Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
24.7.2007
Järjestäjä
Haukiputaan Heitto
Paikka
Viitajärvi
Opastus
Kiiminki - Yli-Ii -tieltä nro 849 noin 9 km Kiimingistä - Näytä kartalla
Lisätiedot
Oulurastien yhteydessä TUL:n Oulun piirin mestaruuskilpailut. Yhteyshenkilö Jari Lehtosaari 0400 362 012.
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
256
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen ArjaLaiVe67:06 9:35
2.Alakylmänen Anna-MariaLaiVe76:52+9:4610:58
A-rata, miehet 7.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala JouniKoS42:35 6:05
2.Tirroniemi SamiOuTa45:30+2:556:30
3.Veijola SeppoIiY45:34+2:596:30
4.Mäkinen SeppoPelPo45:43+3:086:31
5.Köngäs LasseOuTa45:46+3:116:32
6.Karppinen TimoPohjant45:53+3:186:33
7.Hongell TimoKoS45:56+3:216:33
8.Koivu SamiPohjant46:02+3:276:34
9.Maaninka MikaOsVa47:06+4:316:43
10.Saarela Ville-PetteriKemU47:50+5:156:50
11.Tervo JaakkoPohjant49:24+6:497:03
12.Ronkainen TuomasKoskRi49:40+7:057:05
13.Skog JanVePo51:19+8:447:19
14.Malm LauriOSAO53:41+11:067:40
15.Posti HarriKoskRi53:53+11:187:41
16.Lehtola TomiLapSu53:56+11:217:42
17.Pukema JarnoOuTa55:16+12:417:53
18.Järvinen MarkoKiimU56:02+13:278:00
19.Pajari TommiPohjant56:03+13:288:00
20.Vehkaoja HarriOYS/Vapari56:52+14:178:07
21.Paatelma RistoKoskRi57:06+14:318:09
22.Tervo ArhiONMKY57:14+14:398:10
23.Hepokangas EdvinLaiVe58:21+15:468:20
24.Juntunen OlliPeRa58:39+16:048:22
25.Järvenpää RaimoIisu59:18+16:438:28
26.Lempinen HannuFujitsu59:23+16:488:29
27.Sillanpää TommiPohjant60:48+18:138:41
28.Törmänen MarkoOpu60:54+18:198:42
29.Lotvonen KariLaiVe61:15+18:408:45
30.Mäkinen JuhaniSalRe61:19+18:448:45
31.Nöjd HeikkiIiY61:23+18:488:46
32.Niemelä Urpo 61:31+18:568:47
33.Kaasinen AulisPohjant61:45+19:108:49
34.Remsu MikkoOYS/Vapari62:17+19:428:53
35.Vaarala Harri 62:22+19:478:54
36.Korpijärvi VesaKannUra64:19+21:449:11
37.Huuhka KaiKiimU64:33+21:589:13
38.Alaperä Arttu 64:37+22:029:13
39.Hokkanen Matti 64:43+22:089:14
40.Luodonpää RistoAlatPi65:51+23:169:24
41.Lind Johan 66:53+24:189:33
42.Ahokoivu HemmoPohjant66:58+24:239:34
43.Haapakangas TommiAlPi67:00+24:259:34
44.Soppela EsaPilPa68:25+25:509:46
45.Räsänen PenttiPihkan68:28+25:539:46
46.Lalli PasiHaHe69:17+26:429:53
47.Seppä TomiHimU69:22+26:479:54
48.Oksanen JarkkoPilPa69:43+27:089:57
49.Karppinen AleksiLaive69:58+27:239:59
50.Karppinen JoukoLaive70:06+27:3110:00
51.Heinonen SamuelRasti E471:09+28:3410:09
52.Laurila Mika 74:00+31:2510:34
53.Päkkilä Pertti 77:07+34:3211:01
54.Lindfors Jukka 77:23+34:4811:03
55.Hanhela H.PeRa78:45+36:1011:15
56.Neubauer PeterPohjant84:14+41:3912:02
57.Heinämaa Risto 85:15+42:4012:10
58.Mikkonen AlpoOYS/Vapari88:32+45:5712:38
59.Vanhanen KonstaKiimU91:43+49:0813:06
60.Heikkinen Markku 91:52+49:1713:07
61.Alakiuttu Tapani 99:45+57:1014:15
Grekelä HeikkiPohjant0:00 0:00
B-rata, naiset 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Saaranen SatuRasTiimi52:20 10:54
2.Myllykoski HannaPohjant52:44+0:2410:59
3.Myllykoski JenniPohjant52:47+0:2710:59
4.Aikio OutiOYS/Vapari53:02+0:4211:02
5.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari54:48+2:2811:25
6.Tirkkonen AnniOYS/Vapari55:11+2:5111:29
7.Aatsinki TanjaHaHe56:58+4:3811:52
8.Väänänen MerviOYS/Vapari57:09+4:4911:54
9.Ervasti JaanaOuTa58:08+5:4812:06
10.Lotvonen EssiLaiVe58:37+6:1712:12
11.Sillanpää ElinaPohjant59:38+7:1812:25
12.Jokela RiittaYlikNM60:14+7:5412:32
13.Lämsä SoiliYlikNM60:26+8:0612:35
14.Ruotsalainen MariRa-Ru65:10+12:5013:34
15.Reini KaarinaLapVi65:12+12:5213:35
