< Takaisin kalenteriin

Ahvenjärvi 29.7.2008

Koskelankylän Riento

Yhteyshenkilö Antero Mikkonen 040-7267983

Opastus
Pateniemi-Kuivasjärvi tieltä Raitotien-Ratsuväentien th. - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
317
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laitinen MariaYlikNM67:51 10:16
2.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe70:25+2:3410:40
3.Rahikkala HeidiPohjant75:07+7:1611:22
4.Leskelä MaaritOSVA89:39+21:4813:35
5.Salo Sirpa89:40+21:4913:35
6.Simola LottaOYS/Vapari91:38+23:4713:53
7.Kiuru EssiPohjant104:26+36:3515:49
8.Palmi Sara110:44+42:5316:46
A-rata, miehet 6.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kakko KimmoIisu47:22 7:10
2.Koivu SamiPohjant49:37+2:157:31
3.Mäkinen SeppoPelPo50:02+2:407:34
4.Hongell TimoKoS50:49+3:277:41
5.Keskinarkaus JussiFC RuPu51:15+3:537:45
6.Rahko SampoPohjant52:05+4:437:53
7.Siponen KimmoPohjant52:20+4:587:55
8.Kvist PerttiKemsKi53:08+5:468:03
9.Ukkola JesseKuoSu54:07+6:458:11
10.Kangas Hannu54:23+7:018:14
11.Hyvönen PanuPohjant55:04+7:428:20
12.Marjala VeijoS-200055:07+7:458:21
13.Alaperä Arttu55:21+7:598:23
14.Räisänen KariKiimU56:38+9:168:34
15.Nikkanen MarkkuKoskRi56:57+9:358:37
16.Merilä SeppoOYUS57:03+9:418:38
17.Ronkainen TuomasKoskRi57:46+10:248:45
18.Kivelä TimoHyRa58:03+10:418:47
19.Nikula PasiOuTa58:14+10:528:49
20.Lotvonen MiikaLaiVe60:13+12:519:07
21.Aunola AkiSalRe60:15+12:539:07
22.Heinonen SamuelRasti E460:35+13:139:10
23.Lotvonen KariLaiVe62:53+15:319:31
24.Maijala Veikko63:12+15:509:34
25.Seppä TomiHimU63:19+15:579:35
26.Holappa HannuVePo63:22+16:009:36
27.Hepokangas EdvinLaiVe63:45+16:239:39
28.Kaislalahti Jyrki64:27+17:059:45
29.Törmänen MarkoOpu64:33+17:119:46
30.Paakkolanvaara Mikko65:22+18:009:54
31.Juuso HannuOYUS65:31+18:099:55
32.Vanhanen KonstaPohjant65:34+18:129:56
33.Ahola TeroPosPy65:35+18:139:56
34.Nygård MarkkuOpu65:40+18:189:56
35.Grekelä AnttiHaHe65:47+18:259:58
36.Rousu SeppoAlatPi66:20+18:5810:03
37.Jeskanen Juha66:33+19:1110:05
38.Oikarinen MattiAlatPi66:55+19:3310:08
39.Moilanen EeroKiimU67:13+19:5110:11
40.Säily TuomasKuoSu67:45+20:2310:15
41.Tuohimaa EskoONMKY68:26+21:0410:22
42.Ahokoivu HemmoPohjant68:39+21:1710:24
43.Riikola IlkkaYNM69:00+21:3810:27
44.Väliheikki Mika69:04+21:4210:27
45.Härkönen AnttiPudU69:15+21:5310:29
46.Schroderus Jari70:18+22:5610:39
47.Luodonpää RistoAlatPi70:59+23:3710:45
48.Remsu MikkoOYS/Vapari71:25+24:0310:49
49.Hoikka MarkoSK-Mortis72:31+25:0910:59
