Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
12.6.2007
Järjestäjä
Oulunsalon Vasama
Paikka
Ampumarata
Opastus
Oulunsalosta Lentokentäntien toisesta kiertoliittymästä - Näytä kartalla
Lisätiedot
Yhteyshenkilö Maarit Leskelä 0400-567597
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
334
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.77 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laitinen MariaYlikNM49:26 7:18
2.Nurmikumpu MelinaKoskRi51:52+2:267:39
3.Lotvonen ArjaLaiVe54:44+5:188:05
4.Oikarinen Eeva-LiisaOH55:30+6:048:11
5.Väänänen SariKoskRi56:05+6:398:17
6.Käkelä MaijaOYS/Vapari57:44+8:188:31
7.Kosola MarjaPohjant58:46+9:208:40
8.Orava JohannaPeRa59:09+9:438:44
9.Lammela MarjaOYS/Vapari65:45+16:199:42
10.Ruuska AnniKoskRi66:39+17:139:50
11.Sillanpää ElinaPohjant70:06+20:4010:21
Alakylmänen Anna-MariaLaiVe0:00 0:00
A-rata, miehet 6.77 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kakko KimmoIisu36:44 5:25
2.Siponen Kimmo 37:01+0:175:28
3.Kivelä MattiPohjant38:05+1:215:37
4.Kuopus SauliPudU38:20+1:365:39
5.Harju JannePohjant38:29+1:455:41
6.Säily Tuomas 39:06+2:225:46
7.Nikkanen Markku 39:11+2:275:47
8.Törmänen MarkoOpu40:35+3:515:59
9.Holappa TeuvoRaPe41:07+4:236:04
10.Niemelä TeemuPudU41:44+5:006:09
11.Grekelä HeikkiPohjant41:50+5:066:10
12.Pajari TommiPohjant42:15+5:316:14
13.Tervo ArhiONMKY42:22+5:386:15
14.Mäkelä JussiAV42:32+5:486:16
15.Viippola IlpoOuTa42:45+6:016:18
16.Suorsa Vesa-MattiPohjant42:53+6:096:20
17.Norrkniivilä JaakkoPulkPo43:14+6:306:23
18.Näppä Risto 43:23+6:396:24
19.Pukema JarnoOuTa43:55+7:116:29
20.Grekelä AnttiHaHe43:57+7:136:29
21.Eskola Pasi 44:04+7:206:30
22.Halonen VesaPohjant44:13+7:296:31
23.Kipinä Juha 44:16+7:326:32
24.Alaperä Arttu 44:18+7:346:32
25.Tolppi JuhaLänRa44:39+7:556:35
26.Palosaari MikkoKiimU44:40+7:566:35
27.Kotaniemi JuhaKoskRi44:41+7:576:36
28.Jurvakainen MikaKiimU45:05+8:216:39
29.Karvonen SamiSalRe45:32+8:486:43
30.Mäkinen JuhaniSalRe46:08+9:246:48
31.Kattilakoski TeemuVePo46:10+9:266:49
32.Myyryläinen Seppo 46:10+9:266:49
33.Mäkelä EsaIiU46:11+9:276:49
34.Savolainen JouniPohjant46:15+9:316:49
35.Hepokangas EdvinLaiVe46:27+9:436:51
36.Huuhka KaiKiimU46:34+9:506:52
37.Jortama TimoPohjant47:02+10:186:56
38.Nygård MarkkuOpu47:08+10:246:57
39.Kaakinen VeliOsVa47:09+10:256:57
40.Viman JanekKiimU47:09+10:256:57
41.Yliniva MarkkuTornion Partiolaiset47:22+10:386:59
42.Paakolanvaara Mikko 48:06+11:227:06
43.Lassi Janne 48:30+11:467:09
44.Koivula Sami 48:35+11:517:10
45.Halonen TeroKoskRi48:51+12:077:12
46.Tuohimaa EskoONMKY49:09+12:257:15
47.Lehtola TomiLapSu49:53+13:097:22
48.Saarinen JuhaHaHe49:53+13:097:22
49.Järnfors Janne 50:59+14:157:31
