Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
12.8.2008
Järjestäjä
Laitasaaren Veto
Paikka
Laitasaari
Opastus
Huom, paikka muuttunut (karttakuva suuntaa antava). Päivärinteellä, Oulujoen pohjoispuoli, lähtöalue Hyrkin koulun läheisyydessä, Käpykankaan kartta
Lisätiedot
Muksula
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
218
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haataja MirkaEsSu51:36 7:28
2.Rahikkala HeidiPohjant55:54+4:188:06
3.Aikio OutiOYS/Vapari67:41+16:059:48
A-rata, miehet 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikka LauriPohjant43:14 6:15
2.Hongell TimoKoS43:20+0:066:16
3.Mäkinen SeppoPohjant44:50+1:366:29
4.Haapasalo HarriPohjant45:54+2:406:39
5.Koivu SamiPohjant46:04+2:506:40
6.Seppänen JarnoVaKa46:45+3:316:46
7.Kotaniemi JuhaKoskRi48:06+4:526:58
8.Seppä TomiHimU50:31+7:177:19
9.Kangas Hannu50:39+7:257:20
10.Kunnari Esa50:54+7:407:22
11.Ahola TeroPosPy51:49+8:357:30
12.Peltoniemi Juha51:59+8:457:32
13.Konttajärvi SeppoOys/Vapari52:14+9:007:34
14.Huotari MattiPohjant52:16+9:027:34
15.Karppinen JoukoLaiVe52:34+9:207:37
16.Hepokangas EdvinLaiVe53:08+9:547:42
17.Lempinen HannuFujitsu53:10+9:567:42
18.Pyykkö PauliAlatPi53:40+10:267:46
19.Hanhela MaunoHaHe54:00+10:467:49
20.Keinänen KimmoPohjant54:04+10:507:50
21.Andersson PetriS-10154:15+11:017:51
22.Paakkolanvaara Mikko54:38+11:247:55
23.Lotvonen MiikaLaiVe54:46+11:327:56
24.Pyhtilä VeliOH54:51+11:377:56
25.Pajari TommiPohjant55:34+12:208:03
26.Näppä Risto56:02+12:488:07
27.Väliheikki MikaLaiVe57:05+13:518:16
28.Jeskanen Juha57:09+13:558:16
29.Kinnula Mikko58:41+15:278:30
30.Karppinen TimoPohjant59:06+15:528:33
31.Kokkonen Matti59:49+16:358:40
32.Rahikkala Sakari60:58+17:448:50
33.Lukkari Junnu60:59+17:458:50
34.Kilpeläinen VeikkoVaKa61:53+18:398:58
35.Ahokoivu HemmoPohjant62:11+18:579:00
36.Ruotsalainen KeijoOYUS62:58+19:449:07
37.Rämö Jouko63:09+19:559:09
38.Mikkonen Markku65:51+22:379:32
39.Onnela HeikkiKemijU65:51+22:379:32
40.Kauma HeikkiOYS/Vapari66:41+23:279:39
41.Hanhineva Tero67:06+23:529:43
42.Mikkonen Erkki69:08+25:5410:01
43.Ronkainen MarkusLaiVe72:37+29:2310:31
44.Inkinen Markku73:08+29:5410:35
45.Vaarola Harri74:48+31:3410:50
46.Tolonen Jyrki75:36+32:2210:57
47.Savukoski MattiYlRa77:24+34:1011:13
48.Savukoski MarkkuYlRa77:27+34:1311:13
49.Nivalainen Jouko86:33+43:1912:32
Pelkonen AlpoOSVA71:42 10:23
Pudas TimoLaiVe0:00 0:00
B-rata, naiset 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe48:41 9:11
2.Peltoniemi Päivi51:03+2:229:37
3.Leskelä MaaritOSVA55:55+7:1410:33
4.Santaniemi MerjaOsVa56:17+7:3610:37
5.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari56:23+7:4210:38
6.Väänänen MerviOuTa56:44+8:0310:42
7.Lämsä SoiliYlikNM56:59+8:1810:45
8.Munsterhjelm Camilla58:08+9:2710:58
9.Kiuru EssiPohjant59:15+10:3411:10
10.Kokkonen HannaOYS/Vapari60:36+11:5511:26
11.Piirto Marjo61:00+12:1911:30
12.Ala-Pöntiö TiinaLaiVe63:07+14:2611:54
13.Moilanen Anne63:59+15:1812:04
14.Pelkonen MaijaOSVA65:11+16:3012:17
15.Ainassaari KaisuOsVa70:45+22:0413:20
16.Niva AnuLaiVe72:17+23:3613:38
17.Vänskä Päivi73:48+25:0713:55
18.Stenius SusannaLaiVe74:20+25:3914:01
19.Karjula SallaPohjant79:37+30:5615:01
20.Holoppa Arja-Sisko85:28+36:4716:07
Ukkola LeilaHaHe84:09 15:52
Aatsinki TanjaHaHe0:00 0:00
B-rata, miehet 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Airaksinen RistoOuTa38:19 7:13
2.Hautala MattiPohjant38:54+0:357:20
3.Karppinen AleksiLaiVe40:25+2:067:37
4.Sorvari Kerkko40:48+2:297:41
5.Näsi JuhaPohjant41:12+2:537:46
6.Lotvonen KariLaiVe41:35+3:167:50
7.Siirilä Jukka42:23+4:047:59
8.Helttunen JanneKiimU42:25+4:068:00
9.Puotiniemi Seppo45:54+7:358:39
10.Pitkänen RaimoKuorKä45:56+7:378:40
11.Pulkka Pekka46:49+8:308:50
12.HervaTuomas 47:26+9:078:56
13.Harju PauliPudU48:21+10:029:07
14.Rankinen Juho49:08+10:499:16
15.Ylimaunu MattiKaiPr49:20+11:019:18
16.Saastamoinen Hannu49:27+11:089:19
17.Nikula ReinoOuTa49:29+11:109:20
18.Suomio Pekka49:54+11:359:24
19.Janhonen Osmo49:59+11:409:25
20.Ruotsalainen JuhaRa-Ru50:03+11:449:26
21.Lehtomäki Juha50:37+12:189:33
22.Rahikkala Esa50:43+12:249:34
23.Rahko JuhoLaiVe51:04+12:459:38
24.Kilpelainen Ville51:09+12:509:39
25.Mäkinen JuhaniSalRe51:43+13:249:45
26.Okkonen Jaakko54:44+16:2510:19
27.Sandberg Samuli55:11+16:5210:24
28.Väänänen Ari55:28+17:0910:27
29.Kurtti Kyösti55:30+17:1110:28
30.Pöykkölä Jouko58:43+20:2411:04
31.Mähönen SeppoPeRa58:48+20:2911:05
32.Lax ErkkiPohjant59:08+20:4911:09
33.Kokkonen TimoOLK60:40+22:2111:26