50.Huuhka KaiKiimU72:34+25:1210:59
51.Onnela HeikkiKemijU72:35+25:1310:59
52.Haataja Esa73:29+26:0711:08
53.Huotari MattiPohjant74:09+26:4711:14
54.Kaipala RaunoOYS/Vapari74:51+27:2911:20
55.Nissi Markus74:52+27:3011:20
56.Ruotsalainen KeijoOYUS75:06+27:4411:22
57.Kivelä Janne75:27+28:0511:25
58.Riippa Erkki76:17+28:5511:33
59.Kaasinen AulisPohjant76:58+29:3611:39
60.Rutanen JakkePohjant77:43+30:2111:46
61.Laine Matti77:44+30:2211:46
62.Pelkonen AlpoOSVA79:44+32:2212:04
63.Kivinen Janne80:17+32:5512:09
64.Sirviö 81:24+34:0212:20
65.Hietajärvi Jaakko82:35+35:1312:30
66.Lukkari Junnu84:13+36:5112:45
67.Hautala Ville88:13+40:5113:21
68.Sundelin JuhaHaHe89:24+42:0213:32
69.Ilmonen Markus90:00+42:3813:38
70.Mäkelä EsaIisu90:18+42:5613:40
71.Karppinen AleksiLaiVe90:49+43:2713:45
72.Karppinen JoukoLaiVe91:02+43:4013:47
73.Mikkonen AlpoOYS/Vapari101:15+53:5315:20
74.Rämö Jouko104:35+57:1315:50
75.Tolonen Juhani120:23+73:0118:14
Mikkonen AnteroORUK0:00 0:00
B-rata, naiset 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen ArjaLaiVe48:08 9:15
2.Orava JohannaPeRa51:57+3:499:59
3.Soramäki AnnePeRa52:09+4:0110:01
4.Karjalainen ValmaPohjant57:38+9:3011:05
5.Kosola MarjaPohjant61:07+12:5911:45
6.Marjala Pia-Riitta61:50+13:4211:53
7.Munsterhjelm Camilla63:03+14:5512:07
8.Väänänen MerviOYS/Vapari63:14+15:0612:09
9.Jokikokko TarjaOuTa64:22+16:1412:22
10.Lotvonen MillaLaiVe65:53+17:4512:40
11.Ylisiurua Tiina66:17+18:0912:44
12.Lithovius Anna-RiikkaOsVa67:51+19:4313:02
13.Peltoniemi Päivi68:22+20:1413:08
14.Saaranen SatuRasTiimi69:19+21:1113:19
15.Marjakangas Elina70:18+22:1013:31
16.Kokkonen HannaOYS/Vapari70:32+22:2413:33
17.Karjalainen NooraPohjant71:05+22:5713:40
18.Maijala Mervi72:40+24:3213:58
19.Lotvonen EssiLaiVe74:53+26:4514:24
20.Jortama LauraPohjant77:35+29:2714:55
21.Kinnula IrmaOYS/Vapari77:50+29:4214:58
22.Pelkonen MaijaOSVA77:52+29:4414:58
23.Kosamo MairePudU78:07+29:5915:01
24.Ruuska RauniOsVa81:50+33:4215:44
25.Ainassaari KaisuOsVa83:25+35:1716:02
26.Pumpanen SannaVePo84:29+36:2116:14
27.Moilanen Anne89:12+41:0417:09
28.Huotari MaijaPohjant97:22+49:1418:43
B-rata, miehet 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Posti HarriKoskRi40:42 7:49
2.Lämsä JanneKEV41:22+0:407:57
3.Puurunen OlliOuTa42:32+1:508:10
4.Hautala MattiPohjant44:34+3:528:34
5.Malm Vesa45:45+5:038:47
6.Malm Lauri46:03+5:218:51
7.Ukkola JuusoKuoSu46:15+5:338:53
8.Sorvari Kerkko46:43+6:018:59
9.Hiltunen ErkkiONMKY48:11+7:299:15
10.Keltamäki SimoOuTa48:56+8:149:24