50.Kangas OssiSalRe51:37+14:537:37
51.Laitinen OlliPeRa51:39+14:557:37
52.Sillanpää TommiPohjant51:49+15:057:39
53.Ahokoivu HemmoPohjant52:11+15:277:42
54.Väisänen Mikko 52:16+15:327:43
55.Ruotsalainen KeijoOYUS52:55+16:117:48
56.Fredriksson KajPohjant53:41+16:577:55
57.Hekkala Urpo 53:51+17:077:57
58.Rimpinen Hannu 54:00+17:167:58
59.Ketttunen Olli 54:25+17:418:02
60.Heikkinen Lassi 54:52+18:088:06
61.Väyrynen Jarno 55:11+18:278:09
62.Nalli Pasi 55:18+18:348:10
63.Rämö Jaakko 56:34+19:508:21
64.Mäntysaari Klaus 56:54+20:108:24
65.Elo Peter 57:05+20:218:25
66.Karppinen JoukoLaive57:35+20:518:30
67.Heinonen SamuliRasti E458:42+21:588:40
68.Riippa IlkkaOpu59:16+22:328:45
69.Isojärvi MikaOsVa59:48+23:048:49
70.Ronkainen MarkusLaiVe59:51+23:078:50
71.Sandberg Samuli 60:07+23:238:52
72.Kaasinen AulisPohjant60:26+23:428:55
73.Virta Pasi 61:00+24:169:00
74.Puurunen ReijoOuTa65:11+28:279:37
75.Remsu MikkoOYS/Vapari65:39+28:559:41
76.Norrkniivilä MarttiPulkPo67:20+30:369:56
77.Martikainen ErkkiKoskRi68:21+31:3710:05
78.Ilmonen MarkusLNK68:32+31:4810:07
79.Kutila Risto 68:48+32:0410:09
80.Alakiuttu Tapani 69:31+32:4710:16
81.Jolanki TapioKiimU71:56+35:1210:37
82.Sarpela Simo 78:34+41:5011:36
Nikula ReinoOuTa55:29 8:11
Partanen Pekka 0:00 0:00
B-rata, naiset 5.02 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tohmola Maarit 41:28 8:15
2.Runtti ElinaYlikNM41:30+0:028:16
3.Rahko JenniLaiVe41:41+0:138:18
4.Nummi MaaritLaive41:50+0:228:20
5.Kauppinen LiisaSuomRa44:00+2:328:45
6.Korpi VirpiVePo44:07+2:398:47
7.Elme Anna-Leena 46:42+5:149:18
8.Halme PirjoOulu47:40+6:129:29
9.Keskinarkaus TuulaPeRa48:31+7:039:39
10.Kosola EveliinaPohjant49:54+8:269:56
11.Jokela RiittaYlikNM50:01+8:339:57
12.Lämsä SoiliYlikNM50:09+8:419:59
13.Alahuhtala Alli 50:19+8:5110:01
14.Skog AnuVePo50:45+9:1710:06
15.Heino SannaS-200051:54+10:2610:20
16.Parkkinen Teija 52:06+10:3810:22
17.Holappa PirjoYlikNM52:20+10:5210:25
18.Rytilahti MariKiimU52:44+11:1610:30
19.Koivikko TarjaSiSe53:42+12:1410:41
20.Timonen SaijaYlikNM54:18+12:5010:49
21.Rintala TuuliSiSe54:24+12:5610:50
22.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari54:56+13:2810:56
23.Jortama PirjoPohjant55:30+14:0211:03
24.Liinamaa JohannaPohjant55:32+14:0411:03
25.Aatsinki TanjaHaHe56:46+15:1811:18
26.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari56:46+15:1811:18
27.Marttinen MinnaVaKa57:27+15:5911:26
28.Leinonen Sirkka-liisaPohjant58:28+17:0011:38
29.Fritzer Karin 58:59+17:3111:44
30.Leskelä JyrkiPohjant62:07+20:3912:22
31.Autio Kaija 63:17+21:4912:36
32.Herronen TarjaOYS/Vapari63:47+22:1912:42
33.Ruuska RauniOsVa65:27+23:5913:02
34.Mäkelä Katja 67:57+26:2913:32
35.Jortama LauraPohjant68:08+26:4013:34