34.Jussila PenttiONMKY64:40+26:2112:12
35.Kohijoki HannuLAhto64:44+26:2512:12
36.Ehovuo Veijo64:44+26:2512:12
37.Niva PasiLaiVe72:21+34:0213:39
38.Aatsinki Jukka80:18+41:5915:09
39.Saloranta SeppoKelopojat85:35+47:1616:08
40.Suurinkeroinen MattoOYS Vapari87:13+48:5416:27
Karjula Iiro118:18 22:19
Lukinmaa Timo67:03 12:39
Hirvelä ReijoPunKu69:11 13:03
Jäntti MattiPohjant61:47 11:39
Karjala Harri64:08 12:06
Sillanpää Juho0:00 0:00
C-rata, naiset 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ketola Heli31:01 8:36
2.Karjalainen AnnaLaiVe33:25+2:249:16
3.Määttä MariannePeRa36:39+5:3810:10
4.Hoikkaniemi MarikaKiimU36:46+5:4510:12
5.Näsi AuroraPohjant38:44+7:4310:45
6.Junes-Kähkölä AnuPohjant39:15+8:1410:54
7.Näsi JuuliannaPohjant39:15+8:1410:54
8.Partanen AnneliOYS Vapari39:53+8:5211:04
9.Kela ElisaOsVa40:11+9:1011:09
10.Isolahti Anna-KaisaSaRe40:17+9:1611:11
11.Herronen TarjaOYS/Vapari41:59+10:5811:39
12.Mattila AnnaOulun Yliopi42:14+11:1311:43
13.Saarela Leena43:10+12:0911:59
14.Karjalainen SeijaLaiVe43:15+12:1412:00
15.Koivisto Virpi43:30+12:2912:05
16.Hakala OrvokkiHaHe43:42+12:4112:08
17.Koivula Leena44:33+13:3212:22
18.Virkkula MarjaPohjant44:41+13:4012:24
19.Remsu Tarja45:21+14:2012:35
20.Nikula IrmaOuTa49:18+18:1713:41
21.Lotvonen Essi/KokkoLaiVe49:19+18:1813:41
22.Huotari MaijaPohjant49:49+18:4813:50
23.Sorvari PirkkoOSVA52:33+21:3214:35
24.Saastamoinen SannaOYS Vapari57:01+26:0015:50
25.Holoppa ArjaLaiVe60:03+29:0216:40
26.Hautala TuulaPohjant60:09+29:0816:42
27.Hautamäki PäiviKJV63:26+32:2517:37
28.Liuska Hannele68:11+37:1018:56
29.Kaipala SirpaOYS Vapari80:03+49:0222:14
Kivelä Elina50:54 14:08
Seppänen Lea116:59 32:29
Hankonen SointuSalRe0:00 0:00
C-rata, miehet 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Toropainen PauliONMKY27:15 7:34
2.Pelkonen ToivoYlikNM27:44+0:297:42
3.Juutinen HannuPohjant29:21+2:068:09
4.Mäntykenttä HannuOYUS30:35+3:208:29
5.Nissinen JussiOuTa31:45+4:308:49
6.Pohjamo MikkoPeRa33:10+5:559:12
7.Runtti YrjöKiimU33:18+6:039:15
8.Mattila SeppoKoskRi33:44+6:299:22
9.Kivinen Juhani34:17+7:029:31
10.Rosberg Juha37:33+10:1810:25
11.Kukkola MarkkuONMKY38:17+11:0210:38
12.Schroderus SanteriPohjant38:43+11:2810:45
13.Kariniemi HeikkiPeRa39:13+11:5810:53
14.Rautioaho Risto39:25+12:1010:56
15.Partanen Valtteri39:42+12:2711:01
16.Borkowski Maciej40:33+13:1811:15
17.Herronen Jouni41:21+14:0611:29
18.Pohjamo SamuliPeRa42:09+14:5411:42
19.Teiramaa Markku43:18+16:0312:01
20.Koivisto JuhaniKortJV43:23+16:0812:03
21.Koivula IlkkaPohjant44:29+17:1412:21
22.Huotari EsaPohjant45:42+18:2712:41
23.Järvelä Kalevi47:20+20:0513:08
24.Heikkinen Jari48:51+21:3613:34
25.Järvitalo RaimoHaHe52:55+25:4014:41
26.Tarkka ErkkiPohjant61:09+33:5416:59
27.Schroderus SamuliPohjant61:14+33:5917:00
28.Pakkanen Esa74:43+47:2820:45
29.Kaipala RaunoPohjant79:58+52:4322:12
30.Röning Janne87:24+60:0924:16
Manninen EeroOsVa64:54 18:01
D-rata, naiset 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niva SaraLaiVe19:42 9:51
2.Valkama Anita23:10+3:2811:35
3.Heikkinen IinaLaiVe26:20+6:3813:10
4.Ihme Piritta26:46+7:0413:23
5.Sirviö VenlaPohjant30:05+10:2315:02
6.Ukkola EmmaHaHe37:10+17:2818:35
7.Hakala HannaHaHe37:24+17:4218:42
8.Mäntykenttä Anja38:08+18:2619:04
9.Höglund VilmaHaHe39:27+19:4519:43
10.Pietiläinen MeeriPeRa45:10+25:2822:35
D-rata, miehet 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pulkka Jarno19:07 9:33
2.Myllynen Rauno19:18+0:119:39
3.Kaverinen Jussi20:16+1:0910:08
4.Heikkinen JaakkoLaiVe20:36+1:2910:18
5.Vartiainen SuloKiimU23:16+4:0911:38
6.Kurula Johannes29:31+10:2414:45
7.Tyhtilä Mauno38:10+19:0319:05
RR-rata, tytöt 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haapasalo HenriikkaPohjant14:37 7:41
2.Niva HeiniLaiVe16:13+1:368:32
3.Heikkinen LauraLaiVe17:31+2:549:13
4.Anni-Lotta KähköläPohjant21:27+6:5011:17
5.Kaverinen Reetta21:59+7:2211:34
6.Isolahti Aino38:33+23:5620:17
7.Pöykkölä Anni53:14+38:3728:01
Ruotsalainen SilviaVilppu22:20 11:45
RR-rata, pojat 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aatsinki AtteHaHe11:57 6:17
2.Valkama Anssi33:44+21:4717:45
3.Similä Severi36:48+24:5119:22
4.Kinnunen EerikPohjant49:44+37:4726:10
5.Kinnunen KallePohjant49:54+37:5726:15
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Koivumaa SeppoVaKa47:52 -
Kilpeläinen MarjaOys/Vapari100:40 -
Kostekivi JaniLaiVe67:22 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Pirkko Mattila 050-517 3595, 2008-07-27 21:08:33

