< Takaisin kalenteriin

Herukka 3.7.2008

Koskelankylän Riento

Yhteyshenkilö Ville Mikkonen, 044-2666999

Opastus
Haukiputaantien (847) ja Risuniityntienhaara 11km Oulusta pohjoiseen (Shellin kohdalta) - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
250
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pakanen MarikaPohjant68:51 10:55
2.Kirjalainen Anna81:39+12:4812:57
3.Ylisiurua Terhi98:28+29:3715:37
A-rata, miehet 6.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hongell TimoKoS41:51 6:38
2.Koivu SamiPohjant47:53+6:027:36
3.Kotaniemi JuhaKoskRi49:00+7:097:46
4.Hepokangas EdvinLaiVe51:27+9:368:10
5.Grekelä HeikkiPohjant51:39+9:488:11
6.Kangas Hannu51:46+9:558:13
7.Pyykkö PauliAlatPi52:43+10:528:22
8.Hintikka Juha-Matti53:22+11:318:28
9.Nikkanen Markku53:26+11:358:28
10.Alaperä Arttu54:21+12:308:37
11.Järnfors Janne54:31+12:408:39
12.Vaarala Harri57:09+15:189:04
13.Grekelä AnttiHaHe57:23+15:329:06
14.Löytynoja Janne57:30+15:399:07
15.Järvenpää RaimoIisu57:33+15:429:08
16.Halonen TeroKoskRi59:12+17:219:23
17.Väyrynen Jarno59:21+17:309:25
18.Päkkilä Jukka59:31+17:409:26
19.Luiro Jan60:52+19:019:39
20.Rousu Seppo61:38+19:479:46
21.Vanhanen KonstaPohjant61:50+19:599:48
22.Järvenpää MikaVePo61:58+20:079:50
23.Lintula TapaniKärsKa62:04+20:139:51
24.Hokkanen Matti62:19+20:289:53
25.Hoikka MarkoSK Morkkis63:29+21:3810:04
26.Lieto Pasi64:59+23:0810:18
27.Koivunen Timo65:02+23:1110:19
28.Kaasinen AulisPohjant65:09+23:1810:20
29.Tuohimaa EskoONMKY65:10+23:1910:20
30.Sillanpää TommiPohjant65:25+23:3410:23
31.Aska Hannu66:28+24:3710:33
32.Peltoniemi Juha67:03+25:1210:38
33.Lalli PasiHaHe67:09+25:1810:39
34.Haataja Esa67:28+25:3710:42
35.Näsi JuhoPohjant68:01+26:1010:47
36.Päkkilä Pertti68:41+26:5010:54
37.Palosaari Heikki69:32+27:4111:02
38.Hanhineva Tero72:34+30:4311:31
39.Riippa Ilkka74:06+32:1511:45
40.Hietajärvi Jaakko77:19+35:2812:16
41.Rutanen JakkePohjant77:39+35:4812:19
42.Ronkainen JamiPohjant78:07+36:1612:23
43.Malm LauriOSAO78:34+36:4312:28
44.Heikkilä Timo83:15+41:2413:12
45.Mikkonen AlpoOYS/Vapari84:16+42:2513:22
46.Savukoski MarkkuYllRa87:23+45:3213:52
47.Savukoski MattiYllRa87:42+45:5113:55
Siponen KimmoPohjant53:05 8:25
Väisänen Mikko0:00 0:00
Rahikkala Sakari0:00 0:00
B-rata, naiset 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haajanen SatuPohjant57:09 10:46
2.Soramäki AnnePeRa57:49+0:4010:54
3.Aikio OutiOYS/Vapari65:12+8:0312:18
4.Karppinen Kukka-MaariaLaive66:06+8:5712:28
5.Walling Annina67:50+10:4112:47
6.Jokela RiittaYlikNM68:29+11:2012:55
7.Lämsä SoiliYlikNM68:36+11:2712:56
8.Kiuru Essi68:47+11:3812:58
9.Simola Lotta69:30+12:2113:06
10.Suvanne SallaLaive70:32+13:2313:18
11.Peltoniemi Päivi70:40+13:3113:20
12.Jokikokko TarjaOuTa71:46+14:3713:32
13.Väänänen MerviOYS/Vapari72:29+15:2013:40
14.Kaijanen Tytti77:23+20:1414:36
15.Lithovius Aino-EevaLNK78:19+21:1014:46
16.Pelkonen MaijaOSVA82:52+25:4315:38
17.Munsterhjelm Camilla83:03+25:5415:40
18.Fredriksson CaritaPohjant85:12+28:0316:04
19.Marjakangas Elina85:46+28:3716:10
20.Eve ja86:39+29:3016:20
21.Piltonen Riikka86:56+29:4716:24
22.Sahlberg Tuija87:13+30:0416:27
23.Autio Kaija87:46+30:3716:33
24.Hilli Tuija95:50+38:4118:04
