< Takaisin kalenteriin

Kalimeenvaara 23.8.2007

Koskelankylän Riento

Päivitetty kartta, yhteyshenkilö Ville Mikkonen 044-2666999

Opastus
Oulu-Ylikiiminkitieltä 6 km Kuusamontien ja Ylikiimingintien risteyksestä - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
163
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kriikkula JohannaIkNV60:09 9:42
Mattila PirkkoOys/vapari0:00 0:00
A-rata, miehet 6.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Oikarinen JukkaPohjant44:08 7:07
2.Hongell TimoKoS49:36+5:288:00
3.Partanen Pekka 49:55+5:478:03
4.Romppainen PekkaSuomRa50:19+6:118:06
5.Kotaniemi JuhaKoskRi51:22+7:148:17
6.Huuhka KaiKiimU53:00+8:528:32
7.Mäkinen SeppoPelPo53:17+9:098:35
8.Westerholm LasseVePo55:22+11:148:55
9.Alaperä Arttu 56:06+11:589:02
10.Hepokangas EdvinLaiVe57:02+12:549:11
11.Niemelä UrpoPohjant57:20+13:129:14
12.Pääkkönen JarmoONMKY57:22+13:149:15
13.Merilä SeppoOYUS57:46+13:389:19
14.Järviluoma Ari 58:45+14:379:28
15.Grekelä AnttiHaHe58:51+14:439:29
16.Lempinen HannuFujitsu59:17+15:099:33
17.Karppinen JoukoLaive59:39+15:319:37
18.Kolehmainen JannePohjant60:22+16:149:44
19.Kujala JarmoKoS61:12+17:049:52
20.Lotvonen KariLaiVe63:54+19:4610:18
21.Hourula IsmoOsVa64:03+19:5510:19
22.Mäkelä EsaIiU64:24+20:1610:23
23.Salovaara HeikkiPohjant66:28+22:2010:43
24.Oksanen Jarkko 68:53+24:4511:06
25.Puttonen Jyrki 69:32+25:2411:12
26.Kinnunen Mikko 69:56+25:4811:16
27.Lalli PasiHaHe70:55+26:4711:26
28.Markku Heikkinen 73:05+28:5711:47
29.Herva TuomasPilPa73:13+29:0511:48
30.Heinämaa Risto 79:20+35:1212:47
31.Putila RistoNOKIA82:08+38:0013:14
Holappa TeuvoRaPe0:00 0:00
Heikkinen Lassi 67:51 10:56
Nikkanen Markku 61:54 9:59
Juuso HannuOYUS73:08 11:47
Tuohimaa EskoONMKY0:00 0:00
B-rata, naiset 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Silventoinen UllaPohjant51:10 9:50
2.Lamberg Anja-LeenaSalRe68:09+16:5913:06
3.Ruokamo RiikkaPohjant72:14+21:0413:53
4.Palmi Sara 73:11+22:0114:04
5.Aatsinki TanjaHaHe74:31+23:2114:19
6.Aikio OutiOYS/Vapari85:23+34:1316:25
7.Palosaari Eeva 88:45+37:3517:04
8.Piltonen Riikka 110:16+59:0621:12
9.Kilpeläinen MarjaOYS Vapar112:41+61:3121:40
Marjakangas Elina 0:00 0:00
Nurmikumpu Niina 90:58 17:29
Karppinen Kukka-MaariaLaive0:00 0:00
Salla SuvanneOulu0:00 0:00
B-rata, miehet 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rönkkö TimoVePo42:43 8:12
2.Näsi JuhoPohjant42:45+0:028:13
3.Laurila Mika 50:31+7:489:42
4.Haapaniemi NiiloHaHe50:42+7:599:45
5.Ruokamo EeroONMKY52:20+9:3710:03
6.Siirilä Jukka 52:39+9:5610:07
7.Helttunen JanneKiimU53:12+10:2910:13
8.Puurunen ReijoOuTa55:51+13:0810:44
9.Kähkölä Juha 55:53+13:1010:44
10.Kilpeläinen Ville 56:30+13:4710:51
11.Wuotila MikaPV56:52+14:0910:56
12.Väyrynen Jarno 57:17+14:3411:00
13.Kotaniemi Pasi 58:00+15:1711:09
14.Suomio Pekka 58:13+15:3011:11
15.Rossi JarmoPohjant58:31+15:4811:15
16.Kivinen Janne 60:40+17:5711:40
17.Hoikka MarkoOYS/Vapari60:50+18:0711:41
18.Vilhunen Ossi 61:33+18:5011:50
19.Saloranta Seppo 62:56+20:1312:06
20.Leinonen Marko 64:13+21:3012:20
21.Okkonen Jaakko 65:22+22:3912:34
22.Alahuhtala Mikko 66:26+23:4312:46
23.Jäntti MattiPohjant66:29+23:4612:47
24.Särkelä Samuli 69:09+26:2613:17
25.Koivumaa SeppoVaKa69:32+26:4913:22
26.Salminen SuloS-200069:41+26:5813:24
27.Vasala JussiUIFK70:02+27:1913:28
28.Sandberg Samuli 73:22+30:3914:06
29.Kurttila Pentti 75:20+32:3714:29
30.Herronen Jouni 79:08+36:2515:13
31.Suurinkeröinen MattiOys/vapari80:25+37:4215:27
32.Ylikoski Risto 82:31+39:4815:52
33.Tukki Heikki 84:58+42:1516:20
34.Manninen EeroOsVa110:03+67:2021:09
Karvonen Mikko 0:00 0:00
Alalahti JaakkoONMKY0:00 0:00
Holappa RaimoOulu62:09 11:57
Väänänen Petri 63:48 12:16
Lahtinen Markus 62:25 12:00
Sundelin Juha 0:00 0:00
Jaako Mikko 0:00 0:00
