< Takaisin kalenteriin

Ahvenjärvi 14.6.2007

Koskelankylän Riento

Uusi kartta, yhteyshenkilö Lasse Qvist 040-5580513

Opastus
Kuivasjärvi-Pateniemi tieltä Ratsuväentien tienhaarasta - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
256
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tirkkonen AnniOYS/Vapari70:24 10:49
2.Ruuska AnniKoskRi82:59+12:3512:46
3.Päkkilä MariaOYS/Vapari98:55+28:3115:13
A-rata, miehet 6.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyvönen PanuPohjant45:01 6:55
2.Kemppainen VesaIisu47:00+1:597:13
3.Maaninka MikaOsVa47:26+2:257:17
4.Hongell TimoKoS47:27+2:267:18
5.Räisänen KariKiimU48:46+3:457:30
6.Rahko SampoPohjant49:16+4:157:34
7.Ronkainen TuomasKoskRi50:09+5:087:42
8.Väänänen Vesa-VillePohjant50:16+5:157:44
9.Westerholm LasseVePo50:43+5:427:48
10.Pyykkö PauliAlatPi52:59+7:588:09
11.Rahja MikaPeRa53:33+8:328:14
12.Karppinen TimoPohjant53:42+8:418:15
13.Heikka LauriPohjant56:28+11:278:41
14.Haajanen JuhaPohjant56:35+11:348:42
15.Juntunen OlliPeRa56:46+11:458:44
16.Hokkanen Matti 56:48+11:478:44
17.Grekelä AnttiHaHe56:48+11:478:44
18.Rusanen Jukka 57:00+11:598:46
19.Tiiro TimoIisu58:17+13:168:58
20.Riippa Ilkka 59:21+14:209:07
21.Tuohimaa EskoONMKY59:41+14:409:10
22.Pajari TommiPohjant59:46+14:459:11
23.Viita AnttiS-200059:53+14:529:12
24.Mäkinen JuhaniSalRe60:44+15:439:20
25.Kinnunen Mikko 61:04+16:039:23
26.Maaninka JukkaOsVa61:36+16:359:28
27.Hepokangas EdvinLaiVe61:36+16:359:28
28.Järvinen MarkoKiimU61:59+16:589:32
29.Seppä TomiHimU62:50+17:499:40
30.Remsu MikkoOYS/Vapari63:22+18:219:44
31.Koljonen JouniVaKa64:06+19:059:51
32.Raitio JanneLaiVe64:12+19:119:52
33.Kvist PerttiKemsKi64:13+19:129:52
34.Rotonen Jorma 64:27+19:269:54
35.Luodonpää RistoAlatPi64:36+19:359:56
36.Fredriksson KajPohjant66:41+21:4010:15
37.Puttonen Jyrki 66:44+21:4310:16
38.Ruotsalainen KeijoOYUS68:07+23:0610:28
39.Jortama TimoPohjant68:34+23:3310:32
40.Haapakangas TommiAlPi73:00+27:5911:13
41.Lalli PasiHaHe74:59+29:5811:32
42.Ronkainen MarkusPohjant77:34+32:3311:56
43.Ahokoivu HemmoPohjant77:35+32:3411:56
44.Herva TuomasPilPa79:38+34:3712:15
45.Hanhela H.PeRa79:56+34:5512:17
46.Vainio Matti 80:04+35:0312:19
47.Säily TuomasKuoSu81:09+36:0812:29
48.Rimpiläinen AnttiOsVa81:18+36:1712:30
49.Mikkonen JuhoKoskRi84:37+39:3613:01
50.Kannala Juho 84:41+39:4013:01
51.Paaso-Rantala PerttiIiY86:42+41:4113:20
52.Heinonen SamuelRasti E489:25+44:2413:45
53.Ylimäki Kauko 92:54+47:5314:17
54.Sarpola Simo 95:30+50:2914:41
55.Heikkinen Lassi 98:44+53:4315:11
