< Takaisin kalenteriin

Kiviharju 2.8.2007

Koskelankylän Riento

Oulun Reserviläisten mestaruuskisat

Opastus
Pateniemessä Haukiputaantien ja Risuniityntien tienhaara - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
217
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haajanen SofiaPohjant58:29 -
2.Haajanen SatuPohjant59:44+1:15-
3.Hiltunen PäiviONMKY69:31+11:02-
4.Nurmikumpu MelinaKoskRi69:53+11:24-
5.Jokikokko TarjaOuTa73:14+14:45-
6.Alakylmänen Anna-MariaLaiVe77:25+18:56-
7.Väänänen MerviOYS/Vapari77:33+19:04-
8.Rajakangas SusannaMuhU77:42+19:13-
A-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Oikarinen JukkaPohjant44:38 -
2.Hongell TimoKoS45:18+0:40-
3.Airaksinen RistoOuTa47:03+2:25-
4.Hyvönen PanuPohjant47:38+3:00-
5.Kujala JarmoKoS48:14+3:36-
6.Laine KalleKauKa48:47+4:09-
7.Siponen Kimmo 48:50+4:12-
8.Näsi JuhoPohjant49:20+4:42-
9.Leskelä JyrkiPohjant49:56+5:18-
10.Pajari TommiPohjant50:06+5:28-
11.Nikula PasiOuTa50:53+6:15-
12.Keskinarkaus JussiFC RuPu51:04+6:26-
13.Partanen Pekka 51:39+7:01-
14.Hepokangas EdvinLaiVe53:24+8:46-
15.Kvist PerttiKemsKi53:37+8:59-
16.Mäkelä EsaIiU53:48+9:10-
17.Paakolanvaara Mikko 54:06+9:28-
18.Koivu SamiPohjant54:20+9:42-
19.Säily Tuomas 54:56+10:18-
20.Grekelä AnttiHaHe55:26+10:48-
21.Paavola Olli-PekkaTeam Iceb57:09+12:31-
22.Merilä SeppoOYUS58:32+13:54-
23.Leinonen LauriKaSu58:53+14:15-
24.Törmänen MarkoOpu59:26+14:48-
25.Nygård MarkkuOpu60:53+16:15-
26.Ruotsalainen KeijoOYUS60:56+16:18-
27.Järvenpää RaimoIisu61:05+16:27-
28.Lempinen HannuFujitsu61:10+16:32-
29.Vaarala Harri 61:26+16:48-
30.Alaperä Arttu 61:26+16:48-
31.Hanhela MaunoHaHe62:05+17:27-
32.Lalli PasiHaHe63:37+18:59-
33.Oksanen JarkkoPilpa64:10+19:32-
34.Paaso-Rantala PerttiIiY66:10+21:32-
35.Sillanpää TommiPohjant68:27+23:49-
36.Hoikka MarkoOYS/Vapari70:01+25:23-
37.Ahokoivu HemmoPohjant75:34+30:56-
38.Kivinen Janne 77:02+32:24-
39.Päkkilä Jukka 78:52+34:14-
40.Hanhela H.PeRa80:30+35:52-
41.Väisänen Mikko 80:52+36:14-
42.Mikkonen AlpoOYS/Vapari82:01+37:23-
43.Oikarinen MattiAlatPi82:39+38:01-
44.Rämö Jouko 82:55+38:17-
45.Kutila Risto 89:30+44:52-
46.Heinämaa Risto 89:45+45:07-
47.Ylimäki Kauko 103:18+58:40-
Pelkonen AlpoOsVa0:00 -
Lehtosaari JariHaHe0:00 -
Kujala JouniKoS0:00 -
Markku Heikkinen 0:00 -
B-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lithovius Anna-RiikkaOsVa63:46 -
2.Myllykoski HannaPohjant65:59+2:13-
3.Liinamaa JohannaPohjant68:25+4:39-
4.Saaranen SatuRasTiimi68:30+4:44-
5.Puhakka MariPohjant70:03+6:17-
6.Sillanpää ElinaPohjant70:18+6:32-
7.Nikula SariOuTa76:33+12:47-
