< Takaisin kalenteriin

Kalimeenvaara 10.5.2007

Koskelankylän Riento

Päivitetty kartta, yhteyshenkilö Antero Mikkonen 040-7267983

Opastus
Oulu-Ylikiiminkitieltä 6 km Kuusamontien ja Ylikiimingintien risteyksestä - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
162
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pyörälä MaaritOYS/Vapari166:56 23:50
2.Parkkila TanjaOYS/Vapari167:04+0:0823:52
A-rata, miehet 7.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala JouniKoS44:57 6:25
2.Suorsa Vesa-MattiPohjant46:51+1:546:41
3.Oikarinen JukkaPohjant48:34+3:376:56
4.Köngäs LasseOuTa50:28+5:317:12
5.Hyvönen PanuPohjant50:42+5:457:14
6.Kakko KimmoIisu53:03+8:067:34
7.Karjalainen PetriPohjant54:09+9:127:44
8.Harju JannePohjant55:08+10:117:52
9.Maaninka MikaOsVa57:20+12:238:11
10.Ronkainen TuomasKoskRi59:03+14:068:26
11.Matila TommiLänRa59:35+14:388:30
12.Räisänen KariKiimU60:33+15:368:39
13.Kunnari Esa 61:07+16:108:43
14.Kangas Hannu 62:07+17:108:52
15.Seppä TomiHimU62:38+17:418:56
16.Kvist PerttiKemsKi62:55+17:588:59
17.Westerholm LasseVePo64:51+19:549:15
18.Tervo ArhiONMKY65:09+20:129:18
19.Näsi JuhoPohjant65:26+20:299:20
20.Pukema JarnoOuTa66:25+21:289:29
21.Pajari TommiPohjant67:18+22:219:36
22.Auvinen JuhaPieHi72:14+27:1710:19
23.Alaperä Arttu 72:55+27:5810:25
24.Kettu KaiPohjant74:09+29:1210:35
25.Lotvonen KariLaiVe74:16+29:1910:36
26.Siponen Kimmo 76:45+31:4810:57
27.Halonen TeroKoskRi80:09+35:1211:27
28.Rahtu Esa 81:53+36:5611:41
29.Lempinen HannuFujitsu83:01+38:0411:51
30.Kinnunen Mikko 83:50+38:5311:58
31.Ruotsalainen KeijoOYUS86:35+41:3812:22
32.Luodonpää RistoAlatPi91:10+46:1313:01
33.Virta Pasi 92:10+47:1313:10
34.Oikarinen MattiAlatPi99:26+54:2914:12
35.Eskola Pasi 100:21+55:2414:20
36.Kenttälä Janne 110:11+65:1415:44
Mikkonen Markku 0:00 0:00
Karppinen TimoPohjant0:00 0:00
Immonen Jalo 0:00 0:00
Kujala JarmoKoS0:00 0:00
Vaarala Harri 0:00 0:00
Ylimäki Kauko 0:00 0:00
B-rata, naiset 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Käkelä MaijaOYS/Vapari62:59 12:06
2.Väänänen MerviOYS/Vapari66:55+3:5612:52
3.Leskelä KatriKanSu67:46+4:4713:01
4.Marjakangas ElinaOV76:09+13:1014:38
Karjalainen ValmaPohjant0:00 0:00
B-rata, miehet 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hintikka Mikko 44:25 8:32
2.Paatelma RistoKoskRi49:39+5:149:32
3.Tahkokorpi JussiRasTiimi49:52+5:279:35
4.Rönkkö TimoVePo51:25+7:009:53
5.Mäkinen JuhaniSalRe52:03+7:3810:00
6.Toropainen PauliONMKY52:04+7:3910:00
7.Kemppainen VesaIisu52:48+8:2310:09
8.Hintikka Juha-Matti 53:26+9:0110:16
9.Kotila HarriYlikNM55:09+10:4410:36
10.Lalli PasiHaHe58:04+13:3911:10
11.Lahma SanttuPohjant59:24+14:5911:25
12.Jurvakainen MikaKiimU60:26+16:0111:37
13.Mähönen SeppoPeRa61:17+16:5211:47
14.Lukkarinen OlaviPohjant63:01+18:3612:07
15.Sandberg Samuli 64:44+20:1912:26
16.Sirviö Petri 65:19+20:5412:33
17.Koutonen MikkoYlivKuula65:46+21:2112:38
18.Fredriksson KajPohjant66:46+22:2112:50
19.Pelkonen AlpoOSVA67:34+23:0912:59
20.Kukkohovi ReinoOSVA68:42+24:1713:12
21.Kaasinen AulisPohjant68:58+24:3313:15
22.Paaso-Rantala PerttiIiY69:14+24:4913:18
23.Heikkinen Timo 69:33+25:0813:22
24.Heikkinen Markku 70:44+26:1913:36
25.Rossi JarmoPohjant71:52+27:2713:49
26.Ronkainen MarkusLaiVe72:22+27:5713:55
27.Hekkala Urpo 72:51+28:2614:00
28.Hokkanen Matti 76:33+32:0814:43
