< Takaisin kalenteriin

Honkimaa 17.6.2008

Kiimingin Urheilijat
Lisätiedot
-
Opastus
Kuusamontieltä (vt20) 15 km Oulusta, käänny vasemmalle Teollisuustielle, jota ajetaan 0.8 km - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
196
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, miehet 7.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heinonen SamuelRasti E455:45 7:14
2.Runtti JanneYlivK56:31+0:467:20
3.Löytynoja Janne57:44+1:597:29
4.Törmänen MarkoOpu57:47+2:027:30
5.Nikula PasiOuTa60:07+4:227:48
6.Säily TuomasKuoSu60:13+4:287:49
7.Kotaniemi JuhaKoskRi60:54+5:097:54
8.Nygård MarkkuOpu63:03+7:188:11
9.Aska Hannu63:19+7:348:13
10.Eskola PasiSK-Mortis63:47+8:028:17
11.Remsu MikkoOYS/Vapari64:52+9:078:25
12.Lieto Pasi64:53+9:088:25
13.Rahikkala Sakari67:06+11:218:42
14.Järvenpää RaimoIisu68:41+12:568:55
15.Takkinen Jukka68:41+12:568:55
16.Huuhka KaiKiimU68:45+13:008:55
17.Päkkilä Jukka69:54+14:099:04
18.Hepokangas EdvinLaiVe70:21+14:369:08
19.Alila Keijo71:12+15:279:14
20.Päkkilä Pertti73:51+18:069:35
21.Pääkkönen JarmoONMKY74:03+18:189:37
22.Saarinen JuhaHaHe76:02+20:179:52
23.Rahko JaakkoLaiVe78:18+22:3310:10
24.Ahokoivu HemmoPohjant79:23+23:3810:18
25.Mikkonen AlpoOYS/Vapari82:26+26:4110:42
26.Kinnunen Mikko82:55+27:1010:46
27.Pelkonen AlpoOsVa83:15+27:3010:48
28.Väliheikki Mikael85:09+29:2411:03
29.Ruotsalainen KeijoOYUS86:58+31:1311:17
30.Heikkilä TimoNSN87:21+31:3611:20
31.Heinämaa Risto87:49+32:0411:24
32.Savukoski MattiYllRa88:14+32:2911:27
33.Savukoski MarkkuYllRa88:14+32:2911:27
34.Markku Heikkinen89:50+34:0511:40
35.Hirsivaara HannuOH90:31+34:4611:45
36.Kivinen Janne94:48+39:0312:18
37.Hietajärvi Jaakko98:32+42:4712:47
38.Laakko Juha-Matti100:09+44:2413:00
39.Nivalainen Jouko108:15+52:3014:03
40.Pöyry Matti112:11+56:2614:34
41.Jämsä Lauri115:14+59:2914:57
42.Länsipuro Henri115:17+59:3214:58
Pätsi JuhaPosPy75:57 9:51
B-rata, naiset 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ylisiurua Tiina61:20 11:47
2.Hokajärvi RailiPohjant62:30+1:1012:01
3.Ruokamo RiikkaPohjant63:38+2:1812:14
4.Aatsinki TanjaHaHe64:24+3:0412:23
5.Sillanpää ElinaPohjant70:39+9:1913:35
6.Kaijanen Tytti73:09+11:4914:04
7.hokajärvi tuulaOYS/Vapari75:39+14:1914:32
8.Goman Annukka76:36+15:1614:43
9.Marjakangas Elina77:36+16:1614:55
10.Kortetjärvi SaijaVePo84:17+22:5716:12
11.Peltola Elina89:53+28:3317:17
12.Leskinen Anne92:37+31:1717:48
13.Mäkäräinen Janne97:43+36:2318:47
14.Koivuniemi KatjaONMKY98:38+37:1818:58
15.Aikio OutiOYS/Vapari99:14+37:5419:05
16.Piltonen Riikka102:24+41:0419:41
17.Suhonen MiaOYS/Vapari105:03+43:4320:12
18.Niskala Laura105:12+43:5220:13
19.Kuula Ritva116:13+54:5322:20