B-rata, miehet 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kivelä Janne42:44 8:03
2.Rönkkö TimoVePo45:18+2:348:32
3.Eskola PasiSK-Mortis47:33+4:498:58
4.Kela Lari48:05+5:219:04
5.Karppinen JoukoLaive50:17+7:339:29
6.Myllymaa KaukoOulRe50:30+7:469:31
7.Siirilä Jukka50:57+8:139:36
8.Herva Tuomas51:11+8:279:39
9.Norrkniivilä JaakkoPulkPo52:23+9:399:53
10.Haajanen JuhaPohjant54:43+11:5910:19
11.Karppinen AleksiLaive55:16+12:3210:25
12.Haukipuro Janne56:44+14:0010:42
13.Ylimaunu Matti56:57+14:1310:44
14.Nikula Esa57:04+14:2010:46
15.Lukkarinen OlaviSK-Pohjant57:30+14:4610:50
16.Saloranta Seppo58:25+15:4111:01
17.Fredriksson KajPohjant59:17+16:3311:11
18.Holmi Lauri60:07+17:2311:20
19.Suhonen Kauko61:29+18:4511:36
20.Kotaniemi Pasi61:48+19:0411:39
21.Lahtinen Markus62:18+19:3411:45
22.Heiskanen Juha62:30+19:4611:47
23.Huurinainen Kimmo64:40+21:5612:12
24.Järvenpää Rauno65:08+22:2412:17
25.Suomio Pekka65:21+22:3712:19
26.Ukkola PekkaHaHe65:42+22:5812:23
27.Kurttila Pentti67:36+24:5212:45
28.Liimatainen Tomi68:15+25:3112:52
29.Sandberg Samuli68:34+25:5012:56
30.Ponkala Jaakko68:43+25:5912:57
31.Okkonen Jaakko71:36+28:5213:30
32.Haapasalo Harri72:18+29:3413:38
33.Silveri Matti72:25+29:4113:39
34.Malinen Ilkka73:46+31:0213:55
35.Suokonautio Eero73:52+31:0813:56
36.Asikainen Juha74:04+31:2013:58
37.Soppela Pete74:45+32:0114:06
38.Jäntti MattiPohjant75:13+32:2914:11
39.Jussila PenttiONMKY75:57+33:1314:19
40.Salminen SuloS-200077:22+34:3814:35
41.Rantanen Otso78:29+35:4514:48
42.Herronen Jouni78:42+35:5814:50
43.Ritola Marko79:59+37:1515:05
44.Lukinmaa Timo80:10+37:2615:07
45.Huttula Mauri80:39+37:5515:13
46.Mäkäräinen Janne83:57+41:1315:50
47.Kiviniemi Tuomo84:59+42:1516:02
48.Kangas Jani86:54+44:1016:23
49.Kurtti Taisto90:10+47:2617:00
50.Riekki Timo92:21+49:3717:25
51.Koivisto Juhani93:06+50:2217:33
52.Tähtinen Petri101:33+58:4919:09
Riekki Jari0:00 0:00
Takkinen EskoKiimU0:00 0:00
Hiltunen ErkkiONMKY0:00 0:00
Berg Timo97:06 18:19
Moilala Hans0:00 0:00
Rankinen Juho0:00 0:00
Nissi Markus0:00 0:00
Helttunen JanneKiimU0:00 0:00
C-rata, naiset 3.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Yli-Pyky PirkkoPohjant44:00 11:34
2.Keltamäki TiiaPohjant44:13+0:1311:38
3.Suvanne SirpaLaive45:29+1:2911:58
4.Kinnula IrmaOYS/Vapari51:39+7:3913:35
5.Mattila PirkkoLaive51:59+7:5913:40
6.Moilanen Anne52:54+8:5413:55
7.Lintilä Tuija53:03+9:0313:57
8.Suvanne PäiviLaive53:09+9:0913:59
9.Laurila Sari56:29+12:2914:51
10.Ukonmaanaho TiinaYNM58:15+14:1515:19
11.Aatsinki MirjaVePo58:36+14:3615:25
12.Kuusela HillaPohjant59:06+15:0615:33
13.Herronen TarjaOYS/Vapari59:18+15:1815:36
14.Hoikkaniemi MarikaKiimU59:36+15:3615:41
15.Hakala OrvokkiHaHe59:55+15:5515:46
16.Koivisto Virpi61:19+17:1916:08
17.Jalkanen MarttaKuoR61:35+17:3516:12
18.Pesonen Eeva61:38+17:3816:13
19.Saarela Leena61:39+17:3916:13
20.Ollikainen Anne-Mari65:44+21:4417:17
21.Jaatinen Tarja67:25+23:2517:44
22.Jaatinen MiljaHaHe67:40+23:4017:48
23.Sorvari PirkkoOSVA70:59+26:5918:40
24.Niiranen Kati80:05+36:0521:04
25.Löytönoja Päivi124:39+80:3932:48
26.Haapaniemi Tuula124:59+80:5932:53
Väänänen SariKoskRi0:00 0:00
Pahkala Liisa88:50 23:22
Säkkinen Sanna0:00 0:00
Holmi Milja0:00 0:00
Hautajärvi Katja0:00 0:00