29.Laurila MikaKiVi76:59+32:3414:48
30.Tahkokorpi Jukka 77:06+32:4114:49
31.Huotari MattiPohjant77:55+33:3014:59
32.Pietiläinen ErkkiPeRa77:58+33:3314:59
33.Silveri Matti 79:37+35:1215:18
34.Kokko Jarno 84:08+39:4316:10
35.Koivumaa SeppoVaKa88:57+44:3217:06
36.Parkkinen JussiPohjant91:48+47:2317:39
37.Lahtinen Markus 97:19+52:5418:42
38.Kivinen Janne 105:24+60:5920:16
39.Leskinen Kalle 111:23+66:5821:25
Tapio Hannu 0:00 0:00
Jussila PenttiONMKY0:00 0:00
Väyrynen Jarno 0:00 0:00
Toppari PekkaPuolRy0:00 0:00
Manninen Eero 0:00 0:00
Nikula ReinoOuTa0:00 0:00
Wuotila MikaPV0:00 0:00
Yliluoma PaavoYlivKuula0:00 0:00
NB-rata, naiset 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lamberg Anja-LeenaSalRe60:30 11:38
2.Tirkkonen AnniOYS/Vapari69:02+8:3213:16
3.Leskinen Anne 98:48+38:1819:00
NB-rata, miehet 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hanhela MaunoHaHe49:59 9:36
2.Suhonen Kauko 61:59+12:0011:55
3.Rahkola AnttiOulRe65:30+15:3112:35
4.Leskinen Jouko 98:19+48:2018:54
C-rata, naiset 3.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Simola LottaOYS/Vapari41:59 11:02
2.Miilukangas SoiliSalRe45:20+3:2111:55
3.Aikio OutiOYS/Vapari52:20+10:2113:46
4.Niva TuuliaOsVa55:36+13:3714:37
5.Korpi Virpi 58:23+16:2415:21
6.Nikula IrmaOuTa64:17+22:1816:55
7.Pelkonen MaijaOSVA64:29+22:3016:58
8.Hilli Tuija 67:49+25:5017:50
9.Huotari MaijaPohjant78:32+36:3320:40
Fredriksson CaritaPohjant0:00 0:00
Aatsinki TanjaHaHe0:00 0:00
C-rata, miehet 3.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Posti HarriKoskRi29:21 7:43
2.Terho Jari 38:37+9:1610:09
3.Runtti YrjöKiimU42:00+12:3911:03
4.Rahko JuhoLaiVe43:30+14:0911:26
5.Lukkarinen MikkoPohjant43:51+14:3011:32
6.Niemelä Matti 44:08+14:4711:36
7.Juutinen HannuPohjant44:16+14:5511:38
8.Keskinen Otto 45:32+16:1111:58
9.Halonen PauliOulRe46:10+16:4912:08
10.Kivinen Juhani 46:57+17:3612:21
11.Manninen MarkkuPeRa47:29+18:0812:29
12.Järvelä TeemuOR48:21+19:0012:43
13.Puttonen Jyrki 48:33+19:1212:46
14.Kaukola TommmiLYNX LYNX50:39+21:1813:19
15.Kropsu MikkoLYNX LYNX51:34+22:1313:34
16.Väänänen Ari 51:45+22:2413:37
17.Siirilä Jukka 51:47+22:2613:37
18.Vasala JussiUIFK55:57+26:3614:43
19.Tolonen Jyrki 58:22+29:0115:21
20.Manninen RasmusOsVa74:10+44:4919:31
21.Kankaanpää RamiOHLK76:30+47:0920:07
22.Havas MarttiOYUS76:44+47:2320:11
23.Huotari EsaPohjant77:06+47:4520:17
Mattila Pekka 0:00 0:00
Szucs Michael 0:00 0:00
Huusko SamuliLaiVe0:00 0:00
Ojala Erkki 0:00 0:00
D-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Terho Anu 23:39 10:45
2.Karjalainen EssiPohjant27:43+4:0412:35
3.Partanen AnneliOYS/Vapari29:10+5:3113:15
4.Tahkokorpi Marjaana 30:40+7:0113:56
5.Fredriksson ErikaPohjant31:42+8:0314:24
6.Mattila JustiinaLaive35:23+11:4416:04
7.Korpioja Anita 40:48+17:0918:32
8.Hoikkaniemi MarikaKiimU41:24+17:4518:49
9.Vänskä Outi 45:07+21:2820:30
10.Höglund VilmaHaHe46:26+22:4721:06
11.Pietiläinen MeeriPeRa57:19+33:4026:03
Roininen Elina 0:00 0:00
Lampela Outi 0:00 0:00
Keljä Sirpa 0:00 0:00
Mattila PirkkoOYS/Vapari0:00 0:00
D-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lind MattiONMKY19:38 8:55
2.Kariniemi HeikkiPeRa23:12+3:3410:32
3.Pyhtilä Mauno 42:24+22:4619:16
4.Aatsinki AtteHaHe49:07+29:2922:19
Jylänki Petteri 0:00 0:00
Aatsinki JanneHaHe0:00 0:00

Lisää kommentti

Kommentit

Ei vielä kommentteja.