20.Mäenpää Elisa130:49+69:2925:09
21.Ojala Liisa156:26+95:0630:05
Heikkinen Ritva0:00 0:00
B-rata, miehet 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jussila PasiVePo46:45 8:59
2.Höynälä Jouko47:17+0:329:05
3.Kela Lari47:55+1:109:12
4.Hautala MattiPohjant48:28+1:439:19
5.Halonen TeroKoskRi48:40+1:559:21
6.Parkkinen JussiPohjant51:29+4:449:54
7.Siirilä Jukka51:52+5:079:58
8.Haapaniemi NiiloHaHe51:59+5:149:59
9.Sillanpää TommiPohjant52:50+6:0510:09
10.Rahko JuhoLaiVe53:40+6:5510:19
11.Vanhanen KonstaPohjant53:47+7:0210:20
12.Lukkarinen OlaviSK-Pohjant54:58+8:1310:34
13.Repo Tuomas55:01+8:1610:34
14.Salovaara HeikkiPohjant55:18+8:3310:38
15.Peltoniemi Juha56:14+9:2910:48
16.Alalahti JaakkoONMKY56:17+9:3210:49
17.Junttila Juha56:36+9:5110:53
18.Hiltunen ErkkiONMKY56:57+10:1210:57
19.Mähönen SeppoPeRa57:21+10:3611:01
20.Holmi Lauri57:27+10:4211:02
21.Jeskanen Juha57:33+10:4811:04
22.Tolonen JonneKiimU58:15+11:3011:12
23.Wuotila MikaPV58:18+11:3311:12
24.Saloranta Seppo60:59+14:1411:43
25.Sandberg Samuli61:09+14:2411:45
26.Uusimaa MarkkuPeRa61:19+14:3411:47
27.Lindvall Timo61:25+14:4011:48
28.Leinonen Marko61:52+15:0711:53
29.Moilanen EeroKiimU62:06+15:2111:56
30.Lahtinen MarkusOulu62:34+15:4912:01
31.Haverinen Erkki63:43+16:5812:15
32.Onnela HeikkiKemijU64:09+17:2412:20
33.Vainikainen Seppo64:29+17:4412:24
34.Pöyry MiskaKiimU64:40+17:5512:26
35.Malinen Ilkka65:00+18:1512:30
36.Iivanainen Mikko65:14+18:2912:32
37.Hanhineva Tero67:36+20:5113:00
38.Koivula IlkkaPohjant70:57+24:1213:38
39.Vaarala Janne71:30+24:4513:45
40.Raunio MarkoIisu72:22+25:3713:55
41.Pöyry KonstaKiimU74:41+27:5614:21
42.Moilanen Juha74:50+28:0514:23
43.Marjakangas Eetu76:06+29:2114:38
44.Riekki Timo77:06+30:2114:49
45.Vainikainen Lasse84:00+37:1516:09
46.Hannila Kimmo84:08+37:2316:10
47.Järvinen SeppoOuTa84:57+38:1216:20
48.Kurtti KyöstiKemira85:36+38:5116:27
49.Haverinen Eero89:57+43:1217:17
50.Leskinen Jouko92:32+45:4717:47
51.Rahko Tero92:35+45:5017:48
52.Herronen Jouni92:50+46:0517:51
53.Määttä Arto94:22+47:3718:08
54.Niiranen Kati97:44+50:5918:47
55.borkowski Maciej103:07+56:2219:49
56.Honkaniemi Samuli105:53+59:0820:21
57.Suurinkeroinen MattiOYS/Vapari107:20+60:3520:38
C-rata, naiset 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jokela RiittaYlikNM37:11 11:16
2.Lämsä SoiliYlikNM37:24+0:1311:20
3.Munsterhjelm Camilla40:01+2:5012:07
4.Säävälä Anni-ElinaVePo42:20+5:0912:49
5.Nikula SariOuTa42:32+5:2112:53
6.Keskinarkaus TuulaPeRa42:56+5:4513:00
7.Kokkonen Hanna43:34+6:2313:12
8.Vesala Satu45:41+8:3013:50
9.Mikkonen Maria46:08+8:5713:58
10.Holmi Milja48:32+11:2114:42
11.Aatsinki MirjaVePo54:52+17:4116:37