C-rata, miehet 3.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM32:43 8:36
2.Pelkonen ToivoYlikNM33:28+0:458:48
3.Vainikainen Seppo36:37+3:549:38
4.Toropainen PauliONMKY37:21+4:389:49
5.Pitkänen RaimoKoskRi37:31+4:489:52
6.Holappa RaimoHaHe41:03+8:2010:48
7.Veijovaara JormaPohjant41:46+9:0310:59
8.Vainikainen Niilo41:48+9:0511:00
9.Alalahti JaakkoONMKY42:02+9:1911:03
10.Posio Timo43:28+10:4511:26
11.Malm Vesa44:35+11:5211:43
12.Sirviö Marko45:36+12:5312:00
13.Tolonen IikkaPeRa45:44+13:0112:02
14.Vainikainen Lasse45:54+13:1112:04
15.Haaraniemi Jouni46:48+14:0512:18
16.Vainikainen Jyrki46:52+14:0912:20
17.Kariniemi HeikkiPeRa49:24+16:4113:00
18.Aho Jorma50:48+18:0513:22
19.Vainikainen Henri51:18+18:3513:30
20.Ehovuo Veijo51:47+19:0413:37
21.Saukkoriipi Jaakko52:16+19:3313:45
22.Rutanen HenriPohjant52:17+19:3413:45
23.Vähäoja Pekka52:19+19:3613:46
24.Kaimio AuvoIisu53:44+21:0114:08
25.Haatainen MattiIisu53:55+21:1214:11
26.Niva PasiLaive54:35+21:5214:21
27.Hirvelä ReijoPunKu57:15+24:3215:03
28.Saikkonen Toivo57:23+24:4015:06
29.Teiramaa Markku61:27+28:4416:10
30.Järviluoma Timo61:54+29:1116:17
31.Järvitalo RaimoHaHe62:02+29:1916:19
32.Hofslagare Severi63:11+30:2816:37
33.Potinkara Rami63:45+31:0216:46
34.Tapio MattiKiimU65:51+33:0817:19
35.Hiekkaranta Matti67:48+35:0517:50
36.Järviluoma Hannu71:01+38:1818:41
37.Havas MarttiOYUS74:01+41:1819:28
38.Joupperin Jukka94:22+61:3924:50
39.Huttula Joona99:15+66:3226:07
Määttä TaistoPeRa0:00 0:00
Pietilä Jorma57:24 15:06
Kiviniemi Roope56:24 14:50
Karjula Harri0:00 0:00
D-rata, naiset 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi AuroraPohjant25:07 11:57
2.Huotari VirvaOys/Vapari28:09+3:0213:24
3.Lehtosaari Aino-MariaHaHe28:58+3:5113:47
4.Näsi JuliaanaPohjant31:07+6:0014:49
5.Paakkolanvaara Anna38:00+12:5318:05
6.Pahlakaarto Suvi38:06+12:5918:08
7.Jutila Henna38:11+13:0418:10
8.Sirviö VenlaPohjant43:06+17:5920:31
9.Loukusa SallaVePo43:09+18:0220:32
10.Henrikson ErikaPohjant45:28+20:2121:39
11.Niva HeiniLaive48:41+23:3423:10
12.Niva SaraLaive50:47+25:4024:10
13.Mäkelä Inka & Puolakanaho Päivi 51:01+25:5424:17
14.Höglund VilmaHaHe51:05+25:5824:19
15.Sarajärvi Henna51:59+26:5224:45
16.Jutila Heidi53:02+27:5525:15
17.Luiro EmiliaUIFK60:25+35:1828:46
18.Hel Maisa78:57+53:5037:35
Lehtosaari KatariinaHaHe0:00 0:00
Lahtinen Noora & Anni ja Laine Julia LNK40:26 19:15
Lehtosaari KristiinaHaHe0:00 0:00
Seppänen Lea0:00 0:00
D-rata, miehet 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rönkkö Antti-PekkaVePo21:58 10:27
2.Jutila Henri22:57+0:5910:55
3.Kakko AukustiIisu25:17+3:1912:02
4.Pitkänen TeuvoIisu26:29+4:3112:36
5.Rossi LauriPohjant28:50+6:5213:43
6.Vartiainen SuloKiimU31:01+9:0314:46
7.Henri WesterholmVePo31:30+9:3215:00
8.Järvelä Kalevi33:22+11:2415:53
9.Ukkola SamuliOsVa34:28+12:3016:24
10.Jutila Riku38:02+16:0418:06
11.Siponen Aki42:58+21:0020:27
12.Rahkola Antti46:52+24:5422:19
13.Rautio Pekka52:15+30:1724:52
14.Rautio Jukka, Mikko ja Pekka Laive52:26+30:2824:58
15.Pyhtilä Mauno56:50+34:5227:03
16.Korla Johannes76:07+54:0936:14
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Lehtosaari JariHaHe58:37 -

Lisää kommentti

Kommentit

Ei vielä kommentteja.