56.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari98:57+53:5615:13
Kivelä MattiPohjant0:00 0:00
Alaperä Arttu 0:00 0:00
Mäkelä EsaIiU0:00 0:00
B-rata, naiset 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Runtti ElinaYlikNM42:40 9:16
2.Rahko Saana-MariaPohjant42:52+0:129:19
3.Loukusa OiliVePo44:18+1:389:37
4.Runtti MinnaVePo46:07+3:2710:01
5.Lalli TarjaPeRa46:38+3:5810:08
6.Klasila SatuPeRa49:20+6:4010:43
7.Myllykoski HannaPohjant51:07+8:2711:06
8.Väänänen MerviOYS/Vapari51:21+8:4111:09
9.Jokela RiittaYlikNM52:15+9:3511:21
10.Lämsä SoiliYlikNM52:26+9:4611:23
11.Hyvärinen TeijaLänRa52:44+10:0411:27
12.Jortama LauraPohjant54:16+11:3611:47
13.Vasala Riina 54:58+12:1811:56
14.Jokikokko TarjaOuTa55:03+12:2311:58
15.Puhakka MariPohjant56:40+14:0012:19
16.Jortama PirjoPohjant57:00+14:2012:23
17.Heino SannaS-200058:45+16:0512:46
18.Lithovius Aino-EevaLNK59:30+16:5012:56
19.Seppinen Elisa 62:24+19:4413:33
20.Sariola RuuthOHS65:09+22:2914:09
21.Paso KerttuPeRa69:18+26:3815:03
22.Hautamäki SiiriKJV73:35+30:5515:59
23.Hautamäki PäiviKJV73:48+31:0816:02
24.Herronen TarjaOYS/Vapari76:34+33:5416:38
25.Aikio OutiOYS/Vapari90:51+48:1119:45
Pekkala Tarja 0:00 0:00
Hautamäki SaaraKJV0:00 0:00
Elme Anna-Leena 0:00 0:00
B-rata, miehet 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kettu Kai 37:44 8:12
2.Väänänen ArttuPohjant38:03+0:198:16
3.Laitala OlliSievSi39:22+1:388:33
4.Haapaniemi NiiloHaHe39:26+1:428:34
5.Uusitalo Miika 39:32+1:488:35
6.Karjalainen PasiPohjant39:41+1:578:37
7.Karvonen Mikko 41:24+3:409:00
8.Kolehmainen JannePohjant41:42+3:589:03
9.Huotari MattiPohjant42:10+4:269:10
10.Sorvari Kerkko 42:12+4:289:10
11.Tohmola MikaVePo42:48+5:049:18
12.Väisänen Mikko 43:13+5:299:23
13.Takalo JouniPelPo43:33+5:499:28
14.Lukkarinen Olli-Pekka 44:47+7:039:44
15.Määttä TaistoPeRa44:50+7:069:44
16.Laurila Mika 45:35+7:519:54
17.Salovaara HeikkiPohjant45:48+8:049:57
18.Eero PaavoPelPo46:05+8:2110:01
19.Saloranta Seppo 46:14+8:3010:03
20.Kipinä Juha 46:15+8:3110:03
21.Pernu PenttiIisu46:40+8:5610:08
22.Järvelä TeemuOR46:42+8:5810:09
23.Heikkinen Timo 47:00+9:1610:13
24.Väisänen TapaniPuolRy47:32+9:4810:20
25.Alalahti JaakkoONMKY47:56+10:1210:25
26.Tolonen JonneKiimU47:59+10:1510:25
27.Koivumaa SeppoVaKa48:35+10:5110:33
28.Sandberg Samuli 48:43+10:5910:35
29.Uusimaa MarkkuPeRa48:53+11:0910:37
30.Timonen Pasi 49:20+11:3610:43
31.Kurttila Pentti 49:25+11:4110:44
32.Paaso TuomasIisu50:08+12:2410:53
33.Helttunen JanneKiimU50:09+12:2510:54
34.Saastamoinen Hannu 50:18+12:3410:56
35.Mähönen SeppoPeRa50:56+13:1211:04
