< Takaisin kalenteriin

Hiukkavaara 3.6.2008

Koskelankylän Riento

Kartta 1:5000. Yhteyshenkilö Tero Halonen, puh. 040-7309824

Opastus
Oulujoen pohjoispuolta Hiukkavaaran th. - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
341
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen ArjaLaiVe58:09 9:41
2.Lotvonen MillaLaiVe67:36+9:2711:16
3.Simola LottaOYS/Vapari68:45+10:3611:27
4.Kirjalainen Anna77:04+18:5512:50
5.Kiuru EssiPohjant86:31+28:2214:25
Immonen HannaOSVA0:00 0:00
A-rata, miehet 6.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kivelä MattiPohjant40:21 6:43
2.Runtti JanneYlikNM40:41+0:206:46
3.Siponen KimmoPohjant41:15+0:546:52
4.Hyvönen PanuPohjant42:07+1:467:01
5.Hongell TimoKoS42:23+2:027:03
6.Karppinen TimoPohjant42:32+2:117:05
7.Grekelä HeikkiPohjant43:04+2:437:10
8.Alaperä Arttu43:22+3:017:13
9.Viippola IlpoOuTa43:22+3:017:13
10.Nikula PasiOuTa43:41+3:207:16
11.Kvist PerttiKemsKi43:44+3:237:17
12.Suorsa Vesa-MattiPohjant44:03+3:427:20
13.Säily TuomasKuoSu45:13+4:527:32
14.Tahkokorpi JussiRasTiimi46:23+6:027:43
15.Löytynoja Janne47:22+7:017:53
16.Snyder FlurinPohjant47:36+7:157:56
17.Tervo ArhiONMKY47:59+7:387:59
18.Pukema JarnoOuTa48:19+7:588:03
19.Nikkanen Markku49:00+8:398:10
20.Maaninka JukkaOsVa49:55+9:348:19
21.Grekelä AnttiHaHe50:02+9:418:20
22.Lintula TapaniKärsKa50:21+10:008:23
23.Rusanen JukkaSK Mortis50:43+10:228:27
24.Vilhunen OssiLIFT50:48+10:278:28
25.Lotvonen KariLaiVe51:00+10:398:30
26.Pajari TommiPohjant51:10+10:498:31
27.Sillanpää PerttiPosPy51:39+11:188:36
28.Kunnari Esa52:20+11:598:43
29.Nygård MarkkuOpu52:36+12:158:46
30.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari53:10+12:498:51
31.Seppä TomiHimU53:15+12:548:52
32.Hepokangas EdvinLaiVe53:58+13:378:59
33.Parkkinen Pekka54:11+13:509:01
34.Oksanen JarkkoPilPa54:12+13:519:02
35.Vaarala Harri54:21+14:009:03
36.Katajisto Jukka-PekkaRasKu54:54+14:339:09
37.Sivonen UrhoSalRe55:13+14:529:12
38.Kaipala RaunoOYS/Vapari55:45+15:249:17
39.Palosaari MikkoKiimU56:00+15:399:20
40.Huotari MattiPohjant56:09+15:489:21
41.Kinnunen Mikko56:48+16:279:28
42.Vainio MattiSK Mortis57:27+17:069:34
43.Jeskanen Juha57:32+17:119:35
44.Wuotila MikaPV58:03+17:429:40
45.Luodonpää RistoAlatPi58:42+18:219:47
46.Salovaara HeikkiPohjant59:01+18:409:50
47.Lassi Janne59:02+18:419:50
48.Eskola PasiSK Mortis59:16+18:559:52
49.Puttonen Jyrki59:16+18:559:52
50.Kaasinen AulisPohjant59:59+19:389:59
51.Hirsivaara HannuOH60:49+20:2810:08
52.Kortelainen LauriHS60:56+20:3510:09
53.Alaraasakka EeroIisu62:03+21:4210:20
54.Kangas OssiSalRe62:08+21:4710:21
55.Remsu MikkoOYS/Vapari62:27+22:0610:24
56.Tahkokorpi Jukka62:40+22:1910:26
57.Kesällä Ilkka63:29+23:0810:34
58.Rahikkala Sakari63:47+23:2610:37
