Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
29.5.2008
Järjestäjä
Haukiputaan Heitto
Paikka
Viitajärvi
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
217
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahikkala HeidiPohjant57:09 8:55
2.Sariola RuutPohjant90:51+33:4214:11
A-rata, miehet 6.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hongell TimoKoS37:48 5:54
2.Kujala JouniKoS38:14+0:265:58
3.Snyder FlurinPohjant38:17+0:295:58
4.Lehtola TomiLapSu40:36+2:486:20
5.Harju TeemuKoskRi40:47+2:596:22
6.Parkkinen KeijoPohjant41:04+3:166:25
7.Qvist LasseKoskRi41:17+3:296:27
8.Kujala JarmoKoS41:35+3:476:29
9.Alaperä Arttu43:46+5:586:50
10.Leskelä JyrkiPohjant44:09+6:216:53
11.Maaninka MikaOsVa44:10+6:226:54
12.Grekelä HeikkiPohjant44:39+6:516:58
13.Näsi JuhoPohjant46:13+8:257:13
14.Hepokangas EdvinLaiVe47:10+9:227:22
15.Löytynoja Janne47:27+9:397:24
16.Kuusela TeppoPohjant47:29+9:417:25
17.Vaarala Harri47:44+9:567:27
18.Nikkanen Markku47:51+10:037:28
19.Moilanen EeroKiimU50:01+12:137:48
20.Fredriksson KajPohjant50:18+12:307:51
21.Kotaniemi JuhaKoskRi50:38+12:507:54
22.Remsu MikkoOYS/Vapari51:37+13:498:03
23.Pukema JarnoOuTa51:54+14:068:06
24.Kaprio HenriSK Mortis52:14+14:268:09
25.Palosaari MikkoKiimU52:57+15:098:16
26.Pesonen SamiLaVe53:00+15:128:16
27.Palosaari Heikki53:12+15:248:18
28.Järvenpää RaimoIisu53:16+15:288:19
29.Huuhka KaiKiimU53:35+15:478:22
30.Niemelä UrpoPohjant54:32+16:448:31
31.Luodonpää RistoAlatPi54:39+16:518:32
32.Lempinen HannuFujitsu54:56+17:088:35
33.Eskola PasiSK Mortis55:04+17:168:36
34.Ollonen PetriKoskRi56:30+18:428:49
35.Rahikkala Sakari58:03+20:159:04
36.Ruotsalainen KeijoOYUS58:26+20:389:07
37.Salovaara HeikkiPohjant58:53+21:059:12
38.Saarinen JuhaHaHe58:53+21:059:12
39.Kaipala RaunoOYS/Vapari59:28+21:409:17
40.Juutinen MikkoKoPa61:10+23:229:33
41.Laurila Mika61:18+23:309:34
42.Kivinen Janne61:32+23:449:36
43.Onnela HeikkiKemijU61:58+24:109:40
44.Mikkonen AlpoOYS/Vapari63:29+25:419:55
45.Paaso-Rantala PerttiIiY64:30+26:4210:04
46.Kinnunen AnttiPV64:56+27:0810:08
47.Jeskanen Juha66:43+28:5510:25
48.Putila RistoNokia68:59+31:1110:46
49.Savukoski MarkkuYllRa69:04+31:1610:47
50.Savukoski Juha-MattiYllRa69:05+31:1710:47
51.Mäntysaari Klaus69:12+31:2410:48
52.Leinonen Marko74:28+36:4011:38
53.Haatainen MattiIisu75:28+37:4011:47
54.Heikkinen Markku76:33+38:4511:57
55.Virta Pasi79:07+41:1912:21
B-rata, naiset 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Halme RitvaKiimU40:15 8:45
2.Hyvärinen TeijaLänRa41:10+0:558:56
3.Fredriksson CaritaPohjant41:18+1:038:58
4.Lehtonen Mirva42:53+2:389:19
5.Seppänen MarkeKoskRi44:00+3:459:33
6.Skog AnuVePo45:12+4:579:49
7.Lamberg Anja-LeenaSalRe45:31+5:169:53
8.Jokikokko TarjaOuTa47:13+6:5810:15
9.Elme Anna-Leena47:33+7:1810:20
10.Jokela RiittaYlikNM47:56+7:4110:25
11.Lämsä SoiliYlikNM48:06+7:5110:27
12.Pumpanen SannaVePo48:29+8:1410:32
13.Runtti MinnaVePo49:02+8:4710:39
14.Maunu Susanna50:18+10:0310:56
15.Leskinen Anne52:19+12:0411:22
16.Kortetjärvi SaijaVePo54:59+14:4411:57
17.Aikio OutiOYS/Vapari57:49+17:3412:34
18.Paso KerttuPeRa57:49+17:3412:34
19.Herronen TarjaOYS/Vapari59:12+18:5712:52
20.Koivula Leena59:31+19:1612:56