36.Kivinen Janne 51:47+14:0311:15
37.Broström MattiKoskRi52:25+14:4111:23
38.Tahkokorpi Jukka 52:43+14:5911:27
39.Laitila VesaPeRa53:01+15:1711:31
40.Leinonen Marko 53:18+15:3411:35
41.Känsälä IlkkaKVM53:35+15:5111:38
42.Kivinen Juhani 54:24+16:4011:49
43.Vasala JussiUIFK54:55+17:1111:56
44.Huotari Antti 55:00+17:1611:57
45.Holappa RaimoOulu55:33+17:4912:04
46.Pääkkö Juhani 55:49+18:0512:08
47.Sauvola Tarmo 57:00+19:1612:23
48.Sarkkinen Joonas 57:04+19:2012:24
49.Jäntti MattiPohjant57:05+19:2112:24
50.Sundelin Juha 57:17+19:3312:27
51.Leskinen Jouko 57:31+19:4712:30
52.Pätsi JuhaPosPy57:57+20:1312:35
53.Moisio Teppo 58:22+20:3812:41
54.Vattula EeroONMKY58:32+20:4812:43
55.Mattila SeppoKoskRi59:15+21:3112:52
56.Rahko MattiPohjant59:52+22:0813:00
57.Hautamäki JarkkoKoskRi60:56+23:1213:14
58.Pelkonen AlpoOSVA62:22+24:3813:33
59.Rantakokko Timo 64:00+26:1613:54
60.Pakanen HeinoIisu65:36+27:5214:15
61.Paavola Janne 65:41+27:5714:16
62.Yliniva Markku 72:24+34:4015:44
63.Nissinen Kari 74:02+36:1816:05
64.Saukko Sami 77:47+40:0316:54
65.Väisänen Veli-Pekka 80:06+42:2217:24
66.Manninen EeroOsVa84:01+46:1718:15
67.Kärki Juha-AnttiRasTiimi84:19+46:3518:19
68.Haukipuro Janne 95:41+57:5720:48
69.Lukkari Lauri 101:16+63:3222:00
Karppinen Jari 0:00 0:00
Kela Lari 0:00 0:00
Vehkaoja Aki 0:00 0:00
Väyrynen Jarno 0:00 0:00
C-rata, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola EveliinaPohjant32:15 9:29
2.Kosola MarjaPohjant32:20+0:059:30
3.Keskinarkaus Tuula 34:19+2:0410:05
4.Kortetjärvi SaijaVePo38:00+5:4511:10
5.Jalkanen MarttaKuoR40:13+7:5811:49
6.Hakala OrvokkiHaHe40:20+8:0511:51
7.Nuutinen Eeva 41:15+9:0012:07
8.Pelkonen MaijaOSVA41:36+9:2112:14
9.Korkiakoski Mervi 41:47+9:3212:17
10.Kinnula IrmaOYS/Vapari42:03+9:4812:22
11.Rahko LeenaPohjant42:07+9:5212:23
12.Ainassaari KaisuOsVa42:17+10:0212:26
13.Karppinen ElinaOuTa42:28+10:1312:29
14.Roininen Elina 42:36+10:2112:31
15.Hanhela RailiKiimU46:17+14:0213:36
16.Ruuska RauniOsVa47:32+15:1713:58
17.Märsynaho MaaretPuolRy47:52+15:3714:04
18.Huovinen Minna 48:33+16:1814:16
19.Piltonen Riikka 50:12+17:5714:45
20.Suvanne SirpaLaiVe52:33+20:1815:27
21.Haapakangas Tiia 53:03+20:4815:36
22.Jutila Henri 53:12+20:5715:38
23.Suvanne SallaLaiVe53:49+21:3415:49
24.Leskinen Anne 56:50+24:3516:42
25.Nikolajev Niina 57:20+25:0516:51
26.Nikkanen Riikka 57:45+25:3016:59
27.Hietala Liisa 60:42+28:2717:51
28.Kolehmainen Eeva-Maija 61:52+29:3718:11
29.Lähdesmäki RaijaOYUS63:55+31:4018:47
30.Huotari MaijaPohjant68:59+36:4420:17
31.Saarela Leena 71:47+39:3221:06