36.Kolehmainen Eeva-Maija 68:34+27:0613:39
37.Räsänen Aila 72:24+30:5614:25
38.Salonen Henriikka 77:54+36:2615:31
B-rata, miehet 5.02 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Runtti JanneYlikNM29:09 5:48
2.Westerholm LasseVePo29:17+0:085:50
3.Skog Janne 31:20+2:116:14
4.Qvist LasseKoskRi32:59+3:506:34
5.Merilä SeppoOYUS33:53+4:446:44
6.Paavola Olli-PekkaTeam Icebug33:55+4:466:45
7.Ojala Kai 33:59+4:506:46
8.Helttunen JanneKiimU34:31+5:226:52
9.Tapaninaho KaleviONMKY35:14+6:057:01
10.Karjalainen PasiPohjant35:17+6:087:01
11.Puttonen Jyrki 35:53+6:447:08
12.Laurila Mika 37:05+7:567:23
13.Pelkonen ToivoYlikNM37:36+8:277:29
14.Huotari MattiPohjant37:41+8:327:30
15.Siirilä Jukka 37:46+8:377:31
16.Vehkaoja Aki 37:52+8:437:32
17.Liinamaa OlliPohjant38:22+9:137:38
18.Kivinen Janne 38:39+9:307:41
19.Myllymaa KaukoOulRe38:52+9:437:44
20.Korpijärvi VesaKannUra38:52+9:437:44
21.Rahko JaakkoLaiVe39:23+10:147:50
22.Toppari PekkaPuolRy39:51+10:427:56
23.Lassila MattiSalRe39:53+10:447:56
24.Wuotila MikaPV40:08+10:597:59
25.Lukkarinen OlaviPohjant40:10+11:018:00
26.Lukkarinen Olli-Pekka 40:12+11:038:00
27.Lehtosaari JariHaHe40:14+11:058:00
28.Kinnunen Antti 40:21+11:128:02
29.Saloranta Seppo 40:30+11:218:04
30.Huotari Antti 40:38+11:298:05
31.Wagner Andreas 40:39+11:308:05
32.Nissinen Janne 40:49+11:408:07
33.Raekallio Juuso 41:09+12:008:11
34.Koikka MarkoOYS/Vapari41:27+12:188:15
35.Juutinen HannuPohjant42:00+12:518:21
36.Närä Petteri 42:30+13:218:27
37.Paaso TuomasSalRe42:32+13:238:28
38.Lukkarinen Esa 42:34+13:258:28
39.Nissinen IlkkaFCFC42:35+13:268:28
40.Uusimaa MarkkuPeRa42:52+13:438:32
41.Heikkinen Pasi 43:35+14:268:40
42.Kemppainen Timo 43:38+14:298:41
43.Haatainen MattiIisu43:55+14:468:44
44.Kilpeläinen Ville 44:32+15:238:52
45.Maunula TeuvoOYUS44:33+15:248:52
46.Karhu TommiYP44:39+15:308:53
47.Lahtinen Markus 44:59+15:508:57
48.Kauppila MikkoKiimU45:06+15:578:59
49.Sipilä Juha 45:23+16:149:02
50.Pöyry TuomasMuhU45:37+16:289:05
51.Alhainen Petri 45:39+16:309:05
52.Jussila PasiVePo45:47+16:389:07
53.Okkonen Jaakko 46:03+16:549:10
54.Hiltunen Kari 46:22+17:139:14
55.Tolonen JonneKiimU46:33+17:249:16
56.Jokinen TimoYlivKu47:22+18:139:26
57.Saukko Sami 47:33+18:249:28
58.Juutinen MikkoKoPa47:34+18:259:28
59.Kullervo NiiniketoONMKY47:41+18:329:29
60.Kotaniemi Pasi 47:47+18:389:31
61.Pesonen Jarkko 48:06+18:579:34
62.Antikainen Juho 48:36+19:279:40
63.Leinonen Marko 48:47+19:389:43
64.Kurttila Pentti 48:57+19:489:45
65.Heinämaa Risto 49:01+19:529:45
66.Vasala JussiUIFK49:15+20:069:48
67.Anttonen VeikkoKiimU49:21+20:129:49
68.Jäntti MattiPohjant49:24+20:159:50
69.Mattila SeppoKoskRi49:38+20:299:53
70.Hautamäki JarkkoKoskRi49:51+20:429:55