8.Milja JaatinenHaHe80:03+16:17-
9.Reini KaarinaLapVi83:19+19:33-
10.Suvanne PäiviLaiVe86:23+22:37-
11.Väyrynen Tanja 101:34+37:48-
12.Heikkinen Ritva 103:47+40:01-
13.Kolehmainen Eeva-MaijaPohjant112:01+48:15-
Mattila PirkkoOYS/Vapari0:00 -
B-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kivelä MattiPohjant37:02 -
2.Hintikka Mikko 47:02+10:00-
3.Salmela JuhaniONMKY48:13+11:11-
4.Tuohimaa EskoONMKY53:26+16:24-
5.Hihnala TeroAlatPi55:22+18:20-
6.Keltamäki SimoOuTa55:25+18:23-
7.Hintikka Juha-Matti 55:27+18:25-
8.Laurila Mika 56:15+19:13-
9.Paukkeri Kari 56:54+19:52-
10.Lukkarinen Olli-Pekka 58:25+21:23-
11.Siirilä Jukka 58:27+21:25-
12.Vilhonen Ossi 60:05+23:03-
13.Holmi Lauri 61:02+24:00-
14.Lind JohanFalken61:11+24:09-
15.Kuivalainen MarkkuIisu62:10+25:08-
16.Haapaniemi NiiloHaHe62:27+25:25-
17.Kivelä JanneKempele62:39+25:37-
18.Heiskanen JuhaKKP63:40+26:38-
19.Sandberg Samuli 64:12+27:10-
20.Ahola TeroPosPy64:30+27:28-
21.Lukkarinen OlaviPohjant65:33+28:31-
22.Rimpiläinen AnttiOsVa65:51+28:49-
23.Karvonen Mikko 66:03+29:01-
24.Mäkinen JuhaniSalRe66:31+29:29-
25.Sipilä Juha 66:56+29:54-
26.Suhonen Kauko 68:41+31:39-
27.Kullervo NiiniketoONMKY69:04+32:02-
28.Leinonen Marko 69:31+32:29-
29.Kauma HeikkiOYS/Vapari69:34+32:32-
30.Heikkinen Timo 70:00+32:58-
31.Tahkokorpi Jukka 70:23+33:21-
32.Jussila PenttiONMKY70:38+33:36-
33.Suomio Pekka 73:26+36:24-
34.Broström MattiKoskRi76:35+39:33-
35.Jussila Jani 76:46+39:44-
36.Lahtinen Markus 78:30+41:28-
37.Riekki Jari 79:39+42:37-
38.Suurinkeroinen Matti 82:14+45:12-
39.Paavola Janne 82:20+45:18-
40.Määttä TaistoPeRa82:48+45:46-
41.Kivelä TimoLeSi85:04+48:02-
42.Jäntti MattiPohjant85:27+48:25-
43.Haatainen MattiIisu87:56+50:54-
44.Palosaari ReijoOuTa91:20+54:18-
45.Okkonen Jaakko 96:36+59:34-
46.Manninen EeroOsVa127:23+90:21-
Väänänen Petri 0:00 -
Pätsi JuhaPosPy0:00 -
Kela 0:00 -
Jaako Mikko 0:00 -
Jokela TimoOYUS0:00 -
Poikela PenttiLapVe0:00 -
C-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jokela RiittaYlikNM43:41 -
2.Lämsä SoiliYlikNM43:52+0:11-
3.Ruotsalainen MariRa-Ru46:55+3:14-
4.Hiltunen Katri 49:17+5:36-
5.Kangas Teija 49:30+5:49-
6.Fredriksson CaritaPohjant50:34+6:53-
7.Pöykkölä Hannele 50:51+7:10-
8.Paso KerttuPeRa51:11+7:30-
9.Karppinen ElinaOuTa52:01+8:20-
10.Pelkonen MaijaOSVA53:16+9:35-
11.Vallin Anniina 53:46+10:05-
12.Aatsinki MirjaVePo54:33+10:52-
13.Koivula Leena 54:39+10:58-
14.Kortetjärvi SaijaVePo54:45+11:04-
15.Hilli Tuija 55:42+12:01-
16.Holappa Tiina 55:42+12:01-
17.Partanen AnneliOYS/Vapari55:57+12:16-
18.Nikula IrmaOuTa56:53+13:12-
