuntietä 10km.
    Opastus: 8km Muhokselta Tyrnävän suuntaan. Opastuskartta löytyy SSL:n kuntorastisivulta. Jotka haluavat navikoida. P 7187657, I 3443121.
    Aiemman ilmoitetusta poiketen myös rastireitti.
    Kilpailupaikan läheisellä ampumaradalla hirvimerkkiammunnat, joten pauketta piisannee metsän ja suunnistajien äänten lisäksi. Tervetuloa!
  2. Veli-Matti Hanhela, 2006-08-24 21:33:03

    Muutamia hylsyjä tuli sekä A-että B-radalla, kun leimattiin pyöräsuunnistuksen rastilla 140, kun oikea rasti oli koodi 125. A-radan 10.rasti ja B-radan 6.rasti. Pyöräsuunnistuksen rasti polulla 50 metriä pohjoiseen muurahaismättäästä.
    Tulokset LaiVen sivuilla: www.muhos.fi/laitasaarenveto
  3. Väänänen Ari, 2006-08-25 08:28:26

    RR Rata tytöt:
    6. olevan Veeran kohdalta puuttuu parin nimi => Väänänen Veera ja Krista