59.Jussila PasiVePo63:53+23:3210:38
60.Merilä SeppoOYUS64:05+23:4410:40
61.Hekkala Urpo64:26+24:0510:44
62.Pääkkönen JarmoONMKY64:42+24:2110:47
63.Karppinen JoukoLaiVe65:15+24:5410:52
64.Kesälä MikkoLaiVe65:36+25:1510:56
65.Soppela EsaPI65:52+25:3110:58
66.Väisänen Mikko66:12+25:5111:02
67.Laurila Mika68:21+28:0011:23
68.Kurttila Pentti68:24+28:0311:24
69.Kauma Heikki68:27+28:0611:24
70.Vääräniemi AskoONMKY68:35+28:1411:25
71.Lalli PasiHaHe69:34+29:1311:35
72.Riippa Ilkka69:39+29:1811:36
73.Heikkinen Pasi69:50+29:2911:38
74.Pätsi JuhaPosPy70:08+29:4711:41
75.Fredriksson KajPohjant70:29+30:0811:44
76.Mäntysaari Klaus71:03+30:4211:50
77.Sirviö Petri71:13+30:5211:52
78.Hanhineva Tero71:59+31:3811:59
79.Nietajärvi Jarkko72:28+32:0712:04
80.Putila RistoNOKIA75:29+35:0812:34
81.Kaakinen VeliOsVa76:34+36:1312:45
82.Ruotsalainen KeijoOYUS76:42+36:2112:47
83.Silveri MattiHaHe77:31+37:1012:55
84.Hohnheiser Johannes79:54+39:3313:19
85.Scroderus Jari82:18+41:5713:43
86.Herva Sauli90:14+49:5315:02
87.Savukoski MarkkuYllRa97:33+57:1216:15
88.Savukoski Juha-MattiYllRa97:39+57:1816:16
89.Rimpiläinen AnttiOsVa111:03+70:4218:30
90.Mäkelä EsaIisu131:07+90:4621:51
Savolainen JouniPohjant0:00 0:00
Mikkonen Jouni0:00 0:00
Kaila Kari0:00 0:00
Auvinen JuhaSK-Mortis0:00 0:00
Parkkinen JussiPohjant0:00 0:00
Heinämaa Risto0:00 0:00
B-rata, naiset 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe45:49 8:48
2.Jortama LauraPohjant46:00+0:118:50
3.Nurmikumpu NiinaKoskRi48:27+2:389:19
4.Lithovius Anna-RiikkaOsVa51:51+6:029:58
5.Saaranen SatuRasTiimi52:03+6:1410:00
6.Lamberg Anja-LeenaSalRe52:28+6:3910:05
7.Sillanpää ElinaPohjant53:49+8:0010:20
8.Junnila AnuSaPu55:09+9:2010:36
9.Palosaari MariKiimU56:04+10:1510:46
10.Lotvonen EssiLaiVe57:14+11:2511:00
11.Marjakangas Elina59:40+13:5111:28
12.Jortama PirjoPohjant60:11+14:2211:34
13.Nikula SariOuTa60:55+15:0611:42
14.Lithovius Aino-EevaLNK61:18+15:2911:47
15.Kortetjärvi SaijaVePo61:41+15:5211:51
16.Leskinen Anne63:06+17:1712:08
17.Maunu Susanna63:30+17:4112:12
18.Lukkarinen SannaOYS/Vapari65:08+19:1912:31
19.Leinonen Sirkka-LiisaPohjant66:00+20:1112:41
20.Mäkelä Katja70:48+24:5913:36
21.Kallunki Anna72:07+26:1813:52
22.Huotari MaijaPohjant72:23+26:3413:55
23.Ruuska RauniOsVa73:37+27:4814:09
24.Piltonen Riikka73:53+28:0414:12
25.Pekkala NiinaKemijU82:25+36:3615:50
26.Ahola Salla88:27+42:3817:00
27.Ollila Arja89:32+43:4317:13
Päivärinta Sanna0:00 0:00
Kinnula IrmaOYS/Vapari0:00 0:00
B-rata, miehet 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM38:10 7:20
2.Nikula Esa38:18+0:087:21
3.Hiltunen ErkkiONMKY39:18+1:087:33
4.Kolehmainen JannePohjant39:45+1:357:38
5.Lämsä Janne39:50+1:407:39
6.Rantapelkonen TuomoONMKY40:10+2:007:43
7.Sorvari Kerkko40:31+2:217:47