Ojala Sami 0:00 0:00
C-rata, naiset 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola EveliinaPohjant38:08 10:35
2.Kosola MarjaPohjant39:38+1:3011:00
3.Lämsä SoiliYlikNM40:49+2:4111:20
4.Partanen Annelikoskri43:49+5:4112:10
5.Näsi KatariinaPohjant44:36+6:2812:23
6.Ruotsalainen MariRa-Ru48:20+10:1213:25
7.Kolehmainen Eeva-Maija 50:14+12:0613:57
8.Kumpuvaara-Virkkala Kirsi 51:10+13:0214:12
9.Junes-Kähkölä Anu 51:14+13:0614:13
10.Aatsinki MirjaVePo51:21+13:1314:15
11.Koivula Leena 51:42+13:3414:21
12.Koivisto Virpi 54:03+15:5515:00
13.Fredriksson CaritaPohjant54:16+16:0815:04
14.Vilhunen Elisa 57:12+19:0415:53
15.Goman Annukka 57:19+19:1115:55
16.Kuula Ritva 57:53+19:4516:04
17.Nikula IrmaOuTa61:17+23:0917:01
18.Suvanne PäiviLaive76:40+38:3221:17
19.Suvanna SirpaLaiVe77:27+39:1921:30
20.Saarela Leena 79:33+41:2522:05
21.Karppinen Marjo 88:48+50:4024:40
Keskinarkaus TaisaFC RuPu0:00 0:00
C-rata, miehet 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Runtti YrjöKiimU33:16 9:14
2.Pelkonen ToivoYlikNM34:25+1:099:33
3.Nikula ReinoOuTa34:35+1:199:36
4.Niemelä Matti 35:30+2:149:51
5.Hohtola EsaYliopisto36:35+3:1910:09
6.Halonen PauliOulRe37:18+4:0210:21
7.Lind MattiONMKY37:34+4:1810:26
8.Tolonen JonneKiimU37:47+4:3110:29
9.Mattila SeppoKoskRi38:22+5:0610:39
10.Luosujärvi Timo 39:39+6:2311:00
11.Ehovuo Veijo 40:46+7:3011:19
12.Eronen Ville 41:02+7:4611:23
13.Tolonen IikkaPeRa42:15+8:5911:44
14.Lampi MattiLNM45:01+11:4512:30
15.Lukkari Junnu 45:04+11:4812:31
16.Karppinen AleksiLaive46:25+13:0912:53
17.Aarnio Mika 49:08+15:5213:38
18.Kerola PenttiKiimU49:11+15:5513:39
19.Kivinen Juhani 49:15+15:5913:40
20.Kariniemi HeikkiPeRa49:40+16:2413:47
21.Pyky EskoKiimU50:26+17:1014:00
22.Kaikkonen MarttiIisu50:43+17:2714:05
23.Koivula IlkkaPohjant51:35+18:1914:19
24.Kauppi Juho 53:14+19:5814:47
25.Koivisto Juhani 53:56+20:4014:58
26.Havas MarttiOYUS60:18+27:0216:45
27.Kytökangas Jorma 63:46+30:3017:42
28.Kankainen IlmariORUK64:27+31:1117:54
29.Kunnari Esa 81:29+48:1322:38
Peltonen MaunoKoskRi0:00 0:00
Rinnekangas Kalle 0:00 0:00
D-rata, naiset 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Fredriksson ErikaPohjant28:40 13:39
2.Partanen Lotta 31:48+3:0815:08
3.Pietiläinen MeeriPeRa39:46+11:0618:56
4.Höglund VilmaHaHe44:20+15:4021:06
5.Sirviö VenlaPohjant45:17+16:3721:33
6.Sirviö EevaPohjant47:16+18:3622:30
7.Ollakka Sanna 47:38+18:5822:40
8.Ronkainen Eini 83:36+54:5639:48
D-rata, miehet 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Saukkoriipi Jaakko 25:58 12:21
2.Vähäoja Pekka 26:05+0:0712:25
3.Sneck AttePohjant27:44+1:4613:12
4.Haverinen Jere 31:54+5:5615:11
5.Pyhtilä Mauno 49:13+23:1523:26
6.Kauranen JariRasti E452:54+26:5625:11
Aatsinki AtteHaHe63:27 30:12
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Fredriksson KajPohjant18:40 -
2.Ruotsalainen VilppuRa-Ru56:40+38:00-

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Tero H, 2007-08-21 08:19:43

    Radat:
    A 6,2km 11 rastia
    B 5,2km 11 rastia
    C 3,6km 8 rastia
    D 2,1km 6 rastia

    Tervetuloa!
  2. SuJu, 2007-08-23 19:26:51

    Tosi mukava ja mäkinenkin maasto.

    Rasteja oli näemmä viety metsään oikein tosissaan ja källisti koodit 63 (B-rata 7 rasti) ja 36 (joku muu rata, muurahaiskeko) oli melkein vierekkäin. Harmi vaan, että hapenpuutteesta kärsivät aivot aiheutti ainakin minulle tepposen ja 63 = 36 :-(

    No, ei kun taas ottamaan tästäkin opiksi ja muistamaan, jotta noi ratamestarit saattaa olla aikamoisen källejä kavereita!
  3. Lasse Qvist, 2007-08-23 22:34:00

    Tulokset ja muutamia kuvia KoskRin sivuilla...
  4. Olli P., 2007-08-26 11:15:28

    Pahoitteluni tulosten myöhästymisestä, ylläpito oli työmatkalla sähköpostin ulottumattomissa.