19.Haapakangas Tiia 58:02+14:21-
20.Herranen TarjaOYS/Vapari62:11+18:30-
21.Vilhunen Elisa 62:14+18:33-
22.Vähänen Kaisa 62:32+18:51-
23.Holmi Milja 64:38+20:57-
24.Lähdemäki RaijaOYUS69:07+25:26-
25.Saarela Leena 78:28+34:47-
26.Nurmenkumpu Niina 85:11+41:30-
27.Perälä Outi 116:23+72:42-
28.Suvanne SallaLaiVe116:26+72:45-
Fredriksson RiikkaPohjant0:00 -
Mattila Ann-Maria 0:00 -
C-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM28:06 -
2.Luosujärvi Timo 36:38+8:32-
3.Ruotsalainen JuhaRa-Ru37:28+9:22-
4.Hohtola EsaYliopisto39:40+11:34-
5.Mattila SeppoKoskRi41:48+13:42-
6.Niemelä Matti 41:49+13:43-
7.Ponkala Jaakko 43:36+15:30-
8.Eronen Ville 43:53+15:47-
9.Juutinen HannuPohjant44:48+16:42-
10.Häyrynen Mikko 46:35+18:29-
11.Kivinen Juhani 47:05+18:59-
12.Rahkola AnttiOulRe47:37+19:31-
13.Iisakka Samppa 48:21+20:15-
14.Mikkonen ToivoOnmky48:25+20:19-
15.Tolonen IikkaPeRa48:57+20:51-
16.Saikkonen Toivo 49:06+21:00-
17.Ylikoski Risto 49:20+21:14-
18.Hirvelä ReijoPunKu49:22+21:16-
19.Tolonen Jyrki 49:23+21:17-
20.Kokkila MaunoKEV49:51+21:45-
21.Paavola LariKiiMu50:15+22:09-
22.Pöykkölä Jouko 51:16+23:10-
23.Karppinen JariOuta52:04+23:58-
24.Koivumaa SeppoVaKa52:11+24:05-
25.Koivula IlkkaPohjant54:23+26:17-
26.Smart MikaelHaHe54:44+26:38-
27.Manninen RasmusOsVa55:19+27:13-
28.Kariniemi HeikkiPeRa56:11+28:05-
29.Häyrynen Vesa 61:32+33:26-
30.Havas MarttiOYUS61:46+33:40-
31.Backman Aleksi 61:55+33:49-
32.Tiittanen Erkki 67:37+39:31-
33.Heikkinen Jari 76:14+48:08-
34.Kunnari Esa 108:03+79:57-
Tokoi Arttu 0:00 -
Järvelä Kalevi 0:00 -
D-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Huovinen Minna 25:59 -
2.Hoikkaniemi MarikaKiimU31:13+5:14-
3.Fredriksson ErikaPohjant38:24+12:25-
4.Säävälä Anni-ElinaVePo42:46+16:47-
5.Suvanne Sirpa 43:52+17:53-
6.Känsäkoski Mira 44:10+18:11-
7.Lehtosaari Aino-MariaHaHe53:37+27:38-
8.Jaatinen Milja 53:59+28:00-
9.Höglund VilmaHaHe56:35+30:36-
10.Kauppila Veera 66:23+40:24-
11.Pietiläinen MeeriPeRa69:24+43:25-
12.Ikäheimonen Siiri 72:33+46:34-
Kamu Milla 27:22 -
Kakko SiiriIisu0:00 -
Ruotsalainen VilppuRa-Ru0:00 -
D-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Moilanen TeuvoVaKa28:06 -
2.Rönkkö Antti-PekkaVePo28:31+0:25-
3.Molander TomiYlikNM30:23+2:17-
4.Turkka JussiIisu32:36+4:30-
5.Tokoi Sakari 48:21+20:15-
6.Kauppila Matias 53:14+25:08-
7.Kakko AukustiIisu61:35+33:29-
8.Ahola Perttu 62:25+34:19-
9.Pyhtilä Mauno 64:00+35:54-
10.Manninen Joel 64:14+36:08-
Sillanpää TopiPohjant0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

Ei vielä kommentteja.