< Takaisin kalenteriin

Kotikontu 21.8.2007

Iin Yritys

Yhteyshenkilö Pertti Paaso-Rantala 040-8030581

Opastus
Oulusta 12 km pohjoiseen tieltä E75 Virpinimen ja Kalimeenkylän ramppi nro 14 - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
221
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.79 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen ArjaLaiVe62:15 9:10
2.Ruokamo RiikkaPohjant63:54+1:399:24
A-rata, miehet 6.79 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala Jounikos41:33 6:07
2.Hyvönen PanuPohjant44:36+3:036:34
3.Hongell TimoKoS46:06+4:336:47
4.Kvist PerttiKemsKi48:49+7:167:11
5.Norrkniivilä JaakkoPulkPo50:07+8:347:22
6.Kotaniemi JuhaKoskRi50:37+9:047:27
7.Kuusela TeppoPohjant50:47+9:147:28
8.Romppainen PekkaSuomRa50:59+9:267:30
9.Runtti JanneVePo51:27+9:547:34
10.Alaperä Arttu 51:35+10:027:35
11.Pyykkö PauliAlatPi52:09+10:367:40
12.Holappa TeuvoRaPe52:31+10:587:44
13.Vaarala Harri 53:31+11:587:52
14.Grekelä AnttiHaHe53:54+12:217:56
15.Juntunen OlliPeRa54:07+12:347:58
16.Mäkelä EsaIiU54:52+13:198:04
17.Paakolanvaara Mikko 55:41+14:088:12
18.Nikkanen Markku 55:49+14:168:13
19.Vehkaoja AkiYlikNM56:21+14:488:17
20.Kolehmainen JannePohjant56:22+14:498:18
21.Lempinen HannuFujitsu56:27+14:548:18
22.Kaasinen AulisPohjant58:20+16:478:35
23.Hepokangas EdvinLaiVe59:15+17:428:43
24.Järnfors Janne 60:20+18:478:53
25.Puttonen Jyrki 61:14+19:419:01
26.Oksanen JarkkoPilPa62:06+20:339:08
27.Palosaari heikki 62:35+21:029:13
28.Paatelma RistoKoskRi62:51+21:189:15
29.lalli pasiHaHe65:49+24:169:41
30.vanhanen konstaKiimu67:19+25:469:54
31.Sillanpää TommiPohjant69:07+27:3410:10
32.lehto pasi 69:41+28:0810:15
33.Asikainen Juha 69:41+28:0810:15
34.Pasonen pertti 69:45+28:1210:16
35.Heinonen SamuelRasti E470:20+28:4710:21
36.Kivinen Janne 70:25+28:5210:22
37.Hanhela H.PeRa71:34+30:0110:32
38.Mikkonen AlpoOYS/Vapari74:10+32:3710:55
39.Saloranta Seppo 74:15+32:4210:56
40.Putila Ristonokia75:35+34:0211:07
41.Markku Heikkinen 76:00+34:2711:11
42.hanhineva tero 88:51+47:1813:05
43.heinimaa risto 90:20+48:4713:18
44.Riekki Jari 98:40+57:0714:31
B-rata, naiset 5.49 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lithovius Anna-RiikkaOsVa50:04 9:07
2.Kilpeläinen TarjaRasPi52:27+2:239:33
3.rantala tytti 55:16+5:1210:04
4.hokajärvi tuulaOYS/Vapari64:55+14:5111:49
5.Aikio OutiOYS/Vapari65:07+15:0311:51
6.Lamberg Anja-LeenaSalRe67:25+17:2112:16
7.nissinen marianne 71:26+21:2213:00
8.Lotvonen EssiLaiVe71:36+21:3213:02
9.Nuutinen eeva 73:01+22:5713:17
10.Jalkanen MarttaKuoR73:30+23:2613:23
11.Kinnula IrmaOYS/Vapari74:53+24:4913:38
12.autio kaija 79:32+29:2814:29
13.Maunu Susanna 80:44+30:4014:42
14.Karppinen Maria 86:54+36:5015:49
15.mäkelä katja 90:04+40:0016:24
16.Piltonen riikka 91:01+40:5716:34
Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari0:00 0:00
B-rata, miehet 5.49 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karjalainen PasiPohjant41:03 7:28
2.Juuso HannuOYUS43:16+2:137:52
3.Kela Lari 44:54+3:518:10
4.Väänänen Petri 45:19+4:168:15
5.Remsu MikkoOYS/Vapari46:02+4:598:23
6.Tuohimaa EskoONMKY46:08+5:058:24
7.Mäkinen JuhaniSalRe46:36+5:338:29
8.Palosaari ReijoOuTa46:51+5:488:32
9.Ruokamo EeroONMKY47:31+6:288:39
10.Aarnio Janne 47:56+6:538:43
11.Lind JohanFalken48:09+7:068:46
12.Merilä SeppoOYUS48:09+7:068:46