Partanen AnneliOYS/Vapari0:00 0:00
C-rata, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Merilä SeppoOYUS23:45 6:59
2.Hohtola EsaOY27:53+4:088:12
3.Juuso HannuOYUS28:53+5:088:29
4.Suorajärvi MauriPohjant30:17+6:328:54
5.Juutinen HannuPohjant30:28+6:438:57
6.Väänänen Ari 30:39+6:549:00
7.Veijovaara JormaPohjant31:02+7:179:07
8.Suomio Pekka 33:32+9:479:51
9.Kariniemi HeikkiPeRa36:30+12:4510:44
10.Eronen Ville 36:46+13:0110:48
11.Manninen RasmusOsVa36:57+13:1210:52
12.Ronkainen JukkaTaivKu37:11+13:2610:56
13.Tolonen IikkaPeRa37:53+14:0811:08
14.Säävälä HannuVePo37:55+14:1011:09
15.Rautiainen Tatu 38:00+14:1511:10
16.Hanhela PaavoKiimU38:03+14:1811:11
17.Kaimio AuvoIisu38:25+14:4011:17
18.Lukkari Junnu 38:44+14:5911:23
19.Pitkänen TeuvoIisu40:44+16:5911:58
20.Koivula IlkkaPohjant41:07+17:2212:05
21.Tapio MattiKiimU41:59+18:1412:20
22.Pyky EskoKiimU44:58+21:1313:13
23.Vartiainen SuloKiimU45:28+21:4313:22
24.Havas MarttiOYUS45:44+21:5913:27
25.Kaikkonen MarttiIisu45:51+22:0613:29
26.Tiittanen Erkki 46:31+22:4613:40
27.Järvelä Kalevi 47:03+23:1813:50
28.Hanhela EeroPeRa48:17+24:3214:12
29.Sarkkinen JaniOulu49:54+26:0914:40
30.Sarvanko Toni 50:42+26:5714:54
31.Kunnari Esa 51:46+28:0115:13
32.Rauman EsaK&C67:01+43:1619:42
33.Lipponen Timo 79:12+55:2723:17
34.Rajaniemi Sakari 79:14+55:2923:18
Karjalainen SeveriPohjant0:00 0:00
Ojala Arto 0:00 0:00
D-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hoikkaniemi MarikaKiimU22:10 10:04
2.Alakorva-Pernu LeaIiSu29:21+7:1113:20
3.Ervasti AinoKiimU33:35+11:2515:15
4.Kauppila Aino 36:05+13:5516:24
5.Keltamäki SonjaOuTa41:28+19:1818:50
6.Lehtonen IidaOuTa41:53+19:4319:02
7.Höglund VilmaHaHe47:09+24:5921:25
8.Haajanen Tuula 47:56+25:4621:47
9.Kaan Hannele 47:59+25:4921:48
10.Ronkainen Eini 59:48+37:3827:10
11.Siira Milla 62:53+40:4328:34
Pekkala Sari 0:00 0:00
D-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laukka JoonasOsVa21:39 9:50
2.Heikkilä Antti-Ville 24:18+2:3911:02
3.Patana Joonas 26:44+5:0512:09
4.Rossi LauriPohjant27:13+5:3412:22
5.Ukkola SamuliOsVa30:08+8:2913:41
6.Pyhtilä Mauno 33:25+11:4615:11
7.Hanhela MaunoHaHe47:54+26:1521:46
8.Vainionpää Vesa 48:12+26:3321:54
9.Aatsinki AtteHaHe52:53+31:1424:02
10.Kantola Sami 62:32+40:5328:25
11.Alapuranen RobertPelPo69:55+48:1631:46
Liikanen Paavo 0:00 0:00
Liikanen Arto 0:00 0:00

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Rtm, 2007-06-12 16:09:39

    A-rata 6.5 km 12 rastia
    B-rata 4.6 km 10 rastia
    C-rata 3.4 km 7 rastia
    D-rata 2.2 km 5 rastia