    Huom, paikka muuttuu; Päivärinteelle, Oulujoen pohjoispuoli, lähtöalue Hyrkin koulun läheisyydessä, Käpykankaan kartta
  2. Mikko K, 2008-08-07 19:36:08

    HUOM! Rastireitti rata on myös mukana.

    A-rata 6,9km 15rastia
    B-rata 5,4km 12rastia
    C-rata 3,6km 8rastia
    D-rata 2,0km 6rastia
    RR-rata 1,9km 6rastia

    Maasto on oulun seudulle tyypillista (märkää ja hakkuita), mutta myös mukavampaa maastopohjaa löytyy. Polkuja ja teitä on maastossa runsaasti.
  3. Pirkko Mattila, 2008-08-10 09:05:12

    Muksulan lisäksi mainio puhvetti ja mahdollisuus rastireittiläisten opastukseen, siis lastenhoitoapua suunnistuskärpäsen puremille vanhemmille!!!
  4. Olli P., 2008-08-12 22:40:00

    Alustavat tulokset nyt julkaistu, korjailen taas lähipäivinä kuntoon.
  5. Mari, Jussi ja lapset, 2008-08-12 23:06:47

    Muksula oli loistojuttu! Ã?itikin uskalsi ottaa pidemmän radan. Kiitokset järjestäjille, lisää tällaista.
  6. suunnistaja, 2008-08-13 08:07:53

    Mainiot rastit. Kiitoksia.