16.Simola LottaOYS/Vapari69:04+16:4414:23
17.Ruuska RauniOsVa69:05+16:4514:23
18.Herronen TarjaOYS/Vapari73:32+21:1215:19
19.Hilli Tuija 83:04+30:4417:18
20.Piltonen Riikka 84:55+32:3517:41
B-rata, miehet 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikka LauriPohjant31:46 6:37
2.Airaksinen RistoOuTa36:12+4:267:32
3.Räisänen KariKiimU36:59+5:137:42
4.Jurvakainen MikaKiimU38:35+6:498:02
5.Hautala MattiPohjant38:40+6:548:03
6.Väänänen ArttuPohjant39:21+7:358:11
7.Kotila HarriYlikNM39:35+7:498:14
8.Paavola Ollli-PekkaTeam Iceb40:24+8:388:25
9.Kela Lari 40:51+9:058:30
10.Paukkeri Kari 40:54+9:088:31
11.Nikula ReinoOuTa42:03+10:178:45
12.Horsma AaroKiimU42:17+10:318:48
13.Mikkonen AnteroORUK43:00+11:148:57
14.Rimpiläinen AnttiOsVa43:02+11:168:57
15.Haapaniemi NiiloHaHe43:10+11:248:59
16.Myllymaa KaukoOulRe43:16+11:309:00
17.Parkkinen PekkaPohjant44:43+12:579:18
18.Kolehmainen JannePohjant45:09+13:239:24
19.Höynälä Jouko 45:13+13:279:25
20.Wuotila MikaPV45:23+13:379:27
21.Pelkonen ToivoYlikNM46:15+14:299:38
22.Huhtala Jari 46:20+14:349:39
23.Pietiläinen ErkkiPeRa46:55+15:099:46
24.Broström MattiKoskRi47:01+15:159:47
25.Alalahti JaakkoONMKY47:17+15:319:51
26.Holmi Lauri 47:25+15:399:52
27.Kilpeläinen Ville 48:00+16:1410:00
28.Kukkohovi ReinoOsVa48:33+16:4710:06
29.Kivinen Janne 48:39+16:5310:08
30.Ahola TeroPosPy49:00+17:1410:12
31.Takkinen EskoKiimU49:03+17:1710:13
32.Maansaari Jari 49:19+17:3310:16
33.Heikkinen Pasi 49:19+17:3310:16
34.Moilanen Juha 49:28+17:4210:18
35.Timonen Pasi 49:44+17:5810:21
36.Pietilä Jorma 50:01+18:1510:25
37.Jussila PasiVePo50:12+18:2610:27
38.Sandberg Samuli 51:03+19:1710:38
39.Lind MattiONMKY52:43+20:5710:58
40.Haukipuro Janne 52:50+21:0411:00
41.Uusitalo Miika 53:06+21:2011:03
42.Haverinen Eero 53:58+22:1211:14
43.Iisakka Samppa 54:56+23:1011:26
44.Sipilä Juha 55:15+23:2911:30
45.Kipinä Juha 55:23+23:3711:32
46.Salminen Sulo 55:41+23:5511:36
47.Jokela TimoOY55:54+24:0811:38
48.Lindfors KalleKR56:23+24:3711:44
49.Vehkaoja KariYlikNM56:29+24:4311:46
50.Tienhaara JukkaOuTa56:35+24:4911:47
51.Kurttila PenttiKivi57:55+26:0912:03
52.Jäntti MattiPohjant58:13+26:2712:07
53.Herajärvi MikkoPohjan V63:19+31:3313:11
54.Martikainen ErkkiKoskRi63:56+32:1013:19
55.Mattila SeppoKoskRi64:41+32:5513:28
56.Ruotsalainen JuhaRa-Ru64:52+33:0613:30
57.Herronen Jouni 73:24+41:3815:17
58.Rahja OsmoONMKY74:29+42:4315:31
59.Tolonen IikkaPeRa87:34+55:4818:14
60.Manninen EeroOsVa93:45+61:5919:31
Palokangas Timo 0:00 0:00
Haverinen Risto 0:00 0:00
Aatsinki JanneHaHe0:00 0:00
Fredriksson KajPohjant0:00 0:00
Ojuva VeliLapVe0:00 0:00
C-rata, naiset 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Klasila SatuPeRa24:13 8:21
2.Hyvönen JohannaPohjant29:27+5:1410:09
3.Jalkanen MarttaKuoR31:51+7:3810:58
4.Lehtosaari KristiinaHaHe36:04+11:5112:26
5.Väänänen Kaisa 36:40+12:2712:38
6.Karppinen ElinaOuTa38:27+14:1413:15
7.Aatsinki MirjaVePo38:38+14:2513:19
8.Nikula IrmaOuTa38:45+14:3213:21
9.Suvanne PäiviLaiVe39:53+15:4013:45
10.Koivula Leena 39:54+15:4113:45
11.Koivula Mari 39:55+15:4213:45
12.Koivisto Virpi 39:56+15:4313:46
13.Koukkari-Halme KirsiTP40:10+15:5713:51
14.Sorvari PirkkoOSVA40:26+16:1313:56
15.Paso KerttuPeRa41:58+17:4514:28
16.Haapakangas Tiia 42:36+18:2314:41
17.Hanhela RailiKiimU45:27+21:1415:40
18.Fredriksson CaritaPohjant45:54+21:4115:49
19.Karhula VirpiPohjant47:54+23:4116:31
20.Löyttyniemi Iida 48:50+24:3716:50
21.Suvanne SallaLaiVe50:54+26:4117:33
22.Pajulampi Ulla 52:54+28:4118:14
23.Pumpanen SannaVePo54:48+30:3518:53