11.Kela Lari49:41+8:599:33
12.Lieto Pasi50:02+9:209:37
13.Laitinen OlliPeRa50:04+9:229:37
14.Hokkanen Matti50:12+9:309:39
15.Paukkeri Kari51:45+11:039:57
16.Känsäkoski Markku51:48+11:069:57
17.Kuopus SauliPudU52:02+11:2010:00
18.Kanto Antti52:18+11:3610:03
19.Haarala JyrkiViiSu52:33+11:5110:06
20.Lukkarinen OlaviSK-Pohjant53:21+12:3910:15
21.Pajari TommiPohjant53:37+12:5510:18
22.Lehtosaari JariHaHe53:42+13:0010:19
23.Juntunen ReijoIiY53:43+13:0110:19
24.Heiskanen JuhaKKP54:09+13:2710:24
25.Pietiläinen ErkkiPeRa54:11+13:2910:25
26.Määttä TaistoPeRa54:15+13:3310:25
27.Palosaari ReijoOuTa54:17+13:3510:26
28.Nikula Esa54:57+14:1510:34
29.Haajanen JuhaPohjant55:11+14:2910:36
30.Myllyaho MarkkuSalRe55:35+14:5310:41
31.Ylimaunu Matti55:46+15:0410:43
32.Koivumaa SeppoVaKa55:51+15:0910:44
33.Mähönen SeppoPeRa56:18+15:3610:49
34.Tahkokorpi JussiRasTiimi56:21+15:3910:50
35.Kokko Jarno56:33+15:5110:52
36.Soppela Pete57:13+16:3111:00
37.Suominen Pekka57:47+17:0511:06
38.Hämeen Mikko57:56+17:1411:08
39.Lindfors Jukka59:12+18:3011:23
40.Rankinen Juho59:46+19:0411:29
41.Kotaniemi Pasi60:04+19:2211:33
42.Ukkola PekkaHaHe60:09+19:2711:34
43.Ruotsalainen JuhaRa-Ru60:14+19:3211:35
44.Piiroinen Ilkka61:40+20:5811:51
45.Kiviniemi Tuomo61:41+20:5911:51
46.Verronen Mika62:11+21:2911:57
47.Uusitalo Miika63:21+22:3912:10
48.Kivinen Juhani63:30+22:4812:12
49.Herronen Jouni64:49+24:0712:27
50.Leinonen Janne65:02+24:2012:30
51.Lukinmaa Timo65:05+24:2312:30
52.Tokola Teemu65:44+25:0212:38
53.Rahikkala Esa66:29+25:4712:47
54.Kangas Jani67:38+26:5613:00
55.Paukkeri Jussi68:17+27:3513:07
56.Ehovuo Veijo68:33+27:5113:10
57.Jäntti MattiPohjant68:57+28:1513:15
58.Sandberg Samuli70:00+29:1813:27
59.Jaako Mikko70:07+29:2513:29
60.Koivisto JuhaniPohjan VK70:19+29:3713:31
61.Mikkonen ErkkiKoskRi70:38+29:5613:35
62.Nissinen Kari70:59+30:1713:39
63.Korkalo JormaPohjant71:02+30:2013:39
64.Kokkonen TimoOLK71:10+30:2813:41
65.Okkonen Jaakko71:22+30:4013:43
66.Häyrynen Pasi72:30+31:4813:56
67.Pulkka Pekka73:52+33:1014:12
68.Nivalainen Jouko77:02+36:2014:48
69.Riekki Timo81:09+40:2715:36
70.Suurinkeroinen MattiOYS/Vapari85:08+44:2616:22
71.Rutanen HenriPohjant102:23+61:4119:41
72.Haapala Antti103:23+62:4119:52
Alalahti JaakkoONMKY0:00 0:00
Häyrynen Mikko0:00 0:00
C-rata, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hiltunen Katri34:47 10:13
2.Yli-Pyky PirkkoPohjant35:00+0:1310:17
3.Talvensaari Hanne&Ketola38:32+3:4511:20
4.Jokela RiittaYlikNM39:08+4:2111:30