8.Lukkarinen OlaviSK-Pohjant41:32+3:227:59
9.Lieto Pasi42:17+4:078:07
10.Haverinen Kari42:18+4:088:08
11.Kinnunen AnttiPohjan Veikot42:24+4:148:09
12.Aska Hannu42:26+4:168:09
13.Tuohimaa EskoONMKY42:28+4:188:10
14.Ylimaunu Matti42:29+4:198:10
15.Pelkonen ToivoYlikNM44:06+5:568:28
16.Lehtomäki Juha45:06+6:568:40
17.Siirilä Jukka45:15+7:058:42
18.Huurinainen Kimmo45:41+7:318:47
19.Haapaniemi NiiloHaHe46:01+7:518:50
20.Kela Lari46:02+7:528:51
21.Saastamoinen Hannu46:36+8:268:57
22.Nikkari Olli46:39+8:298:58
23.Takalo JouniPelPo46:43+8:338:59
24.Toropainen PauliONMKY46:56+8:469:01
25.Suomio Pekka47:41+9:319:10
26.Mikkonen ErkkiKoskRi47:46+9:369:11
27.Palosaari ReijoOuTa48:04+9:549:14
28.Veijovaara Mika48:12+10:029:16
29.Haverinen Eero48:24+10:149:18
30.Niiniketo KullervoONMKY48:50+10:409:23
31.Alalahti JaakkoONMKY48:59+10:499:25
32.Lind JohanFalken49:04+10:549:26
33.Heiskanen JuhaKKP49:12+11:029:27
34.Takkinen EskoKiimU49:32+11:229:31
35.Paananen Tero49:50+11:409:35
36.Väänänen Ari50:24+12:149:41
37.Ervasti OnniPeRa50:27+12:179:42
38.Lindvall Timo50:36+12:269:43
39.Ronkainen MarkusSK-Pohjant50:41+12:319:44
40.Rahko MattiPohjant50:56+12:469:47
41.Jussila PenttiONMKY51:27+13:179:53
42.Kukkohovi ReinoOSVA51:28+13:189:53
43.Pääkkö Juhani51:40+13:309:56
44.Mäkäräinen Janne52:03+13:5310:00
45.Hautajärvi Tarmo52:03+13:5310:00
46.Määttä TaistoPeRa52:17+14:0710:03
47.Leinonen Marko52:34+14:2410:06
48.Järvenpää Rauno52:41+14:3110:07
49.Mattila SeppoKoskRi52:43+14:3310:08
50.Sääksjärvi Sami52:47+14:3710:09
51.Mähönen SeppoPeRa52:56+14:4610:10
52.Lampi MattiLNM53:08+14:5810:13
53.Antikainen Juho53:30+15:2010:17
54.Holmi Lauri53:39+15:2910:19
55.Koivisto JuhaniPohjan VK54:16+16:0610:26
56.Sandberg Samuli54:33+16:2310:29
57.Ehovuo Veijo54:42+16:3210:31
58.Hartikainen Jarmo54:50+16:4010:32
59.Kujala Kimmo54:51+16:4110:32
60.Haverinen Erkki55:13+17:0310:37
61.Liimatainen Tomi56:16+18:0610:49
62.Herronen Jouni57:30+19:2011:03
63.Kohijoki HannuLAhto57:57+19:4711:08
64.Malila Juha-Matti58:07+19:5711:10
65.Kurvi Perttu58:17+20:0711:12
66.Kärki Juha-Antti58:30+20:2011:15
67.Lassila MattiSalRe58:50+20:4011:18
68.Heikkilä Timo59:09+20:5911:22
69.Koivula RaunoRaPe59:37+21:2711:27
70.Nivalainen Jouko60:00+21:5011:32
71.Piiroinen IlkkaPohjant60:59+22:4911:43
72.Kaimio AuvoIisu61:38+23:2811:51
73.Moilanen EeroKiimU61:39+23:2911:51
74.Korkalo JormaPohjant61:43+23:3311:52
75.Jäntti MattiPohjant61:46+23:3611:52
76.Leskinen Jouko63:01+24:5112:07
77.Kurtti KyöstiKEMIRA64:22+26:1212:22
78.Runtti YrjöKiimU64:33+26:2312:24
79.Hirvonen Mikko66:44+28:3412:50
80.Asikainen Juha68:28+30:1813:10
81.Oikarinen Jorma72:12+34:0213:53
82.Suhonen Kauko72:37+34:2713:57
83.Ponkala Jaakko74:15+36:0514:16
84.Rantakokko Timo78:57+40:4715:10