24.Holmi Milja 56:48+32:3519:35
25.Korkeasalo VuokkoHaHe58:32+34:1920:11
26.Paakkolanvaara Anna 63:05+38:5221:45
27.Pietiläinen MeeriPeRa63:18+39:0521:49
28.Fredriksson RiikkaPohjant72:29+48:1624:59
C-rata, miehet 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mikkonen EeroKiimU24:10 8:20
2.Ingerttilä PenttiLaiVe24:13+0:038:21
3.Hohtola EsaYliopisto24:49+0:398:33
4.Pelkonen HeimoKiimU25:12+1:028:41
5.Suorajärvi MauriPohjant25:37+1:278:50
6.Pennanen AnteroKiiminki26:08+1:589:00
7.Juutinen HannuPohjant26:47+2:379:14
8.Halonen PauliOulRe29:30+5:2010:10
9.Holappa RaimoOulu29:53+5:4310:18
10.Kariniemi HeikkiPeRa30:33+6:2310:32
11.Vartiainen SuloKiimU30:52+6:4210:38
12.Manninen RasmusOsVa31:03+6:5310:42
13.Hanhela PaavoKiimU31:29+7:1910:51
14.Hanhela PenttiKiimU31:56+7:4611:00
15.Rahkola AnttiOulRe31:56+7:4611:00
16.Nivalainen Jouko 32:25+8:1511:10
17.Tapio HarriKiimU33:13+9:0311:27
18.Tapio MattiKiimU33:14+9:0411:27
19.Halme Jarmo 35:25+11:1512:12
20.Tokoi Arttu 37:01+12:5112:45
21.Ylikoski Risto 37:28+13:1812:55
22.Löyttyniemi MarttiTP37:56+13:4613:04
23.Karppinen JariOuTa38:06+13:5613:08
24.Koivula IlkkaPohjant39:42+15:3213:41
25.Koivisto Juhani 39:51+15:4113:44
26.Pyky EskoKiimU40:10+16:0013:51
27.Backman AleksiIiY42:04+17:5414:30
28.Kankainen IlmariORUK46:44+22:3416:06
29.Myllymaa YrjöOulRe51:15+27:0517:40
30.Havas MarttiOYUS51:29+27:1917:45
31.Hyyrynen KariTVV52:04+27:5417:57
32.Kunnari Esa 66:44+42:3423:00
Runtti YrjöKiimU28:42 9:53
Paavola Lari-SanteriKiimU0:00 0:00
D-rata, naiset 1.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Fredriksson ErikaPohjant17:56 12:48
2.Ukkola LeilaHaHe17:56+0:0012:48
3.Ervasti AinoKiimU27:08+9:1219:22
4.Ahola Elina 28:56+11:0020:40
5.Höglund VilmaHaHe33:37+15:4124:00
6.Ronkainen Eini 38:36+20:4027:34
7.Suvanne SirpaLaiVe49:32+31:3635:22
D-rata, miehet 1.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räisänen HarriKiimU14:50 10:35
2.Ukkola TaunoHaHe17:52+3:0212:45
3.Rönkkö Antti-PekkaVePo18:04+3:1412:54
4.Huhtala Teemu 25:01+10:1117:52
5.Tokoi Sakari 28:10+13:2020:07
TR-rata, tytöt 1.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hoikkaniemi MarikaKiimU15:20 10:13
2.Suvanne SirpaLaiVe17:04+1:4411:22
3.Ukkola EmmaHaHe27:32+12:1218:21
4.Hakala HannaHaHe27:48+12:2818:32
5.Jaatinen MiljaHaHe27:52+12:3218:34
6.Lehtosaari Aino-MariaHaHe28:29+13:0918:59
7.Pikkuhookana Erika 36:07+20:4724:04
8.Goman Anna 37:00+21:4024:40
9.Jussila JuliaVePo39:16+23:5626:10
TR-rata, pojat 1.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Saarela JoniKemU15:07 10:04
2.Jurvakainen AkseliKiimU20:45+5:3813:50
3.Nikupeteri AleksiPohjant25:18+10:1116:52
4.Hakala HeikkiHaHe26:59+11:5217:59
RR-rata, tytöt 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Backman SaanaIiY20:19 9:40
2.Jurvakainen EllaKiimU20:23+0:049:42
3.Paatelma RonjaKoskRi29:11+8:5213:53
4.Nikupeteri Jutta 35:05+14:4616:42
5.Ainassaari AinoOsVa36:04+15:4517:10
6.Ainassaari AnnaOsVa36:08+15:4917:12
7.Lehtosaari KatariinaHaHe38:09+17:5018:10
Päkkilä Suvi 33:47 16:05
RR-rata, pojat 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikka BenjaminYlikNM17:18 8:14
2.Rautio Juuso 24:14+6:5611:32
3.Löyttyniemi Lauri 24:56+7:3811:52
4.Sillanpää TopiPohjant25:26+8:0812:06
5.Tienhaara JoukoOuTa26:26+9:0812:35
6.Klasila JarkkoPeRa26:57+9:3912:50
7.Kantola Sami 27:32+10:1413:06
8.Sundelin LauriHaHe32:30+15:1215:28
9.Sundelin JuhaHaHe32:36+15:1815:31
10.Hoikkaniemi Joonas 32:47+15:2915:36
11.Päkkilä Matti 34:35+17:1716:28
12.Aatsinki AtteHaHe35:18+18:0016:48