13.Lukkarinen OlaviPohjant48:16+7:138:47
14.Siirilä Jukka 48:34+7:318:50
15.Laitinen OlliPeRa48:40+7:378:51
16.Kukkohovi ReinoOsVa48:47+7:448:53
17.Haapakangas Tommi 49:01+7:588:55
18.Riippa IlkkaOpu49:04+8:018:56
19.Laurila Mika 49:09+8:068:57
20.Kotaniemi Pasi 49:26+8:239:00
21.Paukkeri Kari 49:53+8:509:05
22.Wuotila MikaPV49:54+8:519:05
23.huurinainen kimmo 50:03+9:009:06
24.Rahko MattiPohjant50:28+9:259:11
25.Partanen Pekka 50:34+9:319:12
26.Heikka LauriPohjant51:04+10:019:18
27.Holmi Lauri 51:06+10:039:18
28.Suominen Pekka 51:29+10:269:22
29.Ahola TeroPosPy51:59+10:569:28
30.Hoikka MarkoOYS/Vapari52:22+11:199:32
31.Kuivalainen MarkkuIisu52:39+11:369:35
32.Okkonen Jaakko 54:24+13:219:54
33.Suhonen Kauko 55:21+14:1810:04
34.Jokela TimoOYUS55:30+14:2710:06
35.Leinonen Marko 55:32+14:2910:06
36.Nissinen Nikopohjant55:42+14:3910:08
37.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari55:48+14:4510:09
38.Kauma HeikkiOYS/Vapari55:52+14:4910:10
39.Sipilä Juha 56:15+15:1210:14
40.Kipinä juha 56:34+15:3110:18
41.Ruotsalainen JuhaRa-Ru56:40+15:3710:19
42.Lahtinen Markus 56:51+15:4810:21
43.Haatainen MattiIisu56:53+15:5010:21
44.Alahuhtala Mikko 57:08+16:0510:24
45.Nissinen Jussi 57:09+16:0610:24
46.kähkönen juhapohjant57:14+16:1110:25
47.Koivumaa SeppoVaKa57:28+16:2510:28
48.Pääkkö JuhaniSK Pohjantähti57:49+16:4610:31
49.Kilpeläinen Ville 58:39+17:3610:40
50.vilhunen ossi 58:41+17:3810:41
51.Inki PekkaTuMe59:31+18:2810:50
52.Väyrynen Jarno 60:06+19:0310:56
53.Jäntti MattiPohjant60:10+19:0710:57
54.Sandberg Samuli 60:26+19:2311:00
55.Hekkala Urpo 60:43+19:4011:03
56.Määttä TaistoPeRa61:12+20:0911:08
57.Sundelin JuhaHaHe61:52+20:4911:16
58.Jaako Mikko 62:01+20:5811:17
59.Kivinen Juhani 66:29+25:2612:06
60.Pätsi JuhaPosPy69:53+28:5012:43
61.Korkalo JormaPohjant70:47+29:4412:53
62.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari71:52+30:4913:05
63.Manninen EeroOsVa74:31+33:2813:34
64.hiltunen kalervo 75:23+34:2013:43
65.herajärvi mikkopohve75:42+34:3913:47
66.räsänen mikadestia78:49+37:4614:21
67.Ylikoski Risto 79:54+38:5114:33
68.Tapio HarriKiimU80:54+39:5114:44
69.Tapio MattiKiimU81:01+39:5814:45
70.repo tuomas 94:15+53:1217:10
Tamminen HeikkiSuJu0:00 0:00
C-rata, naiset 3.16 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Juntunen MarjutIiY29:38 9:22
2.Sillanpää elinaPohjant29:55+0:179:28
3.Lalli TarjaPeRa30:07+0:299:31
4.Simola LottaOYS Vapari32:39+3:0110:19
5.Holappa Tiina 33:02+3:2410:27
6.Hyvönen JohannaPohjant33:50+4:1210:42
7.Hakala OrvokkiHaHe34:54+5:1611:02
8.Kolehmainen Eeva-Maija 34:56+5:1811:03
9.Vilhunen Elisa 37:32+7:5411:52
10.Pelkonen MaijaOSVA38:18+8:4012:07
11.Aatsinki MirjaVePo39:07+9:2912:22
12.Koivula Leena 39:35+9:5712:31
13.Jokela RiittaYlikNM39:40+10:0212:33
14.Lämsä SoiliYlikNM39:49+10:1112:36
15.Karppinen ElinaOuTa41:33+11:5513:08
16.Virkkula MarjaYlikNM41:57+12:1913:16
17.Partanen Annelioys vapari42:25+12:4713:25
18.Sorvari PirkkoOSVA42:58+13:2013:35
19.Suvanne SirpaLaive43:48+14:1013:51
20.Suvanne PäiviLaive44:02+14:2413:56
21.Nissinen Heli 47:24+17:4615:00
22.Nikula IrmaOuTa47:39+18:0115:04
23.Ruuska RauniOsVa48:04+18:2615:12
24.Haapakangas Tiia 50:55+21:1716:06
25.räsänen aila 51:49+22:1116:23
26.lukkari liisa 56:46+27:0817:57
27.saarela leena 58:51+29:1318:37