12.Riikola Henna-MariaYlikNM56:01+18:5016:58
13.Sorvari PirkkoOSVA60:50+23:3918:26
14.Herronen TarjaOYS/Vapari61:52+24:4118:44
15.Ukkola LeilaHaHe65:39+28:2819:53
16.Ervasti AinoKiimU70:08+32:5721:15
17.Mahlakaarto SuviOulun valppaat72:28+35:1721:57
18.Haverinen Suvi89:47+52:3627:12
19.Juvani Johanna96:23+59:1229:12
20.Stenius Veera121:25+84:1436:47
Lämsä Marika63:46 19:19
Päkkilä Johanna88:53 26:56
C-rata, miehet 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pelkonen ToivoYlikNM32:27 9:50
2.Ruotsalainen JuhaRa-Ru33:13+0:4610:03
3.Lind MattiONMKY33:36+1:0910:10
4.Mattila SeppoKoskRi35:53+3:2610:52
5.Maansaari JariHaHe36:15+3:4810:59
6.Rönkkö Antti-PekkaVePo36:41+4:1411:06
7.Tolonen IikkaPeRa42:47+10:2012:57
8.Kokkonen TimoOLK43:28+11:0113:10
9.Kurula Juhani43:40+11:1313:13
10.Sirviö Marko44:01+11:3413:20
11.Kivinen Juhani45:25+12:5813:45
12.Lehtomäki Juha45:34+13:0713:48
13.Kariniemi HeikkiPeRa45:38+13:1113:49
14.Räisänen HarriKiimU48:23+15:5614:39
15.Huhtanen Raimo48:55+16:2814:49
16.Kukkola MarkkuONMKY50:08+17:4115:11
17.Väänänen Ari52:08+19:4115:47
18.Kankainen IlmariORUK55:34+23:0716:50
19.Tiittanen Erkki56:02+23:3516:58
20.Vähäoja Pekka58:18+25:5117:40
21.Havas MarttiOYUS61:44+29:1718:42
22.Kaverinen Jussi66:11+33:4420:03
23.Manninen EeroOsVa70:05+37:3821:14
24.Tunturi Tuomo70:14+37:4721:16
25.Laurila Juhani97:08+64:4129:26
Haaraniemi Jouni36:14 10:58
Schroderus SamuliSK-Pohjant40:04 12:08
D-rata, naiset 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pääkkönen AnnukkaONMKY14:35 8:06
2.Holappa ArjaLaive25:21+10:4614:05
3.Loukusa SallaVePo28:55+14:2016:03
4.Sirviö VenlaPohjant30:57+16:2217:11
5.Kauppila Ilona33:03+18:2818:21
6.Höglund VilmaHaHe37:06+22:3120:36
7.Heikkinen Peppi37:27+22:5220:48
8.Räisänen SatuKiimU42:03+27:2823:21
9.Ruokola Siiri53:11+38:3629:32
10.Riikola RiinaYNM58:36+44:0132:33
11.Riikola Roosa64:33+49:5835:51
D-rata, miehet 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kauppila Taneli17:02 9:27
2.Schroderus SanteriSK-Pohjant20:50+3:4811:34
3.Kauppila Matias25:34+8:3214:12
4.Rossi LauriPohjant26:49+9:4714:53
5.Järviluoma Hannu35:27+18:2519:41
6.Järviluoma Timo36:25+19:2320:13
7.Järviluoma Tuukka37:21+20:1920:45
8.Pöyry Roope38:24+21:2221:20
9.Pyhtilä Mauno45:49+28:4725:27
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Tapio MattiKiimU0:00 -
Väänänen SariKoskRi55:54 -
Juutinen HannuPohjant44:59 -
Koivula Leena0:00 -
Paso KerttuPeRa60:57 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Mika, 2008-06-13 11:13:47

    Rata tietoa:
    A 7,4 km
    B 5,3 km
    C 3,6 km
    D 1,9 km

    Ennakkotiedoista poiketen ei ole RR-rataa, mutta D-rata on helppo.