5.Lämsä SoiliYlikNM39:16+4:2911:32
6.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari41:40+6:5312:15
7.Määttä MariannePeRa42:53+8:0612:36
8.Koivisto Virpi45:25+10:3813:21
9.Mäkipetäys Eeva45:27+10:4013:22
10.Nissel Niina-Mari46:29+11:4213:40
11.Sneck SirpaPohjant47:27+12:4013:57
12.Karjula SallaPohjant48:38+13:5114:18
13.Ukonmaanaho Tiina51:12+16:2515:03
14.Virkkula MarjaYlikNM51:24+16:3715:07
15.Näsi AuroraPohjant51:55+17:0815:16
16.Partanen AnneliOYS/Vapari52:07+17:2015:19
17.Haverinen Suvi52:41+17:5415:29
18.Märsynaho MaaretPuolRy54:03+19:1615:53
19.Karjalainen EssiPohjant56:29+21:4216:36
20.Aatsinki MirjaVePo57:25+22:3816:53
21.Keskinarkaus Taisa59:19+24:3217:26
22.Juntunen MarjutIiY60:27+25:4017:46
23.Niva AnuLaiVe60:38+25:5117:50
24.Suhonen Miia61:39+26:5218:07
25.Leskelä Elina61:44+26:5718:09
26.Isolahti Anna-KaisaSalRe64:53+30:0619:05
27.Saarela Leena65:40+30:5319:18
28.Herronen TarjaOYS/Vapari68:09+33:2220:02
29.Tapio RuuthPohjant68:09+33:2220:02
30.Kesti Johanna71:19+36:3220:58
31.Kurtti Tiina81:39+46:5224:00
32.Puolakanaho Päivi81:42+46:5524:01
33.Jaatinen TarjaHaHe84:56+50:0924:58
34.Jaatinen MarjoHaHe84:57+50:1024:59
35.Suomela Kati85:54+51:0725:15
36.Salo Kristiina86:33+51:4625:27
Näsi JuliaanaPohjant0:00 0:00
Päkkilä Johanna152:58 44:59
Suora Nina0:00 0:00
C-rata, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hohtola EsaYliopisto28:03 8:15
2.Huurinainen Kimmo30:17+2:148:54
3.Pitkänen RaimoKoskRi30:32+2:298:58
4.Kotila HarriYlikNM31:26+3:239:14
5.Vainikainen Henri33:28+5:259:50
6.Ukkola JuhoKuoSu34:05+6:0210:01
7.Luosujärvi Timo36:10+8:0710:38
8.Holappa RaimoHaHe36:48+8:4510:49
9.Keski-Oja Eero37:17+9:1410:57
10.Niva PasiLaiVe38:49+10:4611:25
11.Vainikainen Niilo38:50+10:4711:25
12.Vainikainen Lasse39:18+11:1511:33
13.Haaraniemi Jouni39:37+11:3411:39
14.Vähäoja Pekka39:43+11:4011:40
15.Saikkonen Toivo40:11+12:0811:49
16.Vainikainen Lauri40:26+12:2311:53
17.Lehtomäki Juha41:11+13:0812:06
18.Juutinen HannuPohjant41:11+13:0812:06
19.Hirvonen Mikko41:47+13:4412:17
20.Pakkanen Esa46:57+18:5413:48
21.Karjalainen Iiro47:42+19:3914:01
22.Rautioaho Risto47:58+19:5514:06
23.Aatsinki Jukka49:33+21:3014:34
24.Manninen RasmusOsVa49:39+21:3614:36
25.Kaverinen Jussi50:27+22:2414:50
26.Käräjäoja Jukka50:57+22:5414:59
27.Manninen EeroOSVA51:43+23:4015:12
28.Näsi JuhoPohjant51:57+23:5415:16
29.Partanen Valtteri52:11+24:0815:20
30.Jansson Jussi52:41+24:3815:29
31.Pohjamo SamuliPeRa53:03+25:0015:36