21.Pesonen TiinaLaiVe65:53+25:3814:19
22.Heikkinen Ritva71:36+31:2115:33
23.Tomperi Päivi98:13+57:5821:21
B-rata, miehet 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räisänen KariKiimU31:06 6:45
2.Kolehmainen JannePohjant31:47+0:416:54
3.Jurvakainen MikaKiimU31:48+0:426:54
4.Soppela EsaPI33:46+2:407:20
5.Tolonen JonneKiimU35:29+4:237:42
6.Toropainen PauliONMKY35:32+4:267:43
7.Timonen Pasi35:56+4:507:48
8.Juutinen HannuPohjant36:12+5:067:52
9.Kukkohovi ReinoOsVa36:21+5:157:54
10.Palosaari ReijoOuTa36:51+5:458:00
11.Väänänen Ari37:05+5:598:03
12.Lahtinen Markus37:15+6:098:05
13.Sipilä Juha37:58+6:528:15
14.Wuotila MikaPV38:14+7:088:18
15.Jussila PenttiONMKY38:32+7:268:22
16.Juuso HannuOYUS38:39+7:338:24
17.Takkinen EskoKiimU39:00+7:548:28
18.Pätsi JuhaPosPy39:15+8:098:31
19.Mikkonen ErkkiKoskRi40:34+9:288:49
20.Runtti YrjöKiimU40:37+9:318:49
21.Kurttila Pentti42:19+11:139:11
22.Mäkäräinen Janne42:20+11:149:12
23.Mähönen SeppoPeRa42:38+11:329:16
24.Jäntti MattiPohjant42:43+11:379:17
25.Alalahti JaakkoONMKY42:56+11:509:20
26.Ala-Mursula Juha43:10+12:049:23
27.Rahikkala Esa43:46+12:409:30
28.Sandberg Samuli44:41+13:359:42
29.Kauppila MikkoKiimU44:52+13:469:45
30.Lieto Pasi44:55+13:499:45
31.Kivinen Juhani45:51+14:459:58
32.Mattila SeppoKoskRi46:07+15:0110:01
33.Pätsi MarkusPoPy47:22+16:1610:17
34.Kaimio AuvoIisu47:27+16:2110:18
35.Lehtomäki Juha48:19+17:1310:30
36.Kutilainen Joonas48:55+17:4910:38
37.Ehovuo Veijo50:48+19:4211:02
38.Kärki Juha-Antti52:02+20:5611:18
39.Leskinen Jouko52:15+21:0911:21
40.Schroderus JariPohjant53:08+22:0211:33
41.Heinämaa Risto53:17+22:1111:35
42.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari56:18+25:1212:14
43.Riekki Timo56:29+25:2312:16
44.Säävälä HannuVePo58:26+27:2012:42
45.Vähäoja Pekka58:29+27:2312:42
46.Saukkoriipi Jaakko58:31+27:2512:43
47.Koivula IlkkaPohjant58:57+27:5112:48
48.Herronen Jouni59:17+28:1112:53
49.Järvenpää PenttiIisu59:47+28:4112:59
50.Rahja OsmoONMKY68:09+37:0314:48
51.Manninen EeroOsVa72:15+41:0915:42
52.Kurtti Kyösti78:10+47:0416:59
Jokela TimoOYUS37:05 8:03
C-rata, naiset 2.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Keltamäki TiiaPohjant20:43 8:37
2.Goman Annukka30:24+9:4112:40
3.Ervasti AinoKiimU30:41+9:5812:47
4.Parkkila SatuPudU31:36+10:5313:10
5.Remsu Tarja32:33+11:5013:33
6.Kinnula IrmaOYS/Vapari34:39+13:5614:26
7.Juutinen RiikkaOYS/Vapari35:37+14:5414:50
8.Saarela Leena36:03+15:2015:01
9.Niva SaraLaive41:08+20:2517:08
10.Kakkinen OlliAlesia41:48+21:0517:25
11.Pohjola Tuuli43:03+22:2017:56
12.Säävälä Anni-ElinaVePo45:08+24:2518:48
13.Kallio Airi50:49+30:0621:10
14.Filpus Päivikki50:53+30:1021:12
15.Polus Leila51:48+31:0521:35
16.Korkeasalo VuokkoHaHe52:20+31:3721:48
17.Vähärautio AiraOuTa61:21+40:3825:33
Junes-Kähkölä AnuPohjant38:59 16:14
C-rata, miehet 2.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Maansaari JariHaHe19:22 8:04
2.Sundelin JuhaHaHe19:50+0:288:15
3.Häyry MattiKiimU20:19+0:578:27
4.Lind MattiONMKY22:02+2:409:10
5.Kariniemi HeikkiPeRa23:34+4:129:49
6.Rautioaho Risto25:39+6:1710:41
7.Vartiainen SuloKiimU25:46+6:2410:44
8.Tapio MattiKiimU28:33+9:1111:53
9.Kurula Juhani30:16+10:5412:36