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Kokeilumielellä, 2007-06-20 16:31:02

    Voisi tulla verestämään suunnistustaitoja sitten armeija-aikojen..
  2. Ratamestari, 2007-07-18 09:54:52

    Ratatiedot:
    A-Rata
  3. Ratamestari, 2007-07-18 09:58:55

    Ratatiedot:
    A-Rata 7,0 km 18 rastia
    B-Rata 5,0 km 16 rastia
    C-Rata 2,9 km 9 rastia
    D-Rata 1,5 km 6 rastia
    TR-Rata 1,4 km 6 rastia
    RR-Rata 2,0 km 6 rastia

    Paikalla on myös buffetti ja lopuksi voi käydä pesemässä hiet pois viereisellä Viitajärven uimarannalla.
  4. Harri, 2007-07-24 21:34:02

    Hyvät oli rastit! Varsinki A-radalla ku olit jo suuntaamassa maaliin 11-rastilla niin 12 huomasitki että pittää ponkasta vielä pari kertaa suon yli... Juoksijan polovi alako vaan vaivaamaan (ihme kyllä...) mutta sehän ei oo järjestäjän vika!!
  5. monipuolinen maasto, 2007-07-24 21:49:28

    Oli kyllä hieno maasto!

    Alun nopeakulkuinen kangas vaihtui puolessa välissä tarkkaa rastinottoa vaativaksi hiekkamonttualueeksi, ja lopussa syhkästiin isojen soiden yli. Ehottomasti vaihetelevuudessaan yks tämän kesän parhaista maastoista. Homman kruunas vielä sopivasti viilentävä uimavesi järvessä...=)
  6. Kuppimestari, 2007-07-25 00:25:44

    Reittihärveliin tiedot ladattu.

    Ne jotka eivät olleet mukana voivat käydä ihailemassa ratoja alla olevassa osoitteesta. Ne jotka pääsivät mukaan käykää vielä piirtämässä reittinne niin päästään spekuloimaan ja selittämään.

    http://www.ouluntarmo.fi/...gadget/cgi-bin/reitti.cgi
  7. Jouni Kujala, 2007-07-26 10:46:58

    Kiitän, oli hyvin tehty rata ja hieno maasto. Vielä kun saisi uutta karttaa pohjoissuuntaan tästä maastosta käyttöön, niin olisi loistohomma.