32.Järvitalo RaimoHaHe53:54+25:5115:51
33.Havas MarttiOYUS54:04+26:0115:54
34.Sneck AttePohjant54:11+26:0815:56
35.Ylisiurua Pekka54:14+26:1115:57
36.Huotari EsaPohjant54:41+26:3816:05
37.Pitkänen TeuvoIisu55:59+27:5616:27
38.Järvelä Kalevi58:26+30:2317:11
39.Kiviniemi Roope60:57+32:5417:55
40.Teiramaa Markku65:42+37:3919:19
41.Isid 72:03+44:0021:11
42.Hyyrynen KariTVV72:15+44:1221:15
43.Herva PyryPilPa72:45+44:4221:23
44.Tukki Heikki76:55+48:5222:37
Peltonen MaunoKoskRi0:00 0:00
D-rata, naiset 2.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väliheikki PetraLaiVe31:10 12:28
2.Siira JohannaLaiVe36:05+4:5514:26
3.Jussila JuliaVePo41:20+10:1016:32
4.Kiili Hanna44:36+13:2617:50
5.Backman SaanaIinYr47:39+16:2919:03
6.Pietiläinen MeeriPeRa48:52+17:4219:32
7.Höglund VilmaHaHe49:21+18:1119:44
8.Juntunen JohannaIinYr53:42+22:3221:28
9.Känsäkoski Mira56:37+25:2722:38
10.Leskelä Maiju62:07+30:5724:50
11.Kauppila VeeraVePo62:18+31:0824:55
12.Sirviö VenlaPohjant62:48+31:3825:07
13.Siira KatariinaLaiVe67:33+36:2327:01
14.Leskelä Marjukka71:21+40:1128:32
15.Väliheikki Julia80:46+49:3632:18
D-rata, miehet 2.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räisänen HarriKiimU24:38 9:51
2.Rossi LauriPohjant27:58+3:2011:11
3.Kakko AukustiIisu30:21+5:4312:08
4.Härkönen Taneli30:32+5:5412:12
5.Vartiainen SuloKiimU30:45+6:0712:18
6.Qvist TuomasKoskRi30:55+6:1712:22
7.Qvist TomiKoskRi31:06+6:2812:26
8.Härkönen Aleksi31:27+6:4912:34
9.Ukkola JustusKuoSu35:26+10:4814:10
10.Kourula Johannes39:48+15:1015:55
11.Rahkola Antti43:56+19:1817:34
12.Känsäkoski Niko45:03+20:2518:01
13.Ahola Aaro48:07+23:2919:14
14.Nykyri Timo48:56+24:1819:34
15.Haapsamo AapeliPohjant50:37+25:5920:14
16.Uhari Ville50:41+26:0320:16
17.Pyhtilä Mauno61:35+36:5724:38
Qvist LasseKoskRi0:00 0:00
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Veijovaara JormaPohjant38:14 -
Pakanen Anne90:59 -
Takkinen EskoKiimU26:28 -
Heikka LauriPohjant69:47 -
Kosola VillePohjant48:20 -
Vallin AnniinaPolvU64:21 -
Kosola EveliinaPohjant61:51 -
Kosola ElliPohjant60:54 -
Huhtanen Raimo73:07 -
Karjula Harri57:50 -
Leskinen Kalle87:15 -
Toropainen PauliONMKY29:30 -
Leskinen Jouko87:16 -
Uhari Viivi0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. A.M, 2008-07-22 20:42:58

    A-rata 6.6km 15 rastia
    B-rata 5.2km 12 rastia
    C-rata 3.4km 10 rastia
    D-rata 2.5km 6 rastia
  2. Olli P., 2008-08-01 10:01:59

    Tulokset äkkiä töistä heitettynä, korjailen sitten kotosalla.