71.Alahuhtala Mikko 49:55+20:469:56
72.Moisio Teppo 50:54+21:4510:08
73.Kaimio AuvoIisu50:56+21:4710:08
74.Haverinen Eero 51:12+22:0310:11
75.Sarkkinen Joonas 51:24+22:1510:14
76.Tolonen IikkaPeRa51:32+22:2310:15
77.Koivula RaunoRaPe51:35+22:2610:16
78.Pulju Oula 52:42+23:3310:29
79.Pätsi JuhaPosPy52:45+23:3610:30
80.Riekki Jari 52:46+23:3710:30
81.Kallio VeikkoOuHu53:36+24:2710:40
82.Kivinen Juhani 53:49+24:4010:43
83.Kämäräinen Jalo 54:07+24:5810:46
84.Komulainen Martti 54:10+25:0110:47
85.Laukka TuomasOsVa54:39+25:3010:53
86.Kärki Juha-Antti 56:14+27:0511:12
87.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari56:32+27:2311:15
88.Alitalo Sami 57:38+28:2911:28
89.Vattula EeroONMKY58:04+28:5511:34
90.Pietilä Jorma 59:31+30:2211:51
91.Kohijoki Hannu 59:52+30:4311:55
92.Haverinen Erkki 63:49+34:4012:42
93.Leskinen Jouko 64:11+35:0212:47
94.Oikarinen Jorma 67:25+38:1613:25
95.Petäjäsuvanto Tapani 77:43+48:3415:28
96.Järvinen SeppoOuTa82:45+53:3616:29
97.Orajärvi Aki 82:52+53:4316:30
98.Koivumaa SeppoVaKa87:11+58:0217:22
Rantakokko Timo 0:00 0:00
Nissinen JussiOuTa0:00 0:00
Palosaari ReijoOuTa0:00 0:00
Kaikkonen Kari 0:00 0:00
Manninen EeroOsVa0:00 0:00
Holappa JarmoYlikNM0:00 0:00
C-rata, naiset 2.76 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aikio OutiOYS/Vapari25:58 9:24
2.Ruotsalainen MariRa-Ru29:19+3:2110:37
3.Jalkanen MarttaKuoRo30:28+4:3011:02
4.Nuutinen Eeva 31:25+5:2711:22
5.Hautamäki SaaraKJV31:49+5:5111:31
6.Hautamäki SiiriKJV31:53+5:5511:33
7.Hautamäki PäiviKJV32:09+6:1111:38
8.Kangas Teija 32:38+6:4011:49
9.Holappa ArjaLaVe33:59+8:0112:18
10.Nikula IrmaOuTa36:51+10:5313:21
11.Huotari MaijaPohjant37:22+11:2413:32
12.Sorvari PirkkoOSVA38:09+12:1113:49
13.Holmi Milja 38:35+12:3713:58
14.Nall HeiniVapari38:43+12:4514:01
15.Karppinen ElinaOuTa38:56+12:5814:06
16.Hekkala Laura 39:44+13:4614:23
17.Vähärautio Aira 39:56+13:5814:28
18.Karhula VirpiPohjantähti40:02+14:0414:30
19.Hanhela RailiKiimU41:05+15:0714:53
20.Aatsinki MirjaVePo41:54+15:5615:10
21.Huovinen Minna 46:25+20:2716:49
22.Kallunki Anna 47:26+21:2817:11
23.Väisänen Kaisa-Leena 47:30+21:3217:12
24.Lehtosaari KristiinaHaHe47:39+21:4117:15
25.Löytynoja Marjo 48:14+22:1617:28
26.Lähdesmäki RaijaOYUS48:24+22:2617:32
27.Laatikainen Tuula 50:51+24:5318:25
28.Juutinen RiikkaOYS/Vapari53:55+27:5719:32
29.Kurasto Katja 57:38+31:4020:52
30.Vasala JohannaUIFK61:24+35:2622:14
31.Saastamoinen SannaOYS/Vapari73:17+47:1926:33
Pyrrö Sarkkinen0:25 0:09
Kuula RitvaKorkeakoski Mer0:02 0:00
C-rata, miehet 2.76 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Alalahti JaakkoONMKY21:51 7:55
2.Karppinen AleksiLaive22:01+0:107:58
3.Pelkonen HeimoKiimU23:08+1:178:22