10.Schroderus SamuliPohjant31:00+11:3812:55
11.Havas MarttiOYUS31:43+12:2113:12
12.Hofslagare Severi32:37+13:1513:35
13.Teiramaa Markku36:13+16:5115:05
14.Rönkkö Antti-PekkaVePo45:09+25:4718:48
15.Kauranen JariOYS/Vapari53:00+33:3822:05
16.Aatsinki Jukka68:13+48:5128:25
Mikkonen EeroKiimU0:00 0:00
D-rata, naiset 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi JuliaanaPohjant15:46 8:17
2.Fredriksson ErikaPohjant17:57+2:119:26
3.Näsi AuroraPohjant18:00+2:149:28
4.Kauppila VeeraVePo20:01+4:1510:32
5.Jaatinen MiljaHaHe25:47+10:0113:34
6.Maansaari EmiliaHaHe26:57+11:1114:11
7.Ukkola EmmaHaHe27:05+11:1914:15
8.Ukkola LeilaHaHe27:07+11:2114:16
9.Niva HeiniLaive28:43+12:5715:06
10.Pääkkö Anja29:22+13:3615:27
11.Pietiläinen MeeriPeRa30:10+14:2415:52
12.Höglund VilmaHaHe37:35+21:4919:46
D-rata, miehet 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kauppila TaneliVePo19:06 10:03
2.Schroderus SanteriPohjant28:23+9:1714:56
3.Räisänen HarriKiimU28:23+9:1714:56
4.Pyhtilä Mauno33:00+13:5417:22
5.Kaverinen Jussi45:52+26:4624:08
6.Väänänen Tuure47:51+28:4525:11
RR-rata, tytöt 1.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Korkeasalo ViiviHaHe10:52 6:47
2.Lehtosaari Aino-MariaHaHe10:52+0:006:47
3.Niva SaraLaive11:10+0:186:58
4.Räisänen SatuKiimU11:54+1:027:26
5.Jaatinen VenlaHaHe12:55+2:038:04
6.Riikola Henna-MariaYNM13:02+2:108:08
7.Jaatinen MiljaHaHe13:11+2:198:14
8.Riikola RiinaYNM14:46+3:549:13
9.Kähkölä Anni-LottaPohjant18:45+7:5311:43
10.Goman Anna18:50+7:5811:46
11.Goman Maija19:08+8:1611:57
12.Lehtosaari KatariinaHaHe20:24+9:3212:45
13.Koivunen SiniYNM20:25+9:3312:45
14.Parkkinen VeeraYNM20:27+9:3512:46
15.Niva HeiniLaive23:10+12:1814:28
16.Päkkilä Veera24:17+13:2515:10
17.Ruokola Siiri27:14+16:2217:01
18.Kaverinen Lotta34:46+23:5421:43
Päkkilä Suvi18:37 11:38
Parkkinen LauraYNM20:47 12:59
RR-rata, pojat 1.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tienhaara JoukoHaHe14:09 8:50
2.Sundelin LauriHaHe15:54+1:459:56
3.Sundelin OnniHaHe16:06+1:5710:03
4.Salovaara SakuPohjant18:48+4:3911:45
5.Pöyry RoopeKiimU19:10+5:0111:58
6.Päkkilä Matti24:43+10:3415:26
7.Nuutinen LeeviHaHe29:23+15:1418:21
8.Huttu JoonasHaHe30:20+16:1118:57
9.Similä Severi37:17+23:0823:18
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Väänänen SariKoskRi34:37 -
Mäkinen JuhaniSalRe0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Kartan viilaaja, 2008-05-23 23:25:30

    Luvassa taas pala uutta maastoa ja uusia kohteita. Karttaa on laajennettu.
  2. Ratamestari, 2008-05-25 23:14:53

    Ratapituudet:
    A-Rata 6,4 km / 16 rastia
    B-Rata 4,6 km / 12 rastia
    C-Rata 2,4 km / 9 rastia
    D-Rata 1,9 km / 7 rastia
    RR-Rata 1,8 km / 5 rastia

    Liikuntaseteli käy.

    Paikalla myös kahvio, lisäksi mahdollisuus ostaa makkaraa ja paistaa nuotiolla.
  3. Ratamestari, 2008-06-01 19:26:54

    Näköjään Oulurasti sivut taas toiminnassa. Tästä linkki tuloksiin ja reittihärveliin http://www.haukiputaanhei...to.fi/jaostot/suunnistus/
  4. Olli P., 2008-06-02 22:32:07

    No niin, jälleen on sivusto pystyssä katkoksen jälkeen. Laittakaa toki sähköpostilla tulokset tulemaan allekirjoittaneelle niin saadaan tulokset tännekin.