85.Suurinkeroinen Matti86:41+48:3116:40
86.Järvenpää PenttiIisu88:43+50:3317:03
87.Huttula Mauri98:56+60:4619:01
Luosujärvi Timo0:00 0:00
Elo AnteroKiiminki0:00 0:00
Sillanpää TommiPohjant0:00 0:00
Heikkinen Timo0:00 0:00
Lehtinen Ville0:00 0:00
Sihvola Tuomo0:00 0:00
Arffman Sakari0:00 0:00
C-rata, naiset 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Filen Arja35:14 9:31
2.Talvensaari Hanne36:11+0:579:46
3.Laurila Sari38:19+3:0510:21
4.Jokela RiittaYlikNM39:10+3:5610:35
5.Munsterhjelm Camilla39:22+4:0810:38
6.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari39:53+4:3910:46
7.Jämsä KirsiHaHe41:11+5:5711:07
8.Alaraasakka Mari41:57+6:4311:20
9.Pohjola Tuuli42:38+7:2411:31
10.Koivisto Virpi43:09+7:5511:39
11.Hiltunen Katri43:23+8:0911:43
12.Kokkonen HannaOYS/Vapari45:05+9:5112:11
13.Hautamäki PäiviKJV45:27+10:1312:17
14.Herronen TarjaOYS/Vapari47:12+11:5812:45
15.Suhonen MiaSK Mortis48:53+13:3913:12
16.Sorvari PirkkoOSVA49:11+13:5713:17
17.Saarela Leena49:15+14:0113:18
18.Kivelä ElinaPohjant49:31+14:1713:22
19.Koivula Leena50:39+15:2513:41
20.Pöykkölä Hannele52:01+16:4714:03
21.Sivonen KyllikkiSalRe52:33+17:1914:12
22.Keskinarkaus Taisa53:16+18:0214:23
23.Remsu Tarja55:30+20:1615:00
24.Nikula IrmaOuTa55:33+20:1915:00
25.Kuula Ritva56:16+21:0215:12
26.Karhunen Sini60:13+24:5916:16
27.Lahti Sini60:25+25:1116:19
28.Keränen TuulaOYS/Vapari61:18+26:0416:34
29.Karhunen Rita61:29+26:1516:37
30.Lauttamus Emilia75:06+39:5220:17
31.Väliheikki Petra76:51+41:3720:46
32.Ervasti AinoKiimU77:58+42:4421:04
33.Filpus Päivikki80:42+45:2821:48
34.Kolu Leila80:52+45:3821:51
35.Järvinen Raija115:08+79:5431:07
36.Tarja KaijaOYS/Vapari117:01+81:4731:37
Partanen Jonna0:00 0:00
Salo Jaana0:00 0:00
Kangas Teija0:00 0:00
Tikkakoski Veera0:00 0:00
C-rata, miehet 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Nissinen Ilkka27:27 7:25
2.Pitkänen RaimoKoskRi28:01+0:347:34
3.Soppela Pete31:30+4:038:30
4.Ruotsalainen JuhaRa-Ru31:54+4:278:37
5.Nissinen Jussi32:45+5:188:51
6.Hohtola EsaYliopisto32:55+5:288:53
7.Veijovaara JormaPohjant35:53+8:269:41
8.Niva PasiLaive36:34+9:079:52
9.Pöykkölä Jouko37:35+10:0810:09
10.Räisänen Jukka37:51+10:2410:13
11.Kivinen Juhani37:51+10:2410:13
12.Pietilä Jorma38:01+10:3410:16
13.Malinen Ilkka38:32+11:0510:24
14.Lind MattiONMKY38:42+11:1510:27
15.Kariniemi HeikkiPeRa39:07+11:4010:34
16.Vattula EeroONMKY40:05+12:3810:50
17.Manninen EeroOsVa40:40+13:1310:59
18.Hyrkäs RaunoVR Cargo42:48+15:2111:34
19.Manninen RasmusOsVa44:32+17:0512:02
20.Tolonen Jonne44:39+17:1212:04
21.Kokkonen TimoOLK45:10+17:4312:12
22.Koivula IlkkaPohjant45:50+18:2312:23
23.Jartti Olli-Pekka46:51+19:2412:39
24.Haverinen Jussi48:49+21:2213:11
25.Tiittanen Erkki48:54+21:2713:12