28.Pietiläinen MeeriPeRa60:57+31:1919:17
29.Ollakka Sanna 78:10+48:3224:44
Suonlahti HennaPV0:00 0:00
C-rata, miehet 3.16 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Keltamäki Seppoiisu25:32 8:04
2.Pitkänen RaimoOYUS27:26+1:548:40
3.Nikula ReinoOuTa27:36+2:048:44
4.Alalahti JaakkoONMKY27:53+2:218:49
5.Hohtola EsaYliopisto28:01+2:298:51
6.Ingerttilä PenttiLaiVe28:21+2:498:58
7.Holappa RaimoOulu29:22+3:509:17
8.Veijovaara MikaVaaSu30:01+4:299:29
9.Väänänen Ari 31:01+5:299:48
10.Mattila SeppoKoskRi31:44+6:1210:02
11.lukkari junnu 32:13+6:4110:11
12.Veijovaara JormaPohjant33:20+7:4810:32
13.Tolonen IikkaPeRa33:47+8:1510:41
14.Kariniemi HeikkiPeRa34:49+9:1711:01
15.Malm Vesa 37:11+11:3911:46
16.Pietilä Jorma 38:45+13:1312:15
17.Järvelä kalevi 39:47+14:1512:35
18.Koivula IlkkaPohjant39:52+14:2012:36
19.Karppinen JariOuTa40:45+15:1312:53
20.tiittanen erkki 43:31+17:5913:46
21.kiviniemi roope 48:39+23:0715:23
22.Hyyrynen KariTVV49:23+23:5115:37
23.Kankainen IlmariORUK49:59+24:2715:49
24.Havas MarttiOYUS50:37+25:0516:01
25.Smart Mikael 54:20+28:4817:11
26.savinen reijopohjant68:09+42:3721:33
27.Kunnari Esa 71:23+45:5122:35
Manninen RasmusOsVa0:00 0:00
Pitkänen TeuvoIisu0:00 0:00
Vartiainen SuloKiimU0:00 0:00
D-rata, naiset 1.93 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karjalainen EssiPohjant22:57 11:53
2.Hakala HannaHaHe25:23+2:2613:09
3.Partanen Lotta 31:21+8:2416:14
4.Ronkainen einiKoskRi32:20+9:2316:45
5.Ukkola EmmaHaHe35:56+12:5918:37
6.Höglund VilmaHaHe41:45+18:4821:37
7.Karjalainen VeeraPohjant49:52+26:5525:50
8.Milja JaatinenHaHe55:44+32:4728:52
D-rata, miehet 1.93 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räisänen HeikkiKiimU18:12 9:25
2.Räisänen HarriKiimU20:11+1:5910:27
3.tokoi sakari 26:03+7:5113:29
4.Rossi LauriPohjant26:33+8:2113:45
5.rautio eero 29:34+11:2215:19
6.Markkanen Pauli 39:57+21:4520:41
7.Ahola Perttu 41:41+23:2921:35
8.Markkanen jaakko 41:49+23:3721:40
9.Haverinen Jere 44:15+26:0322:55
10.Pyhtilä Mauno 48:49+30:3725:17
11.Eskola eerikkiTuMe56:53+38:4129:28
12.Leskinen Eetu 60:25+42:1331:18
13.Leinonen Jari 65:24+47:1233:53
Sillanpää TopiLNK0:00 0:00
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola LeilaHaHe36:48 -
2.kauppi juho 36:58+0:10-
3.väänänen tuure 71:30+34:42-
4.Norrkniivilä MarttiPulkPo78:31+41:43-
tokoi arttu 0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. pertti p-r/ratam, 2007-08-17 15:00:31

    Radat
    A 6,79
    B 5,49
    C 3,16
    D 1,93

    Kartta päivitetty 8/07.
  2. petri v, 2007-08-23 12:26:31

    kertokaapa mikä ois hyvä suunnistus seura jos liittyisin
  3. seura, 2007-08-23 14:43:06

    no seurojahan Oulun seudulla riittää...mietintää kannattaa harrastaa sen pohjalta oletko, huippusuunnistaja, aktiiviharrastaja, kuntoilija, juniori. Ja millä tasolla ja missä mielessä tahdot harrastaa, kilpailla yms..yms.. etsitkö viestiporukkaa vai mitä suunnistukselta tahdot.
    Missäpäin seutua asut, tahdotko ympärivuotista toimintaa tai harjoitustoimintaa.

    Tuolta vain seurojen nettisivuille surffailemaan ja katsomaan millaista kenelläkin tarjolla.

    En vielä mainosta mitään yksittäistä seuraa
  4. Annu, 2007-08-24 15:12:01

    "Juoksin" c-radan. Oli oikein mukava iltalenkki, vaikka ennen en ole noin pahoin uponnut suohon. Kiitos ratamestarille.