4.Hohtola EsaOY23:28+1:378:30
5.Lind MattiONMKY23:55+2:048:39
6.Severi KarjalainenPohjant24:00+2:098:41
7.Ruotsalainen JuhaRa-Ru24:04+2:138:43
8.Järvelä TeemuOrient27:12+5:219:51
9.Rahko JuhoLaiVe27:20+5:299:54
10.Ronkainen JukkaTaivKu28:28+6:3710:18
11.Pitkänen RaimoOYUS28:59+7:0810:30
12.Manninen RasmusOsVa29:49+7:5810:48
13.Haukipuro JanneKuoRo30:22+8:3111:00
14.Vartiainen SuloKiimU31:27+9:3611:23
15.Kariniemi HeikkiPeRa31:58+10:0711:34
16.Kytökangas Jorma 32:01+10:1011:36
17.Koivula IlkkaPohjant32:32+10:4111:47
18.Pitkänen TeuvoIisu32:33+10:4211:47
19.Järvitalo RaimoHaHe32:44+10:5311:51
20.Ukkola SamiOsVa32:56+11:0511:55
21.Kaikkonen MarttiIisu33:03+11:1211:58
22.Lehtonen TapaniK&C36:15+14:2413:08
23.Järvelä Kalevi 37:48+15:5713:41
24.Hanhela PaavoKiimU41:14+19:2314:56
25.Rauman EsaK&C42:13+20:2215:17
26.Huotari EsaPohjant42:49+20:5815:30
27.Tiittanen Erkki 43:04+21:1315:36
28.Himanka Jesse 44:22+22:3116:04
29.Juttula Rauno 44:39+22:4816:10
30.Havas MarttiOYUS52:22+30:3118:58
31.Pyhtilä Mauno 53:54+32:0319:31
32.Koskela Ari 57:03+35:1220:40
Hanhela EeroPeRa0:00 0:00
D-rata, naiset 1.82 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Korvela Taina 24:34 13:29
2.Partanen Lotta 26:26+1:5214:31
3.Jussila JuliaVePo28:19+3:4515:33
4.Höglund VilmaHaHe28:27+3:5315:37
5.Kangas Taika 31:48+7:1417:28
6.Salo Linda 34:37+10:0319:01
7.Ainassaari annaOsVa36:38+12:0420:07
D-rata, miehet 1.82 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laukka Joonas 17:18 9:30
2.Kilpeläinen Juuso 17:29+0:119:36
3.Patana Joonas 20:46+3:2811:24
4.Qvist TomiKoskRi22:01+4:4312:05
5.Pernu Jere 22:21+5:0312:16
6.Kähkölä Anne-Lotta 25:33+8:1514:02
7.Rossi LauriPohjant28:08+10:5015:27
Pyöräsuunnistus, naiset 8.51 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Silventoinen UllaPohjant54:37 6:25
2.Jaako NiinaLänRa62:46+8:097:22
3.Vaitiniemi HannaSalRe91:21+36:4410:44
Pyöräsuunnistus, miehet 8.51 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäkinen SeppoPohjant41:12 4:50
2.Ojala KaiPaksumahat41:23+0:114:51
3.Lind MattiONMKY57:22+16:106:44
4.Alalahti JaakkoONMKY62:00+20:487:17
5.Suorajärvi MauriPohjant63:27+22:157:27
6.Väänänen Ari 66:00+24:487:45
7.Kauppinen Antti-Olli 85:56+44:4410:05
Veijovaara JormaPohjant0:00 0:00
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Manninen MarkkuPeRa0:00 -
Ovaska Heli 0:00 -
Ovaska Kimmo 0:00 -
Herajärvi MiikaPohjan Veikot0:00 -
Mikkonen AnteroORUK53:59 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. jesse himanka, 2007-06-13 12:49:49

    Rata oli kiva ja ei ollut paljon sääskiä.Rata ei ollut vaikea vaikka menimme vähän ohi yhdestä rastista.
    =) =) =) =) =) =) =) =) =) =) =) =)