26.Teiramaa Markku49:22+21:5513:20
27.Mutka Kai51:36+24:0913:56
28.Vartiainen SuloKiimU52:39+25:1214:13
29.Havas MarttiOYUS53:14+25:4714:23
30.Järvitalo RaimoHaHe53:43+26:1614:31
31.Koivula AnteroOYS/Vapari54:38+27:1114:45
32.Määttä Arto56:36+29:0915:17
33.KK Chan56:50+29:2315:21
34.Karjula Iiro63:11+35:4417:04
35.Pyky EskoKiimU68:58+41:3118:38
36.Tapio MattiKiimU70:38+43:1119:05
37.Aatsinki Jukka75:34+48:0720:25
Rahkola AnttiOulRe0:00 0:00
Pakkanen Esa0:00 0:00
Huotari EsaPohjant0:00 0:00
Pitkänen TeuvoIisu0:00 0:00
D-rata, naiset 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Loukusa SallaVePo17:12 9:03
2.Kauppila Veera23:02+5:5012:07
3.Niva SaraLaive26:06+8:5413:44
4.Siira JohannaLaive26:14+9:0213:48
5.Höglund VilmaHaHe30:17+13:0515:56
6.Konttajärvi Arja32:12+15:0016:56
7.Ronkainen EiniKoskRi36:11+18:5919:02
8.Niva HeiniLaive37:42+20:3019:50
9.Niva AnuLaive37:54+20:4219:56
10.Rehell Maisa38:29+21:1720:15
11.Väliheikki Eriko38:52+21:4020:27
12.Uime Kirsi39:53+22:4120:59
13.Salo Kristiina45:42+28:3024:03
14.Kolehmainen Eeva-Maija52:59+35:4727:53
15.Löytynoja Päivi54:10+36:5828:30
16.Kokko Tiina54:11+36:5928:31
17.Haapaniemi Tuula54:18+37:0628:34
18.Mure Mari54:26+37:1428:38
Rauhi Karoliina + Sarpola Satu 44:28 23:24
Ojala Suvi0:00 0:00
D-rata, miehet 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kurula Juhani17:08 9:01
2.Kurula Johannes17:11+0:039:02
3.Rönkkö Antti-PekkaVePo19:59+2:5110:31
4.Kankainen IlmariORUK23:19+6:1112:16
5.Kivimäki Arto27:13+10:0514:19
6.Herva PyryPilPa36:09+19:0119:01
7.Haverinen Jere36:46+19:3819:21
8.Aatsinki AtteHaHe37:38+20:3019:48
9.Pyhtilä Mauno37:52+20:4419:55
10.Lassi Eetu41:10+24:0221:40
11.Luosujärvi Juuso47:13+30:0524:51
12.Schoderus Santeri71:54+54:4637:50
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Käkelä MaijaM - 00.000:00 -
Harju TeemuKoskRi0:00 -
Kivinen Janne0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. suunnistelija, 2008-06-02 22:50:48

    Miten liikuntasetelit, kelpaako karttamaksuksi KoskRi:n rasteilla?
    Olisiko mahdollista, että ratamestarit laittaisivat ratatietojen mukaan, käykö liikuntaseteli maksuvälineenä. Kiitos.
  2. Lasse Qvist, 2008-06-03 09:36:14

    Kartta ennakkotiedoista poiketen mittakaavassa 1:7500 (A, B ja C) sekä 1:5000 (D-radalla).
    A-rata 6.0km 16 rastia
    B-rata 5.2km 12 rastia
    C-rata 3.7km 9 rastia
    D-rata 1.9km 7 rastia

    LIIKUNTASETELIT KÃ?Y!
  3. Olli P., 2008-06-03 22:34:12

    Naisten D-radan Rauhi & Sarpola -parilta uupui väliajat rastilta 100 eteenpäin. Jos olette kuitenkin käyneet radan hyväksytysti läpi (kuten tulostiedosto antoi suurinpiirtein ymmärtää), laittakaa loput väliajat tänne tai sitten vaikkapa sähköpostilla allekirjoittaneelle.